Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Code Access Permission

[es] :: .NET :: Code Access Permission

[ Pregleda: 2131 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Duly
Dusan Stanojevic
Beograd

Član broj: 17973
Poruke: 14
195.178.56.*



Profil

icon Code Access Permission30.11.2005. u 18:53 - pre 223 meseci
Ne mogu nikako da pokrenem .net aplikaciju koja se nalazi na drugom racunaru u mrezi. Sve je u redu kada napravim obicnu hello world aplikaciju, ali kada naidjem u aplikaciji na primer na kreairanje instance "OleDbConnection" objekta prijavljuje mi "System.SecurityException" i kaze: "The application attempt to perform an operation not allowed by the security policy". Radi se o tome da bi korisrio DLL-ove kao sto su "System.Data" ili "System.Data.OleDb" moras pozebno da navedes "assembly" (pretpostavljam) koji to odabrava. Nikako ne mogu da nadjem resenje. Ako se neko vec susreo sa ovim problemom i resio ga, bio bih jako zahvalan kada bi mi poslao resenje
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.fiberop.matgnet.com.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Code Access Permission01.12.2005. u 10:02 - pre 223 meseci
Navedeni assembly-i se nalaze u GAC-u. Pogledaj .Net Configuration u control panelu za podesavanje polisa.
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

Duly
Dusan Stanojevic
Beograd

Član broj: 17973
Poruke: 14
195.178.56.*



Profil

icon Re: Code Access Permission01.12.2005. u 13:24 - pre 223 meseci
Resio sam ovaj, problem. Potrebno je izvrsiti odredjena podesavanja u .NET Framework 1.1 Configuration Manageru. Ako neko naidje na isti, nek se obrati za savet.
 
Odgovor na temu

esuser

Član broj: 16547
Poruke: 11
*.hypo-alpe-adria.co.yu.



Profil

icon Re: Code Access Permission28.12.2005. u 13:21 - pre 222 meseci
Imam slican problem.
Tu je problem sa 'Code Permission'-ima;
Naime, kada npr. sa klijenta pokrenes .NET Win aplikaciju koja se nalazi na
network share-u pucice jer dolazi iz 'untrusted' zone.
To se prosto resi u .NET Configuration (stavis Runtime Security Policy -> Machine
-> Code Groups -> All Code -> Full Trust u Permission Set tabu).

Ja imam situaciju da sam napravio Win aplikaciju, postavio je na Network Share i svim klijentima postavio Shortcut na taj .exe (pre toga sam naravno prosao sve klijente i rucno podesio Code Permission).

Moje pitanje je kako da na nivou cele mreze (Windows domena) postavim Code Permission kako ja zelim a ne na svakom klijentu da podesavam posebno?
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Code Access Permission

[ Pregleda: 2131 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.