Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da napravim LinuxLive distribuciju na Cd-u?

[es] :: Linux :: Kako da napravim LinuxLive distribuciju na Cd-u?

[ Pregleda: 2842 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bude83
Budimir Kovačević
Sokolac

Član broj: 62304
Poruke: 61
*.teol.net.

Sajt: www.etf.ues.rs.ba


+3 Profil

icon Kako da napravim LinuxLive distribuciju na Cd-u?21.10.2005. u 23:24 - pre 225 meseci
Nabavio sam linux Live distribuciju SimplyMEPIS i naravno htio sam odmah da je isprobam ali sam naišao na problem koji me je sprečio u mojoj namjeri. Problem je bio u tome što je ovo sve trebalo narezati na CD, a ja to nisam uspio. Da li mi neko može objasniti kako da napravim ovaj CD a da se on sasvim korektno boot-oje. Koristim Nero 6 program za narezivanje CD-ova. Raspolažem sledećim fajlovima:

boot //folder
-grub
-initrd.gz
-memtst86
-vmlinuz
-vmlinuz2

floppies //folder
linux //folder
pkgs //folder
about.txt
boot.catalog
license.txt
limits.txt
mepis.ico
version

Unaprijed hvala na odgovor!
Centrometal CM 20-35kW
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.pat-pool.ni.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Kako da napravim LinuxLive distribuciju na Cd-u?21.10.2005. u 23:29 - pre 225 meseci
pogledaj ovde
http://www.linux-live.org/
http://fedoraproject.org/wiki/Kadischi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako da napravim LinuxLive distribuciju na Cd-u?22.10.2005. u 03:53 - pre 225 meseci
Kako si to "nabavio linux Live distribuciju SimplyMEPIS"?

Ako si kupio narezan CD, onda podesis BIOS na svom racunaru da startuje sa CD-a i to bi bilo sve.

Ako si download-ovao / skinuo sa Interneta, onda ne mozes imati fajlove koje si naveo. Sa Interneta se skida fajl tipa ISO, recimo jedan takav bi za MEPIS bio SimplyMEPIS-3.3.1-1.iso, velicine 699918 KB, koga mozes skinuti sa nekog od sajtova nabrojanih na http://www.mepis.org/node/1462, recimo ftp://ftp.ibiblio.org/pub/linux/distributions/mepis/released/. Kad ga skines, narezes ga na CD, ali ne obicno, samo da kopiras podatke, nego kao image. Ja sve snimam iz Linuxa pa ti direktnu komandu ne mogu dati. Ako pravilno narezes, onda je disk odmah butabilan, ne treba nista ti da menjas. E, u takvom CD-u imas obicno one fajlove koje si naveo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako da napravim LinuxLive distribuciju na Cd-u?22.10.2005. u 03:58 - pre 225 meseci
"Linux Live is a set of shell scripts which allows you to create own LiveCD from every Linux distribution." Kako ce on da kreira "svoj LiveCD" kad nije uspeo ni da proba MEPIS? Ako nesto ne shvatam, ispravite me.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 22.10.2005. u 04:58 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.pat-pool.ni.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Kako da napravim LinuxLive distribuciju na Cd-u?22.10.2005. u 11:27 - pre 225 meseci
Pa da nauci kako da napravi Live Distro, to bas i nije tako tesko ako se ne varam :) A za probanje Mepisa, ko zna, mozda je komplikovan.
A drugo mozda je decko uzeo od nekoga CD i samo ga iskopirao pod Winom na HardDisk. A tada moze da ima gadnu komplikaciju da to namesti da radi kako treba, mada je i tada moguce. Tako da je ovde mnogo bolji savet da nabavi Mepis ili neki drugi, ponovo. Ali na CD-u
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako da napravim LinuxLive distribuciju na Cd-u?22.10.2005. u 11:43 - pre 225 meseci
Citat:
flylord: A drugo mozda je decko uzeo od nekoga CD i samo ga iskopirao pod Winom na HardDisk.
Mozda se radi o tome, slazem se. Onda bi to bio prilicno neobican nacin nabavke Linuxa.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Kako da napravim LinuxLive distribuciju na Cd-u?22.10.2005. u 12:28 - pre 225 meseci
Citat:
flylord: Pa da nauci kako da napravi Live Distro, to bas i nije tako tesko ako se ne varam :)

Nije, nadam se, pa cu ja da probam, zvuci veoma zanimljivo. ..
 
Odgovor na temu

Bude83
Budimir Kovačević
Sokolac

Član broj: 62304
Poruke: 61
*.teol.net.

Sajt: www.etf.ues.rs.ba


+3 Profil

icon Re: Kako da napravim LinuxLive distribuciju na Cd-u?22.10.2005. u 18:17 - pre 225 meseci
Shvatio sam u čemu sam pogrešio odmah sinoc. Ustvari ja i jesam imao ISO verziju koja je bila snimljena na neki DVD. Ali pošto sam na racunaru imao WinRar to je djelovalo kao neki zipovan fajl, naravno jer ja nisam obraćao pažnju na ekstenziju. Pa sam ja to sve lijepo raspakovao i dobio ffajlove koje sam naveo i narovno to nikako nisam mogao narezati. Kada sam shvati da ja ustvari imam ISO verziju i odmah sam je narezao. Sada radi sve kako treba.
U svakom slučaj u hvala na odgovorima.
Centrometal CM 20-35kW
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako da napravim LinuxLive distribuciju na Cd-u?22.10.2005. u 18:41 - pre 225 meseci
Citat:
Bude83: Sada radi sve kako treba. U svakom slučaj u hvala na odgovorima.
To, majstore ! Kako se povezujes na Internet? Zajednickim snagama smo utvrdili da Mepis podrzava nekoliko winmodema odmah, drajveri su vec instalirani - (neki) Lucenti, intel536, (neki)SmartLink...

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 22.10.2005. u 19:42 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Bude83
Budimir Kovačević
Sokolac

Član broj: 62304
Poruke: 61
*.proxy.astra-net.com.

Sajt: www.etf.ues.rs.ba


+3 Profil

icon Re: Kako da napravim LinuxLive distribuciju na Cd-u?01.11.2005. u 13:54 - pre 224 meseci
Nisam nikako uspio da se konektujem, iako mi je modem INTEL, nisam tacno siguran koji. Još uvijek se konektujem iz Win-a.
Centrometal CM 20-35kW
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Kako da napravim LinuxLive distribuciju na Cd-u?

[ Pregleda: 2842 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.