Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Masoni, iluminati i svetske zavere..

elitemadzone.org :: MadZone :: Masoni, iluminati i svetske zavere..

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 105558 | Odgovora: 233 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..02.12.2005. u 13:58 - pre 224 meseci
Daljim tokovima? Koliko ja shvatim ekonomiju (a možda i gešim, ispravite me), jedini tok ekonomije je da bude još ekonomičnija, to je jedino pravilo, bez obaziranja mnogo na čoveka, životnu sredinu, planetu itd.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
222.65.119.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..03.12.2005. u 03:07 - pre 224 meseci
Ekonomija je najveca iluzija, i ona predstavlja jedno od sredstava vladanja.
Obicnom coveku ce to sredstvo svakako biti medju bitnijima, ali to svakako varira
prema licnosti, duhovnosti i tako dalje. Pojam dobrog i zlog je tesko razdvojiti osim
kao neke smesne definicije na papiru iz kojih su nastale svakakve gluposti u covekovoj
istoriji. Penjanjem u vladajucoj lestvici, covek je i dalje na dnu, zaslepljen "ekonomijom",
udobnim zivotom i slicnim "pogodnostima" modernog drustva.
Do sada smo imali prilike da vidimo da kroz istoriju glup covek odlucuje o sudbini onog
koji je u stanju da promeni svet, danas je isto tako i borba protiv toga moze da se
obavlja samo preko podizanja svesti, a ne nekakvim banalnim analizama simbola i
potragom za autorima istih.
Jedno pitanje me kopka, sta bi teoreticari zavere uradili kada bi shvatili ko je tacno
na vrhu lestvice? Otisli da ga ubiju? Pridruzili se? ;) ... Cemu ta potraga?
Najveca zavera danasnjice je upravo postojanje zavere, podizanje paranoje kod
populacije cime se ista pretvara u sjajnu radnu snagu. Prema spremnosti naroda
da radi i politicko/ekonomski sistem dobija drugacije ime, ali pozicija pojedinca se ne
menja, bar ne sustinski.

Nije tesko zakljuciti da moje ubedjenje nikada nije bilo na snazi u istoriji covecanstva,
a i ne ocekujem da se dogodi...
 
Odgovor na temu

plcb83
Nis

Član broj: 62739
Poruke: 274
*.dial.b92.net.

ICQ: 168538686
Sajt: www.gradnis.net


Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..03.12.2005. u 19:41 - pre 224 meseci
Malo smo se udaljili od teme..:)

A mene zanima... Koji su uslovi da bi neko postao mason ?
Da li se biraju samo po uticaju? Ili bogatstvu ?
Sta masoni moraju da rade (mislim na donji nivo) i cemu mogu da se nadaju?
Da li masoni rade u korist nekoliko nacija, posto je nemoguce da rade u interesu svih...setimo se nase zemlje?

Da li izlazak iz masonerije podrazumeva smrt?
Da li je nemoguce nepostovanje pravila i zadataka koje donosi visi nivo i da li njihovo nepostovanje podrazumeva iskljucenje ?


toliko za sada...mada ne mogu da se setim


P.S. Na sajmu knjiga u Nisu video sam na dosta standova knjige o masonima, zatim o iluminatima , komitet 300 , loze i ostalo...

[Ovu poruku je menjao plcb83 dana 03.12.2005. u 20:59 GMT+1]
www.gradnis.net
www.glavnibaja.info

Moje misljenje ce se vremenom menjati ali ne i cinjenica da sam u pravu.

 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..05.12.2005. u 09:10 - pre 224 meseci
Kupuj te knjige, i citaj ih, time ces se prosvetliti ;)
Znas ono, povez oko ociju, a kad ga skinu - svetlo!
Evo kako ja zamisljam prosecnog autora tih knjiga:
- isfrustriran
- nedovoljno/uopste priznat u onome sto radi
- naivan
- zao (nisam srecan, zelim da i drugi budu nesrecni iz istog imaginarnog razloga)
- .
- .
- .
- glup!

Za citaoce, lista je mnogo kraca
- nesrecan
- naivan i/ili glup

 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..05.12.2005. u 09:34 - pre 224 meseci
men in black :)
 
Odgovor na temu

plcb83
Nis

Član broj: 62739
Poruke: 274
*.dial.b92.net.

ICQ: 168538686
Sajt: www.gradnis.net


Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..05.12.2005. u 12:38 - pre 224 meseci
Citat:
tosa: Kupuj te knjige, i citaj ih, time ces se prosvetliti ;)
.......
Za citaoce, lista je mnogo kraca
- nesrecan
- naivan i/ili glup


E bas dobro sto mi kaze neko pametan.Ti si vec rekao sta si imao sa Engleskom kraljicom. Bolje da nista ne pises kad nema sta da pises. Nisam naveo podatak da ih ima na sajmu zato sto ih redovno citam, nego cisto kao informaciju.


Citat:
tosa: Jedno pitanje me kopka, sta bi teoreticari zavere uradili kada bi shvatili ko je tacno na vrhu lestvice? Otisli da ga ubiju? Pridruzili se? ;) ... Cemu ta potraga?


Zar mislis da je to tako jednostavno?To je tako, pitas ko je ko i odes do njega da ga napsujes:)xaxa
www.gradnis.net
www.glavnibaja.info

Moje misljenje ce se vremenom menjati ali ne i cinjenica da sam u pravu.

 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..05.12.2005. u 23:09 - pre 224 meseci
Citat:
plcb83: A mene zanima... Koji su uslovi da bi neko postao mason ?
Da li se biraju samo po uticaju? Ili bogatstvu ?

Da bi postao mason glavni preduslov je da vjeruješ u Boga, zvao se on Alah, Jahve, Višnu... Ljudi su se možda nekada birani po uticaju itd, međutim danas je dovoljno da odeš u masonsku "ložu" i podneseš zahtjev da hoćeš da im se pridružiš. I neko mora da garantuje za tebe, tj. da ti potpiše peticiju. Takođe moraš da imaš minimum 21 godinu (mada ovo varira od zemlje do zemlje). U SCG ima ja mislim 14 loža, ako ne i više, odakle su 12 u Srbiji a 2 u CG...
Što se tiče same zavjere ja vjerujem da tu nečega ima, ali sad ko ili šta je na vrhu ljestvice mislim da je glupo da nagađamo jer nikad nećemo znati. Možda Jevreji?
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

plcb83
Nis

Član broj: 62739
Poruke: 274
*.dial.b92.net.

ICQ: 168538686
Sajt: www.gradnis.net


Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..06.12.2005. u 01:44 - pre 223 meseci
Tek tako?
Odes i kazes- "Podnosim zahtev"?
Imam 22 god, evo da saznam i idem da se raspitam..salim se...

Samo da nadjem nekoga ko ce da me preporuci ;)
www.gradnis.net
www.glavnibaja.info

Moje misljenje ce se vremenom menjati ali ne i cinjenica da sam u pravu.

 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.90.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..06.12.2005. u 01:54 - pre 223 meseci
To nije tacno, da je glavni preduslov da verujes u Boga da bi postao mason. To verovatno jeste pravilo za samo neke masonske loze, ali generalno ne. Pogotovo sto su masoni na dnu hijerarhije, tj. iznad njih su raznorazne organizacije (ovih ili onih iluminata, ovakvih ili onakvih templara itd...itd...) To da je hijerarhija piramidalna nije tacno, posto su mnoge od ovih organizacija u medjusobnoj svadji. Ekonomska moc jeste gledano iz odredjenog ugla glavni faktor moci, ali ta moc naravno ne pripada vazduhu, vec ljudima, a opet jedan od uslova prijema u masonske organizacije i jeste ekonomska moc, pogotovo u organizacije koje su nize u hijerarhiji. Takodje uslovi za prijem su i intelektualna moc, porodicna loza itd... Mnogi "obicni" uspesni ljudi u svim sferama zivota su clanovi raznoraznih masonskih organizacija, i tu ne treba praviti nikakve mistifikacije, niti misliti da ako su oni masoni da znaju sve tajne ovoga sveta. Postoji mnogo organizacija koje su iznad, i otprilike sto su vise na lestvici hijerarhije one su okrenutije bavljenju magijom, spiritualizmu ili nazovite to kako god, tako da su uslovi prijema u ove organizacije stepen poznavanja ovih vestina, pa iz tog ugla ekonomska moc i nije glavni cinilac moci. Ako uzmemo u obzir da su mnoge od ovih organizacija u medjusobnoj zavadi, onda je jasno da je potpuno idiotski traziti neku grupu od recimo 19 ljudi koji kontrolisu svet. Mnogo je to komplikovanije i zamrsenije nego sto izgleda, i sto pojedini u svojim popularnim knjigama predstavljaju. Sto se tice situacije: Pera - srpski mason pripadnik loze A, i John engleski mason pripadnik takodje loze A, naravno da obojica rade u interesu svoje zemlje (i jedan i drugi imaju decu, rodjake, prijatelje zar ne) i logicno je da ce i medjusobno da se dogovaraju i pomazu jedan drugog. Tako da je logicno da ako je u Srbiji jaka masonerija, da imamo i generalno jaci polozaj u svetu. Druga je stvar sto su recimo loza A i loza B zavadjene, pa tako Pera vuce na jednu stranu a Mika na drugu. Tako da su potpuno idiotski Ninicevi zakljuchci po kojima su masoni glavni krivci za sva zla koja su nas snasla. Pogotovo da su krivi za srpsku neslogu. Krivi smo jednostavno sami, upravo zato sto je zivotni cilj velikog procenta Srba (a i slicnih naroda) "da komsiji crkne krava"! Iako u Lukovicevim i Ninicevim knjigama ima i ponegde istine, njihova razmisljanja i tripovi su samo to - njihovi tripovi! A zbog takvih kao sto je Ninic (da ne bude zabune, pisac onih textova koje je dao plcb83) Srbija i jeste tu gde je. Mnogi uspesni i cestiti ljudi u istoriji Srbije su bili masoni, i tu dakle ne treba praviti nikakve mistifikacije. A to sto pravoslavna crkva, sve sto se kosi sa njenim stavovima naziva satanizmom, kao i sama definicija satanizma je samo njihov problem percepcije realnosti i neinformisanosti, no to je ujedno i dokaz za sve vas na forumu koji ne verujete da se ove organizacije bave magijom, samo sto to crkva na drugi nacin dozivljava...Toliko...



[Ovu poruku je menjao the.kum dana 06.12.2005. u 04:21 GMT+1]
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..06.12.2005. u 12:33 - pre 223 meseci
Citat:
Astral Projection: Da bi postao mason glavni preduslov je da vjeruješ u Boga


He,he šta još neću pročitati!

Masonerija se oduvek bavila okultnim pre bi rekao da je glavni preduslov:
Da veruješ u Boga,ali si protiv njega!
Znači,Djavolje sluge!
Jako prosto!


[Ovu poruku je menjao BillyTheKid_79 dana 06.12.2005. u 14:23 GMT+1]

...zahvalan elitesecurity forumu.....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
222.65.116.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..06.12.2005. u 12:56 - pre 223 meseci
@plcb83 bas to licno shvatanje stvari i odrzava misteriju..
...nego, mislim da je ova tema debelo zasla u oblast "kljuc".
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.90.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..06.12.2005. u 13:03 - pre 223 meseci
Gluposti. Kakve djavolje usluge?! I za tvoju informaciju, niko nije protiv onoga u sta veruje, ovde pretpostavljam kad kazes djavolje usluge mislis na sataniste (jer verovatno po tebi svi koji nisu hriscani su satanisti), e pa cak ni oni ne veruju u jevrejskog Jahvea, vec veruju u Lucifera i ne rade protiv njega, vec za njega. Ustvari veruju i u ovog prvog ali misle da je ovaj drugi jaci. Kako god bilo, povezivati kompletnu istoriju sveta i pokusavati da se sve stavi u kalup hriscani vs. satanisti, je potpuno uzaludno i nicemu ne vodi, jer postoji gomila drugih sistema koji svet ne dozivljavaju ovako, cak stavise ja bih mogao recimo da verujem da je ovaj monitor ispred mene Bog i da mu se klanjam, da li i ja vrsim neku "sluzbu djavolu" ? ;)
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.pat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..06.12.2005. u 13:24 - pre 223 meseci
Molim korisnike da se suzdrže od vređanja po verskoj osnovi (konkretno mislim na uvrede upućene satanistima, ali i pripadnicima ostalih religija).

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

simonzec
kg

Član broj: 60415
Poruke: 378
62.108.101.*



+1 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..06.12.2005. u 20:32 - pre 223 meseci
Citat:
BytEfLUSh: Molim korisnike da se suzdrže od vređanja po verskoj osnovi (konkretno mislim na uvrede upućene satanistima, ali i pripadnicima ostalih religija).
?????????? ajd da shvatim ovo za ostale religije,ali satanisti?? deder objasni malo??
WWW.SUMADIJSKICVET.COM - klaster SUMADIJSKICVET -Kragujevac
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..06.12.2005. u 20:47 - pre 223 meseci
Ljudi sta vam je sta se lozite. Ovo sto sam ja napisao meni su rekli masoni. Mason nije nikakva strasna stvar sta se 3pujete. U svijetu ima preko 2.5 miliona masona. To za porodicnu lozu ili za uticajnu familiju nije istina. Znam to jer mi je pricao mason koji zivi totalno normalan zivot.

Citat:
BillyTheKid_79: He,he šta još neću pročitati!

U Bafometa su vjerovali Vitezovi Templari, pa ako su Masoni preuzeli neke njihove rituale ne znaci da su preuzeli sve. Mozda su "pri vrhu ljestvice" satanisti ili sta vec ali "pri dnu" (tj. prva 3 stepena simbolicke loze) su ljudi koji vjeruju u Boga, ne ateisti. Ja sam rekao da taj bog moze da se zove Hristos, Allah, Jahve, Lucifer, Petar, Marko... Samo da je vrhovno bice.

Citat:
plcb83: Tek tako?
Odes i kazes- "Podnosim zahtev"?

Pa da. Prije toga trebas da nadjes masona koji ce da ti bude mentor. Dalje je lako.

Dobro je neko rekao, Masoni su samo sminka. Pravi "vladari iz tame" su neki totalno drugi likovi za koje niko nije cuo.

Citat:
the.kum: i otprilike sto su vise na lestvici hijerarhije one su okrenutije bavljenju magijom, spiritualizmu ili nazovite to kako god, tako da su uslovi prijema u ove organizacije stepen poznavanja ovih vestina, pa iz tog ugla ekonomska moc i nije glavni cinilac moci.

Ovo mi nije jasno. Slazem se da se te tajne organizacije bave raznim okultnim vjestinama, ali po ovome bi ispalo da su rozenkrojceri najmocnije drustvo jer su najokrenutiji magiji, alhemiji i hemu sve ne...
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.vodafone-net.de.



+7177 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..06.12.2005. u 21:18 - pre 223 meseci
Citat:

?????????? ajd da shvatim ovo za ostale religije,ali satanisti?? deder objasni malo??


Vrlo prosto - ocigledno je da odredjena grupa ljudi koji veruju u nesto nisu u stanju da diskutuju ne omalovazavajuci druge. Da li su ti "drugi" hriscani, satanisti (koji, opet, jesu neka pod-vrsta hriscana, samo "negativnih), budisti, konfucijanci ili neki deseti je potpuno nebitno za ES - na ES-u nema mesta vredjanju po bilo kakvoj osnovi.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

plcb83
Nis

Član broj: 62739
Poruke: 274
*.dial.b92.net.

ICQ: 168538686
Sajt: www.gradnis.net


Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..07.12.2005. u 00:49 - pre 223 meseci
Da ne budem pogesno shvacen, nisam zapoceo temu zato jel sam posebno zainteresovan u "vise sile", vec cisto radi razmene misljenja i informacija.

@Astral Projection
I posto ti odavde, sa ES-a jedini kazes da znas nekoga od "njih"...Kakve koristi, osim osecaja moci je imao covek koga si ti poznavao?


MOD: Uklonjen uvredljiv deo poruke.


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 07.12.2005. u 02:24 GMT+1]
www.gradnis.net
www.glavnibaja.info

Moje misljenje ce se vremenom menjati ali ne i cinjenica da sam u pravu.

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.252.100.*



+105 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..07.12.2005. u 00:56 - pre 223 meseci
Ja cu da ti ukratko odgovorim na to sto si pitao Astral Projection.

Masoni su ljudi koji su usli u sve masonerije iz zelje da radom na sebi pomognu drugima, masoni svakog coveka zamisljaju kao kamen, neisklesan kamen, koji kroz zivot covek treba da oblikuje u nesto sto bi trebalo da odgovara savrsenom skladu (kocki) pa bi se tako, od savrsenih kocki (figurativno), sazidalo savrseno drustvo (postovanje pravih ljudskih vrednosti i osobine kao sto su humanost i pravednost prema svakome). Nijedan mason ne ulazi u masoneriju iz sopstvene koristi jer se to uostalom i kosi sa osnovnim nacelima masonerije. Mason je tu da radi na sebi i drustvu oko sebe tako da ono postane bolje i humanije. Ovde se uopste ne govori o materijanom boljitku vec o onom vaznijem, duhovnom, koji ce svakog coveka ispuniti vise nego bilo koja materijalna stvar.

 
Odgovor na temu

plcb83
Nis

Član broj: 62739
Poruke: 274
*.dial.b92.net.

ICQ: 168538686
Sajt: www.gradnis.net


Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..07.12.2005. u 01:19 - pre 223 meseci
@Slobodan Mišković

Hvala na odgovoru. Ali prvi put cujem da je neko rekao za masone da su humani.
Evo posto ja zelim da drustvo bude bolje a i nije tako tesko (kako sam procitao ovde) da postanes mason onda cu ja da se trudim da udjem u masoneriju. Daj Boze da niko od njih ne ulazi iz koristi. Bas bih voleo da je tako.
Ali jos jednom, hvala na odgovoru :)
www.gradnis.net
www.glavnibaja.info

Moje misljenje ce se vremenom menjati ali ne i cinjenica da sam u pravu.

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.252.100.*



+105 Profil

icon Re: Masoni, iluminati i svetske zavere..07.12.2005. u 01:34 - pre 223 meseci
Nema na cemu.

Jos nesto, ulazak u masoneriju je poput vencanja. Ljudi koji se vole ce se voleti i posle vencanja, venacanje dodje samo kao neka formalnost i kao neki dokaz da volis osobu sa kojom se vencavas. Tako je u kod ulaska u masoneriju, covek ce osnovne osobine zadrzati, njegov zivot se uopste nece drasticno pormeniti, jednito sto ce u njegovom zivotu biti novo su sitne stvari kao sto su sastanci bratstva, pravila prilikom seansi i slicno dok ce odnos prema svetu oko njega ostati isti. Osobine koje covek ima prilikom ulaska u masoneriju ostaju iste samo sto se vremenom one usavrsavaju.

Najvece blago masona jeste u njihovoj duhovnoj snazi i cistoci, pravilnom razmisljanju i humanosti. Razlog zbog kog mnogi masone smatraju losima je proizisao iz ciste zavisti i zelje da se dosegne nesto sto se materijanim stvarima ne moze kupiti i dobiti. Svako moze postati mason, dovoljno je da bude human i pravican, da radi na svom usavrsavanju i obrazovanju, nikome normalnom ne treba da bude mason ako to treba neko da mu kaze.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Mišković dana 07.12.2005. u 02:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Masoni, iluminati i svetske zavere..

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 105558 | Odgovora: 233 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.