Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi najeftiniji sistem telefoniranja u svetu!

[es] :: Mreže i novosti :: Novi najeftiniji sistem telefoniranja u svetu!

[ Pregleda: 5431 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zokiusa

Član broj: 70922
Poruke: 6
*.proxy.aol.com.



Profil

icon Novi najeftiniji sistem telefoniranja u svetu!24.10.2005. u 15:45 - pre 225 meseci
Boravio sam u Izraelu godinu dana i u U.A.E. pola godine i video mnogo toga.Naime radi se o Internet caffe gde su instalirane male centrale koje su preko interneta direktno povezane sa velikim centralama u Americi.Tako biranjem broja 011*************#(zvezdice su broj koji pozivate u inostranstvu)a na kraju je obavezna tarabica.Veza je odlicna i nema veze sa konekcijama tipa(SKYPE,WEB PHONE itd.)Inace probao sam i ove programe koji su inace na internetu i svakome su dostupne.Veza je jako losa prekida se i glas kasni 1-3 sec.Ovaj program koji su otkrili neki katarski hakeri se uveliko vec koristi.Minut sa Evropom je 7 centi a sa amerikom 2 centa.Inace oni su vec napravili kabine koje ljudi koriste i mnogo mnopgo para zaradjuju.Razmisljao sam o tome da otvorim u Yu a i pricao sa nekim ljudima koji to rade i ne bi bio nikakav problem.Sto se tice telekoma tj kompanije koja je glavna za fiksnu telefoniju oni tu nemogu nista jer to nema veze sa fiksnom telefonijom iako se koristi njihov broj za pristup internetu.U Izraelu,U.A.E,U.S.A i ostalim drzavam u svetu postoje rupe u zakonu da ti ne mogu nista pa i kod nas.Trenutno sam na Floridi gde Wilma vec pocinje da pravi cuda pa mi je u glavi to da se vratim u Yu i radim nesto na tome....
 
Odgovor na temu

kuza
petar kuzmanovic
C:\Program Files\P\Ja.exe

Član broj: 24269
Poruke: 161
62.108.111.*

Sajt: www.yahoo.com


Profil

icon Re: Novi najeftiniji sistem telefoniranja u svetu!24.10.2005. u 16:29 - pre 225 meseci
Hteo bih da ti postavim par pitanja...Telekom ima veze sa tim ako se koristi njihov br!!!
Ali postoji resenje da uzmes wiralless e sad i tu postoji jedan ogroman proplem poznajem lika koji je koristio skype i isto tako u okviru svoje firme (Ne bih sada da navodim koje)Otvorio je Mali net caffe sa korisenjem skype telefona...Jednog dana dosao covek trazio da razgovara sa amerikom ok zavrsio to za dva minuta platio i otisao sutra dan dosla je ekipa telekoma i ne nisu dirali skype telefone ostavili su mu sve to ali su iskljucili sve njihove brojeve!Zamislite za jednu firmu da nema telefon...katstrofa!!!Posle toga je odustao od skypa i od svega toga ...telekom mu je vratio brojeve ali je naplatio sve kao da ponovo uvodi broj ...pa ti sad gledaj koliko to nema veze!!!
Nista Nije Sigurno...Osim toga da je sve Nesigurno...
 
Odgovor na temu

MrLimeni
Montenegro

Član broj: 27761
Poruke: 100
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Novi najeftiniji sistem telefoniranja u svetu!24.10.2005. u 17:10 - pre 225 meseci
Pa zar nije to neko krsenje ugovora od strane Telekoma,jer ne znam cime je on prekrsio ugovor pa da to odrade.
... Mu .... Mu ...
 
Odgovor na temu

zokiusa

Član broj: 70922
Poruke: 6
*.proxy.aol.com.



Profil

icon Re: Novi najeftiniji sistem telefoniranja u svetu!24.10.2005. u 17:28 - pre 225 meseci
Ja sam rekao da postoje rupe u zakonu i tu nemogu nista ni velike svetske telefonske kompanije a ne Telekom.U Americi ni <SPRINT> nije mogao nista,svaka drzava ima rupe u zakonu a nasa ih ima mnogo.Svetske vlade menjaju zakone cim se cuje za neko novo provaljivanje rupe u zakonu a nasa vlada ne menja zakon ni kada ljudi izgube zivote zbog tih takozvanih rupica.Nemoze Telekom Srbija tek tako da mu ugase brojeve,to je nemoguce.To za dobijanje novih brojeva je normalno jer sigurno je da mu niko nece dati novi broj besplatno ako je stari imao u Telekomu.Postoje i nacini da lepo kulturno registrujes kod samog Telekoma firmu koja se bavi sitnim telekomunikacijama tako da ti ni tu nemogu nista.Kad cujete za moj lokal bice vam jasno da su nemocni a dok oni promene zakon ili nadju nacin da mi zatvore lokal ili tako nesto ja cu tada vec imati novi nacin da otvorim novu mrezu pa makar to bila i broadcast.Svejedno necu krenuti da otvaram nista dok sve do tancina ne provalim.Mozda bas ovde mogu naci saradnike i ljude koji ce raditi kod mene stim da planiram zaposliti oko 30 ljudi i to u svakom gradu.Recimo BGD(30),Novi Sad(20),Podgorica(25) itd.
 
Odgovor na temu

kuza
petar kuzmanovic
C:\Program Files\P\Ja.exe

Član broj: 24269
Poruke: 161
62.108.111.*

Sajt: www.yahoo.com


Profil

icon Re: Novi najeftiniji sistem telefoniranja u svetu!25.10.2005. u 10:50 - pre 225 meseci
Zoki brate ovo je zemlja srbija ,balkan...sve se moze...Pa ovde niko ne postuje zakon...koupcija je prevelika!Mislis da ti kao obicno fizicko lice mozes nesto protiv Telekom Srbije ...daj brate ne zaludjuj se glupostima oni sta zele to ce i ostvariti!!!
Nista Nije Sigurno...Osim toga da je sve Nesigurno...
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Novi najeftiniji sistem telefoniranja u svetu!25.10.2005. u 10:57 - pre 225 meseci
Nemoj biznis praviti na rupama u zakonu, na kraju zavrsis u rupi.
Inace, VoIp je kod nas sasvim legalan biznis, tako da nema potrebe traziti rupe.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Novi najeftiniji sistem telefoniranja u svetu!25.10.2005. u 11:22 - pre 225 meseci
Citat:
kuza: Mislis da ti kao obicno fizicko lice mozes nesto protiv Telekom Srbije ...daj brate ne zaludjuj se glupostima oni sta zele to ce i ostvariti!!!


Tako je zvučala moja baba koja se plašila svega što nosi uniformu. Doduše, preživela je dva svetska rata, pa joj ne zameram.
 
Odgovor na temu

kuza
petar kuzmanovic
C:\Program Files\P\Ja.exe

Član broj: 24269
Poruke: 161
62.108.111.*

Sajt: www.yahoo.com


Profil

icon Re: Novi najeftiniji sistem telefoniranja u svetu!25.10.2005. u 17:32 - pre 225 meseci
Tako je zvučala moja baba koja se plašila svega što nosi uniformu. Doduše, preživela je dva svetska rata, pa joj ne zameram.

Ma sve je to ok...ja imam iskustvo sa tim drugar ,mislim da nije lepo da se vredjamo ovde ja samo iznosim svoje misljenje!!!
Nista Nije Sigurno...Osim toga da je sve Nesigurno...
 
Odgovor na temu

NikolaBlink
Blink Solutions
Beograd

Član broj: 66261
Poruke: 69
*.dial.b92.net.

Sajt: www.zezamose.com


Profil

icon Re: Novi najeftiniji sistem telefoniranja u svetu!26.10.2005. u 00:52 - pre 225 meseci
Pazi, Telekomu je monopol (tj zakon o telekomunikacijama iz 2003.) istekao. E sad, poenta je sto da bi se bavio telekomunikacijama, moras da imas posebnu dozvolu, koju ti moze odobriti komisija koja (po mojim saznanjima) jos uvek nije formirana :) To ti je ona varijanta: ako hoces vizu kupi avionsku kartu, a kad odes da kupis kartu oni ti traze vizu....

Firme se uveliko reklamiraju za VOIP usluge... Tako da ne bi trebalo da imas problema... Mada se ovde nista ne zna.

Uglavnom, ako ti treba neka pomoc u Kragujevcu, javi se. Mozda je najbolje na private ili na mail da ne gusimo ovde...

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao NikolaBlink dana 26.10.2005. u 08:36 GMT+1]
Besplatne igre i igrice za decu
http://www.zezamose.com
 
Odgovor na temu

adminGT

Član broj: 71664
Poruke: 34
217.24.27.*



Profil

icon Re: Novi najeftiniji sistem telefoniranja u svetu!31.10.2005. u 20:54 - pre 225 meseci
ma kad se malo bolje pogleda sve to i nemora da ima veze sa telekomom.... Jednostavno koristis bezicni ili kablovski net.... A za fixni... Pa on ti nije ni potreban pored tog programa za voip,ako ispravno da tako kazen. A i uvek je tu mobilni....
 
Odgovor na temu

nikolaniko12
Samostalni Serator
BGD

Član broj: 74348
Poruke: 19
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Novi najeftiniji sistem telefoniranja u svetu!20.12.2005. u 21:21 - pre 223 meseci
Citat:
kuza: Zoki brate ovo je zemlja srbija ,balkan...sve se moze...Pa ovde niko ne postuje zakon...koupcija je prevelika!Mislis da ti kao obicno fizicko lice mozes nesto protiv Telekom Srbije ...daj brate ne zaludjuj se glupostima oni sta zele to ce i ostvariti!!!



Znas sta.
Ja se u potpunosti slazem sa tvojim vidjenjem. Ovde je za sad i dalje sve trange frange, ali ipak podrzavam sve pokusaje da se nesto ostvari.
Ipak na kraju mi koji pokusavamo nesto da stvorimo se u sustini indirektno borimo sa tim balkanskim principom poslovanja (ubi konkurenciju, ili ti princip da ti je neki kurta ili murta rodjak pa ce ti on namestiti sljaku).

zokiusa Samo napred i pametno donosi odluke. Doduse ovde jeste jos uvek vrlo zajebano fizickom licu, tako da se za sad nemoj opterecivati razmisljanjem kako bi se obracunao sa nekim telekomom. Ali to cemo promeniti.

Sve je na nama.

[Ovu poruku je menjao nikolaniko12 dana 20.12.2005. u 22:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Novi najeftiniji sistem telefoniranja u svetu!

[ Pregleda: 5431 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.