Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Biznis 300 plus- cista prevara?

[es] :: Mreže i novosti :: Biznis 300 plus- cista prevara?
(Zaključana tema (lock), by Dejan Krstic)

[ Pregleda: 8347 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

disha_m
Milan Dinic
Nis

Član broj: 73165
Poruke: 10
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Biznis 300 plus- cista prevara?04.11.2005. u 12:00 - pre 224 meseci
Od proslog meseca korisnik sam Biznis 300+ paketa Mobtela kao radnik Medicinskog fakulteta u Nisu. Zanimaju me sledece stvari:
1. Kolike su stvarne cene minuta 063(biznis300+) ka 062(063),i ka 064 jer su mi mnogo sumnjive cene date na mobtel.co.yu
2. Koliko kosta provera trenutnog zaduzenja na 9830
3. Da li dobijam racun od mobtela na kraju meseca
4. Na koji nacin onda da proverim specifikaciju poziva na net-u ako nemam mesecni racun (na njemu treba da stoji broj ugovora koji je za to neophodan)
5. Kako da aktiviram neke usluge koje hocu da koristim(npr GPRS)
6. Da li je normalno da placam uvid u stanje svog racuna
Imam utisak da sam naseo na cistu prevaru Mobtela.
Ranije sam koristio 064 prepaid i bar sam znao koliko sta kosta.
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?04.11.2005. u 19:05 - pre 224 meseci
Citat:
disha_m:  1. Kolike su stvarne cene minuta 063(biznis300+) ka 062(063),i ka 064 jer su mi mnogo sumnjive cene date na mobtel.co.yu


Ne razumem pitanje? Kako cene mogu da budu nestvarne?

Citat:
2. Koliko kosta provera trenutnog zaduzenja na 9830


Isto kao i kod svih ostalih paketa. 9.9 poziv ili 5 din poruka (+pdv).

Citat:
3. Da li dobijam racun od mobtela na kraju meseca


S obzirom da biznis plus paket moze imati samo pravno lice i da se racun ispostavlja zbirno za sve brojeve na ugovoru to znaci da ce racun dobijati samo medicinski fakultet. A to koliko ce oni i zasto tebi da odbijaju od plate, to je stvar vaseg internog dogovora. Znaci nisi ti korisnik broja nego medicinski fakultet.

U svakom slucaju uvek mozes da proveris koliki je bio neto racun za tvoj broj. Samo dodas pdv.

Citat:
4. Na koji nacin onda da proverim specifikaciju poziva na net-u ako nemam mesecni racun (na njemu treba da stoji broj ugovora koji je za to neophodan)


Pozovi 9863 i trazi broj ugovora. Trazice ti neke podatke o fakultetu kao sto su maticni broj pravnog lica ili pib.

Citat:
5. Kako da aktiviram neke usluge koje hocu da koristim(npr GPRS)


Kao sto sam vec rekao, ti nisi korisnik broja nego medicinski fakultet. Zato mogu samo oni da traze aktivaciju usluga odnosno treba da se obratis fakultetu za tako nesto a ne Mobtelu.

Citat:
6. Da li je normalno da placam uvid u stanje svog racuna


Svi korisnici post paid-a placaju proveru trenutnog stanja pa ne vidim zato ne bi i ti. Stvar je poslovne politike i nema tu sta da se diskutuje. Po meni licno nije normalno ni da se uopste proverava trenutno stanje. Fiksna telefonija postoji odavno pa niko nije postavljao pitanja provere trenutnog stanja sve dok se mobilni nije pojavio i odjednom je svima bitno da znaju koliko su potrosili. A to sto na fiksnom telefonu u poslednjih pedeset godina to nisu znali i nisu imali cak ni listing to nema veze. Ali sta je tu je...

Citat:
Ranije sam koristio 064 prepaid i bar sam znao koliko sta kosta.


Pa s obzirom na tvoje prvo pitanje u ovoj temi, ne bi me cudilo da si i Telekom pitao "koliko su stvarne cene" :)
 
0

disha_m
Milan Dinic
Nis

Član broj: 73165
Poruke: 10
212.62.51.*



Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?06.11.2005. u 20:29 - pre 224 meseci
Sva moja prethodna pitanja proisticu iz toga sto mi verovatno nije jasno kako se dobija cifra u trenutnom zaduzenju.
Ako uzmem broj poruka koje sam poslao i pomnozim sa 1.7 din, broj minuta razgovora u grupi sa 1 din, a van grupe sa 7 din dobija se cifra koja je 60% od cifre koju mi je Mobtel sracunao.
Tu razliku treba da napravi to sto sam desetak puta zvao 9830 da proverim zaduzenje i 5-6 poruka na 9830 sto po navedenim cenama(9.9 poziv-5 poruka) nije moguce. Zato mislim da bi mi sve bilo mnogo jasnije kad bih mogao da vidim racun ili listing.
Ne razumem ako Mobtel moze da izracuna koliko sam koristio broj zasto ne moze to i da mi odstampa crno na belo ili da me pusti da proverim preko interneta. Ja za fiksnu telefoniju mogu na netu da svakog meseca proverim trenutno zaduzenje,mesecni racun i kompletan listing razgovora za prethodni mesec. Nije valjda da su digitalne centrale za fiksnu mrezu savremenije od onih koje koristi Mobtel.
Jednostavno ne volim sto stvari nisu dovoljno transparentne i ostavljaju prostora za zloupotrebe.
Moj slucaj je inace vrlo benigne prirode. Kolega je imao negde sat vremena razgovora na 064 i desetak min u okviru grupe i mozda desetak poruka, a zaduzenje mu je 2548 din. Kako?
Da imamo pravo na uvid u nas racun stvari bi bile mnogo jasnije, ovako mozemo samo da nagadjamo.
Hvala Vam gospodine Krsticu sto ste odvojili vreme da odgovorite na moja pitanja ali moram da primetim, nakon citanja Vaseg odgovora ne mogu da se otmem utisku da platu izgleda dobijate od Mobtela.
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?06.11.2005. u 22:59 - pre 224 meseci
Citat:
disha_m: Zato mislim da bi mi sve bilo mnogo jasnije kad bih mogao da vidim racun ili listing. Ne razumem ako Mobtel moze da izracuna koliko sam koristio broj zasto ne moze to i da mi odstampa crno na belo ili da me pusti da proverim preko interneta.


Ti podaci su dostupni samo onome ko je potpisao ugovor sa Mobtelom, a to je u ovom slučaju Medicinski fakultet. Alternativa koju tražiš (provera zaduženja po određenom broju) postoji i zove se Biznis portal.

Naravno, da bi mu pristupio moraš da popuniš zahtev:
https://www.mobtel.co.yu/bizportal/doc/ZahtevZaAktivacijuBP.doc

P.S. Detaljan opis svih tarifnih paketa koji se nalaze u ponudi Mobtela imate na zvaničnom sajtu, ne vidim razloga za ovakve komentare pre izvršenog upoređivanja zvaničnog cenovnika sa specifikacijom fakturisanog telefonskog saobraćaja.
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?06.11.2005. u 23:20 - pre 224 meseci
Citat:
disha_m: Ako uzmem broj poruka koje sam poslao i pomnozim sa 1.7 din, broj minuta razgovora u grupi sa 1 din, a van grupe sa 7 din dobija se cifra koja je 60% od cifre koju mi je Mobtel sracunao.
Tu razliku treba da napravi to sto sam desetak puta zvao 9830 da proverim zaduzenje i 5-6 poruka na 9830 sto po navedenim cenama(9.9 poziv-5 poruka) nije moguce. Zato mislim da bi mi sve bilo mnogo jasnije kad bih mogao da vidim racun ili listing.


Jel ti sad jasno o cemu sam pricao u prethodnoj poruci?

Da li si ti svestan uopste koliko si opterecen trenutnim stanjem? Ti mnozis... delis.... oduzimas... sabiras..... zivkas.... covece opusti se malo. Uzivaj u zivotu. Kad citam tvoju poruku imam utisak da ti je zivotna misija uporedjivanje trenutnog stanja racuna za mobilni telefon.

Citat:
Ne razumem ako Mobtel moze da izracuna koliko sam koristio broj zasto ne moze to i da mi odstampa crno na belo ili da me pusti da proverim preko interneta.


Ja, pa ja, i samo ja....

Covece, ti si sasvim nebitan karakter u celoj prici.

Postoji ugovor i postoje potpisnici ugovora. Dve strane. A to su: Mobtel i Medicinski fakultet. Ti ne postojis. Nema te.

Znaci, po osnovu tog ugovora medjusobnu komunikaciju mogu da ostvaruju Mobtel i Medicinski fakultet i Mobtel moze da da listing samo Medicinskom fakultetu odnosno ovlascenom licu (znas ono... karton deponovanih potpisa i tako te stvari...). A da li ce ovlasceno lice Fakulteta da da listing... to je izmedju tebe i Fakulteta. Mobtel nema nista s tim.


Citat:
Ja za fiksnu telefoniju mogu na netu da svakog meseca proverim trenutno zaduzenje,mesecni racun i kompletan listing razgovora za prethodni mesec. Nije valjda da su digitalne centrale za fiksnu mrezu savremenije od onih koje koristi Mobtel.


Jel se pravis glup ili sta?

Na koga se vodi fiskni? Ko ti placa racun? Fakultet?

Citat:
Jednostavno ne volim sto stvari nisu dovoljno transparentne i ostavljaju prostora za zloupotrebe.


Bas bih voleo da znam na sta se misli ovde...

Citat:
Moj slucaj je inace vrlo benigne prirode. Kolega je imao negde sat vremena razgovora na 064 i desetak min u okviru grupe i mozda desetak poruka, a zaduzenje mu je 2548 din. Kako?


Pa trazis od Fakulteta da ti pribavi listing i vidis kako.

Citat:
Da imamo pravo na uvid u nas racun stvari bi bile mnogo jasnije, ovako mozemo samo da nagadjamo.


Zar je moguce da ti nista ne kapiras? Odakle tebi pravo da gledas listing za tudji broj?

To je kao kada bih ja sada tvrdio da imam pravo da gledam listing za broj svog komsije...

Citat:
Hvala Vam gospodine Krsticu sto ste odvojili vreme da odgovorite na moja pitanja ali moram da primetim, nakon citanja Vaseg odgovora ne mogu da se otmem utisku da platu izgleda dobijate od Mobtela.


Nema na cemu, ja cu uvek da odvojim vreme za ovo a to od koga ja dobijam platu je moja stvar.
 
0

Meja
Pancevo

Član broj: 35099
Poruke: 12
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?12.11.2005. u 00:08 - pre 224 meseci
Citat:
Svi korisnici post paid-a placaju proveru trenutnog stanja pa ne vidim zato ne bi i ti. Stvar je poslovne politike i nema tu sta da se diskutuje. Po meni licno nije normalno ni da se uopste proverava trenutno stanje. Fiksna telefonija postoji odavno pa niko nije postavljao pitanja provere trenutnog stanja sve dok se mobilni nije pojavio i odjednom je svima bitno da znaju koliko su potrosili. A to sto na fiksnom telefonu u poslednjih pedeset godina to nisu znali i nisu imali cak ni listing to nema veze. Ali sta je tu je..


Cekajte samo da dodje pravi privatni operater mobilne telefonije, pa cemo videti sta je stvar "poslovne politike" ili Sloba je vladao 15 godina pa se nisi bunio, sto bi sad ista rekao?
Ne samo da ce biti normalno da se proverava trenutno stanje nego cete da uzivate dok pomazete korisnicima.
Samo jos malo,jos malo..



[Ovu poruku je menjao Meja dana 12.11.2005. u 01:18 GMT+1]
 
0

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.ptt.yu.



+183 Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?13.11.2005. u 16:45 - pre 224 meseci
Moja firma je takođe kod mobtela na 300+ paketu i ja sam jedno od ovlašćenih lica. Kao što je gore negde napisano preko biznis portala mogu svim zaposlenima koji su zainteresovani da pošaljem mejlom ili isprintam njihovo stanje ili specifikaciju, ako to žele. Takođe ću svakom po želji aktivirati roming/mms/gprs...
I ja sam ranije privatno bio na telekomovom postpejdu gde se stanje uvek moglo proveriti besplatno i bilo mi je čudno da se to kod mobtela plaća, ali do daljnjeg je tako. Stanje i listing se na portalu inače mogu dobiti tek posle 5. u mesecu za prethodni mesec.
Ako ti se svi ovi uslovi ne sviđaju, uvek možeš da vratiš službeni broj i koristiš privatni. Naravno ti to nećeš uraditi jer ti firma sigurno plaća račun u celosti ili do određenog limita...

Da dodam da je i kod mene u početku bilo velikih pritužbi na iznose računa, ali se posle prvog listinga ispostavilo da ljudi nisu računali plaćanja parkinga i SMS-ove za melodije i sl. Takođe je bitno (ako gledaš na svaki dinar) da znaš da se svako uspostavljanje veze (u grupi i van nje) plaća 1.25 din + PDV.
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?13.11.2005. u 19:59 - pre 224 meseci
Citat:
Meja: Cekajte samo da dodje pravi privatni operater mobilne telefonije, pa cemo videti sta je stvar "poslovne politike" ili Sloba je vladao 15 godina pa se nisi bunio, sto bi sad ista rekao?
Ne samo da ce biti normalno da se proverava trenutno stanje nego cete da uzivate dok pomazete korisnicima.
Samo jos malo,jos malo..



[Ovu poruku je menjao Meja dana 12.11.2005. u 01:18 GMT+1]


Da da da!!!

"Cekajte samo da dodju strane banke u zemlju... ima da prste krediti sa 0% kamate na sve strane.... jos ce oni nama da placaju sto koristimo njihove usluge....!!!!"

He he.... svasta :)
 
0

disha_m
Milan Dinic
Nis

Član broj: 73165
Poruke: 10
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?14.11.2005. u 12:43 - pre 224 meseci
Samo da naglasim najbitniju stvar a to je da racun placam sam u celosti.
Dobavio sam broj ugovora i pregledao specifikaciju i sve je OK.
Jedino sto kad ti nude neki ovakav paket niko ti ne kaze da ti nemas nikakva prava jer nisi ugovorna strana vec samo korisnik.
Iskreno bolelo bi me uvo za to koliko mi je zaduzenje i da li me neko dere ili ne kada bi mi firma placala racun.
Obicno se sve nepovoljne stvari u ponudi kriju malim slovima ali ovde nista nepovoljno nije uopste ni spomenuto.
Ja mogu da se prijavim za portal moj mobtel ali nista ne mogu da koristim jer ja nisam vlasnik broja nego "samo" lice koje placa mesecni racun.Nije nego.
Zbog toga mislim da nije posteno kad ti niko ne spomene ni jednu jedinu nepogodnost i na taj nacin te dovode u zabludu samo da bi progutao udicu.
Ovaj paket jeste OK ali kad ti firma placa racun, ovako se osecam obespravljenim a sve troskove snosim licno ja.
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?14.11.2005. u 14:25 - pre 224 meseci
Citat:
disha_m: Dobavio sam broj ugovora i pregledao specifikaciju i sve je OK.


:)

Citat:
Jedino sto kad ti nude neki ovakav paket niko ti ne kaze da ti nemas nikakva prava jer nisi ugovorna strana vec samo korisnik.


A ti hoces da kazes da je Mobtel tebi nudio ovaj paket? Mobtel je potpisao ugovor sa Med fak i ne znam zasto bi to tebi nudili. Tebi je mozda Med fak nudio da budes u njihovoj grupi korisnika... da uzmes novi broj preko njih.... bla bla bla... ali sigurno nije mogao Mobtel da ti nudi.

Citat:
Iskreno bolelo bi me uvo za to koliko mi je zaduzenje i da li me neko dere ili ne kada bi mi firma placala racun.


Srbija tm :) Najbolji telefon je sluzbeni telefon.

Citat:
Obicno se sve nepovoljne stvari u ponudi kriju malim slovima ali ovde nista nepovoljno nije uopste ni spomenuto.


A sta je to tacno od tebe sakriveno?

Citat:
Ja mogu da se prijavim za portal moj mobtel ali nista ne mogu da koristim jer ja nisam vlasnik broja nego "samo" lice koje placa mesecni racun.


Sto se Mobtela tice ti nisi ni to. Ti ne placas racun nego Med fak.
 
0

disha_m
Milan Dinic
Nis

Član broj: 73165
Poruke: 10
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?14.11.2005. u 20:00 - pre 224 meseci
Postovani g Krsticu
Izgleda da ti ove kritike vise primas licno nego li sam Mobtel.
Covece pa ja sam ovo isto pitanje prvo uputio Mobtelu na njihovom sajtu ali me niko ne sljivi ni 2%.
Ti se ovde ubi dokazujuci kako je Mobtel najpostenija firma na svetu ovozemaljskom i kako smo svi mi koji sumnjamo u postenje brace Karic cisti degeni.
Kako li se samo usudjujemo da pomislimo kako bi oni nesto da muljaju. Oni??!! Nema sanse.
Pa ja bi ti za sav taj trud dao u najmanju ruku platu portparola PSS-a.
Ovoliko strasti u odgovorima.
A mozda ti to radis iz ljubavi prema braci Karic?
Ma sigurno je ljubav.
Prava.
Cestitamo.
PS
Vidis da sam te na kraju ipak provalio. ;-)
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?14.11.2005. u 23:50 - pre 224 meseci
Citat:
disha_m: Biznis 300 plus- cista prevara?


Citat:
disha_m: Dobavio sam broj ugovora i pregledao specifikaciju i sve je OK.


Srbija TM :) Prvo da pljujemo pa tek onda pitamo u cemu je problem.

Citat:
A mozda ti to radis iz ljubavi prema braci Karic?
Ma sigurno je ljubav.
Prava.
Cestitamo.
PS
Vidis da sam te na kraju ipak provalio. ;-)


Sada si skapirao da nisi u pravu... pa onda ajde da udarimo na zajebacniju :)

Citat:
disha_m: Kako li se samo usudjujemo da pomislimo kako bi oni nesto da muljaju. Oni??!! Nema sanse.


Citat:
disha_m: Dobavio sam broj ugovora i pregledao specifikaciju i sve je OK.


I rest my case :)
 
0

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?20.11.2005. u 12:50 - pre 224 meseci
Priznajem da je malo teže za sve nove korisnike Mobtelovog postpejda da se snađu u vezi sa načinom naplate i korišćenja, pogotovo za one koji prelaze sa Telekomovog pripejda (jer su navikli na pojedine besplatne servise).
Nedostatak informacija iz prve ruke zaista može da izazove konfuziju kod novih korisnika.

Ali reći čoveku da se pravi glup? Zar je to rečnik jednog super moderatora? Ja bih popio dobru opomenu za ovako nešto na forumu koji uređujem.
Čude me konzervativni pogledi na stvari, tipa 50 godina smo koristili analogne centrale bez mogućnosti provere stanja pa što tako ne bi i ostalo u doba digitalnih telekomunikacija?
A najbolje bi bilo da smo ostali u kamenom dobu. I analogne centrale su suvišne, uvek možeš da skokneš do nekoga i javiš šta treba ili da vikneš sa planine.

Uvođenjem novina u telefoniju, kao što su tekstualni i multimedijalni servisi, telefon prestaje da bude sredstvo samo za nužnu komunikaciju i postaje jedan vid zabave. Time dobija novu grupu korisnika - omladinu koja većinom nema sopstvene prihode i kojoj je svaki dinar bitan. Samim time oni imaju češću potrebu da provere stanje od nekog ko zove samo u slučaju nužde.

Uostalom legitimno pravo je da čovek traži elementarnu uslugu kao što je uvid u svoju potrošnju.
A da li se nekome sviđa usluga provere stanja ili ne isključivo je lični stav koji ne treba i ne može da služi kao argument protiv korišćenja iste.

[Ovu poruku je menjao espresso dana 20.11.2005. u 13:54 GMT+1]
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?20.11.2005. u 20:05 - pre 224 meseci
Citat:
espresso: Priznajem da je malo teže za sve nove korisnike Mobtelovog postpejda da se snađu u vezi sa načinom naplate i korišćenja, pogotovo za one koji prelaze sa Telekomovog pripejda (jer su navikli na pojedine besplatne servise).
Nedostatak informacija iz prve ruke zaista može da izazove konfuziju kod novih korisnika.


Slazem se ali je ipak prevelik broj onih koji nista ne pitaju na pocetku nego tek kad im stigne racun. I ogroman broj novih korisnika stalno zivka 9830 da proverava stanje pa onda posle par dana zove CC da kaze kako im se racun stalno uvecava a nikog ne zovu.

Onda se tu postavlja drugo pitanje: ako su tako neinformisani, odakle im onda informacija kako se proverava stanje na racunu?

Citat:
Ali reći čoveku da se pravi glup? Zar je to rečnik jednog super moderatora? Ja bih popio dobru opomenu za ovako nešto na forumu koji uređujem.


Ja mu nisam rekao da se pravi glup nego sam ga pitao da li se pravi glup. Btw nisam dobio odgovor kao i na mnoga druga moja pitanja u ovoj temi. Sigurno si primetio da je pobegao od ove teme jer nema vise odgovor ni na jedno pitanje.

Citat:
Čude me konzervativni pogledi na stvari, tipa 50 godina smo koristili analogne centrale bez mogućnosti provere stanja pa što tako ne bi i ostalo u doba digitalnih telekomunikacija?
A najbolje bi bilo da smo ostali u kamenom dobu. I analogne centrale su suvišne, uvek možeš da skokneš do nekoga i javiš šta treba ili da vikneš sa planine.


Nisam ja rekao da bi to trebalo da bude tako. Samo sam konstatovao da se niko nije bunio do sada. A sada kad je dosla mobilna telefonija onda je odjednom to bitno. Pa ni dan danas ne mozes da proveris stanje za fiskni telefon pa ama bas nigde nisam video da je bilo ko potegao to pitanje.

Citat:
Uvođenjem novina u telefoniju, kao što su tekstualni i multimedijalni servisi, telefon prestaje da bude sredstvo samo za nužnu komunikaciju i postaje jedan vid zabave. Time dobija novu grupu korisnika - omladinu koja većinom nema sopstvene prihode i kojoj je svaki dinar bitan. Samim time oni imaju češću potrebu da provere stanje od nekog ko zove samo u slučaju nužde.


Sama filozofija post paid-a je (uslovno) neogranicena potrosnja i to je sistem koji je vise namenjen poslovnim korisnicima kojima nije bitno koliko nesto kosta vec im je bitno da uvek mogu da zavrse posao a ne da ostanu bez mogucnosti upucivanja odlaznih poziva onda kada im to najvise treba. Post paid sistem ni u kom slucaju nije namenjen deci petog razreda osnovne skole kao sto se to kod nas radi pa onda roditelji nakon prvog mesecnog racuna dolaze do neverovatnog zakljucka da je pre paid povoljniji od post paid-a (?!?!?)

Znaci: post paid sluzi da telefoniras uvek kada ti treba telefon. Sto znaci, ne intresuje te sta kosta vec te samo interesuje da uvek mozes da zoves. A ako telefon koristis za cimanje (Srbija TM) i slanje jednog sms-a mesecno onda uzmes pre paid i Bog da te vidi...

Citat:
Uostalom legitimno pravo je da čovek traži elementarnu uslugu kao što je uvid u svoju potrošnju.


Wow, legitimno? Pa ajde onda da tuzimo Telekom jer nemamo uvid u potrosnju na fiksnom telefonu?

Kad malo bolje razmislim.... ajde da tuzimo i ED, vodovod i sve ostale jutilitije?

Citat:
A da li se nekome sviđa usluga provere stanja ili ne isključivo je lični stav koji ne treba i ne može da služi kao argument protiv korišćenja iste.


Apsolutno.

[Ovu poruku je menjao Dejan Krstic dana 20.11.2005. u 21:25 GMT+1]
 
0

disha_m
Milan Dinic
Nis

Član broj: 73165
Poruke: 10
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?21.11.2005. u 18:36 - pre 224 meseci
Evo da se javim posto vidim da se supermoderator zabrinuo za moje zdravlje.
Nisam pobegao ali se jesam malo sklonio u stranu i cekao da se neko drugi javi povodom teme koju sam postavio. Uvideo sam da nema vajde da vise razgovaram sa g. Krsticem posto su njegovi stavovi po ovom pitanju vrlo cudni i veoma rigidni. Ali to je njegovo pravo, verovatno i duznost. U svakom slucaju - pametniji popusta.

Zahvalio bih espressu na njegovom postu, mislim da su njegovi komentari sasvim na mestu.

Postoji ona stara trgovacka izreka da je musterija uvek u pravu.
Ja sam klijent Mobtela, a ne kao sto g. Krstic misli Medicinski fakultet, jer ja koristim telefon i ostvarujem saobracaj tako da je bitno da ja budem zadovoljan ( i svi drugi slicni meni).
To sto je fakultet potpisao ugovor mene obavezuje samo na to da u naredne 2 godine moram da placam pretplatu od 40 din mesecno. Ako sam nezadovoljan mogu jednostavno da ne koristim vise taj broj, ne vidim samo kako bi to islo Mobtelu u prilog.

U mom slucaju Mobtel je ponudio paket fakultetu, ovaj drugi svojim radnicima pod uslovom da sami placaju tel. racun. Ja sam taj deal prihvatio ne znajuci da necu imati nikakva prava jer je fakultet ugovorna strana. Bilo mi je nelogicno znajuci da sam snosim sve troskove.
Po mom misljenju nije posteno nuditi neki takav ugovor, a da te niko ne upozori kojih se prava odrices (a koja ima fizicko lice u postpaid-u).
Na kraju je ispalo da sam morao da pisem zvanican zahtev fakultet-u i ulazim u raspravke i ubedjivanja sa ovlascenim osobljem dok na kraju nisam dosao do mog mesecnog listinga.

Cemu prijavljivanje za portal Moj Mobtel (putem sms-a) pod mojom licnom lozinkom kad bez broja ugovora( "top secret") tamo mogu samo da se slikam?

Inace na sajtu Telekom-a svi korisnici fiksne telefonske mreze koji su na digitalnim centralama mogu se prijaviti za uslugu koja se zove Moj R@cun. Na kucnu adresu vam onda stize LIB(LicniIdentifikacionBroj) koji vam je neophodan. Nakon toga mozete jednostavno pregledati listinge preko net-a.

Citat:
Wow, legitimno? Pa ajde onda da tuzimo Telekom jer nemamo uvid u potrosnju na fiksnom telefonu?

Kad malo bolje razmislim.... ajde da tuzimo i ED, vodovod i sve ostale jutilitije?

Za neupucene moram da napomenem da svako domacinstvo ostvaren promet struje i vode moze da vidi preko savremenih cuda tehnike koja se zovu strujomer i vodomer.
A mozda se mi to samo pravimo glupi?
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?21.11.2005. u 20:44 - pre 224 meseci
Citat:
Evo da se javim posto vidim da se supermoderator zabrinuo za moje zdravlje.
Nisam pobegao ali se jesam malo sklonio u stranu i cekao da se neko drugi javi povodom teme koju sam postavio. Uvideo sam da nema vajde da vise razgovaram sa g. Krsticem posto su njegovi stavovi po ovom pitanju vrlo cudni i veoma rigidni. Ali to je njegovo pravo, verovatno i duznost. U svakom slucaju - pametniji popusta.


Da, to ponasanje nam je poznato ovde na forumu. Nisi ti prvi koji se pojavi (bez ikakvih informacija) u stilu "ja sam najpametniji, sad cu ja vama da pokazem svog Boga i vise me necete videti".

Citat:
Zahvalio bih espressu na njegovom postu, mislim da su njegovi komentari sasvim na mestu.


A sto se ne zahvalis i ostalima? :) Nije lepo...

Citat:
Postoji ona stara trgovacka izreka da je musterija uvek u pravu.


Pazi, ima nesto u toj izreci ali da budem iskren.... ja ne mogu da zamislim sta bi bilo kada bi se bilo ko danas pridrzavao toga :)

Citat:
Ja sam klijent Mobtela, a ne kao sto g. Krstic misli Medicinski fakultet


Gde pise da si ti klijent?

Citat:
U mom slucaju Mobtel je ponudio paket fakultetu, ovaj drugi svojim radnicima pod uslovom da sami placaju tel. racun. Ja sam taj deal prihvatio ne znajuci da necu imati nikakva prava jer je fakultet ugovorna strana. Bilo mi je nelogicno znajuci da sam snosim sve troskove.


Kome ti dajes novac? Mobtelu? Fakultetu? Trecem licu?

Citat:
Na kraju je ispalo da sam morao da pisem zvanican zahtev fakultet-u i ulazim u raspravke i ubedjivanja sa ovlascenim osobljem dok na kraju nisam dosao do mog mesecnog listinga.


Pa ja ti svo vreme o tome pricam :)

Btw, gore pise da si ti klijent Mobtela...... paaaaaaaaa........ zasto si se onda obracao Medicinskom fakultetu? Kakve veze oni imaju sa tvojim listingom ako si ti klijent Mobtela?

Citat:
Za neupucene moram da napomenem da svako domacinstvo ostvaren promet struje i vode moze da vidi preko savremenih cuda tehnike koja se zovu strujomer i vodomer.


Hihihihihihihi :) A znao sam da ce neko da se upeca na ovo ali da ces to da budes bas ti..... nije mi palo na pamet :)))))))

Vidi, prijatelju, ja ni na strujomeru, a bogami ni na vodomeru nisam nigde video iznos u dinarima. Samo KW i m3.

Po toj tvojoj logici imas i ti na telefonu cajger koji ti prikazuje koliko si minuta potrosio i poslao sms-a pa izvoli racunaj.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?21.11.2005. u 21:13 - pre 224 meseci
Citat:
Dejan Krstic
Znaci: post paid sluzi da telefoniras uvek kada ti treba telefon. Sto znaci, ne intresuje te sta kosta vec te samo interesuje da uvek mozes da zoves. A ako telefon koristis za cimanje (Srbija TM) i slanje jednog sms-a mesecno onda uzmes pre paid i Bog da te vidi...


Iskreno, mrzim da upadam u sred diskusije - ali Dejanova definicija Post Paid-a mi se uopste ne svidja ;) Eventualno je dobra za nekog deonicara mobilne kompanije ali za sve ostale i nije bas ;)

Mozda prodje u okruzenju gde postoji jedan ili dva operatera koja se medjusobno "ne napadaju" - medjutim u okruzenju gde imas 4-5 operatera koji mogu i da se kanibalizuju, ne vidim zasto tebe kao musteriju ne bi zanimalo kako da ustedis svoje pare.

Primera radi, na efikasnijoj tarifi mozes da ustedis i do 50% - znas, ako ti je racun, recimo, 200-300 evra za telefon mesecno zato sto dosta pricas, usteda od 150 evra mesecno znaci neke fine odevne stvar svakog meseca,i ili nekoliko lepih vecera za tebe i dragu ti osobu, ili vise stvari za decu ako ih imas... ili neko lepo letovanje na godisnjem nivou, itd...

Zasto bi te pare poklanjao voljenom mobilnom operateru cak i ako ti je prioritet da uvek budes dostupan i da uvek mozes da zoves kad ti treba? :) Ja ne bih ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?21.11.2005. u 21:54 - pre 224 meseci
Kada sam rekao "ne interesuje te sta kosta" nisam mislio da treba da te boli uvo za cenu minuta nego na to da li ces potrositi koji dinar vise ako ti je telefon potreban radi posla.

Ako je posao u pitanju onda te ne interesuje to sto ces da nabijes jos veci racun cak i ako koristis uslugu najpovoljnijeg operatera.
 
0

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Biznis 300 plus- cista prevara?21.11.2005. u 23:17 - pre 224 meseci
Dakle ovako:

Ova tema je otvorena sa ciljem da se napravi cirkus ni od cega. Posto je gospodin koji je pokrenuo ovu temu i sam rekao da je uzeo listing i da je sve ok ali i pored toga se buni i uporno odbija da odgovori na neka pitanja koja bi mu razjasnila neke stvari (koje su mu ocigledno jasne) ova tema se zakljucava.
 
0

[es] :: Mreže i novosti :: Biznis 300 plus- cista prevara?
(Zaključana tema (lock), by Dejan Krstic)

[ Pregleda: 8347 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.