Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mutna slika---- MINOLTA Dimage F100

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Mutna slika---- MINOLTA Dimage F100

[ Pregleda: 3235 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Mutna slika---- MINOLTA Dimage F10021.10.2005. u 12:52 - pre 224 meseci
Pre dve godine sam na tajlandu kupio ovaj digitalni foto aparat, savršenih karakteristika i fenomenalnih opcija. Sa njim sam do sada slikao jedno 10.000 slika :D Radio je bez mane.
Nisam ga koristio jedno 5 meseci, pre par dana zove me drug da mu pozajmim digitalni i ja rek'o ok nema frke.... ubacim nove baterije kad ono slika neće da se izoštri, mutna do zla boga, ništa se nevidi, ja pogledam u opcijama sve lepo podešeno, nema ništa da se sjebe toliko koliko je slika sada sjebana. I ubacivao druge SD kartice, i proveravao da objektivn nije zamazan....ma jok bre sve je super....kretanje kroz meni je super čisto a u pozadini slika je jako mutna, sve lepo radi blic, slika on uredno ali slika je mutan i prilikom slikanja i na slici. Ne znam šta da radim, nebih da ga menjam jer je odlično radio, pa ako neko ima neki savet neka kaže....

Evo ovde link koji vodi do slike koju sam salikao sa ovim digitalnim.
Mala pomoć....slikao sam monitor sa razdaljine od 2 metra bez zumiranja i ostalih gluposti, znači samo čista slika bez nekih dodataka i spec. efekata ;)

http://img481.imageshack.us/img481/1015/test10me.jpg
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Mutna slika---- MINOLTA Dimage F10024.10.2005. u 13:22 - pre 224 meseci
Zar niko nema rešenje?
Bar da me uputite u neki dobar servis u BGD-u?!
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Mutna slika---- MINOLTA Dimage F10024.10.2005. u 14:38 - pre 224 meseci
Auuuu, upravo sam ti pogledao sliku, pa to je prava katastrofa na kvadrat koliko je mutna, apsolutno ništa se ne prepoznaje.

Nisam stručnjak za to, ali probaj da ga odneseš u neki servis, to je izgleda jedino rešenje. Vidi na sajtu www.profoto.co.yu i pitaj tamo za servis, mislim da oni dosta dobro popravljaju digitalce. Kažem mislim, nisam potpuno siguran.

Po onome što sam video, sasvim je moguće da je otišao senzor. Da li ti je aparat padao sa neke visine slučajno, pa se tako oštetio?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Ambience
Branko Veinovic
Beograd

Član broj: 15507
Poruke: 116
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.foto-oprema.com


Profil

icon Re: Mutna slika---- MINOLTA Dimage F10024.10.2005. u 15:20 - pre 224 meseci

Ipak je Profifoto u pitanju ako mislis na BG Elektonic servis, to je zvanicni servis za Canon aparate...

Ako si mislio na neki "samostalni" servis od ProFoto onda sorry
Digitalni fotoaparati i oprema
http://www.foto-oprema.com
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Mutna slika---- MINOLTA Dimage F10024.10.2005. u 16:23 - pre 224 meseci
Ne nije padao uopšte a kamoli sa velikih visina. Kažem ti radio je ok, i nisam ga koristio jedno par meseci i uključim i imam šta da vidim :(
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Mutna slika---- MINOLTA Dimage F10025.10.2005. u 02:51 - pre 224 meseci
Onda se nadaj da ćeš naći neki dobri servis, a slobodno odi u redakciju fotografskog časopisa Refoto, u Pčinjsku 17, i zamoli nekog od članova redakcije da te uputi na dobar servis.

Obavezno im se javi, oni su pravi profesionalci, ja lično čitam Refoto već pune tri godine.Sajt je www.refoto.co.yu
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

tsz
Pančevo

Član broj: 76089
Poruke: 1
*.115.eunet.yu.



Profil

icon Re: Mutna slika---- MINOLTA Dimage F10030.11.2005. u 11:36 - pre 223 meseci
Meni se to isto desilo letos na istom aparatu .
uspeo sam da ga popravim tako sto sam ga totalno rasklopio i ponovo sklopio bez ikakve druge intervencije. predpostavljam da je negde doslo do prekida kontakta ili prodora prasine...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Mutna slika---- MINOLTA Dimage F100

[ Pregleda: 3235 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.