Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postanak sveta - pitanje: Kako je nastao svet ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Postanak sveta - pitanje: Kako je nastao svet ?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 80719 | Odgovora: 302 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: postanak sveta19.05.2003. u 20:44 - pre 255 meseci
Skroz tacno - ali ako se potrudis da pogledas istorijat diskusije videces da je poenta mog pominjanja sadasnjeg Svetog Nikolaja bila kao protiv-argument jednoj tvrdnji da su takve pojave proslost u crkvi, gde sam ja naveo i vladiku (to je na onoj raspravi o bibliji) kao cist primer kako se ista praksa ponavlja i pred nasim ocima, danas. I to se upravo i desilo sto, na veliku zalost - potvrjuje moj argument.

To samo pokazuje kako je crkva (bilo pravoslavna ili katolicka) samo jedna ideolosko/politicka organizacija cije greske nekada mogu puno da kostaju civilizacije.

Citat:

(btw zao mi je sto nisam imao priliku da posaljem jos koji post za one zene u crnom ali nema veze...)


To je samo odlika manira, no ZUC je definitvno off-topic za ES diskusije i mislim da je skroz bez veze diskutovati o tome i molim te da ne sirimo rasprave na tu temu (verujem da bi i ti i ja mogli mnogo o tome da kazemo - za sebe sam bar siguran, ali mozda na nekom drugom mestu).

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: postanak sveta20.05.2003. u 05:02 - pre 254 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
To samo pokazuje kako je crkva (bilo pravoslavna ili katolicka) samo jedna ideolosko/politicka organizacija cije greske nekada mogu puno da kostaju civilizacije.

Pa jeste, crkva nije samo ono sto bi trebalo da bude vec i vise od toga, medjutim vrlo je tesko ostati izvan politike i uticaja spoljneg sveta ako mislis da prezivis. Sad pitanje je u kojoj meri crkva zeli da bude odvojena ili ne od politike, sigurno mora delimicno da se bavi i politikom, ali pravoslavna crkva to radi mnoooogo manje nego katolicka crkva i mnogo je bliza onome sto bi trebalo da bude nego katolicka koja je prerasla u jednu ogroman centar svetske moci (Vatikan) i sve manje ima veze sa onim sto bi trebala da bude. Ipak pravoslavna je mnogo mnogo distanciranija od toga. Da ne pricam o inkviziciji, otkupu grehova za $$$, sto nema nikakve veze sa hriscanskim ucenjem. Tako da nikako ne bih stavljao u isti kos pravoslavnu i katolicku crkvu, iako naravno nije ni pravoslavna bas “bezgresna”. Sto se tice gresaka koje mogu puno da kostaju civilizacije evo razmisljam ali nikako da mi padne na pamet bar jedna takva od strane pravoslavne crkve, mislim ne znam na sta tacno mislis?

Citat:

To je samo odlika manira, no ZUC je definitvno off-topic za ES diskusije i mislim da je skroz bez veze diskutovati o tome i molim te da ne sirimo rasprave na tu temu (verujem da bi i ti i ja mogli mnogo o tome da kazemo - za sebe sam bar siguran, ali mozda na nekom drugom mestu).

Ma nisam ni mislio sad da sirimo rasprave na tu temu, nego to sam jednostavno morao da kazem jer sam jedno sat vremena pisao reply-eve da bih tek na kraju skontao da je tema zakljucana;) a nekako nisam uspeo da objasnim poentu onog sto sam hteo da kazem…ali kazem, nema veze,zaboravimo na to...

"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: postanak sveta20.05.2003. u 09:25 - pre 254 meseci
Citat:

Pa jeste, crkva nije samo ono sto bi trebalo da bude vec i vise od toga, medjutim vrlo je tesko ostati izvan politike i uticaja spoljneg sveta ako mislis da prezivis. Sad pitanje je u kojoj meri crkva zeli da bude odvojena ili ne od politike, sigurno mora delimicno da se bavi i politikom, ali pravoslavna crkva to radi mnoooogo manje nego katolicka crkva i mnogo je bliza onome sto bi trebalo da bude


Sam razlog velike shizme je bio verovatno iskljucivo politicki, i analizirajuci dosta fakata tesko je doneti jedan zakljucak da li je tu (u to vreme) vise politizovana bila pravoslavna ili katolicka strana (mada obe strane nude odgovore koji bacaju krivicu na drugu stranu :-) - obe su imale svoju jaku svetovnu struju i tada je, moze se slobodno reci, pravoslavna crkva cak bila i mocnija jer je imala podrsku vizantijskog cara. Katolicima je trebalo malo vremena ali su na kraju postali jaki i poceli da terorisu sve neistomisljenike :)

Sto se danasnjice tice, katolicka crkva jeste vise politizovana iz prostog razloga sto je monolitna - a pravoslavna funkcionise na nivou drzava (tj. patrijarsija). Takodje, jedan od elemenata zasto je katolicka crkva bila mocnija je sto su drzave u kojima je ona dominirala bile jake, dok je pravoslavna zavrsila u drzavama koje su pokorene od strane otomanske imperije.

Ono sto je isto za primecivanje je koliko je katolicka crkva iskusnija u, da kazem, PR-u - na primer - cela stvar sa onim Pahomijem je relatvno nova stvar za SPC (do sada se to ili zataskavalo ili je ceo taj aspekt drustvenog zivota bio marginalizovan) i oni jednostavno nemaju pojma kako da sa tim izadju na kraj a da to bude primljeno pozitivno u javnosti (umesto privremenog zamrzavanja njegovog statusa oni kanonizuju veoma kontroverznu licnost). Sa druge strane, katolicka crkva, koja ima dug istorijat ovakvih stvari je momentalno smenila neke crkvene cinovnike u USA (ukazom pape) kada su bili optuzeni za bludne radnje. No ovo je off-topic.

I na kraju... xexe, jos jedan citat Svetog Nikolaja :)

Citat:

"Ciji ste vi, mali Srbi?
Mi smo deca Bozja. I ljudi arijevske rase kojoj je sudba dodelila pocasnu ulogu da bude glavni nosilac Hriscanstva u svetu. Mi smo clanovi velike porodice slovenske, koja je kroz mnoge vekove burno cuvala strazu na kapijama Evrope, da plemena slabije rase i nize vere ne bi uznemiravali krstenu Evropu u njenom mirnom razvijanju i napredovanju. Mi smo narod krsteni, narod hristonosni. I tako, mi smo po krvi arijevci, po prezimenu Sloveni, po imenu Srbi, a po srcu i duhu Hriscani."

Govor vladike Nikolaja Velimirovica, odrzan na 550. Vidovdan (28. juna 1939. godine) u manastiru Ravanici


Mnogo su srbcad zavolela taj zapad... mora da se radi nesto na tu temu :) lol



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: postanak sveta20.05.2003. u 10:57 - pre 254 meseci
Vladika Nikolaj je ocigledno materijal za celu jednu posebnu temu, ali to onda ne bi imalo veze sa postankom sveta (mada bi Vladika sigurno to zeleo).

Kad se kaze da je Pravoslavna Crkva manje politizovana itd. od katolicke, mislim da je to vizura nase generacije. Za nasih zivota pravoslavne crkve uglavnom nisu imale priliku da se pokazu, jer su najjace nekad pravoslavne drzave tokom tog vremena bile komunisticke.

Inace, svaka organizacija koja gomila moc (to moze biti novac, uticaj, sredstva prinude ili ucene,...), privlaci ljude koji zele da se moc kroz njih ostvari. Mislim da je receni Vladika Nikolaj bio jedan od takvih.

Neko ce reci da je on bio protivnik Hitlera, ali ocigledno je da je bio Vladika zavideo Hitleru i da mu je u celoj prici smetalo samo to sto on i Srbi nisu na mestu Hitlera i Nemaca.

Stvarno je ... jadno, kad vidjeniji ljudi iz Crkve pokleknu pred "duhom vremena", a veruju da je crkva uredjena po "nepromenjivim, Bozijim zakonima".

Kao da uplitanje u fiziku nije bilo dovoljno lose, ucestvovanje u pomodnim (a u konkretnom slucaju i jednostavno zlim) politickim trendovima je stvarno dno dna.
Moc (verujuci ljudi bi trebalo da u njoj prepoznaju Satanu, pretendenta na mesto vladara sveta, a neverujuci bi mogli da procitaju "Gospodara Prstena", narocito one delove gde vodje Dobrih odbijaju da koriste Prsten Moci :) ) tezi da se "razliva" iz svog pocetnog domena i da potcini sve ostale (da stavi sve ostale vrste moci pod svoju kontrolu), pa tako imamo vojne hunte, policijske drzave, partijske drzave, teokratije (ha! tacan naziv bi bio klerokratije, ali oni vole da to zovu teokratijama), mafijaske drzave i poslednje, ali trenutno najjace od svih, plutokratije, vladavine (zgomilanog) novca, pravog koncentrata moci, uporedivog sa Jednim Prstenom!.
 
Odgovor na temu

suncasin
Grbavica NS

Član broj: 9407
Poruke: 87
*.InfoSky.Net

ICQ: 229062029


Profil

icon Re: postanak sveta21.05.2003. u 13:46 - pre 254 meseci
Na osnovu svega recenog u ovoj temi odlucio sam da odredjeni deo teksta, iz knjige koju sam vec pominjao u izgubljenim postovima (ne mari), prepisem i koji (po mom misljenju) odgovara naslovu teme i daje odgovore na neka pitanja ovde vec postavljena, a i neka druga. Smatram da je vrlo interesantan i vredan citanja.


…Dopusti da ti objasnim na ovaj nacin:
U pocetku, ono sto Jeste je bilo sve sto je postojalo i nije postojalo nista drugo. Ipak, Sve Sto Jeste nije moglo spoznati sebe – jer je Sve Sto Jeste bilo sve sto je postojalo i nije bilo niceg drugog. I tako, Sve Sto Jeste... nije. Jer, u odsustvu necega drugoga Sve Sto Jeste, nije (nije postojalo).
Ovo je veliko Jeste/Nije na koje su se mistici pozivali jos od pocetka vremena.
Dakle, Sve Sto Jeste je znalo da je ono sve sto postoji - ali ovo nije bilo dovoljno, jer je ono moglo znati svoju potpunu velicanstvenost pojmovno, a ne i iskustveno. Ali, iskustvo o Sebi je ono za cim je zudelo, jer je zelelo da zna kakav je osecaj biti tako velicanstven. Ipak, to je bilo nemoguce, jer je sam izraz "velicanstven", relativan izraz. Sve Sto Jeste nije moglo znati kako je to biti velicanstven ukoliko se ne pojavi ono sto nije. U nedostatku onoga sto nije, to sto JESTE, nije. Da li razumes ovo?

Mislim da razumem. Samo nastavi.

Jedna stvar koju je Sve Sto Jeste znalo, je da ne postoji nista drugo. Tako nije nikada moglo Samo Sebe spoznati sa tacke gledista koja se nalazi izvan Samog Sebe. Takva tacka nije postojala. Samo jedna tacka gledista je postojala i to je bilo jedinstveno mesto unutar njega. “Jeste-Nije”, Jesam-Nisam. Ipak, Sve Svega je izabralo da Sebe spozna iskustveno. Ova energija – ova cista, nevidjena, necujna, neprimecena i dakle, nepoznata nikom drugom - odlucila je da iskusi Sebe kao potpunu velicanstvenost koja Je bila. Da bi to uradila, shvatila je da bi morala koristiti tacku gledista unutar Sebe. Rezonovala je sasvim ispravno da bi svaki deo Nje zasigurno morao biti manji od celine i da ako Sebe jednostavno podeli u delove, svaki deo, buduci da je manji od celine, mogao bi sagledati ostatak Sebe i videti velicanstvenost.
I tako je Sve Sto Jeste podelilo Sebe – postajuci u jednom divnom trenutku ono sto je ovo i ono sto je ono. Po prvi put, ovo i ono su postojali sasvim odvojeno jedan od drugoga. Ali ipak, oboje su postojali istovremeno. Kao i sve ono sto nije bilo nijedno od njih.
Tako su iznenada postojala tri elementa: ono sto je ovde, ono sto je tamo i ono sto nije ni ovde ni tamo - ali koje mora postojati da bi ovde i tamo moglo postojati. Nista je ono koje drzi sve. To je ne-prostor koji drzi prostor. To je sve koje drzi delove. Da li mozes razumeti ovo? Da li pratis?

Mislim da shvatam. Verovao ili ne, koristio si tako jasnu ilustraciju da mislim da zapravo razumem.

Da nastavim dalje. To nista koje drzi sve je ono sto neki ljudi nazivaju Bogom. Ipak, ni to nije tacno, jer pretpostavlja da postoji nesto sto Bog nije - odnosno sve ono sto nije "nista." Ali Ja Sam Sve - vidjeno i nevidjeno - tako da ovaj opis Mene kao Velikog Nevidljivog - Ne-stvari ili Medjuprostora, u osnovi Istocnjacka misticna definicija Boga, nije tacnija od Zapadnjacke prakticne definicije Boga kao svega sto je vidjivo. Oni koji vjeruju da je Bog Sve Sto Jeste i Sve Sto Nije, su oni cije je razumevanje pravilno.
Kreiranjem onoga sto je "ovde" i onoga sto je "tamo", Bog je omogucio Bogu da spozna Sebe. U trenutku velike eksplozije iznutra, Bog je stvorio relativitet - najveci poklon koji Bog ikada dao Sebi. Stoga je odnos najveci poklon koji je Bog dao tebi - o cemu cemo kasnije detaljnije govoriti. Iz Ne-stvari pristeklo je Sve - duhovni dogadjaj slucajno potpuno saglasan sa onim sto vasi naucnici nazivaju teorijom Velikog Praska.
Kako su se elementi svega sirili svugde, stvoreno je vreme, jer je stvar prvo bila ovde, zatim tamo, i period potreban da se stigne odavde do tamo je bio merljiv. Kao sto su delovi Sebe koji su vidljivi poceli da se odredjuju “u odnosu” jedan na drugoga, tako su cinili i nevidljivi delovi.
Bog je znao da za postojanje ljubavi - i spoznavanje Sebe kao ciste ljubavi – mora postojati i njena tacna suprotnost. Tako je Bog dobrovoljno stvorio veliku polarnost - apsolutnu suprotnost ljubavi – sve sto ljubav nije - koju sada nazivamo strahom. U trenutku kada je strah postojao, ljubav je mogla postojati kao nesto sto se moze iskustveno doziveti.
Ovu kreaciju dualiteta izmedju ljubavi i njene suprotnosti ljudi u svojim razlicitim mitologijama nazivaju rodjenjem zla, padom Adama, pobunom Satane i tako dalje.
Bas kao ste izabrali da otelovljenje ciste ljubavi nazovete Bogom, tako ste strah dostojan prezira prikazali u vidu djavola. Neki na Zemlji su osnovali vrlo razradjene mitologije oko ovog dogadjaja, ispunjene pricama o bitkama i ratu, andjelskim vojnicima i djavolskim ratnicima, silama dobra i zla, svetlosti i tame. Ova mitologija je bila rani pokusaj ljudske vrste da shvati i objasni drugima, na razumljiv nacin, kosmicki dogadjaj koga je ljudska dusa duboko svesna, ali koji ljudski um moze jedva razumeti.
Stvarajuci univerzum kao podeljenu verziju Sebe, Bog je stvorio, od ciste energije, sve sto sada postoji - i vidljivo i nevidljivo. Drugim recima, tako je nastao ne samo fizicki univerzum, vec i metafizicki. Deo Boga koji cini drugu polovinu Jesam/Nisam jednacine je takodje eksplodirao u beskrajan broj jedinica manjih od celine. Ove jedinice energije vi nazivate dusama. U nekim od vasih religijskih mitologija receno je da je "Bog Otac" imao mnogo duhovne dece. To poredjenje sa ljudskim iskustvom umnozavanja zivota je bio jedini nacin da ljudi prihvate u stvarnosti ideju o iznenadnom pojavljivanju – iznenadnom postojanju - bezbrojnih dusa u "Carstvu Nebeskom".
U tom smislu, vase mitoloske price nisu tako daleko od apsolutne stvarnosti – jer su bezbrojne duse koje sacinjavaju Moju celovitost, u kosmickom smislu, Moji potomci. Moja bozanska svrha deljenja Sebe bila je u stvaranju dovoljno delova Mene kako bih se mogao iskustveno spoznati. Postoji samo jedan nacin da Stvaralac spozna Sebe iskustveno kao Stvaraoca, a to je da stvara. I tako sam Ja dao svakom od nebrojenih delova Mene (svoj Mojoj duhovnoj deci) istu stvaralacku moc koju Ja imam kao celina.
To je ono na sto vase religije podrazumevaju kada kazu da ste vi stvoreni na "sliku i priliku Boga". To ne znaci, kako su neki tumacili, da su nasa fizicka tela slicna ( mada Bog moze preuzeti bilo koju fizicku formu koju izabere za odredjenu svrhu). To znaci da je nasa sustina ista. Mi smo sacinjeni od “Iste Stvari". Mi JESMO "Ista Stvar"! Sa svim istim osobinama i sposobnostima - ukljucujuci sposobnost kreiranja fizicke stvarnosti od vazduha.
Moja svrha stvaranja vas, Mojih duhovnih potomaka, bila je u spoznaji Sebe kao Boga. Ja nemam drugi nacin da to uradim, osim kroz vas. Tako se moze reci (i receno je mnogo puta) da je Moja namjena za vas da sebe spoznate kao Mene. To izgleda tako zacudjujuce jednostavno, ali postaje veoma slozeno - jer postoji samo jedan nacin da sebe spoznate kao Mene, a to je da prvo spoznate sebe kao nesto sto Ja nisam. Sada pokusaj pratiti – trudi se da sledis - jer pocinje istancani deo. Jesi li spreman?

Mislim da jesam.

Dobro. Zapamti, ti si trazio ovo objasnjenje. Cekao si ga godinama. Trazio si da ti ovo bude objasnjeno prostim izrazima, a ne u teoloskim doktrinama i naucnim teorijama.

Da - znam da sam trazio.

I buduci da si trazio, dobices. Da bi bilo jednostavnavnije, koristicu vas mitolski model Bozje dece kao osnovu za razgovor, jer to je model sa kojim si upoznat - i u nekim pogledima nije daleko od istine. Vratimo se na dejstvo procesa samospoznaje.
Postoji jedan nacin na koji Sam mogao prouzrokovati da sva Moja duhovna deca spoznaju sebe kao delove Mene - a to je da im jednostavno kazem. To sam i uradio. Ali kao sto vidite, Dusi nije bilo dovoljno da jednostavno zna Sebe kao Boga, ili kao deo Boga, ili kao Bozju decu, ili kao naslednike carstva (ili koju god mitologiju upotrebiti). Kako Sam vec ranije objasnio, znati nesto i iskustveno ga doziveti su dve razlicite stvari. Duh je tezio da Sebe spozna iskustveno (kao i Ja!). Pojmovna svesnost nije bila dovoljna za vas. Stoga sam Ja izmislio plan. Ovo je najcudesnija ideja u citavom kosmosu - i najspektakularnija saradnja. Kazem saradnja jer ste vi u tome sa Mnom.
Prema planu, vi biste kao cisti duh bi usli u tek stvoreni fizicki univerzum. To je zato, jer je telesnost jedini nacin da se spozna iskustveno ono sto se zna pojmovno. To je, u stvari, razlog zbog kojeg Sam stvorio fizicki kosmos - i sistem relativiteta koji njime upravlja, i sve sto je stvoreno.
U fizickom univerzumu, vi Moja duhovna deca mogli ste doziveti ono sto znate sebi, ali prvo ste morali spoznati suprotno. Da objasnim ovo prosto, ne mozes spoznati sebe kao visokog, ukoliko nisi svestan niskog. Ne mozes iskusiti deo sebe kojeg nazivas debelim, dok ne spoznate mrsavo. Krajnje logicno, ne mozete doziveti sebe kao ono sto jeste, dok se niste susreli sa onim sto niste. To je svrha teorije relativnosti i celokupnog fizickog zivota. Uz pomoc onoga sto nisi, ti sebe odredjujes.
Sto se tice krajnjeg saznanja – spoznaje sebe kao Stvaraoca - vi ne mozete doziveti sebe kao stvaraoca ukoliko, i dok ne stvarate. I ne mozete stvarati sebe dok niste prvo nestvoreni. Na izvestan nacin morate prvo “ne biti”, da biste postali. Pratis li me?

Mislim...

Nastavi pratiti. Naravno, ne postoji nacin da ne budete ono sto i ko ste – vi ste jednostavno to (cisti, kreativni duh) uvek ste bili i uvek cete biti. Zato ste uradili sledecu najbolju stvar. Prouzrokovali ste da zaboravite Ko Ste Vi Zapravo.
Pri ulasku u fizicki univerzum, vi se odricete svog secanja na vas. To ti daje mogucnost da izaberete Ko Ste, radije nego da se jednostavno probudite u zamku, da tako kazem.
U cinu izbora da budete, umesto da vam samo kazu da ste deo Boga, vi sebe spoznajete kao bica potpunog izbora, sto, po definiciji, Bog i jeste. Ali kako mozete imati izbor o necemu, ako ne postoji izbor? Vi ne mozete ne-biti Moje potomstvo ma koliko se trudili - ali mozete to zaboraviti.
Vi jeste, uvjek ste bili i uvek cete biti, bozanski deo bozanske celine, deo tela. Zato se cin sjedinjavanja sa celinom ili povratka Bogu naziva pod-secanje. Vi zapravo birate da se pod-setite Ko Ste Vi Svarno ili da se sjedinite sa razlicitim delovima Sebe da bi iskusili svoju celovitost – koja je zapravo – Moja celovitost.
Vas zadatak na Zemlji, dakle, nije da naucite (jer vec znate), vec da se pod-setite Ko Ste. I da se pod-setite ko su svi ostali. Zato je veliki deo vaseg deolovanja u tome da podsetite druge da bi se i oni mogu setiti. Svi duhovni ucitelji su radili bas to. Odnosno, to je svrha tvoje duse…

From "Conversations with God" Book by Neale Donald Walsh
iz knjige "Razgovori sa Bogom" - srpski prevod


ps. Ja sam Bozji jatak- spreman sam na attack!


ne doneti odluku znači doneti odluku
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: postanak sveta21.05.2003. u 15:31 - pre 254 meseci
Legendarni Caja, profesor Elektronike na ETF-u je jednom, na predavanju iz Energetske elektronike nacrtao neku šemu na tabli i upravo kad se spremao da započne priču o tome, jedan od studenata ga prekine i ukaže mu da je zaboravio da ucrta jedan ključni element na šemi. Caja popravi šemu, okrene se studentu i našali se: "Hvala kolega, inače da mi niste to rekli, sad bih izveo dokaz da ovo radi."

Preneseno na ovu temu, Walshova knjiga popularno objašnjava (mešanjem ontologije i ljudske psihologije) šta bi Boga motivisalo da stvori svet i ljude, ali to nije dokaz niti da je Bog to učinio, niti da Bog uopšte postoji.

 
Odgovor na temu

suncasin
Grbavica NS

Član broj: 9407
Poruke: 87
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 229062029


Profil

icon Re: postanak sveta21.05.2003. u 20:12 - pre 254 meseci

Primetio sam da veliki broj ljudi ovde (naravno i šire) zahteva dokaze, jer ne mogu da veruju u ono što ne vide, što je verovatno normalno. Zato sam odlučio da postavim novu temu koja je u direktnoj vezi sa ovom ali bih hteo da izbegnem udaljavanje od ove teme.

http://www.elitesecurity.org/tema/22870

ne doneti odluku znači doneti odluku
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.verat.net



Profil

icon Re: postanak sveta14.06.2003. u 18:18 - pre 254 meseci
Citat:
highup:
Sta ce vam ta prazna razmisljanja,zna se kako je svet nastao,da li ste ikada culi za bibliju ili ti sveto pismo,za isusa,sta ce vam veci dokaz od toga dovoljno je procitati novi zavet pa citati stari zavet i tu cete naci sve odgovore,inace ja sam se takvim temama bavio dok nisam procitao sveto pismo i usao u celu tu pricu,znam da ce neki reci sta ovaj lupa ali to vam je to zna se ko je stvorio svet samo ljudi to nece da prihvate,zamislite svet bez boga pa sve bi bilo nistavilo ,nepravda ih ....



Tog boga o kome ti pricas (iz bibilije) je stvorio tj izmislio covek. Ne znam sto si se ti ukljucio u ovu diskusiju sa takvim glupostima al dobro ocigledno uvek neko mora da sere ... Kolko me iritira to verovanje radi verovanja ... mrzi me sad da pisem tako da cu se zauzstaviti ovde ...
 
Odgovor na temu

cbbj
Aleksandar Veljic

Član broj: 3230
Poruke: 151
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: postanak sveta15.06.2003. u 01:25 - pre 254 meseci
Pozrdavi. Ne bih da dolivam ulje na vatru oko postanka sveta. Verujem da ga je stvorila smislena sila koja je smisleno i logicki u njemu postavila sve zakone. Svet u kome zivimo je daleko od savrsenstva, ali ja verujem, na osnovu biblijskih prorocanstava, da dolazi savrseni svet u kome ce se ostvariti svi ljudski snovi, nade, teznje i ideali. To me drzi u veri i nadi da ce sve ovo nesavrseno proci i da cemo svi moci da iskusimo tu divnu buducnost koju svakako da zelimo i sebi i drugima.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: postanak sveta15.06.2003. u 10:43 - pre 254 meseci
Citat:
...svi ljudski snovi, nade, teznje i ideali.


I kad se setimo da su snovi, nade, težnje i ideali ljudi među sobom suprotstavljeni, znači da nam stiže treći svetski rat ;-)

Ili ćemo ipak da opet radimo pogrešne generalizacije/uopštavanja: „sve što je dobro za mene, dobro je i za ostale“?

Nažalost, taj „divni“ svet nam neće naići uskoro. Jedini način da ga postignemo je da „obrazujemo“ ljude tako da njihovi ideali postanu isti kao i naši, tj. da ih „zaglupimo“. Čak ni to neće biti moguće u potpunosti postići.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

suncasin
Grbavica NS

Član broj: 9407
Poruke: 87
*.InfoSky.Net

ICQ: 229062029


Profil

icon Re: postanak sveta22.06.2003. u 21:34 - pre 253 meseci
Citat:
Ivan Dimković
…otvoreni antisemita i fasista, komparator lika Svetog Save sa Hitlerom i dobitnik firerovog ordena proglasi za svetog :) Way to go, SPC :)

Citat:
Slicnost izmedu Adolfa Hitlera i Svetog Save
Vladika Nikolaj Velimirovic u knjizi "Nacionalizam Svetoga Save"
"U zalosnoj zabludi zive oni nasi ljudi, koji misle da je odvajanje nacionalizma od vere, i drzave od crkve rezultat nekog "progresa"... Ipak se mora odati postovanje sadasnjem nemackom Vodji, koji je kao prost zanatlija i covek iz naroda uvideo da je nacionalizam bez vere jedna anolmalija, jedan hladan i nesiguran mehanizam. I evo u XX veku on je dosao na ideju Svetoga Save, i kao laik poduzeo je u svome narodu onaj najvazniji posao, koji prilici jedino svetitelju, geniju i heroju. A nama je taj posao svrsio Sveti Sava, prvi medju svetiteljima, prvi medju genijima i prvi medju herojima u nasoj istoriji. Svrsio ga je ne juce ili prekjuce nego pre 700 godina. Otuda je nacionalizam srpski, kao stvarnost, najstariji u Evropi."
Nikolaj Velimirovic "Nacionalizam Svetoga Save", u: Nikolaj Velimirovic San o Slovenskoj Religiji: Odabrane misli i besede, Slobodna Knjiga-izdanja Vladimira Maksimovica, Beograd 1996 (str. 36)
(Nacionalizam Svetoga Save predavanje održano na proslavi Nedelje pravoslavlja u Beogradu 1935)
sa 10. strane

Ccccc, ova izjava gore (pre citata) je kranje maliciozna. Mislio sam (više puta) da ću preći preko ovoga ali zaista ne mogu. Voleo bih da mogu da kažem da je ona nastala iz neznanja ali pošto se na kraju citata nalazi i godina 1935. onda se može zaključiti da je sa zlobom napisana.
Lik i delo Adolfa Hitlera do 1935. godine (posebnu pažnju obratiti na godinu) nije bilo ni izbliza mračno kao deset godina kasnije i (iskreno rečeno) ko je TADA mogao PRETPOSTAVITI kave su firerove tendecije!
A drugo, takođe izostavljeno a BITNO kada se već govori o životu Vladike Nikolaja Velimirovića - pomenuti vladika je 1941. uhapšen od strane gestapoa i do 1945. bio zatočenik raznih nacističkih kazamata od kojih je jedan zloglasni logor Dahau.

ps. Brate, ostrašćen si! Na svako pominjanje Boga ili bilo čega što se dotiče duhovnosti reaguješ kao da te neko ubo u oko. To se primećuje u tvojim postovima. Vidim da ti i the.kum na tako nešto ukazuje u susednoj temi.
ne doneti odluku znači doneti odluku
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: postanak sveta22.06.2003. u 21:59 - pre 253 meseci
Citat:
suncasin:
Ccccc, ova izjava gore (pre citata) je kranje maliciozna. Mislio sam (više puta) da ću preći preko ovoga ali zaista ne mogu. Voleo bih da mogu da kažem da je ona nastala iz neznanja ali pošto se na kraju citata nalazi i godina 1935. onda se može zaključiti da je sa zlobom napisana.
Lik i delo Adolfa Hitlera do 1935. godine (posebnu pažnju obratiti na godinu) nije bilo ni izbliza mračno kao deset godina kasnije i (iskreno rečeno) ko je TADA mogao PRETPOSTAVITI kave su firerove tendecije!


au contraire! bilo je veoma pretpostavljivo prema njegovim nastupima, kao i prema generalnom programu nacional socijalisticke partije. 1934. je bila noc dugih nozeva, a 1935. jevreji vise nisu bili smatrani gradjanima nemacke drzave. nije bilo pretpostavljivo, ili je u pitanju samo lose poznavanje istorije? mislim da nikolaj velimirovic uopste nije sakrivao svoje sklonosti ka antisemitizmu i fasizmu.

Citat:

A drugo, takođe izostavljeno a BITNO kada se već govori o životu Vladike Nikolaja Velimirovića - pomenuti vladika je 1941. uhapšen od strane gestapoa i do 1945. bio zatočenik raznih nacističkih kazamata od kojih je jedan zloglasni logor Dahau.


to je vec odraz njegove gluposti i lose procene.

Citat:

ps. Brate, ostrašćen si! Na svako pominjanje Boga ili bilo čega što se dotiče duhovnosti reaguješ kao da te neko ubo u oko. To se primećuje u tvojim postovima. Vidim da ti i the.kum na tako nešto ukazuje u susednoj temi.


"duhovnost" i "religiju" ne treba izjednacavati. iskreno ne mogu da sakrijem sablaznjenost cinjenicom da je nikolaj velimirovic proglasen svetim licem. mozda bi to trebalo da nam kaze nesto o "nasoj" crkvi?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: postanak sveta22.06.2003. u 22:12 - pre 253 meseci
Ajde da pocnem od kraja:

Citat:

ps. Brate, ostrašćen si! Na svako pominjanje Boga ili bilo čega što se dotiče duhovnosti reaguješ kao da te neko ubo u oko. To se primećuje u tvojim postovima. Vidim da ti i the.kum na tako nešto ukazuje u susednoj temi.


Prvo - da se razumemo - ovo je bio prenesen citat, i ja uopste nisam ostrascen vec sam se trudio da vodim normalan dijalog sa nekim ko bilo kakvo naucno razglabanje naziva mlacenjem prazne slame - i to ne smatram ubadanjem u oko, vec samo provokacijom koja zahteva argumentovan odgovor.

...Sto ces i ti sada dobiti , u vidu fine analize lika i dela jedne politicki aktivne osobe koja je skoro postala "sveta" (bez grehova i bez prava na diskusiju o istoj medju vernicima!) u klero-politickoj instituciji. I sve u kontekstu diskusije o mesanju crkve u politicki/svetovni zivot na koju si ti verovatno referencirao, a koja se nalazi nekoliko strana nazad.

I, molim te, nemoj trpati neciju duhovnost i ignorisanje antisemitizma (i bilo kakvih radikalizama) odredjenih crkvi i moju opredeljenost za formu sekularnog humanizma u isti kos, to je zamena teza i iznosenje elementarnih neistina. Nemam ja nista protiv necije duhovnosti i vere, cak smatram da je bas hriscanstvo imalo izuzetno pozitivno dejstvo na razvoj evropske misli - ono oko cega se sporimo je sasvim drugo - i nema veze sa pojmom Boga (niti ja imam nesto protiv toga - again) niti sa "duhovnim" vec se radi o svetovnim faktima koje svi mi razumemo i sa kojima mozemo da baratamo.


Citat:

Voleo bih da mogu da kažem da je ona nastala iz neznanja ali pošto se na kraju citata nalazi i godina 1935. onda se može zaključiti da je sa zlobom napisana.
Lik i delo Adolfa Hitlera do 1935. godine (posebnu pažnju obratiti na godinu) nije bilo ni izbliza mračno kao deset godina kasnije i (iskreno rečeno) ko je TADA mogao PRETPOSTAVITI kave su firerove tendecije!


Caboom ti je sasvim lepo odgovorio, istorijsku citanku u ruke pa prostudiraj sta se desilo pre 1935 i zasto je takvo ophodjenje sa moralne strane NAKARADNO, FASIOIDNO i ZLO - svakako nesto cega se i "obican rab" stidi a , kamo li, "Svetac"!

A to je trebao da zna neko ko je pusio, pio (lukac je valjda sasvim OK po novokanonu) - i u koga se uvukao sveti duh - sto je najvaznije (Sveti Nikolaj je u pauzi od 10-te strane postao sveti, koliko me pamcenje drzi) je mogao "provideti" neke stvari :-)

Dakle, iz svega se moze zakljuciti da je Nikolaj samo mogao biti duboko uveren u ispravnost svojih govora i pisanih dela - a to se vidi jer misljenje nije ni kasnije menjao. Koliko je takva osoba podobna za "Svetu" nije moje da polemisem, ali samo mogu da zakljucim da sa politickog aspekta sve to i te kako ima tezinu, i samo pokazuje odlucnost crkve da se i dalje mesa u politiku.

Da se vratimo na temu -

Prvo, u diskusiji je Nikolaj pomenut kao licnost iz crkve (Vladika, a danas i Svetac) koja se otvoreno mesala u politiku i iskazivala vrlo ekstremne rasisticke stavove u svojim govorima, kao i neke stavove koje civilizovan covek moze samo da okarakterise kao tipican palanacki um - i u tom kontekstu je svaka moja rec na mestu jer je direktan citat pomenutog "sveca" - na kraju krajeva, ako te zanima vise - samo reci, dobices njegovih velikoarhicitata koliko hoces. Takodje je interesantna i cenzura u "modernoj" SPC u kojoj se ekstremni stavovi doticnog vladike izbacuju kako ovcice u stadu ne bi slucajno pomislile da je sveti malo preterao... - sve u kontekstu prosle rasprave gde je neko pomenuo kako je mesanje pravoslavne crkve potpuno nepoznata stvar u modernoj istoriji...

Takodje, njegov antisemitizam, ekstremizam i sve ostalo sto uz to ide nisu prestali 1935, vec su se sasvim lepo nastavili i na toalet papiru u tom logoru (kakva ironija), i sve do njegove smrti.

Osoba koja je izrekla:

Citat:

O Jevrejima
Otac moj, Otac vas! govorio je Gospod Hristos kad je u covecjem telu hodio medu ljudima. Otac nebesni, Otac je svetlosti i svakoga dobra. Otac Hristov, otac je i svih hristijana, sve dece Hristove. Milion puta Hristos je nazivao Oca svoga Ocem i Svojih Apostola i Svojih sledbenika. Otuda i svi ljudi i svi narodi, koji su se krstili u ime Hristovo, priznali su vecnoga Boga Oca za svog Oca, po otkrovenju Sina Bozjeg Isusa Hrista i po nadahnucu Duha Svetoga. Jos je zapovedio Gospod: ocem ne zovite nikoga na zemlji; jer je u vas jedan otac koji je na nebesima (Mat. 23:9)
Nasuprot tome Ocu svetih, postoji i otac tame i zlobe, i tome ocu privoleli su se svi protivnici Hristovi, svi protivnici svetlosti, svi protivnici ljubavi. Taj otac mraka i zlobe i mrznje jeste djavo. I povrh svega, oni su se pokazali gori protivnici Bozji nego li neznabozac Pilat, jer su u jarosti zlobe svoje izrekli onu strasnu rec: Krv Njegova na nas i na decu nasu! Tako je ta nevina krv postala bic koji ih goni kao stoku kroz vekove iz zemlje u zemlju. i kao oganj koji sagoreva sva njihova slagalista spletki protiv Hrista. Jer tako ih uci djavo, otac njihov.
U toku vekova oni koji su raspeli Mesiju Gospoda Isusa Sina Bozjega, stvorili su od Evrope glavno bojiste protiv Boga, a za djavola.
To Evropa ne zna, i u tome je sva ocajna sudba njena, sva mracna tragedija njenih naroda. Ona nista ne zna osim onog sto joj Zidovi pruze kao znanje. Ona nista ne veruje osim onog sto joj Zidovi zapovede da veruje. Ona ne ume nista da ceni kao vrednost dok joj Zidovi ne postave svoj kantar za meru vrednosti. Njeni najuceniji sinovi su bezboznici (ateisti), po receptu Zidova. Njeni najveci naucnici uce da je priroda glavni bog, i da drugog Boga izvan prirode nema, i Evropa to prima. Njeni politicari kao mesecari u zanosu govore o jednakosti svih verovanja i neverovanja. Sva moderna gesla evropska sastavili su Zidi, koji su Hrista raspeli: i demokratiju, i strajkove, i socijalizam, i ateizam, i toleranciju svih vera, i pacifizam, i sveopstu revoluciju, i kapitalizam, i komunizam. Sve su to izumi Zidova, odnosno oca njihova djavola.
Za cudenje je da su se Evropejci, potpuno predali Zidovima, tako da zidovskom glavom misle, zidovske programe primaju, zidovsko hristoborstvo usvajaju, zidovske lazi kao istine primaju, zidovska gesla kao svoja primaju, po zidovskom putu hode i zidovskim ciljevima služe.
Nikolaj Velimirovic "O Jevrejima", u: Nikolaj Velimirovic Reci srpskom narodu kroz tamnicki prozor: (iz logora Dahau), Ihtis-hriscanska knjiga., Beograd 2000 (str. 193-194)


Dakle, iz logora Dahau - u kome su isti ti Jevreji... pardon "Neverni Zidovi", sinovi djavola (kako kaze velikomuceni pastir Nikolaj) ubijani ispred doticnog presvetogvladike - FUJ!

Malo je nelogicno da osoba koja je u nacistickom logoru, u kome su podjednako ubijani Jevreji, Srbi, Romi i ostale "nize rase" opaljuje po Jevrejima (i to tako tesko da se ovo slobodno moze smatrati himnom ekstremizma)!!! a ne po nacistima koji su ga strpali u logor - stvarno tragikomicno.

Obrati paznju da arhipastir smatra da su tolerancija i pacifizam izum djavola :) Dakle, ovo je u suprotnosti sa hriscanskim prastanjem direktno - i moze se samo uzeti kao radikalni politicki stav - posto je fino ukomponovan i sa terminima "komunizam, kapitalizam" - dakle.. pastirovo stado treba da zna da su tolerancija i pacifizam nedopustivi produkti necastivog... brilijantno.

I to ne navodi masu na mrznju? :)

A o svodjenju nauke na istu ravan - to nije ekstremizam vec elementarna zatucanost i palanacki um, koje bi institucija koja ovakvu personu prihvata za "svetu" da nametne i svojoj "pastvi" sto sasvim lepo postaje primer za nasu vec diskutovanu tezu o anahronosti, dekadenciji i sl. nekih institucija koje bi da monopolisu ljudskom verom.

Zatim,

Citat:

"Ciji ste vi, mali Srbi?
Mi smo deca Bozja. I ljudi arijevske rase kojoj je sudba dodelila pocasnu ulogu da bude glavni nosilac Hriscanstva u svetu. Mi smo clanovi velike porodice slovenske, koja je kroz mnoge vekove burno cuvala strazu na kapijama Evrope, da plemena slabije rase i nize vere ne bi uznemiravali krstenu Evropu u njenom mirnom razvijanju i napredovanju. Mi smo narod krsteni, narod hristonosni. I tako, mi smo po krvi arijevci, po prezimenu Sloveni, po imenu Srbi, a po srcu i duhu Hriscani."

Govor vladike Nikolaja Velimirovica, odrzan na 550. Vidovdan (28. juna 1939. godine) u manastiru Ravanici


Obrati paznju na datum, please... Nadam se da 1939 zadovoljava i tvoj istorijski kriterijum za "otreznjenje"? After all, "kristalna noc" se desila godinu dana ranije... dakle, ponovo arijevske rase.. supermacija.. divota, to je tako hriscanski... mada, ni Kortez nije znao za bolje.

Citat:
mirnom razvijanju i napredovanju


Ovde presveti velikomucenik, pretpostavljam, govori o periodu srednjeg veka i mracnjastva kada je "Sveta Inkvizicija" spaljivala na lomaci svakoga sa progresivnim umom - a onda kasnije dodje ta djavolja nauka... bas me zanima kako se to Evropa "mirno razvijala i napredovala" u najmracnijem periodu nove ere. Vizantijskim mucenjem? Krstaskim ratovima? Spaljivanjem na lomaci? Zabranjivanjem knjiga i ucenja?


Citat:

"Univerzitetska Evropa je istucala svoga Boga u stupi i razbila u bezbrojne atome, protone i elektrone od kojih se jedva noge mogu očistiti. Da li ste sa Evropom ili svojim narodom? Ako kažete da ste sa Evropom onda se brzo lečite da ne bi zarazili svoj narod..."


Baci knjigu u vatru... Bibliju u sake inace si sotonin sluga - to je poruka pastira svom stadu (neobrazovanoj i nepismenoj masi za vreme WWII)

Da li ste "Sa Evropom" >ili< "Sa svojim narodom" !!! Dakle, velikodostojnik SPC-a nam daje izbor.. ili smo sa njima ili protiv njih... pa jos ekstrapolirano na ceo narod (pastvu.. stado) i celu Evropu... nije politika? nije ekstremno... ma ne...

I ako je neko, eto - slucajno, "sa Evropom" - Blazenopocivsi Vladika Sveti mu ostavlja mogucnost "da se leci, da ne bi zarazio svoj narod" - pretpostavljam tamjanom, pojanjem i biblijskom kontaminacijom - u keliji. A, moze i rakija... bez kupanja, sve po vladikinom receptu...

Ili, recimo, begstvom u Kitaj ... gde nas cekaju Kitajci (ne oni kosooki, nego valjda ona nasa braca.. sa kojima smo nastali pre ameba, je li) - i sire nam ruke - sve iz magnovenja blazenopocivseg nastalim intoksikacijom tamjanom i ljutom, uprilicenim zvucnim efektima vrula i drombulja...

Citat:

"evropski narodi pod prokletstvom božijim jer oni nisu više narodi nego jazavci... dvonogi majmuni... zverovi a ne ljudi... Evropski intelektuizirani čovek napravio je ugovor sa đavolom... Evropa je jeres... A ti Srbijo, kuda si pošla za Evropom? Ti nikada nisi išla njenim putem i nikada za njom. Nazad, na svoje, ako hoćeš da se spaseš i živiš..."


Dakle.. umesto gradjenja tolerancije zovi svoje komsije majmunima, zverovima i jazavcima - a nauku djavoljom rabotom... Pitam se samo gde bi relocirao Srbiju, na Mars mozda?

Vec zamisljam... crvena planeta.. bez kupatila [videti citat o cistoci].. (poljski WC moze da prodje...) bez knjiga osim jedne jedine istinske... i stado sa pastirom :) Bez zverova, jazavaca i civutinovih sluga. Pure hriscanstvo (C) Nikolaj..

Citat:

"Pronalasci evropski doveli su čovečanstvo na obronak propasti, doveli ga u duhovni mrak i u mračnu kvarež kakva se ne pamti u istoriji čovečanstva. Jer sve svoje pronalaske Evropa je uperila protiv Hrista; da li po svome sopstvenom krivoumlju ili po nagovoru Jevreja, ne znamo"


Svetska zavera cionista protiv 'riscana.. vec vidjeno... jos kad u nacistickom logoru podilazis nacistima... no comment

Bar je dobijao fin kontigent toalet papira, koji ocigledno nije koristio za prirodnu svrhu vec za politicke ekstremne pamflete.

Citat:

"Revnost za čistoćom postala je manijom za čistoćom. No nažalost, i ovde je Čivutin umešan... Vodovod, vodovod, vodovod. Kupatila, kupatila, kupatila! Čistoće, čistoće, čistoće! I svi klonuše od umora perući se i čisteći se spolja..."


E cistoca je tek muka.. i to je sotonin pat. nr. 666

Dakle, osoba koja je mrzela Jevreje, bila otvoreno neprijateljski raspolozena prema Evropi... hebote... svm kontinentu... poredila Svetog Savu sa Hitlerom (i , uz to, velicala lik i delo Hitlera u aspektima integracije drzave i crkve.. iako su to po samoj definiciji Hriscanstva potpuno nespojive stvari... ) , mrzela licnu higijenu i svaku vrstu modernih pronalazaka (tu je sotona umesao prste) je u XXI veku proglasena sa svetog i pored poroka kojima je bio odat (nikotin, alkohol)...

Da li ima nesto sporno u mojoj ironiji nad tom smesnom ispolitizovanom institucijom (koja - hint, nije nikakav simbol duhovnosti ili vere po mojim knjigama) koja na kraju XIX veka uvodi kontoverznu licnost u katalog svetih - sa vrlo delikatnom politickom prosloscu? Ili mislis da ironija proizilazi iz moje ostrascenosti a ovo sve je neki halucinogeni trip, ali ne na tamjanu? :)

Da li ti ovde vidis i jedan element hriscanskih, duhovnih ili bilo kakvih drugih moralnih vrednosti? A, onda - da li vidis spregu crkve i politike o kojoj se govorilo ili hoces da ti posudim binokular?





DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

suncasin
Grbavica NS

Član broj: 9407
Poruke: 87
*.InfoSky.Net

ICQ: 229062029


Profil

icon Re: postanak sveta23.06.2003. u 01:17 - pre 253 meseci
Hola!

Ivane, pogresno si skontao. Ja uopste nemam nameru da ulazim u to da li je vladika Nikolaj podoban za sveca.
Smatram da je neprimereno nazivati coveka koji je bio logoras – dobitnikom firerovog ordena i posle jos konstatovati da je razlog zbog kojeg se nasao u Dahau: odraz njegove gluposti i lose procene (caboom). Molim Vas.
To da “ne mirise” Jevreje je sasvim jasno. Nisu li oni prodali Hrista – Sina Bozijeg, po “crkvenim” ucenjima? Iz takvog ucenja proizilazi sasvim logican zakljucak da su oni sinovi djavola. Sta ti tu nije jasno?
Reci da je fasista je mnogo prikladnije nego reci da je komunista. Nije mi poznato da je na nasim prostorima sredinom 20. veka postojala ideoloska podela i na neke trece. Ipak je covek bio otvoreni nacionalista, mozda sovinista?! i zbog toga je bio skloniji fasizmu, nego komunizmu?
Arijevci? Da, ovim se imenom nazivaju svi (u novije vreme) Indoevropljani. Arijevski jezici su svi indoevropski jezici.

Citat:
mislis da ironija proizilazi iz moje ostrascenosti

mislim, kada vec pitas

Citat:
vernici bi hteli da su oni u pravu i "prosvetljeni" a celokupni deo ljudske rase koji bi induktivno da razmislja da bude u zabludi.. no dobro..

ili
Citat:
Umesto "Bog" mozemo koristiti "velika ishmrkotina" ili "izbljuvak" ili "%3!!**!!" ali nista nismo uradili.


ps. bolje daj link za pomenute citate, no sto ih vadis iz konteksta, druze Dimkovicu ; )

ne doneti odluku znači doneti odluku
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: postanak sveta23.06.2003. u 01:23 - pre 253 meseci
Citat:

Smatram da je neprimereno nazivati coveka koji je bio logoras – dobitnikom firerovog ordena


Ali, na tvoju zalost - on JESTE bio dobitnik firerovog ordena... a kasnije je bio i logoras, verovatno sve zbog visokog IQ-a, a ni u logoru se svog fasizma nije odrekao kao sto se vidi i iz njegovih poruka na WC papiru...

Citat:

vernici bi hteli da su oni u pravu i "prosvetljeni" a celokupni deo ljudske rase koji bi induktivno da razmislja da bude u zabludi.. no dobro..


Ako se uzme u obzir i pocetak svega u "mlacenju prazne slame" ljudi koji su do tad diskutovali -- koja savrseno opisuje gordost coveka koji se deklarisao kao vernik, a gordost je upravo greh koji isti ti ljudi adresiraju "nevernicima"... Jedino sto vise nema inkvizicije da tu vestacku pravdu i uteruje.

I tu je samo izrazeno moje misljenje da hriscanski vernici kroz svoju tezu da je covek "sin bozji" pa samim tim i neki rod Bogu i nadredjen svim ostalim zivim bicima (zverovima) i jedini svestan da kroz otkrivenje spozna Boga, njegovog Tvorca - upravo demonstriraju nista drugo nego gordost - jer one koji se sa tim ne slazu smatraju ne samo manje vrednim, nego i osudjenim na nekakvu kaznu koja je po njihovoj nomenklaturi najgora - pakao.

No to nije nista lose - to je samo jedna ljudska osobina, verovatno ukodirana duboko u ljudsku svest.

Citat:

Umesto "Bog" mozemo koristiti "velika ishmrkotina" ili "izbljuvak" ili "%3!!**!!" ali nista nismo uradili


Velika ishmrkotina je motiv iz autostoperskog vodica (ne.. nije na listi zabranjenih knjiga Vatikana ili neke slicne institucije) - a za izbljuvak se eto javno izvinjavam svakome kome se doticna imenica cini uvredljivom, ili napadom na njegovo verovanje.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 23.06.2003. u 01:29 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: postanak sveta23.06.2003. u 01:25 - pre 253 meseci
Citat:
suncasin:
Smatram da je neprimereno nazivati coveka koji je bio logoras – dobitnikom firerovog ordena i posle jos konstatovati da je razlog zbog kojeg se nasao u Dahau: odraz njegove gluposti i lose procene (caboom). Molim Vas.


moj osvrt na njegovu svetu eminenciju i njegove umne sposobnosti odnosila se na sekspirovsku ironiju da je bio zatocen od strane ideoloskih istomisljenika. no, ko sa dzavolom tikve sadi... postaje svetac?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: postanak sveta23.06.2003. u 01:28 - pre 253 meseci
Citat:
suncasin:
Hola!

Ivane, pogresno si skontao. Ja uopste nemam nameru da ulazim u to da li je vladika Nikolaj podoban za sveca.
Smatram da je neprimereno nazivati coveka koji je bio logoras – dobitnikom firerovog ordena i posle jos konstatovati da je razlog zbog kojeg se nasao u Dahau: odraz njegove gluposti i lose procene (caboom). Molim Vas.



Upravo je fascinantno da neko ko jeste bio u logoru napise nesto tako ogavno kao sto je svetac napisao.

Otac Pahomije bi bio ponosan na njega...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: postanak sveta23.06.2003. u 01:31 - pre 253 meseci
A, je li - Suncasin - ti onako fino ignorises ono sto je napisao veliki pastir u tom logoru, dok su odmah pored njegove celije vrsene egzekucije i prinudni rad - a nije se potrudio ni jednom da napise po koju losu rec o tamnicarima?

Prosto je neverovatan mentalni sklop osobe koja u nacistickom logoru moze zadrzati svoj fasisticki identitet i napisati ONO sto je blazenopocivsi napisao! No, cudni su putevi gospodnji :)


Citat:

Nisu li oni prodali Hrista – Sina Bozijeg, po “crkvenim” ucenjima? Iz takvog ucenja proizilazi sasvim logican zakljucak da su oni sinovi djavola. Sta ti tu nije jasno?


?!?!?!?!?!? to neki perpetualni greh - pa i Isus je bio Jevrej hebote... (ili.. polujevrej... bogojevrej, sta li) znaci, svi treba da smatramo danasnje jevreje djavoljim sinovima (i da se ophodimo u skladu sa tim, jel) jer u nekoj knjizi pise da je neki jevrej prodao jevreja pre cca. 2000 godina!!!

PA OVO JE KOREN mrznje u modernim vremenima - svaka cast, ti nam zavrsavas posao :) dakle, sin djavola je svaki potomak nekog ko je pomenut u bibliji u negativnom kontekstu... i posle crkva nije ekstremna... au brilijantno!! Znaci ako se ja rodim kao neki Jan Rabin... naje*o sam jer sam djavolji sin... Vazi i obrnuto, za te jevreje su hriscani "maliciozna sekta" :)) kako je smesno kada se svi koriste istim oruzjem koje i posle 2000 godina pali... Pa zbog takvih bolesnih umova nece ni biti mira skoro u pojasu Gaze i sl... svi "veruju" i misle da su izabrani od njihovih bogova da sve po spisku drugima...

Meni stvarno nije jasno... no dobro - znaci, uzmemo nase arhineprijatelje.. jevreje - povezemo sa svim konkurentnim grupacijama (naucnici, izumitelji toaleta, knjizevnici, komunisti, kapitalisti, gayevi, lezbejke, jogi letaci, umetnici, pacifisti, zen budisti) i sve to etiketiramo sa sotonom... i zavrsili smo posao, jel da?

Sve sve, razumem ja za protone i elektrone, previse su to apstraktne stvari za jednog bozjeg raba... ovcicu... ali ni toalet mu ne valja - i to je judejski izum.. tja

Citat:

Arijevci? Da, ovim se imenom nazivaju svi (u novije vreme) Indoevropljani. Arijevski jezici su svi indoevropski jezici.


Ovaj, "Arijevski" u vremenu 1930-1945 se koristilo u jednom finom znacenju da se drugi, "ne Arijevski" podgrevaju u pecima.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ihug.net



+3 Profil

icon Re: postanak sveta23.06.2003. u 06:46 - pre 253 meseci
Citat:
suncasin:
To da “ne mirise” Jevreje je sasvim jasno. Nisu li oni prodali Hrista – Sina Bozijeg, po “crkvenim” ucenjima? Iz takvog ucenja proizilazi sasvim logican zakljucak da su oni sinovi djavola. Sta ti tu nije jasno?


:-(((((( Bas sam nesto depresivan! Ne mogu da verujem da jos uvek ima ljudi koji tako razmisljaju! Pa i Isus je bio Jevrejin.
E sada posto npr. Ivan ne veruje u Boga znaci da su se Srbi okrenuli protiv Boga i da su smo mi svi sinovi djavola? Kako mozes da poistovecujes ceo jedan narod sa nekoliko ljudi?

Citat:
Arijevci? Da, ovim se imenom nazivaju svi (u novije vreme) Indoevropljani. Arijevski jezici su svi indoevropski jezici.

Znas i sam da nije on tako razmisljao a i da ne znas zar ti to ne govori cinjenica da je u isto vreme pominjao plemena slabije rase?

 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: postanak sveta23.06.2003. u 10:54 - pre 253 meseci
Neki od vas su implicirali da pojedina ubedjenja (religijska , filosofska, politicka) raspiruju mrznju i povod su za strasne stvari koje ljudi cine jedni drugima.

Na zalost, istina je mnogo gora: Ljudi traze opravdanje za mrznju koju spontano osecaju i cak i kad njihovo verovanje ne dopusta "sto im srce trazi", oni ga naknadno iskrive, da bi smeli da bliznjeg svog muce, ubiju, opljackaju, a da se ne osecaju lose zbog toga. To nije ograniceno samo na Hriscanstvo, na pr. religija Sika se izvitoperila tokom vekova, a verovatno postoje jos neke, na primer Budizam nije sprecio svoje sledbenike da nanose patnju drugima iako je to centralna tema.

Hriscanstvo je Hrist namenio Jevrejima i samo njima. Teret krivice iz Novog Zaveta trebao je da ucvrsti njihovu novu veru ("Precasni" Mun se takodje sluzi tim trikom). Koncept krivice je centralan i univerzalan u Hriscanstvu, ali sa sirenjem u druge narode, novi vernici su iskoristili priliku da svoj deo krivice zbace sa sebe i prebace je iskljucivo na Jevreje (u nekom Montipajtonovskom razvoju dogadjaja, Jevreji bi suzili krivicu samo na potomke gradjana Jerusalima, a ovi samo na one koji su prisustvovali skupu kad je trazena Hristova smrt, a ovi samo na one koji su vikali...).

"Ma kakav ti bio, uvek postoji neko malko losiji od tebe koji misli da je malko bolji od tebe"(Gru).

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Postanak sveta - pitanje: Kako je nastao svet ?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16

[ Pregleda: 80719 | Odgovora: 302 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.