Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DMOZ i "sitniji problemi" sa njim

[es] :: Pretraživači i SEO :: DMOZ i "sitniji problemi" sa njim

[ Pregleda: 3193 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zlatiborac
Vladimir
Zlatibor

Član broj: 5397
Poruke: 117
*.ptt.yu.

Sajt: www.dphotonews.com


Profil

icon DMOZ i "sitniji problemi" sa njim29.10.2005. u 21:12 - pre 224 meseci
Nakon shto je prvom vlasniku istekao zakup domena i ja ga preko backorder-a preuzeo, i kada je prezentacija bila gotova, prva mesta gde sam ih prijavio su bila Google i DMOZ... Nakon pa skoro 3 godine na google-u imam PR 4 dok me DMOZ nikada nije ni uvrstio u svoj direktorijum. Nakon ovog prvog prijavljivanja pokushao sam josh jednom pre nekoliko meseci (poshto sam chitao da im treba puno vremena da te uvrste u dir; ali 2 godine je bre malo puno)... I dalje nishta.... Sada me interesuje da li da pokushavam sa daljim prijavama (premda sam na sajtu prochitao da mogu josh samo jednom da se prijavim a taj sam pokushaj iskoristio) ili da chekam do kraja sveta :)
Da li je iko imao skoro sa njima problema?
Pratio sam neke druge sajtove koje sam pravio i koje su vlasnici sami prijavili.,.,. nije im trebalo ni mesec dana da se izlistaju.... Ali ja kao "crna ovca" :)

Neko ima ideje ili pomoc?
Sajt sa dnevnim vestima vezanim za fotografiju, foto aparate i obradu slika
[url]http://www.dphotonews.com[/url]
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: DMOZ i "sitniji problemi" sa njim29.10.2005. u 21:30 - pre 224 meseci
O kvalitetu DMOZa mogao bih samo najgore da kazem. Zaista je steta sto Google pridaje znacaj jednom toliko neazurnom i nekvalitetnom "otvorenom" direktorijumu. Broken linkovi, nekvalitetni sajtovi... itd. Najverovatnije je da izlistavanje sajtova zavisi od uskih interesa moderatora. A moje iskustvo po pitanju tog sajta je sledece: Imao sam bar 3 domaca sajta koja po kvalitetu definitivno zasluzuju da se nadju u direktorijumu, ali pokusaji da ih ubacim su bezuspesni evo vec na duge staze. Sa druge strane, dogodilo mi se da se jedan moj internacionalni sajt vrlo brzo nadje izlistan u direktorijumu, bez obzira sto ga uopste nisam ni prijavio (najverovatnije je neki moderator nekim cudom primetio sajt i svojevoljno ga ubacio)...

Na globalnom nivou, zaista nedostaje jedan opsiran, a u isto vreme i kvalitetan direktorijum sajtova. DMOZ to svakako nije.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: DMOZ i "sitniji problemi" sa njim30.10.2005. u 10:20 - pre 224 meseci
Ovako se radi sa dmoz, prijaviš samo jednom prema njihovim uputama i nikad više i prestaneš razmišljat uopće o tome, ako te uvrste uvrste, ako ne ne, jednostavno nemoj se živcirat, idi i nađi druge linkove jer nije link sa dmoza nezamijenjiv. Ionako su nulirali ili bitno smanjili vrijednosti linkova koji dolaze od dmozovih klonova.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

Bhamby

Član broj: 50779
Poruke: 388
*.yu1.net.



+6 Profil

icon Re: DMOZ i "sitniji problemi" sa njim30.10.2005. u 12:40 - pre 224 meseci
Iz zezanja sam pre više od godinu dana prijavio sajt(?) sa jednom jedinom stranom.
Prihvaćen je posle ultra kratkog vremena. I danas se tamo nalazi sa tom jednom stranom.

Sajt sa preko hiljadu strana bezuspešno prijavljujem u više navrata, u poslednjih 8 meseci i ništa. Primetio sam da je moderator jednom ili dva puta posetio sajt. U zadnjih par prijavljivanja nije ni to.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: DMOZ i "sitniji problemi" sa njim30.10.2005. u 14:34 - pre 224 meseci
da budemo ipak iskreni i završimo priču o dmozu :)

sve ovisi o tome da li je editor pošten ili je u nekom dealu sa BH (black hat) profesionalcima, poznato je svima da se upis kupuje pa čak i prodajem putem ebaya stoga nemoj te shvaćat preozbiljno da vas ne razočara :)

ima i puno gorih potvrđenih stvari, ali tolko su žalosne, da ih radije ne bih rekao

[Ovu poruku je menjao bsaric dana 30.10.2005. u 16:04 GMT+1]
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: DMOZ i "sitniji problemi" sa njim

[ Pregleda: 3193 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.