Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa System Commander 8

[es] :: Windows desktop :: Problem sa System Commander 8

[ Pregleda: 3788 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Problem sa System Commander 820.11.2005. u 16:18 - pre 224 meseci
Imam samo jedan OS (Win XP). Instaliram System Commander, i on kao prepravi MBR, medjutim ako resetujem racunar dobijem samo: -->>Boot 01. i ni makac dalje!?!?!? Njegov "boot meni" se uopste ne pojavljuje, a ako ubacim disketu sa System Commander Boot Utility kaze da Sys. Commander nije instaliran!?!?!? Sta mi je ciniti?!?
 
Odgovor na temu

milanbabic1

Član broj: 69770
Poruke: 50
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem sa System Commander 820.11.2005. u 18:40 - pre 224 meseci
Ako imaš samo jedan Os što će ti boot manager?Ja sam isprobao par sličnih programa pa i neku stariju verziju system commandera ali mi je najbolji bio xosl,koji nikad nije napravio nikakav problem.
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Problem sa System Commander 820.11.2005. u 18:52 - pre 224 meseci
Pa da bi stavio jos jedan. Ali nikako da dobijem taj njegov boot meni, da bi mogao da krenem s instaliravanjem drugog OS-a! Pa sys commander je zgodan jer mozes lako da install-iras i uninstall-iras systeme, bar kako pise u readme fajlu.
 
Odgovor na temu

milanbabic1

Član broj: 69770
Poruke: 50
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem sa System Commander 820.11.2005. u 20:07 - pre 224 meseci
Koliko particija imaš i na koju si instalirao system commander?Proveri da li ti je aktivirana primarna particija na koju si ga instalirao ako imaš više od jedne primarne particije.Pogledaj u read me fajlu da li ova nova verzija SM 8 podržava instalaciju na NTFS particiju.Pokušaj da ga ponovo instaliraš i vidi da li će javiti neku grešku.Ako ništa ne pomogne deinstaliraj ga(ako ima tu opciju) ili popravi master boot record butovanjem sa win xp cd-a.I bez ovog programa ćeš moći da instaliraš dodatni OS-za više Windowsa ti ne treba poseban boot-program a linux ima svoje loadere.
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Problem sa System Commander 820.11.2005. u 20:53 - pre 224 meseci
Imam ovako:
1. C: primarna NTFS
2. Extended (sa jos 3 logicne u sebi)
3. unallocated space (30gb)
4. unallocated space (8mb)

*kod 3 i 4 isto stoji da su primarni prostori, ne znam da li to tako treba!?!?

Sys Commander je stavljen na C: koja je Active; podrzana je instalacija na NTFS particije.

Probao sam reinstall, deinstall, ponovni install, i uvek isto stanje. Zakuca na pocetku i ni da makne! I svaki put fixmbr iz Repair konzole da bi se vratio u XP.

Jedino tamo u hardware setting od SC 8 stoji kod Hard Disks [none] pa da nije do toga, ali probao sam da promenim i na >0 , medjutim nista se ne menja! (iskreno, nije mi jaso cemu sluzi to podesavanje)
 
Odgovor na temu

milanbabic1

Član broj: 69770
Poruke: 50
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem sa System Commander 820.11.2005. u 22:46 - pre 224 meseci
Tvoj raspored particija mi izgleda ok,ne verujem da je u tome problem.
Ja sam imao iskustva samo sa starijim verzijama Sys.Commandera koji su morali da se instaliraju na Fat particiju i to iz MS Dos-a ili Win 98 a ovu novu verziju nisam nikada probao.
Možda se neko javi ko je koristio novije verzije koje mogu da se instaliraju na Ntfs,taj bi ti sigurno više pomogao .
Da sam na tvom mestu,ja se ne bih više bavio sa tim programom i koristio bih ugrađene mogućnosti Windowsa(ili Linuxa)za butovanje više OS-ova.ILi isprobaj neki alternativni boot-manager,ja koristim Xosl(koji mora da se stavi na primarnu FAT particiju i koji mora da se instalira iz Ms-dos-a)a možda na netu ima i boljih besplatnih rešenja mada sumnjam.Xosl je vrlo prost boot-manager sa grafičkim okruženjem i vrlo jednostavnim podešavanjem,i dobro radi.
A koji OS planiraš da instaliraš,od toga zavisi da li bi ti uopšte koristio poseban boot program?
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Problem sa System Commander 820.11.2005. u 23:57 - pre 224 meseci
Zapeo sam za ovaj Sys. Commander jedino zbog laganog uninstall-a sistema. Cisto da, kada se sistem dosta uspori zbog hiljadu instalacija programa i igara, da moze lagano da se skine i ponovo instalira bez nekih vecih komplikacija.
Neki dan sam imao na racunaru w2k i krenio da instaliram XP (na drugu particiju), da bih mogao da skinem w2k jer se katastrofa usporio, ali po prvom resetu dobijem "ntldr missing", i cvrc, ni vamo ni tamo. XP se zakuca pri svakom ponovnom pokusaju instaliranja, a ponovna instalacija w2k prijavljuje pri formatiranju particije neku gresku na disku i nemogucnost nastavka instaliranja. Pa onda jedno 5 sati "ubedjivanja" i na kraju jedva uspeh da stavim XP.
Eto, cisto da bi zaobisao takve stvari.
 
Odgovor na temu

milanbabic1

Član broj: 69770
Poruke: 50
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem sa System Commander 821.11.2005. u 03:15 - pre 224 meseci
Od system commandera i sličnih programa nema neke naročite vajde u tvom slučaju.Kada hoćeš ponovo da instaliraš Windows verovatno će ti prepisati mbr pa ćeš morati i S.Commander ponovo da instaliraš.Ako ti Windows setup prijavljuje greške i slično to ti neće rešiti bilo koji boot manager,već je uzrok nešto drugo ili hardver ili greške na fajl sistemu ili oštećen instalacioni cd.Boot manager prvenstveno služi za lakše podizanje više različitih sistema ili neke specifične situacije(butovanje win 9x sa drugog hdd-a ili istovremeno držanje i win 98 i win me na istom računaru na primer).Ako ti Windows setup prijavljuje greške isto bi bilo i sa sys.commanderom jer instalaciju samog OS-a ne obavlja sys.commander-on može izvršiti samo pripremu i particionisanje a dalje posao preuzima Windows instalacioni program.
Dual boot 2 windowsa ili novu instalaciju Windowsa je relativno lako obaviti,pa ako ti Sc 8 pravi probleme bolje je da koristiš ugrađene mogućnosti u Windows ili da probaš drugi program.
Meni lično se Sys.commander nije nikad naročito svidjao,pre nekoliko godina nije hteo da mi butuje Win 2000 i Linux pa sam brzo odustao od njega,novije verzije nisam probao,po meni to je uz Acronis OS selector najnepouzdaniji boot manager jer radi po principu skrivanja particija što samo po sebi može izazvati probleme.Dalje, system commander pokušava direktno da podigne sistem bez posredovanja Nt loadera(Windows)ili Grub/Lilo(Linux),pa ako uspe onda ok a ako ne onda sistem ostaje nebutabilan.
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Problem sa System Commander 821.11.2005. u 12:47 - pre 224 meseci
Instalacioni cd nije ostecen, radi fino. E sad, jel znas za neki dobar program za diajgnostiku hard diska i fajl sistema?
 
Odgovor na temu

milanbabic1

Član broj: 69770
Poruke: 50
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem sa System Commander 821.11.2005. u 16:29 - pre 224 meseci
Pošto pretpostavljam da trenutno imaš funkcionalan windows možeš koristiti niz programa(norton utilities,on track fix it, itd)ili ugrađeni check disk koji možeš koristiti i kada butuješ sa cd-a.
Koliko sam ja zaključio tebi treba relativno konforan način da ponovo postaviš "svež sistem",pa bi bilo najbolje da koristiš norton ghost ili Acronis true image i da snimiš image sistema kada dobro radi i da kasnije kada windows pukne samo vratiš image na particiju.Ili da postaviš dual-boot 2 windowsa ,jedan koji ćeš svakodnevno koristiti a drugi sveže instaliran samo sa drajverima i najnužnijim programima.Windows možeš zaštititi od usporavanja i padova usled virusa i spyware-a i tako što bi instalirao Linux i samo njega koristio za internet.
 
Odgovor na temu

sstanimi
BGD

Član broj: 24841
Poruke: 273
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: sstanimi@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Problem sa System Commander 821.11.2005. u 16:33 - pre 224 meseci
Hvala puno!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Problem sa System Commander 8

[ Pregleda: 3788 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.