Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trazim neki fin VST sint...

[es] :: Muzička produkcija :: Trazim neki fin VST sint...

[ Pregleda: 5830 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ŠargarepaMen
Đorđe Golubović
Novi Sad

Član broj: 55142
Poruke: 85
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Trazim neki fin VST sint...02.12.2005. u 00:17 - pre 223 meseci
Potrebna mi je neka preporuka, neki minimalisticki VST sint, da ima dva-tri oscilatora, dva LFO-a, neke osnovne filtere i nista vise! Ne treba mi neki Absynth ili FM7 ili gomila beskorisnih trucarija, potrebna mi je sirova moc za sint pop. Pokusao sam da radim malo sa D'cota sintom, i dosta je lepo sve to, ali ipak ima previse opcija, bespotrebne efekte, blablabla...
I molim da nema softverskih gajtana (kao sto je slucaj sa odvratnim "Moog Modular")...

Hvala vam najlepse unapred :)
od srca, ŠargarepaMen

Jazavac...


 
Odgovor na temu

ŠargarepaMen
Đorđe Golubović
Novi Sad

Član broj: 55142
Poruke: 85
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Trazim neki fin VST sint...02.12.2005. u 00:39 - pre 223 meseci
Ah, sasavo se osecam, prvi sam tu da odgovorim samom sebi. Doduse, ne znam koliko ce mi taj odgovor pomoci, posto nista nije provereno.

Dakle, nasao sam neku stranicu, posetite je ako vas zanima ovo sto sam naveo u pitanju.
http://www.simple-media.co.uk/music/vsti/vsti.htm
Nisam isprobao nista, ali su sintovi malecki za download, i najbolje od svega - BESPLATNI! Kada skinem, ulogujem se u WinXP, bacicu se na isprobavanje novopronadjenih instrumenata.

Svejedno, jos uvek ocekujem odgovore od iskusnijih elektrasha, nadam se da ce se naci neki kuul profi pseudo-analogni sint sa ne previshe soft-potenciometara koji sluzi svrsi.
Zivi bili!

Jazavac...


 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.166.*



Profil

icon Re: Trazim neki fin VST sint...02.12.2005. u 12:06 - pre 223 meseci
Slabo tj. nikako ne koristim sintove . Mada ih imam sve .

Od onog sto sam cuo sasvim je ok. Steinberg Xfraze ( ne znam tacan naziv ) .

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

ŠargarepaMen
Đorđe Golubović
Novi Sad

Član broj: 55142
Poruke: 85
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Trazim neki fin VST sint...02.12.2005. u 12:30 - pre 223 meseci
Xphrase ;)
E, hvala ti, bas sam sada video screenshot, izgleda dosta intuitivno, i ne deluje kao da je mnogo pretrpan nekim kicharijama, iako mi izgled i nije bas po volji ;)
Pokusacu nekako da ga nabavim

A pogledao sam one gorenavedene sintove koje sam pronasao, i sada mogu da ih toplo preporucim samom sebi, jer su se pokazali kao izuzetni, racunajuci kolika je cena


Jazavac...


 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Trazim neki fin VST sint...02.12.2005. u 14:07 - pre 223 meseci
Probaj Albino on nije toliko komplikovan a daje sasvim pristojan zvuk...
 
Odgovor na temu

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.166.*



Profil

icon Re: Trazim neki fin VST sint...02.12.2005. u 14:33 - pre 223 meseci
Citat:
ŠargarepaMen: Xphrase ;)Pokusacu nekako da ga nabavim


Pogledaj pp .

Zauzima vrlo malo ( ok 300 mb , cini mi se ) a mogucnosti su mu velike .

Zvucao mi je dosta bolje od nekih i do 10 x vecih vst .

Pozdrav ...


Apsolutni subjektivizam !
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
as54-tz1.dlp86.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Trazim neki fin VST sint...02.12.2005. u 23:31 - pre 223 meseci
Citat:
ŠargarepaMen: ...da ima dva-tri oscilatora, dva LFO-a, neke osnovne filtere i nista vise!...


Po tvom opisu,meni se čini da ti odgovara neko od Fruity Loops teama:Wasp,TS404,SimSynth,Fruity DX10!

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 03.12.2005. u 00:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ŠargarepaMen
Đorđe Golubović
Novi Sad

Član broj: 55142
Poruke: 85
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Trazim neki fin VST sint...03.12.2005. u 08:22 - pre 223 meseci
Tacno tako, u sustini sam trazio neku alternativu SimSynth-a, to je sintisajzer koji savrseno odgovara mojim potrebama i zahtevima. Zavrt-zavrt-klik, i dobijem savrsen zvuk. A zasto trazim alternativu? Neznam, voleo bih da probam nesto drugacije, a na fazon istog ;), a ni nemam pri ruci instalaciju Fruity-ja - ne koristim ga.

@Illirion - pogledao sam shot, i dosta fino se cini, vidim da se dosta koristi u pro-industriji. Racunajuci koliko potenciometara ima (a ja po broju potenciometara merim kvalitet sinta :p), cena je sasvim prihvatljiva, dao bih toliko za hardversku varijantu.

Jazavac...


 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.sbcglobal.net.



+1 Profil

icon Re: Trazim neki fin VST sint...03.12.2005. u 19:55 - pre 222 meseci
Citat:
Racunajuci koliko potenciometara ima (a ja po broju potenciometara merim kvalitet sinta :p), cena je sasvim prihvatljiva, dao bih toliko za hardversku varijantu.


To ti je merilo? Kako ti se onda ne dopada Moog V?
FBzP
 
Odgovor na temu

ŠargarepaMen
Đorđe Golubović
Novi Sad

Član broj: 55142
Poruke: 85
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Trazim neki fin VST sint...03.12.2005. u 20:20 - pre 222 meseci
Nisam rekao da je kvalitet srazmeran broju potenciometara. Od nule pa do neke nominalne vrednosti kvalitet raste, pa daljim rastom opada (mislim, da se razumemo - moja racunica ;) ). Moog, ne samo da ima previse potenciometara, nego jos povrh toga ima i gajtane, i to bas previse njih. Plus sto pravi suvise prirodan zvuk, ja sam ipak osmobitna Kraftwerk sirovina.

Pozdravi!


[Ovu poruku je menjao ŠargarepaMen dana 03.12.2005. u 21:21 GMT+1]
Jazavac...


 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.sbcglobal.net.



+1 Profil

icon Re: Trazim neki fin VST sint...03.12.2005. u 21:22 - pre 222 meseci
Sargarepo, bar 80% svih Kraftwerk zvukova su napravljeni na hardverskoj verziji tog softvera... Kraftwerk je poznat po svojevremenoj svinjskoj upotrebi Moog sint-a.

Ali potpuno razumes na sta mislis.. Moog Modular V je uzasno kompleksan i nevidjen CPU trosac.
FBzP
 
Odgovor na temu

ŠargarepaMen
Đorđe Golubović
Novi Sad

Član broj: 55142
Poruke: 85
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Trazim neki fin VST sint...04.12.2005. u 07:28 - pre 222 meseci
Pa dobro, mozda su koristili taj sint (nisam to znao), ali se nisu trudili da dobijaju neke prirodne zvuke, tj. bas naprotiv. A danas, u eri miliona i miliona razlicitih vrsta sintova, krajnje je besmisleno koristiti tako neku stoku od sinta za dobijanje Kraftwerk zvuka.
No, dobro, najvaznije da smo se razumeli ;)

Jazavac...


 
Odgovor na temu

peejunk

Član broj: 50810
Poruke: 112
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Trazim neki fin VST sint...05.12.2005. u 12:11 - pre 222 meseci
Kraftwerk su koristili gomilu stare kultne analogije, Oscara, Arp 2600 i Oddisey, EMS Synthi AKS, Prophet 5... Nikad nisu imali Moog Modular, imali su Minimoog doduse koji je jednostavni lead synth u cijoj klasi se komotno moze naci i Synth 1, rgc Pentagon, Antti Asynth i slicni.

Umjersto jurenja za debilno rijesenim (sa UI stanovista, zvuk je stvarno 90% tu) kopijama starih legendi bolje bi mu bilo da se skoncentrira na jedan-dva sinta.

Jedan koji je jako jednostavan za programiranje a zvuci dobro: tu bih preporucio odlicni besplatni Synth 1.

Zatim neki rompler za brzo dolazenje do zvukova: Plugsound, Hypersonic ili neki baziran na Kompakt sampleru, ja licno najvise volim Ravity za ovo.

Konacno, kao trecu stvar: jedan mocniji sint koji je inituitivan a jako programabilan i koji ce nauciti programirati. Meni licno najvise smeta kad ne mogu odredjivati logaritmicnost envelopi, i ogroman interfejs koji moram setat po ekranu, zato sam zaljubljen u Sytrus koji em ima prelijepo pregledan interfejs, em je nevjerovatno mocan i fleksibilan, em ima predobre graficke envelope (jebes ADSR). Ako Sytrus nije opcija (postoji i VSTi verzija) onda preporucujem slijedecu najblizu stvar - Rhino.
 
Odgovor na temu

ŠargarepaMen
Đorđe Golubović
Novi Sad

Član broj: 55142
Poruke: 85
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Trazim neki fin VST sint...06.12.2005. u 12:04 - pre 222 meseci
Ovaj "Synth 1" je PREDOBAR!! Upravo ono sto sam trazio.

Njah, sytrus ima isuvishe nekih tripova, mada jeste lep ui, zvuk je isto lep, i svakakva chudesa mogu da se urade u samo preko envelope filtera - razni arpedji, sekvence, buka... Najvishe mi smeta shto ima puno onih kontrola modulacija, filtriranja jednog talasnog oblika drugim i slicno... Ja napravim neki vrlo zadovoljavajuc zvuk, ali kada vidim da nisam iskoristio ni 3% svih mogucnosti aparature, zapitam se zasto sam se i odlucio za njega isprva.

A Rhino ima zaista privlacnu cenu u odnosu na slicne hardverske anti-alternative.

Sve u svemu, hvala na preporukama, nasao sam svojeg ljubimca :)

Sve najbolje zelim, pozdrav!


[Ovu poruku je menjao ŠargarepaMen dana 06.12.2005. u 13:06 GMT+1]
Jazavac...


 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Trazim neki fin VST sint...

[ Pregleda: 5830 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.