Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Applet-baza na serveru......

[es] :: Java :: Applet-baza na serveru......

[ Pregleda: 1746 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smijesni
Tuzla

Član broj: 53617
Poruke: 18
*.dlp176.bih.net.ba.



Profil

icon Applet-baza na serveru......23.12.2005. u 20:05 - pre 223 meseci
Nemam iskustva sa ovim, premda sam uradio uradio aplikaciju kojom se pristupa Accessu putem JdbcOdbc bridge-a.
Sad su apetiti malo porasli pa bih htio da upisujem podatke putem appleta, a da se podaci zapisuju u Access bazu na nekom serveru, s tim da naravno što manje mijenjam i dorađujem.
Bda nisam nikad ništa postavio na Web treba mi par početnih koraka, kasnije ću sam, nadam se ....

Hvala llijepa :), unaprijed.

[Ovu poruku je menjao smijesni dana 23.12.2005. u 21:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bgd2500

Član broj: 55912
Poruke: 226
82.117.193.*



+7 Profil

icon Re: Applet-baza na serveru......26.12.2005. u 19:18 - pre 223 meseci
Ukratko, imas 2 izbora:

1) Da svoju aplikaciju prepravis u aplet.

Pretpostavljam da imas neki glavni panel na kome se nalaze sve komponente. Njega umesto na frame zalepi na aplet i to je to. Pri ovome vodi racuna o sledecem. Aplet moze da prica samo sa serverom sa koga potice, sto znaci da ti baza mora biti na istoj masini gde i web sever. Drugo, velicina apleta nece biti mala, jer pored koda same aplikacije browser ce morati da downloaduje i sam JDBC drajver, koji obicno nije mali. Trece, nisam probao kombinaciju JDBC/ODBC tako da moze da se desi da to zbog security-ja ne funkcionis u apletu. Dobro strana resenja je sto su izmene male, pa moze brzo da se isproba.

2) Da aplikaciju preseces na "pola", pa da deo koji radi sa bazom prekodiras u servlet, a GUI deo da ti bude aplet.

Dakle, da imas aplet, koji komunicira sa servletom, a ovaj prica sa bazom i vraca rezultate apletu. Imaces svakako mnogo vise izmena nego za slucaj 1), sto je mana. Prednost je sto nemas ogranicenja za lokaciju baze, aplet ce ti biti mnogo manji, a takodje izbegavas i eventualne probleme sa JDBC/ODBC-om. Za ovu varijantu ti treba i neki servlet kontejner (npr Tomcat).
Kao podvarijanta izbora 2), umesto servleta mozes da implementiras neki java server sa kojim ce aplet komunicirati preko socketa ili slicno. Time izbegavas potrebu za servlet kontejnerom.

 
Odgovor na temu

smijesni
Tuzla

Član broj: 53617
Poruke: 18
195.222.46.*



Profil

icon Re: Applet-baza na serveru......28.12.2005. u 11:28 - pre 223 meseci
Hvala ti bgd2500 :).

U stvari putem ODBC Data Source Administrator-a (jednostavnim navođenjem path-a) sam uspio da konektujem svoju aplikaciju na bazu, koja je na drugoj mašini u LAN-u, to mi je i trebalo, zasad. Ali budući da me je ova kombinacija aplikacija-baza veoma zainteresovala ove tvoje sugestije će mi dobro doći.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Applet-baza na serveru......

[ Pregleda: 1746 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.