Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nove globe (Srbija izmišlja vruću vodu, ali veoma skupu)

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Nove globe (Srbija izmišlja vruću vodu, ali veoma skupu)

[ Pregleda: 3074 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acim
Boban Aćimović
Evizo doo
Požarevac

Član broj: 1174
Poruke: 41
*.evizo.net.

Sajt: www.linux.rs


Profil

icon Nove globe (Srbija izmišlja vruću vodu, ali veoma skupu)31.10.2005. u 21:07 - pre 224 meseci
http://www.linuxserbia.com/forum/viewtopic.php?p=13353

Bez namere da propagiram svoj forum, svoj sajt, Linux ili šta god, voleo bih da pogledate gore navedeni link i upoznate se sa dešavanjima u vezi sertifikacije softvera za fiskalne štampače. To što od nas programera zahteva naša majka Srbija je zaista neprimereno i neprimenjeno nigde drugde u svetu, koliko je meni poznato. Na gornji link sam preneo svega nekoliko mailova koji cirkulišu Google mailing listom [email protected], ali je verovatno dovoljno da ustanovite o čemu se radi. Ukratko, sertifikacija, na način koji je osmišljena, onemogućiće primenu integracionih informacionih sistema u firmama i vratiće nas gomilu godina unazad. Molim vas da date svoje mišljenje za dobrobit ove zemlje, ali ne u kratkoročnom smislu otimanja love, već u dugoročnom smislu uspostavljanja sistema koji će biti popularan kako za domaće, tako i za strane preduzetnike, koliko oni bili veliki ili mali.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Nove globe (Srbija izmišlja vruću vodu, ali veoma skupu)31.10.2005. u 22:19 - pre 224 meseci
Mislim da na ovom forumu fiskalizacije nije samo jednom komentrarisana. Ovo je samo jos jedan povod da se ponovi zakljucak koji jeodavno jasan: ceo postupak fiskalizacije NEKO je iskoristio da pokupi pare, malo za sebe malo za drzavu, da bi gapsutila da opeljesi.

Ja sam jos na pocetku fizkalizacije rekao: onoga ko je bio zaduzen da osmisli celu stvar treba obesiti na Terazijama, jer zbog nestrucnosti zavija u crno celui naciju. Ko je da je, taj ili ima mali IQ ili tacno zna sta radi a nema skrupula da to radi ne krijuci.

Od fiskalizacije koja je u izvornom nameni trebala i mogla da bude resenje za veliki problem ove drzave, crnu i sivu ekonomiju, nastala je crna rupa u kojoj je napravljen takav lavirint da iz nejga ne mogu da izadju ni zamislioci celog posla. Stvar je postavljena tako da sta god da uradite, postoji bar jedan clan propisa koji ste prekrsili. Matematika je vrlo jednostavna: za svaku stavku propisa o fiskalizaciji postoji najmanje jos jedna stavka koja je sa istom u neskladu ili suprotnosti.
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Nove globe (Srbija izmišlja vruću vodu, ali veoma skupu)

[ Pregleda: 3074 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.