Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

3ds max pitanje??

[es] :: 3D modelovanje :: 3ds max pitanje??

[ Pregleda: 3510 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ginodauri
nis/leskovac

Član broj: 78509
Poruke: 31
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon 3ds max pitanje??22.12.2005. u 23:25 - pre 222 meseci

Poceo sam da radim u max-u 5 stariji televizor u mojoj sobi!!!

Poceo sam iz kocke konvertovao u editable poly i td!Problem se pojavi kad ekran treba malo da se zakrivljuje!To ne mogu da odradim uopste!

Da li postoji opcija u editable poly za takva malo zakrivljenja i td. ili kazite neki drugi nacin!Taj poligon koji treba da se zakrivi je ustvari pravougaonik!Probao sam sa loftom pa scale nekako po dijagonali izvlaci grube ivice i sa bevel profile sam probao to je jedno te isto ako neko zna neka kaze neku dobru ideju!
Ne svidja mi se na primer da atachujem deo lopte i champfer box i td ostaju sa strane delovi pravougaonika.Treba mi neko suptilnije resenje!
Da li ako neko radi u 3ds max 7-8 posto sam procitao da su tamo prosirene opcije za editable poly i da li mozda tamo postoji tako neka opcija!
Treba otprile da izgleda kad se malo patch povrsine izdigne po verteksu!

I jos jedno pitanje!Na primer kad crtam splajnove jedino kad se na primer presecu pa ih onda trimujem mogu da zaveldujem vertekse i da dobjem poligon koji posle mogu da ekstrudujem i td,ali kad na primer se ne presecu splajnovi kako da ih zaveldijem idem na atach formiram jedan oblik al ponovo nece da se zavelduju!To jest kad ih crtam na primer koscu i iz kraja kocke treba da nacrtam arc tacno pogodim tacku de se ovaj zavrsava ponovo nece da ih zavelduje?

Poz
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: 3ds max pitanje??23.12.2005. u 23:17 - pre 222 meseci
Prvo pitanje ne razumem, sta oces da ivice oblikujes ides edge>selektujes edge koji oces da uradis kao ivicu i chamfer opcija, ili mozda oces da das oblinu neku dodas sa quick slice 2 edgea pa ih malo izvuces i dodas meshsmooth modifajer, pojasni malo ovo prvo pitanje ili postuj neku sliku.

A drugog sto se tice: kada uradis dva splinea i treba da ih spojis za extrude kliknes na dva vertexa koja treba da weldujes i prvo kliknes na "fuse" da se priblize i "weld" da se spoje, mozes da odradis fillet ako treba koja oblina i extrude.
 
Odgovor na temu

deshasrk

Član broj: 23117
Poruke: 123
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: 3ds max pitanje??24.12.2005. u 03:58 - pre 222 meseci
Modifier/Spherify
 
Odgovor na temu

ginodauri
nis/leskovac

Član broj: 78509
Poruke: 31
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: 3ds max pitanje??24.12.2005. u 14:35 - pre 222 meseci
Hvala na pomoci ali mi niste opet pomogli!!

Kao sa modifier spherify ne moze to da se odradi sto meni treba!!

Pa za prvo pitanje mi da odradim malo zakrivljenje na ekranu televizora sta tu nije jasno!
A problem mi je sto treba da bude iz te osnove ekrana sto je pravougaonik a ne iz kruznog oblika!!!Nije u pitanju ivica(champher) nego mi treba zakrivljenje ekrana.Nadam se da se razumemo.Neznam kako to milis da odradis sa quick slice???

A sto se drugog pitanja tice.Na primer uzmem ja nacrtam pravougaonik i pored njega nactam arc konvertujem provougaonik u editable spine spojim krajnje tacke arc-a sa krajnjim tacka pravougaonika sa fuse ali i posle to nece da ih zavelduje i da obrazuje poligon!Nije mi jasno zbog cega!Mozda kod mene u programu je to greska!AJde nek neko to proba da odradi i neka kaze da li kod njega to moze da se odradi!!!
poz
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: 3ds max pitanje??25.12.2005. u 12:32 - pre 222 meseci
onda tebi topologija pravi problem probaj ovako da experimentises.
slika I obicna kocka exrudovana sa ivicama predpostavimo da je TV ima na sebi turbosmooth modifajer
slika II koriscenjem slice quick slice modifajera mozes i da selektujes edgove po sredini i konektujes ih uglavnom gledaj ovo da dobijes sa slike 2
slika III selektuj 4 sredisnja poligona sa move tool izvuci ih malo napred. Uklji meshsmooth ili turbosmooth svejedno i dobices ovo sto je na slici.
 
Odgovor na temu

ginodauri
nis/leskovac

Član broj: 78509
Poruke: 31
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: 3ds max pitanje??26.12.2005. u 12:51 - pre 222 meseci
Hvala.Mislim da je zadovoljavajuce resenje!!
 
Odgovor na temu

ginodauri
nis/leskovac

Član broj: 78509
Poruke: 31
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: 3ds max pitanje??26.12.2005. u 12:56 - pre 222 meseci
Ali imam problem sa ovim drugim pitanjem vezanima za weld-ovanje da splajna!Kad mi neko tu pomogo mnogo bi mi olaksao zivot :)!
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: 3ds max pitanje??26.12.2005. u 14:02 - pre 222 meseci
znaci radi ovako.
nacrtaj jedan spline
pa drugi arc ili sta vec ali kada ih radis aktiviraj snaptools (desni klik na snap tool i deaktiviraj sve samo vertex da ti bude stikliran)
onda ce mis da ti se lepi za kraj prvog splinea
kada ih nacrtas klikni na jedan spline i attach-uj ga za drugi
selektuj dva vertexa koja treba da spojis fuse pa weld
i to je to.
 
Odgovor na temu

ginodauri
nis/leskovac

Član broj: 78509
Poruke: 31
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: 3ds max pitanje??27.12.2005. u 01:20 - pre 222 meseci

NE razumem te sta ti ovo znaci deaktiviraj sve samo da ti vertex bude stikliran.
Ja radim ovako:

ukljucim 2d snap,kreiram pravougaonik,u krajnjoj tacki pravougaonika pocnem da kreiram arc i zavrsim "potez" u drugoj krajnjoj tacki pravougaonika i prosirim arc u stranu kolko mi treba.

Konvertujem pravougaonik u spline,atachujem arc,i onda selektujem te vertekse na kraju "duple vertekse, ali nece da ih zavelduje,jer valjda smatra da nisu isti oblik je su kreirana dva splajna zasebno.(MILIM ISTO JE I SA FUSE TO SAMO DA SE PRIBLIZE ALI ZASTO DA IH PRIBLIZIM KAD SU VEC U ISTOJ TACKI)!
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: 3ds max pitanje??27.12.2005. u 10:51 - pre 222 meseci
skini ovo valjda ce biti od koristi
http://www.megaupload.com/?d=OI7001EJ

http://download2.techsmith.com/tscc/TSCC.exe
 
Odgovor na temu

ginodauri
nis/leskovac

Član broj: 78509
Poruke: 31
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: 3ds max pitanje??27.12.2005. u 23:36 - pre 222 meseci

Odlicno.Uspeo sam po ovom tut-u sto si mi dao ali uspeo sam i kako sam ja ranije mislio ali sam sad skoro reinstalirao max.Izgleda da je bila neka greska u programu!

E a kako da snimam radnu povrsinu sa ovim codecima?

[Ovu poruku je menjao ginodauri dana 28.12.2005. u 20:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: 3ds max pitanje??

[ Pregleda: 3510 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.