Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se neko skoro registrovao na PayPal?

[es] :: E-Kupovina :: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?
(Zaključana tema (lock), by mungos)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 28691 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?19.10.2006. u 15:07 - pre 213 meseci
Citat:
LongLife: Zao mi je, ali ti ipak ne razumes. Steta.
I posle celog teksta koji sam napisao ti kazes "da je to prevara" Steta.
Mislio sam da ces shvatiti i to strucno. Verovatno se ne razumes u kartice i
sve sto znas, to znas od primera do primera. Steta.

Sta da radim ko zna zna.

Kada dodje kartica na trziste, molim te nemoj je uzimati, pa sacekaj neko
vreme da ti prijatelji kazu nesto o njoj. Tada ces bolje shvatiti. Verujem
strucno. Steta.


Izgleda da ja u potpis moram da stavim da paypal koristim 4 godine sa 7 razlichitih kartica i naruchujem sa ebaya po bar 1000$ robe mesechno. Ako ne znam sve u vezi paypala, i ako nisam proshao svaku mogucu kombinaciju u praksi i osetio i negativne strane, onda si ti u pravu. Ja nemam nishta od toga da reklamiram ili antireklamiram paypal i online kupovinu, sve shto znam rekao sam sto puta po svim mogucim forumima i gomila ljudi je na mom iskustvu krenula u to, a skoro svakodnevno naruchujem za ljude koje uopshte ne poznajem, jer nemaju mogucnosti.

Citat:
mojo jojo: ^^ Pitanje za LongLife,
dakle, pretpostavimo da se ja ne razumem u to kako funkcionišu kartice i banke. Mene samo interesuje, kao laiku, dali će i kako, meni, (pretpostavljam) Velebank i Velecard omogućiti da iz Srbije otvorim PayPal račun i da verifikujem moju adresu u Srbiji?
Pozdrav


Longlife ochigledno ima procenat od svega toga pa sada ovde glumi dobrochinitelja.

Paypal legalno ne moze da ima niko ko zivi u ovoj zemlji i tachka, i bilo kakva kombinacija preko paypala na taj nachin ne moze da bude legalna i 100% sigurna.

Jedina kombinacija je virtuelna adresa, ali to vec postoji i neisplativo je, ali longlife to nije pomenuo.

[honda]
 
0

LongLife
longlife-insoles
Beograd

Član broj: 73967
Poruke: 21
*.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.longlife-insoles.com


Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?19.10.2006. u 16:56 - pre 213 meseci
Svaka cast na iskustvu.Nemam primedbi na tvoje iskustvo. Ali i dalje ne znas
kako kartice rade. Ne govorim sta sa njima mozes i koliko si imao ili nisi
imao problema sa KORISCENJEM kartica. Rekao sam da ne poznajes KAKO KARTICE
RADE i to se odnosi na platforme za posrzavanje, na komunikaciju,
CARDHOLDER-Visa ( ili koja god kartica) Visa -Paypal, Paypal-cardholder
itd.itd. Ja sam ti o tome pricao a istovremeno sta ce sve kartica moci da
radi.
Jedino je za tebe lose sto ce (verujem uskoro) svi moci imati tu karticu i
nesmetano kupovati na NET-u pa i na Paypal-u, pa neces moci uzimati
procenat. Mada, uvek ce biti potreba za tobom. Naravno nemam nista protiv
toga. Ali kada dodje vreme, siguran sam da ces me kontaktirati za neke
novitete u koje sigurno nisi upucen ili mozda jesi ali su bile
neostvarljive. Ne mislim nista lose, samo se pruzaju druge mogucnosti i
naravno nasem narodu drugi vidici.

Ova kartica ce svakom ko je ima omoguciti da zaradjuje novac i to bogami
dobar iznos. Stvar vlasnika kartice koliko je pametan i vispren.

Zato je svako i treba imati.

Inace ja sam sebi jednu narucio i ocekujem je iduce nedelje da mi je posalju
NA ADRESU U SRBIJI. Bas me interesuje. Javicu kako radi jer cu je
"izmaltretirati do maksimuma". Stavio sam 3.000 USD na nju pa da vidimo.

Pozdrav
LL

>
>
> --
> No virus found in this incoming message.
> Checked by AVG Free Edition.
> Version: 7.1.408 / Virus Database: 268.13.5/483 - Release Date: 10/18/2006
>
>
 
0

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
217.26.75.*



Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?20.10.2006. u 16:41 - pre 213 meseci
Mozda ja ne znam kako kreditne kartice rade "tehnichki", ali ja znam kako paypal radi, i to je ovde pricha, ne kartice.

Nije bitno koju karticu imash, ti ne mozesh da budesh legalan korisnik paypala u ovoj zemlji, zbog adrese/drzave u kojoj zivish, ne zbog kartice, jel si ti uopshte koristio paypal ?

I kakvu zaradu pominjesh ? Ja ne zaradjujem na naruchivanju drugim ljudima. Zaradjivao sam pre godinu ili dve kada ljudi nisu pojma imali kako se sve to radi, a ja sam im nabavljao robu znatno jeftinije nego ovde i sam preuzimao rizik od carine i poreza. To nije moj posao, vec hobi, i ja samo hocu da pomognem i naruchim ljudima koji nisu u mogucnosti. Ja nishta ne gubim, niti izlazim iz kuce da bi to uradio, a uchinio sam dobro delo.

[honda]
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?21.10.2006. u 03:40 - pre 213 meseci
Citat:
LongLife: Jer nije malo smesno da ti neko objasnjava kako
sve to radi i funkcionise JAVNO i da ja otkrivam poslovne tajne ljudi koji
to rade i pripremaju mesecima i godinama. Ali ako ti kazem da mozes sve
raditi na Paypal-u ne treba da brines.

Znaci - nacin rada je tajan, a sve ce moci da se radi legalno? Ne verujem. Niko ne trazi da otkrivas detalje rada tih ljudi, koji sve to pripremaju godinama, ali princip mora biti transparentan. A prema sadasnjem stanju stvari, drzavljani drzave Srbije ne mogu koristiti PayPal, pa makar imali dijamantskoplatinastu karticu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

LongLife
longlife-insoles
Beograd

Član broj: 73967
Poruke: 21
*.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.longlife-insoles.com


Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?21.10.2006. u 11:19 - pre 213 meseci
GURU, Nisam misluio da te vredjam sa zaradjivanjem, jer ne poznajem sta si
radio i nisam bio upoznat. Kao sto znas to su mnogi pokusavali i reklamirali
se kao onaj King Kong ili vec kako se zove. No nije bitno!

A sto se tice kartice i nase srpske adrese, pa o tome i pricam. Videcemo, da
se neupustam vise u tu temu i objasnjavanja jer mi je preko 200 mejlova
stiglo ( hmmm odakle im moj privatni mejl) sa pitanjem kako se to moze.

Kada dodje vreme bices obavesten.

Pozdrav
LL
>
>
> --
> No virus found in this incoming message.
> Checked by AVG Free Edition.
> Version: 7.1.408 / Virus Database: 268.13.9/490 - Release Date: 10/20/2006
>
>
 
0

LongLife
longlife-insoles
Beograd

Član broj: 73967
Poruke: 21
*.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.longlife-insoles.com


Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?21.10.2006. u 11:22 - pre 213 meseci
tdjokic

Ha, Videcemo, Videcemo........

Pozdrav
LL
>
>
> --
> No virus found in this incoming message.
> Checked by AVG Free Edition.
> Version: 7.1.408 / Virus Database: 268.13.9/490 - Release Date: 10/20/2006
>
>
 
0

anon33851

Član broj: 33851
Poruke: 65
*.gradac.net.



Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?23.10.2006. u 15:46 - pre 213 meseci
Nije mi jasno zasto se dize tolika prasina oko PayPal-a?
Pricate o tome kao da je neka nauka :)
Jos malo pa ce izbiti i frka oko toga.

Stvar je prosta:
- Paypal legalno ne moze da ima niko ko zivi u Srbiji
- ilegalno moze da je ima ko hoce :)

Zapravo najveci problem je u tome sto ljudi hoce sve sazvakano. Samo sto nekazu ajde mi nacrtaj kako da otvorim racun :)
A ljudi su vec toliko crtali i pricali kako i sta. Samo sto su svi lenji pa niko nece da cita ovaj forum od 10...... strana ili da se cima na google-u.

Ja sam sam provalio kako se koristi PayPal, kako se otvaraju racuni i jos dosta toga. Provalio sam i kako da novac dizem na bankomatu bez ikakve provizije i bez ogranicenja. Koliko imam na PayPal-u toliko i u dzepu, ni cent manje :)

Inace nemam nista protiv ljudi koji traze procenat za otvaranje PayPal-a. Ko hoce na gotovo neka izvoli pa nek plati.
Ja to neradim!

A sto se tice silne nauke oko PayPal-a... moze samo jedan :)
 
0

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
217.26.75.*



Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?29.10.2006. u 16:22 - pre 212 meseci
Novi info...

American express kartice banke Intesa rade na paypalu, tako da pozurite dok ne prestane i to :D

[honda]
 
0

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?30.10.2006. u 10:10 - pre 212 meseci
Pa kada je poslednji put debitna kartica radila na paypalu ? :) Vise Revolving vishe ne rade, ljudi su se zalili shto ne mogu da koriste paypal, i evo sada to moze, a te kombinacije sa stranim karticama su isto kao i prodaja paradajza na pijaci. Shta ti znachi "kad placas preko paypal adresa za slanje bice ona koju ste registrovali na ebay. sto znaci na paypal mozete staviti bilo koju adresu i ime,drzavu". Pa ja i sada mogu da upishem bilo koju adresu na ebayu na koju ce mi slati, a na paypalu mozesh da upishesh bilo shta, u chemu se razlikuje ta kartica od ovih domacih koje rade ? A shta cesh kada prodavac hoce bash onu adresu sa paypala ?
Kako se uplacuje na tu karticu uopshte, koliko prodje vremena dok legne uplata ? Ja odem onlinei prebacim pare sa tekuceg koje da legnu za 5 min a da nisam izashao iz kuce, jel mogu to i sa tvojom ?

Ja kapiram da ti sad hocesh da izreklamirash svoju kombinaciju gde se ugradjujesh, ali ne vidim da su ovde reklame besplatne.

[honda]
 
0

Mirce
Beograd

Član broj: 2629
Poruke: 127
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?30.10.2006. u 16:30 - pre 212 meseci
Dakle Long Life, sta bi sa tom tvojom kombinacijom?

Desetak dana je proslo pre deset, daj barem neku dodatnu info.

Ja sam u medjuvremenu pokusao da ono sto mi je potrebno kupim preko educana, ali to je takav skup neprofesionalnih likova da nemam reci.

Otisao sam kod njih pre 7 dana, nacrtao sta mi je potrebno i dobio nesto sto oni zovu predracun. Ajde sad na stranu sto sve sto narucujes preracunavaju iz funti u dolare, pa tek onda u dinare i sto je nesto sto kosta 95 funti i velicine je kreditne kartice, naraslo na 200 evra (16.000 dinara)... Dao bih i vise samo da se zavrsi kako treba.

Kad ono, umesto narucivanja, sacekajte da proverimo da li ce prodavac hteti to da posalje. Ja kazem hoce, jer je ocigledno i po tome sto pise da se salje "worldwide", kao i po ceni slanja (11 funti + 2 funte za osiguranje), ali oni kazu nisu sigurni, jer je bla, bla, bla, mozda sve to greska i bla, bla, bla...

U svakom slucaju zavrsilo se na tome da ce mi javiti za dan-dva, evo proslo je 7 a od njih ni reci, jedino mi salju njihove glupave newsletter-e.

 
0

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
217.26.75.*



Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?01.11.2006. u 21:06 - pre 212 meseci
Citat:
nokiaman2010: Guru debitna karitica znaci mozes da trosis onoliko koliko imas na racunu tj. oduvek su radile na paypal to su ti kartice Visa,Master....znaci mozes da trosis onoliko koliko imas para na racuna . Ebay koristim vec 5godina i Visa virtuelnu karticu koju ja nudim mozes isljucivo da koristis za placanje na svim sajtovim gde stoji viza logo kao i paypal. Ovaj sistem placanja koristim vec 2godine i nijedan prodavac mi nije trazio adresu paypal.Vec kad placam preko ebay paypal automatski uvuce ebay adresu i platim jedino sto moras da sacekas 2 do 3dana zbog sigurnosti tj. svaki prodavac ceka 2/3 dana zbog kradje account i nigerijskim hakera da potvrdi se uplata tj. da nije sa ukradenog paypal account?,i nakon toga ti prodavac salje kad pare bude 100% potvrdjeno..Nevidim razlog cemu sumnja,ako zelis mogu ti omogucti da sve vidis licno i prezmes karticu licno. Za sada jedino resenje za placanje na paypal imam pa ko zeli neka me kontaktira .


E nisam znao dok mi ti nisi rekao to. A kada je poslednji put radila debitna kartica na paypalu ? Hocesh da te podsetim ? Visa virtuon, pre vishe od godinu dana. Treba izgleda u potpis da stavim da vishe godina legalno koristim paypal i da sam promenio gomilu kartica, svakodnevno kupujem i sve to pratim pa znam o chemu pricham.

A shto se tiche tvoje kartice, hocesh da kazesh da svaki put kada treba neshto da kupim, uzimam drugu karticu ? :) Daj ne zezaj me, evo ja cu svima iz ovog threada da kupim shta hoce za tih 10$ provizije, da uopshte ne traze nishta, sam sve da nadjem, bidujem, platim...

Citat:
Mirce:
Ja sam u medjuvremenu pokusao da ono sto mi je potrebno kupim preko educana, ali to je takav skup neprofesionalnih likova da nemam reci.


Rekao sam hiljadu puta da je to grupa diletanata koji iskorishcavaju tudju "muku" i neobaveshtenost. Javi mi se na pm, kupicu ti to shto zelish bez ikakve nadoknade, odmah..

[honda]
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?01.11.2006. u 23:25 - pre 212 meseci
Citat:
guru: Rekao sam hiljadu puta da je to grupa diletanata koji iskorishcavaju tudju "muku" i neobaveshtenost. Javi mi se na pm, kupicu ti to shto zelish bez ikakve nadoknade, odmah..

Bojim se da neko ovo ne proglasi reklamom ili nesto slicno, ali moram reci da sam vec vise puta kupovao robu preko e-ducana i sve je bilo tacno onako kako su rekli, sa preciznim dokumentima, crno na belo. Uglavnom kupujem sa amazon.com a jednom sam ih zamolio da mi kupe i nesto na ebay, sto su i uradili. Par puta sam ovde citirao i moje porudzbine i cifre. Zao mi je ako je neko sa njima imao losa iskustva.

guru, kako resavas problem transporta iz SAD? Recimo, ja sam tamo kupio jedne lestve, jednu paralelnu stegu ("srafstok") i jos nesto slicno, a amazon to ne salje ovamo. Recimo da mi ti kupis, ko bi mi onda organizovao prevoz tih stvari u Beograd? O ovim stvarima smo vec vise puta pricali i iskreno priznajem da vise ne znam sta sam sa kim pricao, mozda smo vec govorili o transportu, ali ja nemam ideju - ili sam zaboravio ili nismo nasli prihvatljiv nacin. Neko mi je rekao da DHL dovozi sve, kad smo konkretno kod njih pitali, cena prevoza je recimo za ovu paralelnu stegu bila 300$ a lestve nisu hteli nikako da dovezu, dok e-ducan naplacuje 5$ po kilogramu za prevoz.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

Lorens
Od Arabije
Bg

Član broj: 67852
Poruke: 23
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?02.11.2006. u 00:22 - pre 212 meseci
Citat:
tdjokic: moram reci da sam vec vise puta kupovao robu preko e-ducana i sve je bilo tacno onako kako su rekli


Taman sam poceo da se brinem sto vec 2 dana nema Tdjokica da, u skladu sa tradicijom, jos jednom odlucno i hrabro odbrani Educan od novih kritika... Mora da je vec stekao status VIP osobe kada se tamo pojavi...
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?02.11.2006. u 01:10 - pre 212 meseci
Citat:
Lorens: Taman sam poceo da se brinem sto vec 2 dana nema Tdjokica da, u skladu sa tradicijom, jos jednom odlucno i hrabro odbrani Educan od novih kritika... Mora da je vec stekao status VIP osobe kada se tamo pojavi...

Niti ih branim, niti napadam, govorim onako kako se porudzbine realizuju. Meni su ispostovali rokove, dokumentovali troskove, nabavili robu, sta sad da radim, zasto bi ih proglasavao za ovakve i onakve?

Ne govorim o tudjim iskustvima, jer nije moja stvar da se mesam. Jedino mi je malo neprijatno sto je Mirce sa njima imao ovakvo iskustvo kakvo je imao, a ja sam mu dao njihovu adresu preko PP i izneo moje pozitivno iskustvo, pa sad nekako ispada da sam mu dao netacnu informaciju.

Evo, javno se izvinjavam Mircetu i ostalima sto sa e-ducanom nisam imao problema i sto nisam mogao da kazem da ih imam! Je li sada u redu? A ako neko hoce da mi nabavi neke sitnice sa neta, pod povoljnijim uslovima od e-ducana - neka kaze, prihvatam. Evo jedne konkretne potencijalne porudzbine - http://www.amazon.com/SHANK-Qu...25528-7320745?ie=UTF8&s=hi
- koliko bi me kostalo isporuceno na kucnu adresu, rok isporuke, nacin placanja.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?02.11.2006. u 12:04 - pre 212 meseci
Citat:
tdjokic: Bojim se da neko ovo ne proglasi reklamom ili nesto slicno, ali moram reci da sam vec vise puta kupovao robu preko e-ducana i sve je bilo tacno onako kako su rekli, sa preciznim dokumentima, crno na belo. Uglavnom kupujem sa amazon.com a jednom sam ih zamolio da mi kupe i nesto na ebay, sto su i uradili. Par puta sam ovde citirao i moje porudzbine i cifre. Zao mi je ako je neko sa njima imao losa iskustva.

guru, kako resavas problem transporta iz SAD? Recimo, ja sam tamo kupio jedne lestve, jednu paralelnu stegu ("srafstok") i jos nesto slicno, a amazon to ne salje ovamo. Recimo da mi ti kupis, ko bi mi onda organizovao prevoz tih stvari u Beograd? O ovim stvarima smo vec vise puta pricali i iskreno priznajem da vise ne znam sta sam sa kim pricao, mozda smo vec govorili o transportu, ali ja nemam ideju - ili sam zaboravio ili nismo nasli prihvatljiv nacin. Neko mi je rekao da DHL dovozi sve, kad smo konkretno kod njih pitali, cena prevoza je recimo za ovu paralelnu stegu bila 300$ a lestve nisu hteli nikako da dovezu, dok e-ducan naplacuje 5$ po kilogramu za prevoz.


Prichali smo o tome, ali i ja mislim da nishta na kraju nismo "zakljuchili" :)

Problem sa tvojom robom je tezina i gabaritnost. Ne znam kako educan dovozi robu, da li skuplja na jedno mesto pa shalje kontejnerima (ne verujem jer oni sigurno nemaju toliko posla), ali sa ebaya se sve moze poslati ovamo, bitno je samo da u aukciji pishe "worldwide".

Shto se tiche reklame, kakva je to reklama ako ja to hocu choveku besplatno da uchinim :D

[honda]
 
0

[es] :: E-Kupovina :: Da li se neko skoro registrovao na PayPal?
(Zaključana tema (lock), by mungos)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 28691 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.