Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Remote pristup SQL serveru

[es] :: MS SQL :: Remote pristup SQL serveru

[ Pregleda: 2468 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+104 Profil

icon Remote pristup SQL serveru20.11.2005. u 00:31 - pre 224 meseci
Iz nekih samo meni poznatih razloga na moj računar sam instalirao SQL server 2000 (ili možda neki noviji) kao default instancu i MSDE2000A pod nazivom "MSDE200A"

Kad na tom računaru gde su instalirani serveri radim bilo šta sa ta dva servera sve radi OK. Bez problema mogu da se povežem sa bilo kojom instancom po želji.

Kada sa drugog računara pokušam da se povežem sa bilo kojim serverom (preko LAN-a) uvek se povezujem na "MSDE200A". Kao naziv servera na koji se povezujem sam kucao "vujke" ako hoću default instancu ili "vujke\msde200a" ako hoću onu drugu. Međutim uvek se povežem na msde200a. Zna li neko razlog zašto se ovo dešava.

Da napomenem SQL server sam instalirao pre više od godinu dana dok sam MSDE instalirao pre nepunih meseca dana. Računar gde su instalirani serveri radi pod WinXP Pro, a pokušavam da se povežem sa WinXP Home (mada mislim da to nije bitno).

Do sada sam pokušao da se povežem sa client aplikacijom koja dolazi uz SQL Server 2005 Express, ODBC administrator i na još par načina. Pokušao sam i da ugasim MSDE200a server, ali onda mi prijavljuje da server uopšte ne postoji i naravno ne može da se poveže

Znam da mogu da eliminišem jedan od ta dva servera i da radim sa jednim, ali pokušao bih da za sad ostanu dva servera i da ovaj problem rešim ne neki drugi način

Ima li neko ideju kako da rešim ovo?
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

majstor_01

Član broj: 60008
Poruke: 63
*.my-its.net.



Profil

icon Re: Remote pristup SQL serveru08.12.2005. u 00:07 - pre 223 meseci
Prijatelju to nije sigurno!
Jedino sto je sigurno:

FORMAT C:

Pa onda odaberi samo jedan SQL Server!
 
Odgovor na temu

Samo polako
BiH

Član broj: 70612
Poruke: 27
*.dlp235.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Remote pristup SQL serveru17.12.2005. u 20:05 - pre 223 meseci
Imam sličan problem, naime, kada sam probavao na jednom računaru, sve je radilo kako treba. Sada sam probao sa lokalne mreže da pristupim serveru MSDE i nije išlo, ugasio sam sql 2000 (da ga ne kupujem) i onda se nisam mogao konektovati na MSDE iako lokalno sve radi sasvim OK i nakon prebacivanja podataka.

Sada me muči to kako da se povežem na MSDE (obrnuto od tvoga) i nikako nije rješenje u Format C:

Neću da pametujem ali mogu da iznesem misšljenje: Portovi koje osluškuju različite instance servera nisu isti, dakle, treba nagovoriti klijent da se pokuša konektovati na pravi port servera.

Pokušaj da postaviš ime servera kao lokalnu adresu server i dodaj iza port, nešto kao:
192.168.0.1:1433

pa onda

192.168.0.1:1434

To mi je naumpalo, a prekosutra cu da probam...

U stvari imam dva računara kuci pa su da probam odmah... javim za koji sat...

Pozzz
 
Odgovor na temu

Samo polako
BiH

Član broj: 70612
Poruke: 27
*.dlp483.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Remote pristup SQL serveru17.12.2005. u 21:30 - pre 223 meseci
E nije išlo....

Pristupim sql serveru sa oba računara, a MSDE mi je dostupan samo na računaru na kojem je i instaliran...

Neće pa neće, idemo pitati one koji znaju...

;)))
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Remote pristup SQL serveru

[ Pregleda: 2468 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.