Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži

[es] :: SOHO Networking :: Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži

Strane: 1 2

[ Pregleda: 22476 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži09.03.2006. u 00:10 - pre 219 meseci
Kako resiti ovu situaciju:

Imam kompjuter sa suse10 linuxom koji je preko mrezne1 koja ima IP 192.168.0.1 spojen na net kablovsim modemom. Imam jos jedan racunar kome sam putem dhcp-a dodelio 192.168.0.2 DHCP server mi je na prvom racunaru, na linuxu.

Sta uraditi da taj drugi racunar ima internet?
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.PPPoE-1633.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži21.04.2006. u 23:33 - pre 218 meseci
Vidim da vi ovdje dosta znate a i imate iskustva.

Ovako znaci.. Imam ADSL Router D-Link 502T (kojeg ne znam nastimati). Imam par racunara spojenih na svitch, a zelim da svaki racunar ima dostupan internet.
Taj modem preko mreznog kalba treba biti spojen direktno na taj cvitch i dijeliti konekciju. Znaci, nema dial-up-a itd. Modem se brine da je spojen non-stop.
Nije potrebno imati server itd vec koji god racunar da se upali moze na net.

Kako podesiti racunare i sam modem (router) da to sve radi??

Modem ima svoj software u koji "udem" preko IP adrese tj logiranja. Adresa je 10.1.1.1 . Tamo postavljam username i pass. Trenutno je modem spojen na jedan PC i savrseno radi. Ali kada ga spojim na mrezu preko svitcha, nema neta ni na jednom racunaru.


Hvala unaprijed.
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

bockovic
Bojan Nikolic
nis

Član broj: 88191
Poruke: 5
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži09.05.2006. u 12:27 - pre 217 meseci
Ej nisam siguran da li si resio problem, ili ne, ali mislim da sam imao slicnu situaciju.
Kod mene je resenje bilo u pravljenju "cross-over" kabla izmedju switch-a i ADSL modema-routera, dok su svi racunari povezani na switch preko direktnih "pass-through" kablova. Imas na internetu povezivanje ova 2 tipa kablova.

Probaj ako nisi resio u medjuvremenu.

Bockovic
 
Odgovor na temu

boksha85
Bojan Sutulovic
BG

Član broj: 95079
Poruke: 2
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži17.05.2006. u 18:54 - pre 217 meseci
Ovako, kako da omogucim drugom racunaru da ide na internet preko mog.
Povezani su mreznom karticom, i na mom racunaru je adsl.
mreza normalno radi, ali kada hocu u properstis daukljucim internet connections sharing izbacuje mi "The specified service does not exist as an instaled service"
Jel moze neko da mi pomogne?
Hvala
 
Odgovor na temu

bencuns
Republika Srpska, BN

Član broj: 9966
Poruke: 29
81.93.89.*



Profil

icon Re: Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži15.08.2006. u 12:30 - pre 214 meseci
za gringoon
Da li si uspio da riješiš ovo oko jednake raspodjele internet konekcije na više korisnika u zavisnosti od njihovog broja? Ako jesi javi mi se ovde ili na pm pošto je i meni potrebno neko rješenje. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Dragan BL
Dragan Lalos
Banja Luka

Član broj: 79680
Poruke: 96
*.poen.net.

Sajt: www.micronanostudio.com


Profil

icon Re: Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži10.10.2006. u 16:35 - pre 212 meseci
Citat:
boksha85: Ovako, kako da omogucim drugom racunaru da ide na internet preko mog.
Povezani su mreznom karticom, i na mom racunaru je adsl.
mreza normalno radi, ali kada hocu u properstis daukljucim internet connections sharing izbacuje mi "The specified service does not exist as an instaled service"
Jel moze neko da mi pomogne?
Hvala


Imam isti problem i nikako da ga rijesim. Sve sam probao i stalno ovdje zapnem "The specified service does not exist as an instaled service".

Postoji li neko rijesenje i da li se neko susreo sa istim problem?

Hvala.
 
Odgovor na temu

Dragan BL
Dragan Lalos
Banja Luka

Član broj: 79680
Poruke: 96
*.poen.net.

Sajt: www.micronanostudio.com


Profil

icon Re: Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži11.10.2006. u 19:02 - pre 212 meseci
Ne moguce da se niko nije susreo sa ovim jos. Valjda je to neko rjesio na neki nacin. :(
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži12.10.2006. u 21:00 - pre 212 meseci
Pogledaj ovo: http://www.elitesecurity.org/p1138940

Proveri da li ti je uključen servis (control panel/administrative tools/services), potraži tamo u listi, mislim da ima neka, ali ne mogu da se setim imena, a nije mi windows pri ruci.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

miki321
kuca
Banja Luka

Član broj: 27787
Poruke: 486
*.teol.net.

Jabber: miki321@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži12.10.2006. u 22:37 - pre 212 meseci
Citat:
Da li si uspio da riješiš ovo oko jednake raspodjele internet konekcije na više korisnika u zavisnosti od njihovog broja? Ako jesi javi mi se ovde ili na pm pošto je i meni potrebno neko rješenje. Pozdrav.


i meni ovo treba
DFI Lan Party SLI-DR;AMD 3200+ Hyper 6 ;Corsair XMS PC 4400 CL2.5; WD 200GB Sata 2;Gigabyte 7800GT;Lc Power 6550G black 14cm fan;Nec 3540a;Samsung 930BF;UPS Mustek 1000VA
 
Odgovor na temu

Brko77
Trebinje

Član broj: 119834
Poruke: 8
*.paleol.net.



Profil

icon Re: Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži10.11.2006. u 11:04 - pre 211 meseci
Pozdrav narode.

Ne znam da li sam 100% pogodio temu, ali ipak da pokusam ...

Trenutno internet konekciju u lan pustam preko AnalogX Proxy-a,
sve radi ok medjutim Outlook Express nema sansi.
E sad zanima me ako neko zna da li standardni ICS u windowsu podrzava rad Outlook-a i ako da, sta treba (osim podesavanja ICS, tj. kad mi proradi IE) dodatno da podesim u Outlook-u.
E da, i na "serveru" i na klijentima mi je WinXP SP2.

Unaprijed hvala.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži12.11.2006. u 00:21 - pre 211 meseci
@Brko77

Brko, mnogo je bolje i efikasnije da za svoj problem otvoriš novu temu, a ne da se nadovezuješ na neku postojeću, sem ako je ona tesno povezana sa tvojim problemom.

Ako skineš Proxy, a staviš ICS, nikakva podešavanja nisu potrebna sem onog uobičajenog (automatske ili manuelne adrese na klijentima). Dakle, kada ti proradi Internet u mreži proradiće i sve drugo što želi na Internet, pa i OutlookExpress (pod predpostavkom da su ispravno kreirani korisnički računi).

Sa druge strane, AnalogX možeš naterati da sarađuje sa OutlookExpress-om, ali to nisi pitao.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Brko77
Trebinje

Član broj: 119834
Poruke: 8
*.paleol.net.



Profil

icon Re: Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži13.11.2006. u 08:28 - pre 211 meseci
Plavigor, tnx na javljanju,
nov sam na sajtu zato sorry sto sam ovako upao ovdje,
na http://www.elitesecurity.org/t225841 sam nesto detaljnije pisao,
pa ako mozes tamo nesto vise da mi kazes bio bih ti zahvalan ...

Best regards,
Brko
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Deljenje internet konekcije u lokalnoj mreži

Strane: 1 2

[ Pregleda: 22476 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.