Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Za strucnije programere. LZ kompresija binarnog stringa?

[es] :: C/C++ programiranje :: Za strucnije programere. LZ kompresija binarnog stringa?

[ Pregleda: 5390 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
*.cis.cg.ac.yu.



+32 Profil

icon Za strucnije programere. LZ kompresija binarnog stringa?24.12.2005. u 01:51 - pre 223 meseci
Molio bih strucnije ljude (narocito one koje interesuje kompresija podataka) da odu na stranu [url]http://www.elitesecurity.org/tema/151580-Sistem-za-LZ-kodiranje-dekodiranje[/url]
Potrebna mi je pomoc oko pisanja koda za kodiranje tj. kompresiju binarnog stringa, LZ algoritmom. Pomoc u svakom obliku je dobro dosla, od ideje do koda. Objasnjenje koda za one koji nisu upoznati sa istim je na gore navedenoj stranici.

Unaprijed zahvaljujem.
Vidi bako, DžEDAJ!
 
Odgovor na temu

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
*.cis.cg.ac.yu.



+32 Profil

icon Re: Za strucnije programere. LZ kompresija binarnog stringa?25.12.2005. u 21:49 - pre 222 meseci
Sta bi odjdnom? Zar nikoga neinteresuje kompresija?
Ima li neko bar nei dobar link????

Poz.
Vidi bako, DžEDAJ!
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
..31.216.81.gus.vf.siwnet.net.

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Za strucnije programere. LZ kompresija binarnog stringa?26.12.2005. u 01:11 - pre 222 meseci
Procitaj knjigu "Mastering Algorithms in C", u njoj je dat sors (ako se ne varam) od LZW kompresije i nesto teorije. Knjigu svakako treba imati u kolekciji, i procitati je ozbiljno od pocetka do kraja makar 10 puta...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
*.239.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Za strucnije programere. LZ kompresija binarnog stringa?26.12.2005. u 18:42 - pre 222 meseci
"with C" za one koji će tražiti...
 
Odgovor na temu

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
*.cis.cg.ac.yu.



+32 Profil

icon Re: Za strucnije programere. LZ kompresija binarnog stringa?26.12.2005. u 18:58 - pre 222 meseci
OK. Hvala na preporuci. Ipak, necu imati toliko vremena da procitam knjigu, jer se rok za predaju "seminarskog" opasno priblizio. Zapoceo sam projekat i u C-u i u Matlabu. Mozda je u Matlab-u cak i malo lakse raditi, a i kada se zavrsi kompresija, svi podaci su jos uvijek tu kada pokrenemo program za dekompresiju, mada...sve isto.
Dakle, pomoc je i vise nego dobro dosla, jos uvijek, ali nisam primijetio da se neko "usudio" da pomogne

p.s. Napominjem jos jednom, najveci problem je mozda sa slogovima sa kojima C/C++ ne barata bas najbolje (Matlab tu i tamo).

p.p.s Imam izvorni kod LZW (kompesija fajlova, samo...meni je potrebna kompresija veceg STRING-a, sto je dosta jednostavnije) ali meni nije potrebno Welch-ovo poboljsanje kompresije, znaci samo Lempel-Ziv.

Pozdrav i hvala opet.
Vidi bako, DžEDAJ!
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
*.dialup.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Za strucnije programere. LZ kompresija binarnog stringa?27.12.2005. u 03:09 - pre 222 meseci
Evo algoritam za lzw, ne znam koliko će ti pomoći, ima gomila skripti o kompresiji,čudi me da nisi našao kod za lz (ako ti to treba)?!



Algoritam kompresije
STRING = getInputCharacter()
while (not EOF(input)) do
CHARACTER = getInputCharacter()
if (TABLE.contains(STRING+CHARACTER)) then
STRING = STRING+CHARACTER
else
outputCode(STRING)
TABLE.add(STRING+CHARACTER)
STRING = CHARACTER
end if
end while
outputCode(STRING)

Algoritam dekompresije
OLD_CODE = getInputCode()
outputStr(OLD_CODE)
while (not EOF(input)) do
NEW_CODE = getInputCode()
if (not TABLE.contains(NEW_CODE)) then
STRING = TABLE.translate(OLD_CODE) + CHARACTER
else
STRING = TABLE.translate(NEW_CODE)
end if
outputStr(STRING)
CHARACTER = firstCharacter(STRING)
TABLE.add(TABLE.translte(OLD_CODE) + CHARACTER)
OLD_CODE = NEW_CODE
end while




 
Odgovor na temu

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
*.cis.cg.ac.yu.



+32 Profil

icon Re: Za strucnije programere. LZ kompresija binarnog stringa?27.12.2005. u 21:48 - pre 222 meseci
Ne mogu da nadjem za LZ na netu, tj. nasao sam na par mjesta kao nesto slicno, LZW vec imam, ipak zahvaljujem!

Pokusavam jos uvijek i u C-u i u Matlab-u. Huh.

p.s. Danas sam bio kod profesora na "konsultacije". Na sred nekog hodnjika nam je "objasnjavao i razjasnjavao" neke probleme koje imamo. Najgore je sto sam ga ja razumio...pricao je inace nesto potpuno drugo, i kao "ajde casom ovo, ja sam zauzet". Uh. Ma strasno!
Nego, da se skoncentrisemo naprobleme (tj. ja) :)
Vidi bako, DžEDAJ!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2789 Profil

icon Re: Za strucnije programere. LZ kompresija binarnog stringa?28.12.2005. u 00:14 - pre 222 meseci
Idi na google i kucaj frazu "lz compression".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

MixMaster

Član broj: 10076
Poruke: 323
*.cis.cg.ac.yu.



+32 Profil

icon Re: Za strucnije programere. LZ kompresija binarnog stringa?28.12.2005. u 16:12 - pre 222 meseci
"LZ compression"
"Lempel Ziv"
"Lempel Ziv"+"string compression"
"Lempel Ziv"+"text compression"
"binary string compression"
....
....
i mnoge druge kombinacije. Naravno da sam sve isprobao, prije nego sto sam dosao ovdje. Ovo mi je bila kao "poslednja oaza" (jel se tako kaze? :) )
Ipak, hvala.

Jos uvijek cekam predloge...
Vidi bako, DžEDAJ!
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Za strucnije programere. LZ kompresija binarnog stringa?

[ Pregleda: 5390 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.