Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nece da mi dodeli IP adresu -- ZASTO???

[es] :: Wireless :: nece da mi dodeli IP adresu -- ZASTO???

[ Pregleda: 3672 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.ptt.yu.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon nece da mi dodeli IP adresu -- ZASTO???28.11.2005. u 07:43 - pre 224 meseci
Koristio sam bezicani Internet malo vise od mesec dana i onda je iznenada prestao da radi. Probao sam svasta i na kraju posle desetak dana odlucio kupiti novi kompjuter. Posto sam sve podesio kako treba i jos jednom proverio antenu i kabal, zvao sam provajdera. On je poslao svog radnika koji je ustanovio da nemogu da dobijem IP adresu. Tu je on pokusao da unese neke svoje adrese ali nije pomoglo. Na AP rade sve tri diode (struja,antena i kompjuter).

Stvarno ne znam u cemu bi mogao biti problem???????????
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

zderavko

Član broj: 11554
Poruke: 247
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: nece da mi dodeli IP adresu -- ZASTO???28.11.2005. u 09:03 - pre 224 meseci
Nisi sve detalje baš pojasnio... Koju opremu (AP) imaš? Kako se ostvaruj ekonekcija? Da li koristite PPPoE (DialUp-username-password) ili ti je dovoljno samo da si na mreži da bi imao internet pa tu IP adresu ne možeš da dobiješ...
"All paid jobs absorb and degrade the mind."

"Man will never be free until the last king is strangled with the entrails of the last priest."

 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.ptt.yu.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: nece da mi dodeli IP adresu -- ZASTO???28.11.2005. u 09:59 - pre 224 meseci
Sistem je pre radio po principu cim ukljucim kompijuter povezujem se na Internet, a AP je Sparklan ne znam koji model jer je preko tog dela zalepljena nalepnica od osiguravajuceg drustva. MIslim da je ovaj:http://www.sparklan.com/products_11g_wx_6800gs.htm
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zderavko

Član broj: 11554
Poruke: 247
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: nece da mi dodeli IP adresu -- ZASTO???28.11.2005. u 10:27 - pre 224 meseci
Ne znam koliko je pouzdan taj uređaj kad se koristi kao klijent. Ako ti nije istekla garancija, pod pretpostavkom da je imaš, onda ga reklamiraj. Možda je najbolje da ga zameniš nekim kvalitetnijim ako možeš.

P.S. Pogledaj i ovu temu, možda imaš slične simptome.




[Ovu poruku je menjao zderavko dana 28.11.2005. u 11:32 GMT+1]
"All paid jobs absorb and degrade the mind."

"Man will never be free until the last king is strangled with the entrails of the last priest."

 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
213.137.127.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: nece da mi dodeli IP adresu -- ZASTO???28.11.2005. u 17:40 - pre 224 meseci
Danas sam se cuo sa provajderom i rekao mi je da ce doneti za par dana PCI karticu mreznu i da ce to resiti problem.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: nece da mi dodeli IP adresu -- ZASTO???28.11.2005. u 20:39 - pre 224 meseci
Čekaj,nešto mi nije jasno - nisi valjda kupovao nov računar zato što ti Internet ne radi!? Da li si opremu sam nabavljao ili ju je ugradio provajder? Ako je ovo drugo,trebalo bi da imaš garanciju što znači da oprema nije tvoj već provajderov problem. Inače moguće je nekoliko uzroka: AP nema vezu sa ripiterom (iz nekog razloga), AP je crk'o ili se zaglupeo ili ima problem sa napajanjem i treći, mrežna je riknula. To sve može da se proveri za 15-20 minuta, naravno, ako onaj ko proverava zna svoj posao. Ako su ti oni ugrađivali opremu obavezno prebaci odgovornost na njih i traži AP, kartica ne dolazi u obzir!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: nece da mi dodeli IP adresu -- ZASTO???

[ Pregleda: 3672 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.