Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Yu slova u command prompt-u i jos nesto

[es] :: Windows desktop :: Yu slova u command prompt-u i jos nesto

[ Pregleda: 6035 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Racadent
Beograd

Član broj: 38117
Poruke: 43
*.po.sbb.co.yu.



Profil

icon Yu slova u command prompt-u i jos nesto10.12.2005. u 23:26 - pre 223 meseci
Da li neko moze da mi pomogne oko ovoga? Imam 16bit-u aplikaciju koja je odradjena davnnno i potrebno mi je da ona funkcionise u winXP-u.
1. pitanje: Kako da podesim u command prompt-u nasa slova kako bih imao i u toj aplikaciji
2. pitanje: Kada koristim win98 na istom racunaru, program radi korektno, ali cim se prebacim na winXP klik misa postaje prebrz. Tako da se pojedine funkcije u programu ne mogu izabrati. Takodje ostaje i kopija kursora na ekranu. Da li postoji neka virtuelna mashina, naravno pored ove XP-ove, koja bolje simulira rad 16bit-og okruzenja (posto ova XP-ova ne ispunjava usove mog programa).
 
Odgovor na temu

fLuXx
Luka Borkovic
Student
Pančevo

Član broj: 21183
Poruke: 363
*.3dnet.co.yu.

Jabber: fluxx@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Yu slova u command prompt-u i jos nesto25.01.2006. u 14:24 - pre 222 meseci
Ufff...Za DOS programe mozes da koristis DosBox, ali nisam siguran sta da radis sa windowsovim 16-bitnim programima. Nasa slova ne mogu da se nameste u promptu, a ako neki program koristi, moras imati instaliran taj font.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Yu slova u command prompt-u i jos nesto25.01.2006. u 19:12 - pre 222 meseci
Naša slova se normalno koriste u promptu, tu mislim na standardni raspored a ne na krpež tipa yuscii mada i on može da proradi uz instaliran font. Ja sam dugo koristio i jus015 bez ikakvog problema ali sam konačno prešao na cp1250.
 
Odgovor na temu

Racadent
Beograd

Član broj: 38117
Poruke: 43
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Yu slova u command prompt-u i jos nesto26.01.2006. u 12:47 - pre 222 meseci
Da li mozes malo jasnije da objasnis kako koristis nasa slova u prompt-u.



--------------------------------------------------
Nikola Racic
[email protected], [email protected]


--
___________________________________________________
Play 100s of games for FREE! http://games.mail.com/
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
213.137.99.*



+1 Profil

icon Re: Yu slova u command prompt-u i jos nesto27.01.2006. u 21:43 - pre 222 meseci
Citat:
calexx: Naša slova se normalno koriste u promptu, tu mislim na standardni raspored a ne na krpež tipa yuscii mada i on može da proradi uz instaliran font. Ja sam dugo koristio i jus015 bez ikakvog problema ali sam konačno prešao na cp1250.


Verovatno će mu trebati neki "krpež tipa yuscii", neki com fajl kao oni yukeyb koji su se koristili u 98, da bi imao pravilan izgled slova u samom programu (nezavisno od fonta, jer se na stare dos programe ne može mnogo uticati fontovima) samo je pitanje koji code page je korišćen u tom programu, ili možda postoji neki drugi način?
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

damiru_2
Damir Ulovec
Radim za klikere...
127.0.0.1

Član broj: 55541
Poruke: 819
*.beotel.net.

Sajt: Pitajte me, možda ću Va..


+2 Profil

icon Re: Yu slova u command prompt-u i jos nesto27.01.2006. u 22:29 - pre 222 meseci
Ako je "krpež" u pitanju, onda bi trebalo da bude kodna strana 852. Inače, Racadent, ovakvih tema je već bilo, pa ne moraš čekati na odgovor. Samo koristi pretragu.
Pozdrav.
- Je s' ti normalan? Ko bre da se skida go?
- Ja ću da se skinem do pojasa...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Yu slova u command prompt-u i jos nesto27.01.2006. u 22:32 - pre 222 meseci
Čini mi se da si malo pobrkao termine, yuscii nije program tipa yukeyb već baš kodni raspored. Sa njim će još i najlakše da reši problem, dovoljno je da instalira neki yuscii font (*.fon) i da podesi dos prompt da ga koristi. Upotreba je još lakša pošto je yuscii 7-bitni raspored i koristi konkretne tastere na tastaturi pa ne mora ni da se mapira.
Ako koristi dos program sa nekim drugim rasporedom, da bi ispravno video potreban je font sa odgovarajućim rasporedom, da bi mogao da kuca ta slova mora nešto za mapiranje tastature. Još samo da saznamo koji raspored je u pitanju.
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
213.137.99.*



+1 Profil

icon Re: Yu slova u command prompt-u i jos nesto28.01.2006. u 02:24 - pre 222 meseci
Sad vidim šta sam napisao (prepravljao sam tekst u roku kucanja pa je ostao zarez umesto 'ili'), imao sam sličan problem sa programom (ustvari mislim da je to do podešavanja u samom dos okruženju u windowsu 98, a ne do programa) koji nije bio u skladu sa 852 kodnim rasporedom i pravio sličan problem i na ekranu i na štampaču (matričnom, koji je morao da bude podešen na englesku codnu stranu, 437 čini mi se da bi se ispravno videla naša slova) i to je rešavano yukeyb-om (i prikaz i unos), a programi koji su u skladu sa 852 kodnom stranom bi trebalo da mogu da se reše fontom.
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

Racadent
Beograd

Član broj: 38117
Poruke: 43
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Yu slova u command prompt-u i jos nesto28.01.2006. u 03:00 - pre 222 meseci
Kodna strana je 850, a font koji koristi aplikacija je egacpi.yus, verovatno tada siroko koriscen ili napisan od strane samog programera.




--------------------------------------------------
Nikola Racic
[email protected], [email protected]


--
___________________________________________________
Play 100s of games for FREE! http://games.mail.com/
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Yu slova u command prompt-u i jos nesto28.01.2006. u 20:19 - pre 221 meseci
Kodna strana 850 je zapadnoevropski raspored pa verovatno sam taj font ima naša slova. Da li si probao da jednostavno pokreneš aplikaciju? Trebalo bi da ona startuje i font.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Yu slova u command prompt-u i jos nesto

[ Pregleda: 6035 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.