Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VoIP telefon AT-320 (ima li neko iskustva?)

[es] :: VoIP :: VoIP telefon AT-320 (ima li neko iskustva?)

[ Pregleda: 3097 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

k_miodrag
Miodrag Kovacev
Senta

Član broj: 23711
Poruke: 9
*.sksyu.net.

ICQ: 41943525
Sajt: www.kms.co.yu


Profil

icon VoIP telefon AT-320 (ima li neko iskustva?)16.12.2005. u 13:42 - pre 223 meseci
Pozdrav dobri ljudi,

Kupih dva AT-320 VoIP telefona u Netiksu (http://www.voip-info.org/wiki/view/AT-320). Jednostavno interesuje me VoIP tehnologija i zelja mi je da je implementiram u firmi u kojoj radim. Pristalica sam OpenSource resenja i njih i preimenjujemo u ogromnim kolicinama. Asterisk jos nisam instalirao ali moj ISP ima Asterisk kojem ja preko NAT-a pristupam. Planiram da instaliram i svoj Asterisk (http://asteriskathome.sourceforge.net), ali za sada mi je bitno i ovo da radi. Telefone sam iskonfigurisao (3dana i 3 noci), stavljao razne verzije SIP firmware-a (1.49) i dosao sam do tacke gde dalje ne umem. Znaci: telefoni uspesno prodju firmin firewall, uloguju se na asterisk. Cak se medjusobno mogu i pozivati, ali jednostavno ne prolazi zvuk nikako. Sve kombinacije protokola sam probao ali ne ide! Posumnjavsi na firmin firewall pokusao sam da koristim software-ski VoIP "XTEN" i sve radi savrseno. Znaci, razgovori izmedju dva software-a, ali bilo koja druga kombinacija AT320 <-> AT320 ili AT320 <-> XTEN ne prolazi. E, da, echo test na asterisku radi sa AT320 aparata (*43). Uputstvo cak kaze da se telefoni mogu medjusobno pozivati bez SIP servera pozivajuci direktno IP adresu drugod telefona, ali ni ovo mi ne prolazi.

Eto, izjadah se lepo.... (sada mi je lakse)
Hvala



[Ovu poruku je menjao k_miodrag dana 16.12.2005. u 14:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao k_miodrag dana 16.12.2005. u 14:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

k_miodrag
Miodrag Kovacev
Senta

Član broj: 23711
Poruke: 9
*.sksyu.net.

ICQ: 41943525
Sajt: www.kms.co.yu


Profil

icon Re: VoIP telefon AT-320 (ima li neko iskustva?)03.01.2006. u 20:45 - pre 222 meseci
Evo samo da informisem citaoce foruma da sam nasao jedno od mogucih resenja. Otvorio sam dva besplatna nalog kod madjarskog VoIP provajdera Neophone (www.neophone.hu), iskonfigurisao sam telefone i sve radi perfektno. Postoji cak mogucnost kupovine kredita VISA karticom i onda mogu da se zovu i obicno telefoni, a tarife su sasvim korektne. Za komunikaciju koristi 2 kanala od po 32kbps.
 
Odgovor na temu

sbajic
Saša Bajić
Zrenjanin

Član broj: 90825
Poruke: 2
82.208.225.*

Sajt: www.bscomputer.com


Profil

icon Re: VoIP telefon AT-320 (ima li neko iskustva?)07.04.2006. u 22:41 - pre 219 meseci
Kao prvo drago mi je da si uspeo sve posle toliko muke da konfigurises, ali u principu ako prvenstveno zelis da se u okviru neta komunicira preko ovih telefona, preporucio bih ti da skines firmware za H323 standard za ove telefone. Znaci verzija firmware-a koja iskljucivo radi po H323 standardu. U ovoj kombinaciji sam dobio najbolje rezultate.

Dovoljan protok da bi telefon funkcionisao lepo je nekih 15 do 17kbps po telefonu.

Zatim pozivanje drugog telefona AT-320 je jednostavno tako sto kucas IP adresu telefona. A prednost je i to sto mozes ako imas slusalice, mikrofon i muzicku kartu (ili eventualno neki usb phone npr. AT-100) da pomocu opensource software-a koji radi po H323 vrlo lako zvanjem uredjaja po IP adresama da telefoniras izmedju telefona i obicnih PC masina. Na primer softver koji ovo lepo odradjuje, a nije zahtevan zove se OpenPhone (pogledaj na sourceforge.org sajtu ovaj projekat).

Ako imas neko pitanje ili ti treba savet slobodno se javi

Pozdrav i svako dobro,
Saša Bajić
GradZRENJANIN.com WebDev Team
www.gradzrenjanin.com

"BS Computer" SA
Zrenjanin
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: VoIP telefon AT-320 (ima li neko iskustva?)

[ Pregleda: 3097 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.