Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slika u gif formatu (Photoshop)

[es] :: Web dizajn i CSS :: Slika u gif formatu (Photoshop)

[ Pregleda: 15312 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zorzo

Član broj: 29984
Poruke: 149
*.crnagora.net.



Profil

icon Slika u gif formatu (Photoshop)30.10.2005. u 12:33 - pre 225 meseci
Imam problem sa jednom slikom u gif formatu koju hoću da postavim na sajt.
Želim da pozadina slike bude recimo plave boje, a da se ukucava tekst preko bijelom bojom. Znam da napravim da se ukucava plavi tekst (kada nema pozadine).Međutim kada postavim plavu pozadinu, ona se pojavi pa nestane, a kada bi trebalo da se na tu plavu pozadinu ukucava bijeli tekst, ne vidi se jer se plavi tekst makao, a bijela slova se ukucavaju na bijelu pozadinu i nema nikakvog efekta.
Nadam se da ste me razumjeli, i isto tako se nadam brzom odgovoru.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Slika u gif formatu (Photoshop)30.10.2005. u 12:49 - pre 225 meseci
Nisam razumeo ;-( ... iako sam se usput navukao na plavo, ili beše belo, nisam više siguran .-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zorzo

Član broj: 29984
Poruke: 149
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Slika u gif formatu (Photoshop)30.10.2005. u 13:29 - pre 225 meseci
Želim da moja slika bude plava u pozadini. Na tu plavu pozadinu treba da se ukucava bijelitekst slovo po slovo.

Pozadina brovsera je bijela. Kada se ispisuje bijeli tekst on se ne vidi. Ako slici dodam plavu pozadinu bijela slova će se vidjeti. (bijelo se ne vidi na bijelo, bijelo se vidi na plavo) Problem je što ja ne mogu da zadržim plavu pozadinu. Ona se izgubi, a samim tim se ne vidi ni tekst koji bi se po njoj. Pitanje je kako da zadržim plavu pozadinu na slici dok se tekst upisuje.
Primjer:
Radim u Photoshopu CS. Izaberem veličinu. Na prvi layer dodam željenu plavu boju kao pozadinu. Sad pravim onoliko layera koliko slova ima u mojoj rečenici (želim da se tekst upisuje slovo po slovo). Na svaki layer dodajem po jedno slovo. Ako izbrišem vidljivost prvog layera onda ostaju samo bijela slova. Čim dodam plavu pozadinu tekstu u X layeru, photoshop mi sam pravi novi layer što je i moj suštinski problem.

Ja sam uspio da na bijelu pozadinu dodam plava slova. I to normalno funkcioniše. (tekst se normalno ispisuje slovo po slovo i sve se jasno vidi)

 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Slika u gif formatu (Photoshop)30.10.2005. u 15:06 - pre 225 meseci


Pa drži uključen najdonji lejer za pozadinu, ili nađi u opcijama da se snimi slika bez transparencije, na plavoj pozadini.
 
Odgovor na temu

Zorzo

Član broj: 29984
Poruke: 149
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Slika u gif formatu (Photoshop)30.10.2005. u 15:46 - pre 225 meseci
Riješio sam problem tako što sam sajtu dodao plavu pozadinu, pa onda dodao sliku sa tekstom koji nema pozadinu, tj. bijela slova se ispisuju kao i prije, samo ne na bijelo, već na plavo kako sam podesio u notepadu.
Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

ax011
Andrej Milenkovic
bgd

Član broj: 33548
Poruke: 19
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Slika u gif formatu (Photoshop)07.11.2005. u 22:37 - pre 224 meseci
Evo jos jednog slicnog resenja :
Ako ti je sajt (stranica) sastavljen od tabli, trebas da u deo table u kojoj zelis da ukucas text stavis da ti slika bude pozadina (u tom delu table) jer u suprotnom text brise sliku.

Mozda sam zakasnio sa odgovorom ali ipak ...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Slika u gif formatu (Photoshop)

[ Pregleda: 15312 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.