Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pages that link to your site

[es] :: Pretraživači i SEO :: Pages that link to your site

[ Pregleda: 4054 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dee_
domagoj horvat
zagreb

Član broj: 73648
Poruke: 98
195.29.5.*

Sajt: www.astro-art.net


Profil

icon Pages that link to your site 23.12.2005. u 20:00 - pre 223 meseci
U onoj googleovoj statistici, izmedju ostalog se moze vidjet i to. pa pretraga izgleda link: www.mojsajt.xy

je li to relevantno?


jer, kad pogledam to, izbaci mi da mi na sajt linka samo jedna stranica, iako ih ima bareem 10, (izmedju ostalog npr. i yuportal)


kako je to moguce?


PS.

linkovi ne traju tjedan dana... vec barem pola godine su stavljeni...

[Ovu poruku je menjao dee_ dana 23.12.2005. u 21:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Pages that link to your site 24.12.2005. u 10:33 - pre 223 meseci
Govorili smo o tome: Google-ova pretraga backlinkova je totalno irelevantna.
Koristi Yahoo ;)
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Pages that link to your site 24.12.2005. u 14:13 - pre 223 meseci
Treba koristit Yahoo Site explorer beta, upiše se domena i zatim se klikne na Inlinks gdje se može navodno vidjeti pravi broj linkova prema domeni, taj broj se uvelike razlikuje od linkdomain:www.domena.com pri yahoo pretrazi.

http://siteexplorer.search.yahoo.com
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

dee_
domagoj horvat
zagreb

Član broj: 73648
Poruke: 98
195.29.5.*

Sajt: www.astro-art.net


Profil

icon Re: Pages that link to your site 26.12.2005. u 13:06 - pre 223 meseci
hvala vam! na yahoo se vidi pravo stanje stvari...


ispricavam se za ponavljanje teme
 
Odgovor na temu

dee_
domagoj horvat
zagreb

Član broj: 73648
Poruke: 98
195.29.5.*

Sajt: www.astro-art.net


Profil

icon Re: Pages that link to your site 26.12.2005. u 13:17 - pre 223 meseci
da ne otvaram novi topic... samo jos jedno pitanje ovdje da stavim...

sta da napravim sa phpBBom koji je unutar sitea (www.domena.xy/forum)? naime, vidim da se crawler pojavljuje svako malo (ko guest na forumu), ali ga na nikakve kljucne rijeci ne mogu nac na googleu na nekom normalnom mjestu (recimo u prvih 60-70) iako je vrlo relevantan tematski forum (naravno, ovo je subjektivno : ) )...a ispred njega se pojavljuju i oni malo manje relevantni (opet subjektivno : ) )


(phpBB je malo zastario... v 2.0.6.)

[Ovu poruku je menjao dee_ dana 26.12.2005. u 14:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Webinsane
CrnaGora

Član broj: 73368
Poruke: 16
*.crnagora.net.

Sajt: www.webinsane.com


Profil

icon Re: Pages that link to your site21.01.2006. u 09:29 - pre 222 meseci
Citat:
dee_: U onoj googleovoj statistici, izmedju ostalog se moze vidjet i to. pa pretraga izgleda link: www.mojsajt.xy

je li to relevantno?


jer, kad pogledam to, izbaci mi da mi na sajt linka samo jedna stranica, iako ih ima bareem 10, (izmedju ostalog npr. i yuportal)


kako je to moguce?


PS.

linkovi ne traju tjedan dana... vec barem pola godine su stavljeni...

[Ovu poruku je menjao dee_ dana 23.12.2005. u 21:01 GMT+1]



To sto je phpbb zastario ne bih trebalo da puno smeta. Problem je najvjerovatnije u pageranku samog foruma. Iako PageRank (linkovi prema tvome sajtu) nije vazan "toliko" za same rezultate pretrazivanja, u mojem iskustvu vazan je kad je pitanje dubokog skeniranja foruma i sajtova. Naime ako imas PageRank nula Google najvjerovatnije nece indexovati nista dalje od prve stranice.

Provjeri PageRank:
http://www.prchecker.info/check_page_rank.php


Kako ti se PageRank penje google indexuje sve vise i vise. Ja sam se prvo zaludjivao optimizacijom samog foruma. Vrijedi pokusati ali za vrijeme koje ti je potrebno da uradis razne optimizacije moze dici PageRank do broja 3 sa lakocom. Kad dodjes na 5i neces se moci odbraniti od botova. Prvo DMOZ, Zeals, Yahoo pa onda jos 100 drugih. Takodje ima oko 70-100 pretrazivaca gdje mozes submitovati sajt. Pitas sto ce meni sajt na nekom pretrazivacu sa kojeg niko ne trazi nista? Pa mnogi pretrazivaci te odmah ubace i u svoje directorije i dobijes besplatan link sa opisom sajta. Ima jedan lijep program za submitovanje na pretrazivace :-) ali vjerujem da svako ima svoje metode.

Takodje ako imas dosta svojih sajtova koji linkuju ka tvom glavnom sajtu sa jednog ip-a ili sa slicnim tekstom to ce ti uci u pagerank. Medjutim neces dobiti na kvalitetu rezultata pretrazivanja za to sto kod rezultata pretrazivanja, za razliku od Pageranka, Google ukljucuje spam filtere.

Znaci samo digni PageRank i imaj dosta linkava ka forumu sa drugih sajtova.

Mene dnevno google bot posjeti oko 7 puta. Ovaj ES forum mozda i vise. Malo jedu bandthwidth botovi mada ovi najaci slabo uzmu posto dolaze u navratima. Znaci dodje malo skenira i podje tako da te nebi teglio. Medjutim na netu svi danas imaju neki crawler i bilo bih dobro u robot.txt-u da nekima i zabranis indexovanje.

 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Pages that link to your site21.01.2006. u 13:28 - pre 222 meseci
Citat:
Naime ako imas PageRank nula Google najvjerovatnije nece indexovati nista dalje od prve stranice.


To bi bilo jako glupo kad bi bilo istinito :) indeksiranje nema veza sa PR, veći PR ne znači ništa u tom smislu, domena sa PR0 će biti isto indeksirana u potpunosti, ali će proć malo više vremena za to.

Citat:
Takodje ima oko 70-100 pretrazivaca gdje mozes submitovati sajt


Od tih 70 imaš koristi od Yahoo, Google i Msn, dok većina ostalih vuče rezultate od njih, tak da se ne opterećuj prijavom na veliki broj tražilica, dovoljna su ti prva 3 + lokalni neki.

Citat:
Pa mnogi pretrazivaci te odmah ubace i u svoje directorije i dobijes besplatan link sa opisom sajta.

Kao naprimjer koja tražilica ti da link ili te ubaci u direktorij??



Citat:
Ima jedan lijep program za submitovanje na pretrazivace

Ne koristit takve programčiće jer ne daju nikakvu prednost i nema koristi od njih, a i protive se pravilima svih pretraživača.

Webinsane, sorry za tolka citiranja, al kod nekih stvari nagađaš puno, a i dosta toga baš i nije tako kako kažeš :)
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

Webinsane
CrnaGora

Član broj: 73368
Poruke: 16
*.crnagora.net.

Sajt: www.webinsane.com


Profil

icon Re: Pages that link to your site21.01.2006. u 14:32 - pre 222 meseci


Jaaaoj nemoj samo da ovo predje u neku prepirku. Svako ima svoje metode a moje metode su dokazano uspjesne.


bsaric:
To bi bilo jako glupo kad bi bilo istinito :) indeksiranje nema veza sa PR, veći PR ne znači ništa u tom smislu, domena sa PR0 će biti isto indeksirana u potpunosti, ali će proć malo više vremena za to.

Ma kako vrijeme i cekanje. Samo ti digni sajt na PageRank 2-3 i indexovati ce ti cjeli sajt bez problema. Ovako se mozes nacekati.


Sto se tice pretrazivaca samo ti slusaj mene posto su vecina njih i direktoriji. Sto se tice programa mozes koristiti IBP 8.1 i nece ti pomoci abnormalno ali svaka sitnica pomaze.


bsaric:
Kao naprimjer koja tražilica ti da link ili te ubaci u direktorij??

Probaj IBP program i iznenadices se koliko njih te ubaci u direktorij i to ovih malih sitnih o kojima niko ne misli. Sajt mi je skocio sa 4 na 5 pagerank samo zbog ovog u neku ruku korisnog programa. E sad u pravu si za PageRank nije "toliko" vazan ali je ipak donekle mjera popularnosti sajta.


Molim te nemoj da si toliko napadan. Ja sam samo htio pomoci i uopste mi se ne svidja tvoj napadan ton. Nikako nisam nagadjao ne do bog. Sve ovo govorim iz licnog iskustva. Ako imas neke druge opcije kako da natjeras googlebota da radi deep scan foruma molim te nam pokazi jer cekanjem ces se samo nacekati.



 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Pages that link to your site21.01.2006. u 15:15 - pre 222 meseci
polako, smiri se i pročitaj još jednom što sam napisao, nigdje nisam napisao da trebaš sjest i čekat :)

Sa druge strane optimizacija koja se temelji na PR i direktorijima i prijavom na tražilice je glupost, uključujući i software za ranking.

Citat:
Sto se tice pretrazivaca samo ti slusaj mene posto su vecina njih i direktoriji


Daj primjer koja te to tražilica ubaci u svoj direktorij? google, msn, yahoo? koja? ili neka totalno sedma od koje nemaš 1 posjetu na godinu.

Citat:
Molim te nemoj da si toliko napadan.


Nije to napad, krivo si shvatio, govoriš iz svog iskustva, kao i ja, moje iskustvo kaže da trabunjaš :)
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

Webinsane
CrnaGora

Član broj: 73368
Poruke: 16
*.crnagora.net.

Sajt: www.webinsane.com


Profil

icon Re: Pages that link to your site21.01.2006. u 16:04 - pre 222 meseci


Opet si napadan i kazes da trabunjam i samo izgleda zelis prepirku. Ja necu da se prepirem jer nemam razloga vrlo sam uspjesan u onome sto radim.

Samo sam zelio reci sto je istina da ako zelite da vam forum bude indexovan duboko (deep scan - dosta postova indexovanih) morate imate dosta linkova prema forumu ili prema sajtu. Modrewrite i neke sitne optimizacije forum je ok ali opet vazni su linkovi ka sajtu i sama vrijednost sajta.

A to za pretrazivace. Pazi mali search enginsi znaju da niko nece pretrazivati preko njih i sto rade je kad neko submituje sajt preko njih oni indexuju sajt i sve linkove koje nadju ubace u svoj direktorij. Neki cak ubace i opis svake stranice. Zar ne bih mogao reci da krstarica.com u neku ruku i pretrazivac i direktorij?


I opet te molim da ne koristis rijeci tipa "trabunjanje". Kaze se "izvini ali mislim da nisi u pravu Webinsane" i onda navedes razloge zasto nisam u pravu.







 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Pages that link to your site22.01.2006. u 10:13 - pre 222 meseci
izvini ali mislim da nisi u pravu Webinsane :)
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

Webinsane
CrnaGora

Član broj: 73368
Poruke: 16
*.crnagora.net.

Sajt: www.webinsane.com


Profil

icon Re: Pages that link to your site22.01.2006. u 11:01 - pre 222 meseci

http://www.webmasterworld.com/forum3/25920.htm

http://www.webmasterworld.com/forum10003/3566-4-10.htm

http://www.theadminzone.com/fo...w-to-get-complete-t9347p1.html



Ja mislim da moju teoriju nisam ni trebao dokazivati posto to znaju i pocetnici u search engine optimizaciji. Google mora naci razliku izmedju spammera i dobrih sajtova. Ne moze cisto da ti posjeti sajt i skenira 1000 strana. Mora biti nekih linkova ka tvom forumu.

Na jednom od mojih foruma primjetio sam da kako mi skoci pagerank za jedan broj Google odmah skenira skoro duplo vise stranica. Ovo sto ja pricam je isto ko i 1+1=2 i stvarno ne vidim zasto bih neko rekao da nisam u pravu kad je = 2


Naravno da ima i dosta drugih opcija i modifikacija samog foruma ali ipak se sve svodi na kvalitet i kvantitet linkova.

 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Pages that link to your site22.01.2006. u 12:06 - pre 222 meseci

gle, ne prigovaram ja tebi da će linkovi pomoći pri indeksiranju, to je potpuno u redu i normalno, no neke stvari krivo zaključuješ, recimo:

Linkovi će ti pomoć da ti stranica bude brže indeksirana, ali PR kao mjera nema veze sa time, frekvencija indeksiranja ne ovisi o PR, zato nije u redu pretpostaviti da PR utječe na frekvenciju indeksiranja jer to nije točno, što se lako da provjerit, postoje sajtovi sa PR6 i više čiji se cache sporo updejta, dok stranica sa PR0 može imati cache puno češće. Ponavljam, PR kao mjera nema veze sa frekvencijom indeksiranja, linkovi imaju, a linkovi nisu isto što i PR.

Citat:
Ne moze cisto da ti posjeti sajt i skenira 1000 strana. Mora biti nekih linkova ka tvom forumu.

Eto opet pretpostavljaš, jesi kad probao? pa čemu služi Google sitemap alat onda? ajd probaj to napravit, meni je indeksiran novi sajt od 2000 stranica bez ikakvog linka. To su pretpostavke što pričaš.

Citat:
Na jednom od mojih foruma primjetio sam da kako mi skoci pagerank za jedan broj Google odmah skenira skoro duplo vise stranica.

Ali to nema veze sa PR, uzmi u obzir da se vidljivi PR updejta svaka 3-4 mjeseca, a nevidljivi svakodnevno, ako nabaviš nekoliko linkova danas, u roku par dana PR od njih će ti bit pribrojat vrlo brzo, dok ćeš vidljivi PR vidjeti tek za par mjeseci od toga. Dokaz za to ti je directory.google.com gdje to možeš pratit.

Citat:
Ovo sto ja pricam je isto ko i 1+1=2 i stvarno ne vidim zasto bih neko rekao da nisam u pravu kad je = 2

U pravu si za linkove, u pravu si za rewrite, ali nisi u pravu da to ima veze sa PR.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

Webinsane
CrnaGora

Član broj: 73368
Poruke: 16
*.crnagora.net.

Sajt: www.webinsane.com


Profil

icon Re: Pages that link to your site22.01.2006. u 19:59 - pre 222 meseci
Citat:
bsaric
Linkovi će ti pomoć da ti stranica bude brže indeksirana, ali PR kao mjera nema veze sa time...a linkovi nisu isto što i PR.


Google definicija PageRanka:
PageRank relies on the uniquely democratic nature of the web by using its vast link structure as an indicator of an individual page's value. In essence, Google interprets a link from page A to page B as a vote, by page A, for page B. But, Google looks at more than the sheer volume of votes, or links a page receives; it also analyzes the page that casts the vote. ...


Ocigledno je da si prilicno bistar momak. Medjutim zbog svoje nadobudnosti samo trazis i preokreces stvari da bih ispao jos pametniji. Ja sam samo rekao da ako imas forum koji je naprimjer na domen.com/forum da bih google uradio deep scan moras mu dati do znanja da tvoj sajt vrijedi deep scana i da nisi spammer.

Postoje dvije opcije. Jedna je da pokazes google kako ti se forum stalno siri a druga je da imas linkove ka sajtu (najbolje bih bilo da imas obadvije opcije). E sad posto po googlu definicija PR-a je popularnost sajta preko linkova (mada ja mislim da ima i drugih faktora kao redovno ubacivanje dobrog contenta) znaci da PR je ipak donekle vrijedan. PR je cisto neki otprilike broj koji priblizno pokazuje vrijednost tvoga sajta.

Google sitemap je odlican za ljude koji imaju znanje. Medjutim ima dosta ljudi na netu koji se ne razumiju toliko i mozda gradnja linkova za njih bi bila bolja opcija.

Ja stvarno nemam vremena vise da raspravljam ovu temu sa tobom posto nema sumnje da sam ja u pravu. Medjutim ti se namjerno hvatas za neke opipiljive stvari kao sto je PR ne bih li me pokazao u losem svijetlu. PR je veoma opipiljiv zbog svoje kompleksnosti ja sam ga cisto pomenuo jer je ipak PR (popularnost linkova) :--)

Takodje ovaj ES konstantno zaebae i stvarno sam puno zauzet trenutno da bih nastavio ovu praznu raspravu sa tobom. Mozda neki drugi put ovo je moje zadnje javljanje.


 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: Pages that link to your site22.01.2006. u 20:05 - pre 222 meseci
ok kak god hoćeš
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apatinonline.net.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Pages that link to your site31.05.2006. u 07:20 - pre 218 meseci
Zasto ovo nije medju TOP temama?
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Pages that link to your site31.05.2006. u 18:09 - pre 218 meseci
A zasto bi trebalo da bude?
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Pages that link to your site

[ Pregleda: 4054 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.