Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa grafikom u exel-u?

[es] :: Office :: Problem sa grafikom u exel-u?

[ Pregleda: 2948 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TrifunTrifun
Zdravko Sumic
Novi Sad

Član broj: 71783
Poruke: 78
82.117.203.*

Sajt: www.tehnologijahrane.com


Profil

icon Problem sa grafikom u exel-u?29.10.2005. u 17:18 - pre 225 meseci
Na koji nacin da oznacim jednu tacku na grafiku (koja nije u tabeli koju sam koristio za pravljenje grafika).

Dakle, ubacim neku vrijednost za Y, i da mi se iscrta linija do grafijka i spusti na X-osu i prikaze vrijednost.

Ili ako ovo slucajno bude citao neki tehnolog ili hemicar reci cu detaljan problem. Znaci, pomocu poznatih koncetntracija (X) i izmjerenih EMS (Y) nacrtao sam kalibracionu krivu (dijagram). E sad, treba mi da za izmjerenu EMS (Y) da na dijagramu pokaze vrijednost X. Ovo mora biti vidljivo na dijagramu inace mi nece priznati rad.

Unaprijed zahvalan, Trifun
Cimer Grga pred ispitni rok: "U meni je jos ostalo neceg ljudskog . . . . . nagon za ubijanjem."
 
Odgovor na temu

saler
Aleksandar Radovanovic
Sabac

Član broj: 72828
Poruke: 11
*.hemofarm.co.yu.

Sajt: www.aradovanovic.co.sr


Profil

icon Re: Problem sa grafikom u exel-u?31.10.2005. u 12:00 - pre 225 meseci
Koju vrstu grafikona koristis (XY scatter)?

Mislim, vrsta grafikona i nije posebno vazna. Mozes li da postavis sliku grafikona, mislim da nisam najbolje razumeo. Vidi, ako vrednost Y zavisi (funkcionalno) od vrednosti X, a u tabeli si koristio tu funkciju (tj. ako za unesen X, automatski izracunava Y), onda nije neki problem - koristis Goal Seek, s tim da moras definisati rang za koji se grafikon "crta". Ako to nije resenje (,a mislim da verovatno nije), molim te objasni problem detaljnije.
Ono sto meni, u stvari, nije jasno je: da li ti zelis da se grafikon ponasa kao kontrola, ili je u pitanju nesto drugo?
 
Odgovor na temu

TrifunTrifun
Zdravko Sumic
Novi Sad

Član broj: 71783
Poruke: 78
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.tehnologijahrane.com


Profil

icon Re: Problem sa grafikom u exel-u?31.10.2005. u 13:20 - pre 225 meseci
Koristim (X,Y scatter).

Znaci moj zadatak (vjezba iz elektroanalitike) je bio sljedeci:

Dobio sam rastvore sa poznatim koncentracijama (X), i za te X odredio pomocu aparature (voltmetra) odgovarajuce EMS (Y). Na osnovu ovih parova X,Y pomocu exel-a nasao sam funkcionalnu vezu izmedju X i Y i nacinio grafik.
Uzeo sam rastvor sa nepoznatom koncentracijom X1 i odradio aparaturom EMS (Y1) i pomocu funkcionalne zavisnosti odredio X1.

Samo hocu da mi se na grafiku prikaze tacka (X1,Y1). Dakle, pokaze linija od Y-ose do prave i spusti na X-osu (interpolacija).

Valjda sam bar malo bio jasniji?

Unaprijed hvala na pomoci!
Cimer Grga pred ispitni rok: "U meni je jos ostalo neceg ljudskog . . . . . nagon za ubijanjem."
 
Odgovor na temu

saler
Aleksandar Radovanovic
Sabac

Član broj: 72828
Poruke: 11
*.hemofarm.co.yu.

Sajt: www.aradovanovic.co.sr


Profil

icon Re: Problem sa grafikom u exel-u?31.10.2005. u 14:50 - pre 225 meseci
OK.
Mozes da na vec uradjen grafikon kliknes desnim dugmetom i odaberes "source data". Zatim klikni na dugme "add" ispod listboxa "series". Unesi reference za X1 i Y1 i tacka ce se pojaviti na grafikonu (bice drugacije boje). Ako hoces da se vide linije koje ovu tacku spajaju sa x i y osom, tada ces morati da pribegnes malom triku... Nista specijalno. Dodas jos dve serije...
Ako je to ono sto te zanima, rado cu ti poslati mail-om radnu svesku u kojoj je problem, na taj nacin resen.

Valjda smo se razumeli. Nadam se da te nisam iznervirao.
 
Odgovor na temu

TrifunTrifun
Zdravko Sumic
Novi Sad

Član broj: 71783
Poruke: 78
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.tehnologijahrane.com


Profil

icon Re: Problem sa grafikom u exel-u?31.10.2005. u 16:18 - pre 225 meseci
To je to prijatelju.

Sutra u 7.30h su mi vjezbe, pa bi bilo jako dobro da mi posaljes dijagram sto prije mozes.

Ostajem ti duzan uslugu!!!
Cimer Grga pred ispitni rok: "U meni je jos ostalo neceg ljudskog . . . . . nagon za ubijanjem."
 
Odgovor na temu

saler
Aleksandar Radovanovic
Sabac

Član broj: 72828
Poruke: 11
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.aradovanovic.co.sr


Profil

icon Re: Problem sa grafikom u exel-u?01.11.2005. u 00:15 - pre 225 meseci
Uploadovao sam jednu, na brzinu, uradjenu radnu svesku sa grafikonom uz moju prethodnu poruku. Ruzno izgleda, ali valjda ce ti pomoci. Nadam se da nije prekasno.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Problem sa grafikom u exel-u?

[ Pregleda: 2948 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.