Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zašto ne sortira podatke po zadanom kritetiju

[es] :: Access :: zašto ne sortira podatke po zadanom kritetiju

[ Pregleda: 3156 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon zašto ne sortira podatke po zadanom kritetiju10.11.2005. u 18:53 - pre 224 meseci
problem s sortom u reportu
"problem je što mi se podaci u reportu ne sortiraju u zadanom kriteriju ,nego su uvijek sortirani po rednom broju".

Imam dvije tablice.Jedna je sifrarnik a druga baza!Napravio sam query koji ih objedinjuje i dobiva podatkee za izvještaj.
quyery izgleda ovako:
naziv"qdf_obracun"
SELECT Amortizacija.*, komitenti.Oznaka_konta, Amortizacija.upotreba, komitenti.Akumulacija
FROM komitenti LEFT JOIN Amortizacija ON komitenti.rb = Amortizacija.Konto
WHERE ((Amortizacija.upotreba)=[Yes] OR (Amortizacija.upotreba)=[no])
ORDER BY amortizacija.rb DESC;

u formi imam click button kojim pozivam proceduru da izvrši query i otvori report
Function SetReportSQl()
Dim DB As DAO.Database 'ovo ne moze sa ADO, samo sa DAO
Dim qdef As QueryDef
.......
Set qdef = DB.QueryDefs("qdf_obracun")
qdef.sQL = "SELECT Amortizacija.*, komitenti.Oznaka_konta, Amortizacija.upotreba, komitenti.Akumulacija " 'onako kako
qdef.sQL = qdef.sQL & " FROM komitenti LEFT JOIN Amortizacija ON komitenti.rb = Amortizacija.Konto "
qdef.sQL = qdef.sQL & " WHERE ((Amortizacija.upotreba)=" & [tko] & " OR (Amortizacija.upotreba)=" & [odo] & ")"
qdef.sQL = qdef.sQL & " ORDER BY " & gdje & " DESC;"
MsgBox qdef.sQL
DoCmd.OpenReport stDocName, acPreview
......
end function
izbjegao sam na ovaj način global varijable

naziv reporta "stranaA"
Control source za taj report je query "qdf_obracun"
Putem gore navedene procedure to jest upita određujem koja ću sredstva prikazat (koja su u upotrebi ,koja nisu ili sva)-to mi uredno izvršava.
Ali Imam još jedan parametar a to je po čemu ih sortirat
U zadnjoj liniji
qdef.sQL = qdef.sQL & " ORDER BY " & gdje & " DESC;"
određujem po čemu ću sortirat i kako.
Međutim uvijek mi izvrši postavljeni query ali podatke uvijek sortira po rb i to u opadajućem redu
Kako i što napravit da mi taj upit može prikazat podatke na reportu upo redosljedu kojui ću izabrati u formi?????
Da report reagira i na promijenu kriterija sortiranja.
romano
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: zašto ne sortira podatke po zadanom kritetiju10.11.2005. u 20:03 - pre 224 meseci
Access reporti generalno ne uzimaju sort iz svog kverija. To samo cesto tako izgleda, ali ne vazi uvek. Kada vazi, a kada ne, to samo Access zna. Problem se resava postavljajem sort ordera u report Grouping and Sorting. Kad otvoris report u Design modu, imas jednu plavu ikonicu, izgleda kao neke zagradice na vise nivoa. Klikni to i tamo odredi sort order. To je jedini siguran nacin da ti se report otvori u zeljenom sortu.

 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: zašto ne sortira podatke po zadanom kritetiju11.11.2005. u 16:24 - pre 224 meseci
Hvala Zidar!Bez tebe moje znanje o accessu bilo bi kudikamo manje.
Toliko siu mi već puno pomogo da nemogu ni zahvaljivat više ......
A šteta za sortiranje sve sam već bio razradio .Kako da mi sortira po red.broju,po kontu,po datumu nabave u ovisnosti o odabranom option buttonu.A ček box sam postavio da bira ASCE i DESC.I sat to zzbog glupog reporta nemogu napravit.Da sam makar to prije znao nebi izgubio toliko vremena na to .Ali nema veze svaka škola se plaća.

Nego recimi možda postoji neka šansa da se putem koda promijeni postavka"Sorting and grouping order"?
Ustvari dali je izvedivo i na koji da se odabirom u formi sortiraju podaci u reportu?
Molim te da mi daš uputstva dal da nastavim i u kojem smjeru i dali to sve zajedno ima smisla ,ipak ti dalje vidiš....
romano
 
Odgovor na temu

izonic
ishab zonic
Tuzla

Član broj: 38128
Poruke: 591
217.71.52.*

Sajt: www.icentar.ba


+2 Profil

icon Re: zašto ne sortira podatke po zadanom kritetiju11.11.2005. u 19:09 - pre 224 meseci
Ukoliko nisi koristio sorting u izvjestaju onda to ide ovako.
Me.RecordSource = Forms![Imeforme].RecordSource
zxz
 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: zašto ne sortira podatke po zadanom kritetiju14.11.2005. u 14:53 - pre 224 meseci
Nisam uspio napravit sort u reportu po zadanom kriteriju.U queryu mi dobro izbacuje ali kad prebacujem u report slaže kako on želi ili samo po kriteriju koji postavim u sorting and gruping!:(
Inače program je 80 % završen!uspio sam napravit sve moguće izvještaje ali ih nemogu sortirat kako želim!I NEED HELP!
romano
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: zašto ne sortira podatke po zadanom kritetiju14.11.2005. u 18:07 - pre 224 meseci
Ovde kazu "Life is a bitch" :-) Provedes 20% vremena da resis 80% problema, i onda provedes jos 80% vremena da resis preostalih 20% problema :-)

Tebi treba dinamicko sortiranje - kad otvoris report, da onda promenis sorting i grouping. Nije nimalo jednostavno. Ima u veoma malo knjiga, i uvek je u Advanced sekciji. Ako nista ne uspem da pojednostavim, iskopiracu u PDF desetak stranica knjige "Microsoft Access 95 How To", autori ken Getz i Paul Litwin, pa vidi sta ces.

:-)
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: zašto ne sortira podatke po zadanom kritetiju14.11.2005. u 18:25 - pre 224 meseci
Na MS Knowledge base ima ovo:

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;146310

Evo i zakacen primer. Primer je postavio Microsoft pre nekoliko godina, za Access 95 ali vazi i danas. Kod nije bas savrseno napisan, ali posluzice za ucenje.

U primeru imas jedan report i dve forme. Report lista sve kupce u nekoj kompaniji, a forme omogucuju da se fltriraju rekordi i da se sortiraju u run time. primer je u potpunosti napravljen po clanku sa Knowledge base. Da se vidi kako radi, otvorite prvo foru frmSort. Forma ce otvoriti report i ostati navrhu da vam omoguci sortiranje. Filtriranje radi slicno. Znaci, prvo forme, pa ce forme otvoriti report.

Predlazem da ostanemo na ovome, za dalje se stvari veoma komplikuju, verujte mi na rec.

:-)



[Ovu poruku je menjao Zidar dana 14.11.2005. u 19:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: zašto ne sortira podatke po zadanom kritetiju15.11.2005. u 17:35 - pre 224 meseci
puno hvala Zidar!
mislim da će ovaj sort biti dobar za moj program!čak mi se i više sviđa od one postavke koje sam ja postavio!
Bolje je da program nije previše ušminkan ,nego da služi svrsi!
Hvala puno!
romano
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: zašto ne sortira podatke po zadanom kritetiju

[ Pregleda: 3156 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.