Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

trebam pomoc ua unos podataka u bazu

[es] :: Access :: trebam pomoc ua unos podataka u bazu

[ Pregleda: 2512 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

karlos13

Član broj: 73069
Poruke: 34
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon trebam pomoc ua unos podataka u bazu15.11.2005. u 20:31 - pre 224 meseci
pozdrav grupi..
imam problem pa bih molio pomoc..htio bih napraviti sljedece:
formu za unos podataka koja ce imati dva polja. jedno ce biti id_sifra nekog proizvoda, a drugo opis_proizvoda. to nije neki problem. medjutim, htio bih napraviti da kad izberem sifru da mi se opis sam automatski pojavi u polju opis_proizvoda tako da ga ne moram upisivat na tom mjestu. naravno da bih sifre i odgovarajuce opise prethodno unio u neku posebnu tabelu. kako cu to napravit?
 
Odgovor na temu

sbing
Hr

Član broj: 48455
Poruke: 77
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: trebam pomoc ua unos podataka u bazu15.11.2005. u 21:38 - pre 224 meseci
Evo ti primjer. I jedna i druga kontrola na formi imaju 'Control Source' isti, samo se malo poigraj sa 'row source' i 'column widths'. Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

karlos13

Član broj: 73069
Poruke: 34
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: trebam pomoc ua unos podataka u bazu17.11.2005. u 19:37 - pre 224 meseci

ovo radi, hvala...
samo mi reci ima li nacina da se makne onaj trokut sta oznacava combo, tj. da izgleda poput obicnog text boxa? znam cini se neobicno ali eto...mozda bi tako ljepse izgledalo..
 
Odgovor na temu

sbing
Hr

Član broj: 48455
Poruke: 77
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: trebam pomoc ua unos podataka u bazu17.11.2005. u 22:58 - pre 224 meseci
Evo ga, najjednostavnije imaš dvije fore, 'NazivComba.Column()' i fora sa 'D_Lookup(Naziv polja, NazivQuerijaIliTabele, uvjet)'. U primjeru pogledaj pa ako ti nešto nije jasno javi.. Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: trebam pomoc ua unos podataka u bazu

[ Pregleda: 2512 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.