Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Open office 2.0 beta

[es] :: Office :: Open office 2.0 beta

[ Pregleda: 3423 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gric202
Predrag Gogic
Webmaster foruma www.surcin.org/forums
Surcin

Član broj: 56761
Poruke: 9
*.249.eunet.yu.



Profil

icon Open office 2.0 beta 01.11.2005. u 18:04 - pre 225 meseci
Sta mislite, da li novi open ofiice 2.0 dovoljno dobar moze da zameni bilo koji Microsoft ofiice.

Licno mislim da je odlican i da moze da zameni bilo koji Microsoft ofiice!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 07.11.2005. u 21:28 - pre 224 meseci
Huuuh batice....definitvno loše misliš
Za sada ni jedan Open software ne može da zameni MS-ov...

Open je još daleko od MS-ovog...

Možda ti se ovako na prvi pogled čini da je bolji, jednostavniji kompatabilniji, ali testiraj malo oba programa pa ćeš uočiti razliku.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 08.11.2005. u 01:13 - pre 224 meseci
Zavisi kako za koga, meni Open Office odavno zavrsava posao, sve sto treba, bez greske. Probacu dvojku, ali tek kad izadje finalna verzija. Microsoft-ov Office nisam video ima sigurno godinu dana i ne treba mi.

[Ovu poruku je menjao pctel dana 08.11.2005. u 02:15 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

KOLE89
Nikola Kocić
Altina/Zemun

Član broj: 19253
Poruke: 764
*.neobee.net.



+17 Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 08.11.2005. u 04:57 - pre 224 meseci
Final verzija je odavno izašla http://download.openoffice.org/2.0.0/index.html
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 08.11.2005. u 19:16 - pre 224 meseci
Citat:
pctel: Zavisi kako za koga, meni Open Office odavno zavrsava posao


Pazi ovde se priča generalno o ta dva programa!
Svakako da i npr običan notpade može da završi posao ali nije poenta u tome već u poredjenu ta dva programa!?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 08.11.2005. u 19:30 - pre 224 meseci
Zasto je poenta u poredjenju? To je kao kad bi rekao da svi treba da kupimo Lamborghini, jer Yugo ne moze da se poredi sa njim. Upravo je poenta imati program koji zavrsava sve sto nam je potrebno, nije toliko bitno da li je to sve sto on moze ili ima jos 15000 mogucnosti koje nam u zivotu nece trebati. Poenta je za sto manje para dobiti sve sto nam je potrebno. Ili si mozda dosao da propagiras pirateriju?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 08.11.2005. u 21:06 - pre 224 meseci
Citat:
pctel: Ili si mozda dosao da propagiras pirateriju?


Eeej polako malo sa tim optužbama! Nismo ovde da se vredjamo već da na lep i kulturan način polemišemo o dotičnim programima!

Nisi me razumeo....nisam rekao, kao što si ti objasnio u tom primeru. Već da uporedimo ta dva programa, koji je bolji od ta dva, da na trenutak zanemarimo komercijalu, nego da se posvetimo baš samim programima i njihovoj nameni. Tema je otvorena o njima prema tome bilo bi lepo kada bi se držali samo ta dva programa.

Možda nama ne trebaju tih 15000 mogućnosti, ali sigurno ima ljudi kojima je to potrebno i koji koriste to svakodnevno!

[Ovu poruku je menjao Deda_Mraz dana 08.11.2005. u 22:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 08.11.2005. u 21:30 - pre 224 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Eeej polako malo sa tim optužbama! Nismo ovde da se vredjamo već da na lep i kulturan način polemišemo o dotičnim programima!

Nisam ni vredjao ni optuzivao, samo sam kulturno pitao, jer me interesovalo. Ja sam u svakom slucaju za leu i kulturnu polemiku, naveo sam dokaz za svoje tvrdnje, ti to nisi ucinio. Ocekujem dokaze sledecih recenica ili cu obavestiti moderatora na krsenje stava 4. pravilnika:
Citat:
Deda_Mraz:
1. Huuuh batice....definitvno loše misliš ;)
2. Za sada ni jedan Open software ne može da zameni MS-ov...
3. Open je još daleko od MS-ovog...



Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 08.11.2005. u 21:37 - pre 224 meseci
pctel mnogo si drzak i bezobrazan, prema tome neću ja tebi ništa da se pravdam pod nekim ucenama tipa:
Citat:
pctel: Ocekujem dokaze sledecih recenica ili cu obavestiti moderatora na krsenje stava 4. pravilnika:

Tako da kada se budeš upristojio i budeš sa distance kulturno pisao, pritom ne napadajući osobu sa kojom diskutuješ, tada ću ti odgovoriti.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 08.11.2005. u 22:12 - pre 224 meseci
Ne trazim ja meni da se pravdas, kazem da je na ovom forumu pod OBAVEZNO da se uz tvrdnje iznesu dokazi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 09.11.2005. u 07:27 - pre 224 meseci
@Deda_Mraz.
Ti se mnogo drskije i bezobraznije ponasas ako ni zbog cega drugog ono zbog toga sto si to neosnovano tvrdio za pctel-a nakon onoga kako je tekla tema.
Pctel-ova prva poruka je govorila mnogo vise nego tvoja i poruka od gric202 jer je on bar rekao na osnovu cega misli da OpenOffice moze da zameni MS Office (njemu zavrsava posao). Ti si samo neargumentovano tvrdio da ne moze (i to prosirio na sav open source foftware). Kada je zatim trazio a argumentujes svoje tvrdnje ti si krenuo da vredjas.
Definitivno nisi u pravu.

@pctel. Ova tema je ipak o poredjenju MS Office i Open Office-a. Tako kaze prva poruka...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
195.252.126.*



+257 Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 09.11.2005. u 08:33 - pre 224 meseci
Trenutno nesto sto fali MS office-u.... ne moze da otvara OpenOffice dokumenta :) dok obrnuto moze. I jos nesto, MS Office NE postoji za linux koliko se meni cini (a mrzi me da proveravam).

Inace smo testirali otvaranje MS Office XP i OO 2.0 - OO se pri prvom pokretanju otvara sporije (neznatno) ali zato prilikom svakog sledeceg otvaranja sije MS Office u brzini otvaranja (naravno, pricam za windoze XP na kojima je testirano, masina i nije nesto extra, AMD 2000+).

P.S. Dosta ste se svadjali.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 09.11.2005. u 09:03 - pre 224 meseci
Malopre sam iskucao text skoro pola strane...klinuo sam na back jer nije htelo da radi i izbrisalo mi se... mrzi me da kucam ponovo!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 09.11.2005. u 11:26 - pre 224 meseci
Open Office koristim vec vrlo dugo, skoro od prve verzije. Za oen poslove za sta sam korsitio MS Office pokazao se kao odlicna zamena. Verujem da vecima njudi i ne korsiti Open Office za nesto vise od pripreme tekst dokumenata i eventualno tabelarnih proracuna. Open office se tupokazuje kao dostojan takmac. Kroz verzije su znacajno ispravljeni nedostaci i nekompatibilnosti sa MS Office-om tako da ih sve manje ima.

Uopste, MS Office ima vece mogucnosti i znatno je doradjeniji, tako da ce onaj kome su te vece mogucnosti potrebne biti prinudjen da kupi njega. Moje je misljenje da je cena MS Office paketa u znacajnoj meri preterana, pogotovo ako se meri u odnosu na Open Office koji je besplatan, a ispunjava uglavnom sve potrebe prosecnog korsinika.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 09.11.2005. u 12:36 - pre 224 meseci
Da izgladimo ovu situaciju izmedju mene i Deda Mraza, verovatno je razlog za nesporazum neprecizno postavljeno pitanje:
Citat:
da li novi open ofiice 2.0 dovoljno dobar moze da zameni bilo koji Microsoft ofiice?

1) Ja tvrdim da moze, zato sto je relativno velikom broju ljudi sasvim adekvatna zamena
2) On tvrdi da ne moze zato sto relativno velikom broju nije adekvatna zamena

Znaci da je pitanje bilo "postoje li ljudi kojima open software da zameni MS software" ili "postoje li ljudi kojima open software ne moze da zameni MS software" sigurno bi se slozili oko odgovora. Jedino sto mu zameram je sto nije naveo kakav-takav argument zasto mu vise odgovara MS office od open office-a. Bez ikakvih dokaza za sopstvene tvrdnje, diskusija lici na svadju dva deteta:
prvo dete: moze.
drugo dete: ne moze.
prvo dete: e, bas moze.
drugo dete e, bas ne moze.
prvo dete: e, bas moze i tacka.
drugo dete: e, bas ne moze i dve tacke.
...

[Ovu poruku je menjao pctel dana 09.11.2005. u 13:38 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

zoks67

Član broj: 67961
Poruke: 259
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Open office 2.0 beta 12.11.2005. u 15:45 - pre 224 meseci
OK, izgubio sam 10.minuta citajuci o Open Office 2.0 u zelji da nesto vise saznam o ovom paketu, kad ono samo polemike bez nekog smisla.
Da se vratimo temi.
Moja firma, inace budzetska, na moje insistiranje od nove 2006.godine precice da koristi Open Office 2.0.U tu svrhu ovih dana bice organizovana obuka za zaposlene.Licno mislim da Open Office u 95% slucaja ( a mozda i vise ) moze da efikasno zavrsi sve poslove koje i MS Office.Doduse, moje misljenje se bazira na prilicno povrsnom koriscenju Open Office-a, pa mozda nisam u pravu.
Sta fali Open Office-u?
Kao sto rekoh, nisam mnogo koristio ovaj paket, konkretno Writer, ali ono sto sam primetio, Writer NEMA OPCIJU za pravljenje FORMS-a, koja je vrlo efikasna za one tipove dokumenta gde se samo ponesto menja u tekstu dokumetna, a ceo ostali tekst ostaje isti.Na primer: Resenje o izgradnji stambenog objekta, u celom tekstu treba se sa
samo promeniti broj tog resenja, datum njegovog donosenja, ime stranke, njena adresa, broj parcele na kojoj se radi, katastarska opstina, gabariti objekta i spratnost.Svi ostali podaci u dokumentu nema potrebe da se menjaju i ostaju "zakljucani", tako da se prilikom izrade dokumenata ovakvog tipa i te kako stedi na vremenu i dobija naefikasnosti,Po mom iskustvu, jedino je u ovome MS Office bolji.
Doduse, ostajem u dilemi, da mozda nisam nasao ociju za Forms-e u Open Office-u, pa ako neko ko dobro poznaje Open Office neka mi javi i objasni kako se prvi takav dokument.
Inace, Open Office je odlican, u nekim stvarima cak i bolji od MS Office ( opcija prirucnog menija - desnim klikom misa).
U svakom slucaju prepopruka svima koji imaju problem sa finansijama a moraju da koriste legalan softver.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Open office 2.0 beta

[ Pregleda: 3423 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.