Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Catia, drafting, tablica???

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Catia, drafting, tablica???

[ Pregleda: 5067 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
213.244.197.*

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Catia, drafting, tablica???17.11.2005. u 22:17 - pre 224 meseci
U modulu drafting na praznom A4 papiru sam nacrtao tablicu i to je ok. Ali kako da taj crtez (prazan papir + tablica) koristim kao template za izradu 2D crteza, tj kada idem iz 3D modela u Drafting nemam mogucnost izbora "tog papira" vec mogu samo da menjam velicinu papira i razmeru.
Svaka pomoc je dobro dosxla.
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

laki5
kg

Član broj: 70004
Poruke: 32
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Re: Catia, drafting, tablica???18.11.2005. u 09:33 - pre 224 meseci
Uradi sledece:
Otvori nov drafting, zatim edit/beckground. Tu iscrtaj tablicu, odnosno ono sto ti treba (mozes i da iskopiras tu vec nacrtanu), ponovo edit/beckground, snimi fail.
Kreiranje tablice si zavrsio.
Pozivas je iz crteza na sledeci nacin:
File/page setup, zatim ides na dugme Insert Beckground view. Otvara ti se novi prozor tu ides na Browse i nadjes malo pre kreiran fail.
A sada u nove radne pobede.....
ali tek posle ladnog piva!
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.vdial.verat.net.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Catia, drafting, tablica???18.11.2005. u 16:52 - pre 224 meseci
Da to je basx to sxto sam trazio.

Inace resenje koje sam ja nasxao je Edit>Background i onda kliknuti na novu ikonicu koja se pojavi, slicna je Sheetu beli papir sa plavim okvirom i josx jednim plavim pravougaonikom u dnu, inace je u pitanju Frame Creation, i kada se klikne na nju mogu se loadovati catscript fileovi, imaju vec data dva primera koji na crtez iscrtavaju tablicu sa okvirom, problem je sxto tablica ne odgovara nasxoj pa bi se moralli editovati script fileovi, ili napisati novi;> Pogodnost ovoga je sxto tablica i okvir ne zavise od velicine papira tj ne moraju se crtati za svaki format pojedinacno.

A kako bih mogao pri crtanju okvira da postavim liniju tacno na ivicu papira, mislim mogu "rucno" ali da li se moze nekako isprojektovati papir tako da se dobiju linije koje predstavljaju njegovu konturu? Ovo mi je bitno da bih precizno nacrtao zaglavlje.

Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

laki5
kg

Član broj: 70004
Poruke: 32
*.uis.kg.ac.yu.



Profil

icon Re: Catia, drafting, tablica???21.11.2005. u 12:40 - pre 224 meseci
Citat:
Djomloun
A kako bih mogao pri crtanju okvira da postavim liniju tacno na ivicu papira, mislim mogu "rucno" ali da li se moze nekako isprojektovati papir tako da se dobiju linije koje predstavljaju njegovu konturu? Ovo mi je bitno da bih precizno nacrtao zaglavlje.


Pa ne znam sta podrazumevas pod tim rucno, ali ono sto ti prelazem je sledece:
U page setup podesi format crteza pa zatim kada uzmes line komandu na pr. i prineses na pr. donjem levom uglu okvira automatski ce ti ponuditi da pocnes crtanje tacno iz ugla. Na taj nacin je moguce i na ostalim uglovima uradidi. Nakon ovoga mozes ofsetovati tu konturu za potrebnu vrednost. Ovako snimljen okvir ce uvek padati na pravo mesto kasnije prilikom insertovanja u druge crteze.
Da jos jedan detalj, cini mi se da prilikom insertovanja ovog okvira, moras predhodno podesiti u page setupu velicinu papira tako da ona odgovara velicini definisanog papira u fajlu koji sadrzi tablicu. (Znaci ako je tablica A4, papir u koji ubacujes tablicu predhodno setuj na A4).
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Catia, drafting, tablica???

[ Pregleda: 5067 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.