Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bacam Windows u djubre odlucio sam...

[es] :: Linux :: bacam Windows u djubre odlucio sam...

[ Pregleda: 4208 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko63

Član broj: 58184
Poruke: 28
212.200.146.*



+1 Profil

icon bacam Windows u djubre odlucio sam...30.11.2005. u 14:42 - pre 222 meseci
muka mi je od M$ i njegovih pametovanja odlucio sam da kuci predjem na linux( ako barem na poslu nesmem)

imam par pitanja?
1-gde se namesta IP settings i DNS server (konkretno linux suse 10)
2-sta da koristim kao pandan "my network setings"
3-dajte neku osnovnu literaturu na srpskom ako ima negde u PDF
hvala!!!


ZIVELA SVETSKA REVOLUCIJA!!!!
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.metrohive.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: bacam Windows u djubre odlucio sam...30.11.2005. u 15:13 - pre 222 meseci
ip adresu namestas preko

ifconfig komande

a dns server upisujes u

/etc/resolv.conf


Mozes sve to da uradis i preko YaST-a ali nisam trenutno za SuSE-om pa ne mogu napamet da ti kazem...
 
Odgovor na temu

NeznamTkoSam

Član broj: 39660
Poruke: 279
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: bacam Windows u djubre odlucio sam...30.11.2005. u 17:45 - pre 222 meseci
1. Koristi YAST - vrlo jednostavan je za koriscenje (ipak ne tako lak kao windbofs komtrolj banel)
2. Koristi YAST :) ... ili poslusaj Statora
3. Mislim da ima na http://live.linuxo.org/ Nisam siguran jer ne znam cirilicu :)

Citat:
bacam Windows u djubre odlucio sam...
Iskreno cestitam.
Citat:
ZIVELA SVETSKA REVOLUCIJA!!!!
Uz ovu recenicu dajem prigodni wallpaper: http://www.bigupload.com/d=6537
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: bacam Windows u djubre odlucio sam...01.12.2005. u 10:01 - pre 222 meseci
Drago mi je što želiš da probaš nešto novo, ali ti je razlog za to (mržnja prema M$) malo pogrešan. Linux ima više razloga da ga mrziš... (i molim fanatične linuxovce da ne započinju svadju odmah, to je moje mišljenje i tačka)

U svakom slučaju, IP adresu mrežne karte podešavaš u konzoli sa:
ifconfig eth0 up 192.168.0.1 (ili neka druga adresa)
mislim da na suse postoji i komanda "ifup" koja ti skraćuje malo pisanja
a adresu DNS-a (najviše 3) ubacuješ u fajl /etc/resolv.conf
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: bacam Windows u djubre odlucio sam...01.12.2005. u 12:32 - pre 222 meseci
Citat:
pisac: (i molim fanatične linuxovce da ne započinju svadju odmah, to je moje mišljenje i tačka)
A sta je ovo "i tacka" nego fanatizam i pocetak svadje? Ako ti imas razloga da mrzis Linux, mrzi ga koliko hoces, ja ti se u to ne mesam. Medjutim, ti ubedjujes marko63 da ON ima vise razloga da mrzi Linux nego Windows, prakticno mu nameces svoje misljenje. Ja ne branim ni MS ni Linux, ali branim pravo svakog pojedinca na nenametanje misljenja.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: bacam Windows u djubre odlucio sam...01.12.2005. u 13:05 - pre 222 meseci
>
Pisac u trenutku dokonosti napisa:
> Drago mi je što želiš da probaš nešto novo, ali ti je razlog za to
(mržnja prema M$) malo pogrešan.

Ne bih rekao da je pogrešan. To je bio i moj razlog. Ma nije to
mržnja... A čak i da jeste, verujem da je obostrana. Da MS ne mrzi
korisnike svog softvera, pazio bi kakav je taj softver. Recimo, Za mene
je DOS bio čista opuštencija u odnosu na Win9x. Bez obzira što su svi
blenuli u Win ko tele u šarena vrata i vikali "Vauuu", Win9x je
predstavljao šarenu lažu punu rupa. Kasnije došao XP, ali ni to nije
promenilo stvari. Bez obzira što je dosta toga poboljšano, XP ima dosta
falinki. U nekim aspektima GNU/Linux daleko premašuje XP.

Kod Linuxa postoji jedna filozofija: TI si taj koji odlučuje. Znači sve
zavisi od tebe. Ako očekuješ od pojedine distribucije da uradi ovo ili
ono, onda je to glupost. Sistem prilagođavaš prema svojoj želji. Bez
obzira na probleme u nekim oblastima, u drugima MS jednostavno može da
sanja o tome da će ikada stići praktičnost, ne samo GNU/Linux već i
drugi *nix-a.
 
Odgovor na temu

pivica

Član broj: 9857
Poruke: 41
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: bacam Windows u djubre odlucio sam...01.12.2005. u 16:08 - pre 222 meseci
Citat:
:  Drago mi je što želiš da probaš nešto novo, ali ti je razlog za to (mržnja prema M$) malo pogrešan. Linux ima više razloga da ga mrziš... (i molim fanatične linuxovce da ne započinju svadju odmah, to je moje mišljenje i tačka)


vidis ti sta ti je trol, kaze da linux ima vise razloga da ga mrzimo i prvo stavlja tri tackice i ne objasnjava koji su to razlozi i zatim stavlja veliku tacku na sve to;) i jos nas moli da ne zapocinjemo svadju, ha ha ha.

slusaj pisac, mozes da mrzis koliko god hoces linux to je tvoja stvar, a marko63 opet ima prava da mu je muka od m$ kolko god hoce. jel tako, tako je.
pisac ako zelis da ostanes u granicama pristojnog ponasanja a ne da zapocinjes flajmove bespotrebno, sledeci put ako vec zelis nekom da pomognes pomozi mu, ali se brate uzdrzi od bilo kakvih suvisnih komentara.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: bacam Windows u djubre odlucio sam...02.12.2005. u 11:09 - pre 222 meseci
Citat:
pivica:slusaj pisac, mozes da mrzis koliko god hoces linux to je tvoja stvar, a marko63 opet ima prava da mu je muka od m$ kolko god hoce. jel tako, tako je.


Eto, znao sam da će na moje mišljenje da se javi nekoliko fanatika koji će da se osete prozvanim.

Ja inače ne mrzim linux, obožavam ga. Koristim Slackware za sve pametne stvari koje ne mogu da se urade na Windowsu.

Jel neko raspoložen da objasni što mu smeta tačka na kraju mog mišljenja? Ja nisam rekao "Linux je s***** i tačka" već sam rekao "To je moje mišljenje i tačka". Šta se odmah kačite na moje mišljenje, svako ima pravo da misli šta god hoće (i tačka). Nisam ja započeo nikakav flejm, samo sam izrazio moje mišljenje. Flejm započinju oni kojima smeta tudje mišljenje.

A vi možete vi da mrzite M$ koliko god hoćete, ali činjenice ostaju da je mnogo lakše koristiti Windows nego Linux, i da će prosečan korisnik odabrati Windows. Mržnja prema Windowsu utiče na normalno rasudjivanje i osoba ne donosi pravilne zaključke, što za posledicu ima mnogo više provedenog vremena sa kompjuterom (u Linuxu) da bi se podesile stvari koje u Windowsu rade same po sebi.

Dakle, vi fanatični linuxovci koji trošite sate i sate tražeći/instalirajući/kompajlirajući drajvere i isterujući bagove iz open source programa, i koji ne možete da podignete linux ako premestite HD na drugu S/PATA granu, ubeđujte ljude i dalje da je to super za svakog, ali ostavite ljudima koji imaju drugačije mišljenje pravo da to svoje mišljenje i kažu.

I da ponovim suštinu onima koji su zaslepljeni mržnjom: gde sam ja rekao da mrzim Linux ili da ga treba mrzeti? Ja sam samo rekao da je mržnja prema M$ progrešan razlog da se predje na Linux, jer ima više razloga da se mrzi Linux od Windowsa (neki od njih su navedeni u prethodnom pasusu)
 
Odgovor na temu

pivica

Član broj: 9857
Poruke: 41
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: bacam Windows u djubre odlucio sam...03.12.2005. u 02:13 - pre 222 meseci
Citat:
Dakle, vi fanatični linuxovci koji trošite sate i sate tražeći/instalirajući/kompajlirajući drajvere i isterujući bagove iz open source programa, i koji ne možete da podignete linux ako premestite HD na drugu S/PATA granu, ubeđujte ljude i dalje da je to super za svakog, ali ostavite ljudima koji imaju drugačije mišljenje pravo da to svoje mišljenje i kažu.


bogami ovo mi je prvi put da me nazivaju fanatikom, da li to znaci da sam uznapredovao u linux hierarhiji:)))
nemam pojma kako je na slacku ali ja stvarno ne trosim sate i sate, vozim debian i on samo sto mi kafu ne skuva, toliko je fin i dobar;), nema isterivanje bugova i trazenje/instaliranje/kompajliranje, lepo kazes debianu da updatuje sve sto je instalirano od paketa i on sve lepo sam uradi, treba samo da kliknes par puta i to je to - a voleo bih da vidim kako bi se win snasao u slicnoj situaciji. a ovo oko tih s/pata grana prvi put cujem.
mozda tvoj izvor problema lezi u cinjenici da koristis slack, on stvarno nije za svakoga, meni recimo ne pada na pamet da ga stavljam na masinu. slack ti je samo za ljude koji zele izmedju ostalog da nauce kako linux funkcionise.

Citat:
I da ponovim suštinu onima koji su zaslepljeni mržnjom: gde sam ja rekao da mrzim Linux ili da ga treba mrzeti?


pa hajde da pogledamo tvoj prethodni post ponovo

Citat:
...Linux ima više razloga da ga mrziš...


e sad kolko se ja razumem u jezik (a priznajem ne razumem se puno), vrlo jasno kazes da psotoje vise razloga zog kojih Linux treba mrzeti. Istina je ne kazes da ga ti mrzis, kazes da neko drugi treba da ga mrzi, sto je jos gore. A posto govoris drugima da ima razloga da se Linux mrzi, to verovatno znaci da ga i ti nesto ne mirises; da ga recimo volis, onda bi verovatno pricao ljudima kako ima vise razloga da se linux voli;)

a i pisac, mozda si sve ovo uradio i ne namerno (mada ipak sumnjam), ali za u buduce ako stvarno kazes da ne zelis da zapocinjes svadju onda i nemoj, zato sto ovakvi tvoji postovi ocito zapocinju svadju.

na kraju krajeva sve je ovo relativno pisac, ti mozda volis da radis pod winom a mozda mrzis linux, a ja opet mozda volim linux a mrzim winwows (mada je bliza istina u mom slucaju da ne volim ni jedno ni drugo, vec svoju ljubav cuvam za osobe suprotnog pola;), ali koga se to uopste tice ko sta voli a ko sta mrzi.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: bacam Windows u djubre odlucio sam...03.12.2005. u 03:29 - pre 222 meseci
covek pitao konkretno, a vi od kulina bana... ccccccccc.
Citat:
marko63:
1-gde se namesta IP settings i DNS server (konkretno linux suse 10)
2-sta da koristim kao pandan "my network setings"
3-dajte neku osnovnu literaturu na srpskom ako ima negde u PDF
hvala!!!


1. vec su ti odgovorili, a najlakse iz Yast-a ako koristis SUSE
2. Mislis "My network places"? Samba je zamena za to.
3. zavisi koji nivo ti treba, ali ima svega na netu, google is your friend.


[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 03.12.2005. u 04:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: bacam Windows u djubre odlucio sam...

[ Pregleda: 4208 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.