Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet AMD ili Intel i koja ploca.

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Savet AMD ili Intel i koja ploca.
(Zaključana tema (lock), by lancia88)

[ Pregleda: 2405 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

techcode
Aleksandar Petrovic
Amsterdam

Član broj: 55455
Poruke: 188
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Savet AMD ili Intel i koja ploca.04.11.2005. u 18:03 - pre 224 meseci
Molim samo da se opet ne pokrene svadja oko toga koji je bolji proizvodjac i sl. Svaki ciga hvali svoga konja :D Pa zato ako vec kazete da je odredjeni bolji navedite i prave argumente.

Racunar bi koristio za SVE. Evo nekoliko primera :

- Programianje
- Multimedija (gledanje filmova, slusanje muzike, TV/FM karta ...)
- Igre :)

Ipak prvo sa liste je najcesce i najvaznije. I pri tome cesto imam startovane (zajedno):

- Apache
- MySQL
- MySQL Admin ili MySQL-Front
- WinAmp
- Dreamwheaver
- Komodo IDE (kao Visual Studio za Open Source jezike)
- PhotoShop

Naravno tu su i antivirus (AVG), Miranda IM (kao Trilian recimo) ...

I ono sto me najvise nervira je kada se Windows zaglupi od tolikih programa. Dakle kad ni CRTL+ALT+DEL ne otvara Task Manager.

Najradije bi uzeo neki dual procesor ili dual core - samo sto mi je sve to preskupo. I u principu gledam da prodjem sto jeftinije. Nije mi bitno da je to najbrzi komp na svetu (samo da se ne "zaglupljuje" kao sto sam naveo).

Moj favorit je ~ AMD 64 3000+ recimo da mi je to manje vise ok cena - samo ne znam kako radi kada je dosta aplikacija startovano? Kapiram da to zavisi i od kolicine memorije, da li je u dual modu kao donekle i HD-a ...

Recimo da ce tu biti min 512 (2x 256 da bude u dual rezimu) verovatno 1024 (2x512) i neki od SATA HD-ova.

Ako bi neki od Intela sa HyperThreading-om radio bolje (u smislu - bez ili sa manje "zaglupljivanja") to bi bilo ok. Koji Intel procesori uopste imaju HT? U cenovnicima i oglasima samo kod nekih vidim da pise HT ... a opet sam negde procitao da svi preko 2.6Ghz sa FSB 800Mhz imaju HT?

Nisam pristrasan niti jednoj strani - mada mi deluje da AMD u ovom trenutku daje vise za manje para ...

Naravno da imam novca koliko nemam - uzeo bi neki od onih dual core AMD 64 x2 ... da ne pominjemo nesto bolje.

PS. Razmisljao sam i o opciji da uzmem sada AMD 64 sa podnozjem 939 pa kasnije kada padne cena dual core modelima da odradim upgrade?
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Savet AMD ili Intel i koja ploca.04.11.2005. u 18:28 - pre 224 meseci
Pozdrav,

naravno, udovoljicemo zelji da ne dodje do svadje i zakljucati temu. Ubuduce cemo cak odmah pobrisati ovakve teme, odluci se za jednog proizvodjaca i za njega se raspituj jer koliko mi je poznato Pretragom ama bas nista o ovome neces pronaci u nasoj arhivi jer ni slova o tome nismo pisali. Najzad da neko pita nesto o procesorima i maticnim plocama......
 
0

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Savet AMD ili Intel i koja ploca.
(Zaključana tema (lock), by lancia88)

[ Pregleda: 2405 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.