Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Masoni, iluminati i svetske zavere..

elitemadzone.org :: MadZone :: Masoni, iluminati i svetske zavere..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 105500 | Odgovora: 233 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..12.01.2006. u 16:35 - pre 222 meseci
To sa parama u Americi je malo sarena prica.

Po zakonu, mozete da iznesete para iz zemlje koliko god hocete. Jedino, za iznose preko
10 hiljada USD morate da blagovremeno prijavite carini (sto moze da bude par sati pre
leta).

U praksi, Branko Tupanjac trenutno verovatno najbogatiji Srbin u Americi glavni
finansijer prenosa posmrtnih ostataka Jovana Ducica u domovinu i glavni ktitor manastira
na Crkvinama iznad Trebinja je jednog lepog dana bio hitno pozvan u Sarajevo na
razgovor sa americkim konzulom gde mu je diskretno preporuceno da bude jaaaaako
obazriv na to sta radi sa svojim parama.

Sto se donacija tice, firme imaju veliki interes da doniraju, zato sto smanjuju poresku
osnovicu, a mogu i da skliznu u jednu poresku kategoriju nize. Da je direktna zarada -
nije, a da je benefit za firmu - jeste, pogotovo ako covek ima neki dusevni interes da nesto dobro ucini.

Cinjenica da postoji gomila posebnih tax advisera koji specijalizuju u vestini optimiziranja
poreza i da vecina njih (vrlo prebukiranih) naplacuje 200USD na sat znaci da tu ipak ima
'mesa'.
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..12.01.2006. u 16:44 - pre 222 meseci
E, bravo Milanche. Posto vidim da si iz SFO, ako mozda znas, kakva je situacija sa kesom? Ako imas novca-mrtav kapital, koji ti lezi u banci, i zelis da podignes vecu svotu, nekih mil-dva, da li je to dozvoljeno? I, mozes li da imas toliko novca u banci, a ne ulozenog u neki biznis?
Citat:
evo predlazem da osnujemo fondaciju , da ulozimo svako koliko moze i da damo da njome upravlja tj. daje u dobrotvorne svrhe vlada01us - od celog iznosa zarade on same neka uzme 50% a ostali koji su ulozili neka podele preostalih 50%. naravno mora da nam pruzi cvrste garancije da ce da ostvri zaradu :)

Ne bi bilo lose. Mozda se ne bismo ubili od para, ali bi dobro prolazili. Naime, svim tim fondacijama, humanitarnim organizacijama, nevladinim org. i sl. neko mora da upravlja. Ti koji to rade nisu volonteri, nego su sasvim pristojno placeni. Kod nas je najbolje osnovati neku NVO, jer se direktno dobija novac od drzave. Pa ako imas neku ideju, 'ajde da se organizujemo.:):):)

[Ovu poruku je menjao vlada01us dana 12.01.2006. u 17:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.ADSL.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..12.01.2006. u 16:55 - pre 222 meseci
Citat:
Ne razumem onaj prvi link, i ono tvoje "sta sad". Bill najbogatiji?


Rekao si da je Roman bogatiji od Bila, sto jednostavno nije tacno.
Robam ima mnogo manje para od Bila. Takodje ne vidim ne osnovu cega bi on mogao da digne vise para od Bila?


Citat:
Mala pomoc, kako je moguce u USA, da covek od milijardera, bukvalno preko noci postane siromah? Ako mu je propala firma, gde nestadose "njegove" pare? Propade firma, propade i on. Taj Bill, i ostali americki milijarderi bi se ubili od srece da imaju stoti deo onoga sto imaju evropski milijarderi.
\

Heheh, pa moguce je jer nisu poslovali pametno, berza je cudo. Ne vidim kakva je razlika izmedju evropskih milijardera i USA. Kapital ne poznaje granice.

Citat:
Tvrdim da Bill ne moze uci u banku i dici "svoje" pare, jer ih i nema, a slinavi Roman moze u svako doba da digne milijarde.


Ja tvrdim da moze. I sta sad? U cemu se razlikuju Bil i Roman osim u cinjenici a ovaj prvi ima x puta vise para.


Citat:
Ako imas novca-mrtav kapital, koji ti lezi u banci, i zelis da podignes vecu svotu, nekih mil-dva, da li je to dozvoljeno? I, mozes li da imas toliko novca u banci, a ne ulozenog u neki biznis?



Na da je dozvoljeno nego je i pozeljno jer u USA postoji neka vrsta poreza na novac koji nije u opticaju tj. stoji u banci. Jednostavno u USA se neisplati stednja na principi koji je poznat nama. Ne vidim kako bi ti neko zabranio da dignes svoje pare?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..12.01.2006. u 17:05 - pre 222 meseci
Citat:

Kako od one cuvene silicijumske doline ostadose rusevine? Gde nestadose oni silni milioneri, ako su to njihove pare? Ako su im propale firme, po vama njihove licne pare su im ostale. A to nije tako u USA.


Jebote, da li ti pravis razliku izmedju tvoje love u banci, i tvoje love u akcijama? Pa da, to se nije ucilo kod nas u skoli - ucili su nas kako da budemo pametniji od celog sveta.

Vidi, vrednost akcija varira - za vreme dotcoma su svi ocekivali da ce one vecito da skacu, pa su mnogi pukli kada to nije bilo tako jer su spekulisali i zajebali se - sto ne znaci da nije bilo ljudi koji su svoje akcije prodali i zamenili za hard $$$ ili za nekretnine/vredne metale i sl... i danas bili vrlo bogati - recimo svi koji su imali posla sa Yahoo-om, Amazon-om, i slicnim firmama koje nisu prodavale maglu vec pravile profit.

Uzgred - i u zemljama koje nemaju toliko poznatu "berzu" kao kod tog Romana ;) vrednost novca i nekretnina varira od ekonomske ponude i potraznje - tako da teoretski i ako imas svoje bogatstvo u, zlatnim polugama, njegova vrednost varira bazirana na ekonomskoj ceni zlata - nije nista drugacije od akcija, mozda je rizik eventualno manji, ali je i rast obrnuto proporcionalan riziku pa manje profitiras.

Sve se to inace, u normalnoj zemlji, uci u srednjoj skoli - i tuzno je gledati nasu osakacenu omladinu bez elementarnog ekonomskog znanja za snalazenje u modernom dobu, ali potkovane debelim znanjem o svetskim zaverama. Covece, to je tuzno i jadno - ako jesmo inteligentna nacija, kao sto mozda i jesmo - strahota je sto nam ta intelektualna snaga propada u ovakvim besmislicama.

Sto se silicijumske doline i rusevina tice... ne znam, skoro sam bio u okolini SFO-a (Sorry Milanche, htedoh da te cimnem da se vidimo al nisam imao vremena da skoknem do SFO-a iz Clare) - ne izgleda bas tako sruseno, mozda bi trebao da skoknes malo tamo ;)

A sto se dizanja para iz banke tice - vidi, obicno se malo kome isplati da te pare digne, obicno im se vise isplati da ulazu bar u long-term investicije, recimo medium-risk fondove, jer oni skacu u proseku 8-10% godisnje, sto je daleko vise od bankarske kamate - a kad imas kes u ruci on samo propada zbog inflacije.

Inace, ne - nema problema ni da dignes 10 miliona dolara iz banke, samo treba da im se najavis na vreme da spreme pare za tebe - poenta je, malo kome se isplati da to uradi, pa se to i ne cini. Za razliku od ove nase tuzne Srbije, tamo banke ne kradu novac od stedisa, pa nema ni potrebe dizati ga.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 12.01.2006. u 18:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 12.01.2006. u 18:24 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..12.01.2006. u 18:08 - pre 222 meseci
Hvala obojici na iscrpnim odgovorima.
Nema sanse, da u USA dignes u banci 10mil. i da sa istima radis sta zelis, a da drzava o tvojim transakcijama kasnije nema pojma. Da'l ces da ubacis novac u neke nelegalne tokove, da ih podelis prosjacima i sl.
Citat:
A sto se dizanja para iz banke tice - vidi, obicno se malo kome isplati da te pare digne, obicno im se vise isplati da ulazu bar u long-term investicije, recimo medium-risk fondove, jer oni skacu u proseku 8-10% godisnje, sto je daleko vise od bankarske kamate - a kad imas kes u ruci on samo propada zbog inflacije.

Recimo Bill ima 100mlrd. u banci, i kamata je 3%, to je, koliko, 3mlrd.godisnje. Suve love. I njemu se to ne isplati? Vise voli da rizikuje sa Microsoftom? Koji cas dobija cas gubi na vrednosti.
Ako je to tako, Bahamska i Bermudska ostrva bi bila najbogatija na svetu. Pa svi bi iznosili kes, kao sto neko rece u off shore zemlje, gde bi sigurno dobili mnogo vecu kamatu od one u USA. Koliko % banka uzima, ako imas 100mil. i hoces sve da podignes u kesu?


[Ovu poruku je menjao vlada01us dana 12.01.2006. u 19:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..12.01.2006. u 18:58 - pre 222 meseci
Citat:

Recimo Bill ima 100mlrd. u banci, i kamata je 3%, to je, koliko, 3mlrd.godisnje. Suve love. I njemu se to ne isplati? Vise voli da rizikuje sa Microsoftom? Koji cas dobija cas gubi na vrednosti.


O boze, pa naravno da mu se vise isplati ;) Evo pokusacu da ti objasnim - pazi pazljivo ;)

Sta mislis kako banke tebi daju 3% kamate - tako sto i one ulazu u nesto i dobijaju vise para nazad, kako bi isplatili tebi tvojih 3%, sebi zaradu, i plate zaposlenima. Da nije tako - ne bi imalo puno logike, zar ne? :)

E, poenta jeste da je po zakonima ekonomije rast neminovan na duze staze (da ne ulazimo u to zasto, poceli bi smo dugu pricu), i ljudi koji imaju puno para mogu da raspodele svoja sredstva ravnomerno tako da su uvek bar 8-10% u plusu svake godine. Ne brini se - ne drzi Bil sve svoje pare u akcijama Microsofta ;)

U principu - zamisli da imas mnogo novca, zasto ti ne bi radio isti posao koji radi banka? Plasirao kapital tamo gde se isplati - ako si milijarder, zaposlis svoje strucnjake koje ima i banka - i eto, uzimas ceo profit za sebe.

Kako da ti objasnim jos blize, - posmatraj kretanja svetske berze, recimo, NASDAQ, FTSE, NYSE, LSE na jedno 10-15 godina (imas istoriju na internetu sigurno) i nacrtaj pravu liniju koja prolazi kroz najvise tacka (tj. prosek) - videces da profit raste uvek na duze staze, sa malim oscilacijama slicnim naizmenicnoj struji u kratkim periodima.

Sto se banke i kamate od 3% tice, pre nego sto se obogatis, ne zaboravi i da je godisnja inflacija bar 2.5% - tako da ti fakticki jako malo dobijas sa lovom u banci, svega pola procenta - procenat, a ako imas dosta para, pametnim ulaganjem mozes da dobijes mnogo vise (ono sto sam napisao gore)

Naravno, sve se ovo negde uci u skoli, ali ne u Srbiji - u Srbiji se uci da je "zemlja ravna" :( A prava je steta pored toliko inteligentnih ljudi - na sta se taj IQ baca.

Dakle, ucini sebi jako dobru uslugu - kupi neku knjigu o investiranju gde je u prvom poglavlju objasnjeno ukratko kako funkcionise globalna ekonomija - time ces nauciti nesto vrlo vredno, sto ti se nekad mozda i vrlo isplati u zivotu. Savet je bio besplatan ;)

Citat:

Ako je to tako, Bahamska i Bermudska ostrva bi bila najbogatija na svetu. Pa svi bi iznosili kes, kao sto neko rece u off shore zemlje, gde bi sigurno dobili mnogo vecu kamatu od one u USA. Koliko % banka uzima, ako imas 100mil. i hoces sve da podignes u kesu?


Mislim da mi ovde imamo problema sa komunikacijom.

Pre svega, banke ne uzimaju proviziju za isplacivanje kesa sa racuna u istoj banci, osim mozda u Slobinoj Srbiji, cak ni u Srbiji valjda to ne rade - Banke zaradjuju pukom cinjenicom sto su tvoje pare kod njih.

Drugo, nije tacno da bi dobio vecu kamatu sa Bermuda, jer je u USA ekonomija razvijenija, pa je i nacionalna kamatna stopa, koja zavisi od rasta ekonomije veca .

Trece, za mnoge ljude je potpuno besmisleno drzati pare negde gde posle vise neces moci da ih potrosis u svojoj zemlji, bez da ponovo platis porez drzavi - zato se offshoring ne isplati svima, vec samo nekim ljudima kojima je sve jedno gde se njihov novac nalazi globalno.

Kad bi samo znao koliko se milijardi eura iznese iz EU u druge zemlje svake godine, zato sto EU ima prevelik porez - zaprepastio bi se.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 12.01.2006. u 20:29 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..12.01.2006. u 20:15 - pre 222 meseci
Citat:
vlada01us:
Ko je rekao da oni sa fondacijama uvecavaju svoj kapital? Da li ste dobro citali? Moja prica je bila da su oslobodjeni dela poreza, u zavisnosti od ulozenog novca.

Pa u cemu je poenta onda ako ne povecaju svoj kapital? To te ja pitam, zasto bi neko smanjivao porez davajuci u dobrotvorne fondove? Milance je samo rekao da se to radi iz dusevnog interesa dok si ti ranije tvrdio da se to radi iz koristi da bi se smanjio porez. Odgovori mi zasto bi to neko radio ako posle toga ne moze da ima vise para?
A sto se tice drzanja para u bankama sa 3% kamate, tu si grdno pogresio. Pa znas li koliko je dolar pao u odnosu na vrednost 2000. godine? Mnooooogo vise od tih 3% zarade.

[Ovu poruku je menjao srki dana 12.01.2006. u 21:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..12.01.2006. u 20:35 - pre 222 meseci
Ma daj Srki, pa naravno da se iza svega krije profit. Naravno, ima pojedinaca, kao sto smo ranije i pricali. Mislim, dao 28 MILIJARDI. Pa znate li koliko je to para? Da kupi vakcine protiv malarije za x-godina, za ceo svet.
Ovo u vezi kamate. Znaci za 3god. bi zaradio 9 MILIJARDI dolara. A ti kazes da bi mnogo izgubio. Pojela bi mu inflacija. Bzvz. Al' bih molio odgovor na ovo,
Citat:
Nema sanse, da u USA dignes u banci 10mil. i da sa istima radis sta zelis, a da drzava o tvojim transakcijama kasnije nema pojma. Da'l ces da ubacis novac u neke nelegalne tokove, da ih podelis prosjacima i sl.


Citat:
Sto se banke i kamate od 3% tice, pre nego sto se obogatis, ne zaboravi i da je godisnja inflacija bar 2.5% - tako da ti fakticki jako malo dobijas sa lovom u banci, svega pola procenta - procenat, a ako imas dosta para, pametnim ulaganjem mozes da dobijes mnogo vise (ono sto sam napisao gore)

U GB je kamata 4.5%, on moze da podigne sa racuna svoje pare i da ih stavi tamo, pa i da ih konvertuje u bilo koju valutu, ako ste skepticni prema dolarulpa tek onda da se ubije od para.

Citat:
Jebote, da li ti pravis razliku izmedju tvoje love u banci, i tvoje love u akcijama?

Pa ja i pravim razliku, a za vas ta razlika ne postoji.


[Ovu poruku je menjao vlada01us dana 12.01.2006. u 21:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..12.01.2006. u 21:02 - pre 222 meseci
Vlado, efikasna vakcina za malariju ne postoji - pa ne mozes ni da je kupis, mozes da ulozis pare u razvoj iste.

Nego, opet ne kontas, u vezi kamata - siguran sam da mozes, samo neces da ukljucis svoj mozak.

Alo - pa ta UK banka koja ti daje 4.5% kamate zaradjuje bar jos toliko za sebe, pravilnim ulaganjem - postavi sebi pitanje, ako imas 10 milijardi dolara, sto su kapitali nekih banaka - zasto i ti ne bi ulagao isto kao i te banke - zasto bi ti davao banci da profitira duplo vise nego sto tebi daje kamate, kad ti mozes da radis isti posao, jer imas pare - ogromne pare?

Da li me sad bolje razumes?

Lepo sam ti rekao i da uradis onaj eksperiment sa rastom vrednosti berze na duze staze, ali ti izgleda i dalje neces da shvatis - ili te mrzi da gledas, ili ne znam sta - ako pravilno raspodelis mnogo para ti uvek dobijas na duze staze jer ekonomija raste - ako ne verujes, izvoli pogledati kretanje na berzi u proteklih 10, 20, 30 godina - pa ce ti se samo kasti.

Hajde.. znam da mozes, nije potrebno biti Albert da bi se ovo ukaprialo - samo treba da skontas da ovde ima ljudi koji hoce i da ti pokazu nesto, a ne da te zezaju ili ne znam sta.

Recimo, ti mozes da ulozis pare u, recimo, jedan norveski fond koji je generisao preko 20% profita za 2 godine - sto je velika para - ako ulozis na 100 mesta, po 100 miliona dolara, ili na hiljadu mesta po 10 miliona dolara - sto je ukupno 10 milijardi dolara, statisticki se polako priblizavas "prosecnih 10%" jer se podudaras sa ciframa u "velikoj slici".

Negde ces da izgubis 2%, negde ces dobiti 12% - ukupno ces biti u plusu 10% jer je to prosecni rast ekonomije u oblastima koje se razvijaju.

Kapiras? I zasto bi onda davao svoje pare banci da ih ona obrce?

Ovo ti je ekonomija 101 - vidis, ljudi to uce u srednjim skolama negde drugde, dok vecina ljudi kod nas za "akcije" zna kad treba da ih dobiju besplatno od drzave, i da ih prodaju za ogrev - i bilo bi jako lepo ovo uvesti u nas skolski program - posto eto, mnogi skolovani ljudi na ovom forumu to ne znaju. A nije tako tesko.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 12.01.2006. u 22:10 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..12.01.2006. u 21:53 - pre 222 meseci
A, bre, razumem ja tebe, ali ne ti mene.
Citat:
Alo - pa ta UK banka koja ti daje 4.5% kamate zaradjuje bar jos toliko za sebe, pravilnim ulaganjem - postavi sebi pitanje, ako imas 10 milijardi dolara, sto su kapitali nekih banaka - zasto i ti ne bi ulagao isto kao i te banke - zasto bi ti davao banci da profitira duplo vise nego sto tebi daje kamate, kad ti mozes da radis isti posao, jer imas pare - ogromne pare?
Ako ja imam tolike para kao Bill, zasto bih rizikovao? Pa zar nije on sa 100mlrd. od pre neku godinu, ispusio za mnogo love? Skoro duplo. I, sad je on los biznismen? Pa nije. Kad bi ovako kako vi kazete, a ja tvrdim da je nemoguce, zaradjivao ogromne pare, bez ikakvog rizika. 100mlrd u kofere, pa u neku dobru banku u inostranstvu. I dalje molim odgovor na
Citat:
Nema sanse, da u USA dignes u banci 10mil. i da sa istima radis sta zelis, a da drzava o tvojim transakcijama kasnije nema pojma. Da'l ces da ubacis novac u neke nelegalne tokove, da ih podelis prosjacima i sl.
 
Odgovor na temu

NekaVrstaNekoga

Član broj: 80726
Poruke: 4
65.87.24.*



Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..12.01.2006. u 22:01 - pre 222 meseci
Kad smo vec kod masona i iluminata, zna li neko posto je danas krompir na Kalenic pijaci ?
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.navman.com.



+3 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..12.01.2006. u 22:29 - pre 222 meseci
Vlado, pa sta mislis da li je bolje da je Bill drzao pare u banci i dobio 9% a zbog infacije izgubio 30%? Je l' znas koliko je dolar pao od '99? Nekada je bio mnogo jaci od Evra i i za jedan dolar si dobijao 1.17 evra a sada je obrnuto. Pa nije Bil blesav, koja je logika uloziti u banke ako on moze da ulaze u iste stvari u koje banke ulazu? takodje njegovo bogatstvo se jeste smanjilo ali bi se jos vise smanjilo da je drzao pare u banci (zbog inflacije dolara). Najvise mu se smanjilo jer je on prodavao akcije microsofta i te pare trosio (na sebe i na fondacije). I ne razumem zasto mislis da svako ko daje u dobrotvorne svrhe to radi da bi zaradio profit. Zar zaista ne verujes da ima ljudi koji bi dali u dobrotvorne svrhe jer hoce da pomognu? Ja sam davao u dobrotvorne svrhe ali nisam zaradio nikakav profit od toga. Ajde nam objasni kako da dobijem veci profit i sta imam od toga sto mi se smanji porez na to sto dam u dobrotvorne svrhe. Kakvu ja novcanu korist imam? Pricas napamet jer nijednom nisi dao konkretnu semu kako bi neko zaradio vise davajuci u charity.
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..13.01.2006. u 08:47 - pre 222 meseci
@vlada01us

Kao prvo sta ce ti 10mil (ili 1mil) kesha? Sve i da imash u banci zasto bi ih podizao iz banke? To jesu tvoje pare i sa njima mozes da radis sta hoces tj. da trosis. Kupujes sta hoces i koliko hoces apsolutno je tvoje pravo i niko te nece kontrolisati.

Veliki je problem ako hoces da dignesh kesh. Ne da nece da ti daju. Dace. Ali si posle toga pod, pretpostavljam, ultra budnim okom svih mogucih sluzbi. Jer nikakvo legalno poslovanje se ne obavlja keshom. Sve sto legalno poslujes mozes da placas preko banke. Znaci vrlo je verovatno da, ako ti treba za posao, je nesto nelegalno ili "na crno" ili bez placanja poreza. Sto je zabranjeno. ("samo su porez i smrt sigurni"). Druga mogucnost je da neces da trosis vec da nabijes u slamaricu. Isto jako lose za drzavu. Ajde na stranu sto ne dobijas kamatu vec banka nema te pare i ne moze da finansira/kreditira projekte, proizvodnju itd itd.
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..13.01.2006. u 11:15 - pre 222 meseci
Pa upravo tako. Ja tvrdim da je u USA nemoguce prodati akcije za 100mil. istu kolicinu novca staviti u banku, a zatim podici kes, i doneti recimo ovde, gde ces deliti rodjacima, prijateljima i sl.
Roman je dobio 15mlrd. u kesu, pretpostavljam da je pozvao nekih 20tak najvecih svetskih banaka, i pitao ih, koja nudi najbolje uslove da stavi lovu kod njih. Zamisli sta za svaku banku znaci upumpavanje tolike zive love. Koliku ce mu kamatu dati. I tip je obezbedio Abranovice dok je sveta i veka. Zato su stari evropski bogatasi, jaci od novih, ili americkih. Imaju zivu lovu. Iako ovi drugi imaju vise na papiru. Seti se 11septembra. Kako je par dana pocela silna prodaja na berzi. Kako su NASDAQ i DOW JONES poceli da strmoglavo padaju. Sve bi puklo da berzu nisu momentalno zatvorili. Koliko se secam, jedino je Cikaska berza radila. Zato je Roman najbogatiji. Ne mora da gleda u pasulj, sta ce biti sutra. Da'l ce akcije da padnu. Zato je moje misljenje da velike kompanije (ne njihovi vlasnici)gospodare svetom, jer su prinudjene da se sire. Nema im opstanka drukcije. Od americkih, i britanskih koje su izazvale ratove za naftu, do francuskih i belgijskih, koje su izazvale ratove za dijamante u Africi.
 
Odgovor na temu

Noe
Stanisa S
PTR

Član broj: 6010
Poruke: 306
*.ipt.aol.com.

Sajt: www.istanco.rs


+6 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..13.01.2006. u 11:35 - pre 222 meseci
Citat:
vlada01us: Pa upravo tako. Ja tvrdim da je u USA nemoguce prodati akcije za 100mil. istu kolicinu novca staviti u banku, a zatim podici kes, i doneti recimo ovde, gde ces deliti rodjacima, prijateljima i sl.
.

prodas akcije platis porez zatim prebacis lovu na neku domacu banku sednes u avion ko gospodin covek (sto ne bi mogao da sa sobom nosis 100 mil u keshu :)))

kad stignes napravis spisak rodbine i kreces sa podelom. Sta je tu sporno ?!?
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..13.01.2006. u 12:03 - pre 222 meseci
Citat:
vlada01us: Pa upravo tako. Ja tvrdim da je u USA nemoguce prodati akcije za 100mil. istu kolicinu novca staviti u banku, a zatim podici kes, i doneti recimo ovde, gde ces deliti rodjacima, prijateljima i sl.


Mozes da podignes ali niko normalan to ne radi. Mozes da podignes ali ne mozes da izneses iz zemlje. Eeee kako bi pucale drzave kada bi svako mogao da iznese u keshu koliko hoce. Ni jedna drzava ne dozvoljava iznosenje kesha iz drzave vece nego koliko si kesha uneo u drzavu. Pa na kakav bi cirkus to licilo kada bi moglo!! U stvari mozes da izneses iz drzave ako niko ne zna da imas i da iznosis. (Roman ??)


Citat:
vlada01us: Roman je dobio 15mlrd. u kesu,...


Tacnije 15.152.851.634. Pisalo kod nas u dnevnim novinama i objavio dnevnik rts1... Cak i pre nego sto je on znao da je "dobio"!!!


Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.c.strato-dslnet.de.



+7177 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..13.01.2006. u 14:24 - pre 222 meseci
@Vlado,

Ne, nisi u pravu zbog vise stvari - evropski bogatasi su isti kao i americki bogatasi u proseku, jer su i evropske valute isto volatilne kao i dolar na duze staze. Zato ljudi ulazu u akcije, nekretnine, vredne metale i sl... kako bi obezbedili najoptimalniji rast za svoj kapital. I stalno moraju o tome da misle, jer je ekonomija takva - varira, ali ako si pametan uvek mozes da "jases" tako da rastes zajedno sa njom, jer ona na duze staze uvek raste - ali globalno.

Recimo funta je totalno propala posle drugog svetskog rata, itd.. Ne smes da pretpostavis da ce tvoj "kes" uvek isto vredeti, jer je kes samo mera ekonomske moci zemlje koja ga izdaje - to je samo najobicnije parce papira, za koje ti neka centralna banka garantuje da ima neku vrednost u nekom trenutnku - ta vrendost se moze menjati u vremenu, na vise - ali i na manje, u zavisnosti od ekonomije te zemlje.

Sto znaci - ako si bogat, moras stalno i da mislis o svom kapitalu, jer ako stoji u slamarici - ima tendenciju da se topi - novac je samo parce papira, pokrice za nesto drugo. Cak i ako stoji u banci - budi siguran da dobijas najmanje para - jer ostalo uzme Banka i svi koji zaradjuju na tvom novcu.

Zapravo, ako si mnogo bogat - najbolje je da zaposlis nekog drugog da misli za tebe ;) Ili da ulozis svoje pare u vece fondove, koji imaju svoje analiticare koji pravilno ulazu tamo gde se isplati - doduse zarada je manja, ali i rizik. Istocnoevropski fondovi su recimo sada dobri, jer istocna evropa raste jako dobro.

E, naravno - ako volis da rizikujes, uvek mozes sam da ulazes u investicije srednjeg ili visokog rizika, i da eventualno dobijes mnogo vise para - obrati paznju da to nije isto sto i kocka, jer je kocka bazirana na tome da "kuca uvek dobija", pa samim tim i onaj koji se kocka uvek gubi na duze staze - a kod investicija vizokog rizika se sve svodi na tvoju pamet i sposobnost da predvidis desavanja na poslovnom/ekonomskom planu.

Citat:

Mozes da podignes ali niko normalan to ne radi. Mozes da podignes ali ne mozes da izneses iz zemlje. Eeee kako bi pucale drzave kada bi svako mogao da iznese u keshu koliko hoce. Ni jedna drzava ne dozvoljava iznosenje kesha iz drzave vece nego koliko si kesha uneo u drzavu. Pa na kakav bi cirkus to licilo kada bi moglo!! U stvari mozes da izneses iz drzave ako niko ne zna da imas i da iznosis. (Roman ??)


Pare mozes uvek izneti iz zemlje - za iznos nema ogranicenja iz EU ili USA, u nekim bantu zemljama (Srbija) ima - zato sto su te zemlje jadne, pa im ljudi iznose pare preko granice na koju je drzava u stanju da pristane - jer se, tuzno, mnogima to isplati zato sto je ekonomija Srbije losa.

E, sad ovako - recimo prosle godine je EU imala gomilu problema sa tim, kako se iznose pare? Moze i u kesu - ali se najbolje iznose ovako:

a) Registrujes firmu gde je mali porez na prihod, jos bolje - nikakav (ima ih ohoho) i koja je u vlasnistvu tvoje EU kompanije.

b) Ta firma proda tvojoj maticnoj firmi u EU spajalice i olovke po ceni od $5000 po komadu

c) Tvoja firma iz EU plati sve to tvojoj firmi sa nekih "ostrva" - 10 hiljada spajalica i to je to...

I - to je to, pare su otisle iz EU.

Eto - ovo je inace dogadjaj koji se desavao prosle godine (ima na economist.co.uk bas opis ovog smesnog dogadjaja) - i nema u njemu nista nelegalnog ili protiv pravila jer maticna firma ima pravo da trguje sa svojim cerkama kompanijama na taj nacin - mozda ce ti poreska inspekcija kucati na vrata, preturati po knjigama - ali nece imati ni jednu zakonsku mogucnost da te spreci da to radis.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 13.01.2006. u 15:42 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..13.01.2006. u 15:48 - pre 222 meseci
@mexico Mislim da cak ne mozes ni da podignes 100mil. Mozda uz ogromne probleme, tipa sta ce ti, policija bi sigurno bila umesana, itd. Drzava bi sigurno pronasla neki nacin da ti to ne dozvoli. Ako se neko seca onog naseg sto je imao veliku zemlju u Las Vegasu, i kada nije hteo da je proda, nego je otvorio parking, i stavio tablu, "besplatno za Srbe", a ostalima udario cifru da usi otpadaju. Odmah ga je sud proglasio ludim, a imovinu dodelio njegovoj zeni. Amerikanki. Iako kazu da je u USA privatna imovina neprikosnovena.

@Ivan Ono prvo su varijacije na temu. Pa naravno da niko ne bi drzao pare u slamarici nego bi ih oplodio na neki nacin. Nije to moja poenta. Ono drugo. Lep je primer, ali to samo govori kako se uz zaobilazenje propisa iznose firmine pare, a ne tvoje licne. Ako je moguce izneti kes, pa zasto bi se neko baktao sa otvaranjem raznih firmi, u raznim zemljama?

@Noe Pa to je samo primer. Recimo ne zelim da platim proviziju banci za transfer, i sl.

[Ovu poruku je menjao vlada01us dana 13.01.2006. u 16:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.c.strato-dslnet.de.



+7177 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..13.01.2006. u 16:03 - pre 222 meseci
Citat:

@Ivan Lep je primer, ali to samo govori kako se uz zaobilazenje propisa iznose firmine pare, a ne tvoje licne. Ako je moguce izneti kes, pa zasto bi se neko baktao sa otvaranjem raznih firmi, u raznim zemljama?


AMAN - joj bre.... ajmo iz pocetka...

- Fizicko lice obicno ne moze da se bavi mnogim poslovima, zato otvara firmu

- Kad firma napravi profit... fizicko lice, suvlasnik mora da placa porez jos jednom ako hoce da te pare prebaci na licni racun, to se zove double-taxing.

- Zbog toga, mnogi to ne rade, vec ulazu u druge firme - zasto bi placao jos jedan porez na nesto sto neces da pojedes, kupis i sl...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

plcb83
Nis

Član broj: 62739
Poruke: 274
*.dial.b92.net.

ICQ: 168538686
Sajt: www.gradnis.net


Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..13.01.2006. u 16:13 - pre 222 meseci
Da li bi masonima dali plus ili minus tj. da li su oni nesto pozitivno ili negativno za covecanstvo? (bez mnogo razmisljanja)
Da li bi neko od vas hteo da bude mason?
Koliko je nasa zemlja pod uticajem masona? (vase misljenje)
www.gradnis.net
www.glavnibaja.info

Moje misljenje ce se vremenom menjati ali ne i cinjenica da sam u pravu.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Masoni, iluminati i svetske zavere..

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 105500 | Odgovora: 233 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.