Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

je'l sve u Srbiji bas toliko lose?

elitemadzone.org :: MadZone :: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45453 | Odgovora: 186 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 09:39 - pre 225 meseci
Citat:
Wega: jadan decko, bas mi ga zao. :smajli_pun_sarkazma_i_gadjenja:

politicka propaganda, nista vise.


Ma da... sve je to smislio iskvareni-imperijalističko-nepatriotski zapad :>>
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 09:44 - pre 225 meseci
Citat:
MyWay
Istina.
Ali to ovde nije slučaj, jer, po stavovima na es-u, najviše gorčine iskazuju oni koji nisu ni bili u poziciji 'dabogda imao pa nemao', tj bili su (ste) suviše mali (mladi) za zlatna vremena SFRJ. Jer, da, živelo se nekad, i ja sam (nažalost) srećan da sam imao koju godinu života u punom svetlu.


To jeste tacno, ali i na mladje ljude postoji post-festum efekat - vidis, pretpostavljam da gomila tih ljudi ima roditelje koji malo malo pa kazu "eee... kako se zivelo pre 20-30 godina, da ti znas - putovali smo svuda po svetu, isli na more kad hocemo, uzimali kola na kredit, ovo ono..." - pretpostavljam da to ima odredjen uticaj na mladi organizam u razvoju ;-)) Iako stanje u SFRJ nije bilo tako zlatno objektivno (ljudi brzo zaboravljaju losije stvari, poput ekonomskih kriza, i sl..) - u odnosu na Srbiju 90-tih a i pocetkom XXI veka je verovatno pravi raj.

Dakle, imas klince koji u proseku ne mogu da urade ni 10% stvari koji mogu njihovi vrsnjaci samo nekoliko stotina kilometara severozapadno + roditelji im pricaju o "zlatnim vremenima" - koja su nestala, opet delom krivice te starije generacije - i sta na kraju dobijas? Ne bas lepu sliku.

Ne zaboravi da danas postoji i internet i masovna komunikacija je daleko jednostavnija - pa ljudi jako brzo "saznaju" sta rade ljudi negde drugde sve i da ne mogu da odu tamo - ovo je jos gore, jer se vide samo zanimljive stvari - dok se propustaju stvari koje za nekog ne bi bile tako zanimljive (da se tako izrazim)... tako neko stekne pogresnu sliku o, recimo, nekoj razvijenoj zemlji i nacinu zivota tamo.

Mislim, kontraprimera naravno da ima - i ja isto znam vrlo srecne llude u Srbiji koji su 101% zadovoljni zivotom tamo, a moglo bi se reci i da imaju razloga zasto, i treba... medjutim, ja ipak mislim da su ti ljudi u debeloj manjini u odnosu na prosek. Pregled prosecnih primanja jedva dovoljnih za tzv "potrosacku korpu" (kakav odvratan izraz - to je inace egzistencijalni minimum za normalan zivot - da imas da jedes i da odrzavas higijenu - ej jbt, a sta ako ti crkne nesto ili se naprosto razbolis?) otprilike govori u kom stanju zivi prosek.. a to je onaj debeli trbuh na statistickoj raspodeli ;-)

Citat:
Mnogi gorki likovi (većina?) su u vreme sunovrata imali i manje od 10 god, pa iz njihove tačke gledišta (odnos tada/sad), nakon 10-15 godina se i živi bolje (veći standard, manji kriminal, nema rata). Tako da njihova gorčina proističe od syebane zemlje, ali posredno, kroz syebanu psihu.


Skroz tacno - zapravo, siguran sam da imas prijatelje ili bar poznanike raznih godista (60, 70, 80) - pa uvek mozes da uradis malu uporednu analizu kako su katastrofe 90-tih uticale na neciju psihu - ja sam dosao do zakljucka da je svaka generacija u proseku ostecena na neki samo toj generaciji specifican nacin, ali tesko da ima bilo koje generacije koja nije ostecena na neki nacin.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 19.10.2005. u 10:46 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 11:02 - pre 225 meseci
Nisam stigao da procitam temu do kraja posto sam negde na sredini osetio potrebu da dam svoje misljenje:
Problem je u nama samima.U Srbiji vecina stanovnika mrzi svoju zemlju ne moze ocima da je gleda...to je sramota,pogledajte malo komsije Hrvate,oni svoju zemlju obozavaju,iako su i oni u qrcu (manje nego mi ali jesu).

Problem je dakle u nama samima.Sve nam je malo!
Setite se perioda od pre 5.10.2000.Da vam je neko rekao da ce plata umesto 100 DM biti 400 eur(900DM),da ce se kupovati po hipermarketima,da ce se Beograd ovoliko renovirati i graditi,da ce banke biti sigurne,da ce se placati kreditnim karticama...i mnogo jos toga,da li bi rekli "wow" ili "koji ce nam to-malo je".

Recimo uzmimo primer Italije bilo kog grada.Tamo ne mozes a da ne razmisljas da li ce neko da te opeljesi u gradu,toga kod nas,hteli to ili ne,nema.Beograd je posle Praga najbezbedniji grad u Evropi.Malo li je a?

Para ima samo treba biti sposoban i imati viziju.Uzasavam se ljudi koji se zale na sve.
Kod nas naprimer onaj ko ima soma eur mesecno(a to nije nerealno da se razumemo) ne moze da se zali ni za sta-zivi kao da je na zapadu.Ma i manje da ima ne treba da se zali.

Pa gledam neke u komsiluku vecina je pokupovala nove automobile ili polovne do 3 godine starosti na kredu...pa da je kod nas toliko lose niko ne bi to kupovao,bar ne taj srednji sloj da ga tako nazovemo.

Svakako mana ima,da se razumemo,naprimer vojska iz doba SFRJ,vize za vecinu zemalja,ali ako realno pogledamo i to ce se promeniti za nekoliko godina.
 
Odgovor na temu

KOLE89
Nikola Kocić
Altina/Zemun

Član broj: 19253
Poruke: 764
*.neobee.net.



+17 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 11:26 - pre 225 meseci
Citat:
Stefano: Da vam je neko rekao da ce plata umesto 100 DM biti 400 eur(900DM)

Prosečna plata u Srbiji je oko 200€. Takođe ne zaboravi na rast cena kada se prešlo sa maraka na evre i uračunaj i inflacije (minimum 15% godišnje)...

[Ovu poruku je menjao KOLE89 dana 19.10.2005. u 12:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 11:36 - pre 225 meseci
U Srbiji je katastrofalno. Vrlo mali broj ljudi zivi lepo, a ogromna vecina se zlopati. Ovde je neko pominjao mobilne telefone, racunarske komponente, benzin i sl. tvrdeci da su sve te stavke jeftinije ovde nego igde u svetu. To bas ne pije vodu. Ali uzmimo da zaista jeste tako. Koliko litara benzina moze od svoje plate da kupi prosecan Srbin? 100? 150? 200? A prosecan npr. Finac? Daleko vise. Dalje, koliko minuta razgovora se moze obaviti sa jednim vaucerom od 250 dinara? 20? 30? Zatim internet: mesecni paketi za dial-up su oko 10 evra, u Americi su npr. reda velicine 10$, znaci ovde je internet samo malcice skuplji. Flat paketi za malo bolji net (adsl, kalovski) su oko 20 evra. Drugar iz Norveske placa cini mi se 50-ak evra mesecno za adsl, ali razlika je ogromna. On za te pare dobija 8 mbit/s, dok mi za 20 evrica dobijemo 128k, ili eventualno 256 (ako je adsl u pitanju). Koji deo plate je 50 evra jednom Norvezaninu, a koji deo je 20 evra jednom Srbinu? Mislite o tome.
@Stefano: ti ocigledno nisi mnogo isao van BG-a. Vec ti je covek rekao da je prosek plata u Srbiji oko 200 evra. Prosek plata u Valjevu je (cini mi se) 150 evra. I jos nesto, evro je veci od marke 2x, ne 2.5x kao sto ti tvrdis.
@Ivan Dimkovic: pamtim ja "zavrsnu fazu" zlatnog doba 80-ih. Pamtim nestasice benzina, praska za ves i kafe, kao i ogromne redove ljudi koji cekaju da za bonove kupe pomenutu robu. To je bilo `82. ili mozda `83. godine.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.62.51.*



+105 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 12:01 - pre 225 meseci
KOLE samo jedno pitanje:

Da li je konfiguracija u tvom potpisu tvoja?

Citat:
AMD Sempron 2800+ [email protected] (275x8), DFI LanParty UT nF3 250Gb, 768MB DDR400 2.5-3-3-6
Club3D Radeon 9600Pro@460/830, Western Digital 80GB, Teac W552G CD-RW



Sto se tice prosecne plate to nije nikakvo merilo u drzavi u kojoj najbogatiji ne prijavljuju svoja stvarna primanja....

[Ovu poruku je menjao Slobodan Mišković dana 19.10.2005. u 13:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 12:05 - pre 225 meseci
Citat:
Stefano: Nisam stigao da procitam temu do kraja posto sam negde na sredini osetio potrebu da dam svoje misljenje:
Problem je u nama samima.U Srbiji vecina stanovnika mrzi svoju zemlju ne moze ocima da je gleda...to je sramota,pogledajte malo komsije Hrvate,oni svoju zemlju obozavaju,iako su i oni u qrcu (manje nego mi ali jesu).
Problem je dakle u nama samima.Sve nam je malo!

Definitivno.
Hrvati su ti dobar primer, jer iako mnooogo iza Slovenije, a malo ispred nas, oni ipak najviše obožavaju svoju zemlju, mnogo više od slovenaca a mnooooogo više od nas. Govorim o proseku. Dakle ne moraš biti bogat da bi voleo sopstvenu zemlju, zar ne?
Citat:
Zato sto je Srbija u*rana zemlja i u njoj zivim kao bednik bez prebijene kinte,zato sto sa 22 godine ne posedujem nista, zato sto sam isao u skolu u kojoj nisam nista naucio, zato sto studiram i zivim kao klosar

A negde bi ti država davala par hiljada € da živiš i da se zezaš kao čovek dok studiraš?? Pare se dobijaju na lotou, nasledstvom, otimanjem, ali velika većina mora da ih zaradi.

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 12:47 - pre 225 meseci
Samo bih da podsetim dežurne patriote da tema nije "koliko volimo Srbiju" već kako je u njoj. I Stefano je saam odgovorio:
Citat:
Stefano: pogledajte malo komsije Hrvate,oni svoju zemlju obozavaju,iako su i oni u qrcu (manje nego mi ali jesu).

Znači, odgovor na pitanje je da Srbija JESTE u qrcu. Sve drugo je flejmovanje.
Citat:
Para ima samo treba biti sposoban i imati viziju.Uzasavam se ljudi koji se zale na sve.
Kod nas naprimer onaj ko ima soma eur mesecno(a to nije nerealno da se razumemo) ne moze da se zali ni za sta-zivi kao da je na zapadu.Ma i manje da ima ne treba da se zali.

Ne treba da može da zaradi samo onaj ko ima viziju, već i onaj ko je nema, ali želi da radi. A dosta takvih u Srbiji (pogotovu u unutrašnjosti) nemaju tu mogućnost.

Drugo, čak i onome ko ima soma evra mesečno treba viza da bi otišao bilo gde iz zemlje. Takođe (i on) treba da podmićuje političare, opštinare, sudije i lekare ako hoće nešto da obavi. Ne pravite se mutavi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 13:13 - pre 225 meseci
Citat:

Recimo uzmimo primer Italije bilo kog grada.Tamo ne mozes a da ne razmisljas da li ce neko da te opeljesi u gradu,toga kod nas,hteli to ili ne,nema.Beograd je posle Praga najbezbedniji grad u Evropi.Malo li je a?


Stefano, da li imas neki merodavni izvor kojim ces ovo da potvrdis (da je Beograd najbezbedniji grad u Evropi) - smes li ti u tom Beogradu da ostavis otkljucana kola ili otvorenu bravu od stana... mislim...

Citat:

Para ima samo treba biti sposoban i imati viziju.Uzasavam se ljudi koji se zale na sve.
Kod nas naprimer onaj ko ima soma eur mesecno(a to nije nerealno da se razumemo) ne moze da se zali ni za sta-zivi kao da je na zapadu.Ma i manje da ima ne treba da se zali.


U ovome je srz problema - u normalnoj zemlji NE TREBA imati viziju i biti sposoban da bi se normalno zivelo - kapiras? Dakle ja ako sam "sposoban i imam viziju" ocekujem da budem high-level menadzer, gazda ili jednostavno vrlo dobar u svom poslu - a sve te tri stvari "na zapadu" podrazumevaju da cu pre ili kasnije upasti u visu drustvenu klasu, kako po primanjima tako i po drugim osobinama.

Dok u Srbiji moras da budes "sposoban i sa vizijom' da bi sebi i deci obezbedio nov ili bar funkcionalan stan, automobil, kvalitetnu ishranu, relativno dobru zdravstvenu zastitu (koliko zemlja pruza) ... mislim, wtf...

Drugo, ako imas "soma eura mesecno" u Srbiji, daleko od toga da mozes da zivis "ko na zapadu" ako gledas sve aspekte zivota a ne puko zezanje i ishranu - zdravstvena usluga je de-facto losija (losiji medikamenti, na mnoge ces morati da cekas da se uvezu, oprema je obicno za generaciju starija i sl...), a gde nije losija cene privatnih zdravstvenih usluga su identicne kao na zapadu - sto tvojih 1000 eura nece pokriti jer bi privatno zdravstveno osiguranje za takve usluge kostalo bar 300 eura mesecno. Drugo, ceo sistem je do zla boga korumpiran i ako hoces da uradis nesto od ovoga:

- Uradis nesto u nekoj drzavnoj sluzbi
- Dobijes telefonski prikljucak
- Dobijes dozvolu za nesto od drzave
- Uletis u sudski spor
- Resis carinski/postanski spor (ej bre posta krade stvari iz paketa?!)

Moraces ili da cekas ili da mitis/da se cepis gomilu/gomili ljudi i da se ponasas kao poslednja budala (da, to je pravi izraz) - da bi uradio nesto sasvim normalno i uobicajeno negde drugde. Nece te spasti tvojih "soma eura" preterano, samo ce da te gledaju kao "bogatog koga treba odrati" - i situaciju ti uciniti jos gorom, tj. naterati te da bacas pare gde nije potrebno.

O vizama i putovanjima da ne pricam... na stranu cinjenica da ces placati globe domacim monopolistima (i.e. JAT) za svaki duzi put, ili placati "zasticenu" cenu njihovim partnerima - pre svega ces morati da cekas redove i maltretrias se sa gomilom papirologije.

I DRZAVA SRBIJA ne radi puno toga (ili radi, ali vrlo sporo) da to promeni gradjanima - zasto Slovenci vole svoju zemlju? Pa uradila je dosta toga za njih - uspesno implemenitrala EU zakone, izvela zemlju iz tranzicije vrlo dobro, ona postoji kao servis gradjana. Drzava Srbija nije bas puno uradila - stavise uradila je puno toga loseg (ozakonjena kradja stare stednje, propust dafine i jezde kroz sudove, unistavanje drustvenih preduzeca, prevare sa raznim osiguranjima, maltretiranja od strane vojske za vreme Slobe, ne mrdaju ni prstom oko viznog rezima i sl...) - zasto bi je onda preterano voleli, svasta.

Znam da ce sad neko da citira Kenedija - i tacno je to, medjutim oko nekih korenitih promena inicijativu mora preuzeti drustvena elita a ne prosek - ili cekati 50 godina teskog rada da se nekakva normalna elita stvori koja ce to da uradi.

A sta raditi kad je "drustvena elita" sloj lezilebovica kojima je primat u zivotu da se uguraju u Skupstinu Srbije?


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 19.10.2005. u 14:15 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 14:03 - pre 225 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:maltretiranja od strane vojske za vreme Slobe


Izvini sto citiram, ali otkud ti ovakva informacija, cije to vojske??
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 14:14 - pre 225 meseci
Pa recimo to što je vojna policija vijala "dobrovoljce" da idu u više bezveznih ratova. Ako to nije maltretiranje (i to opasno po život) ne znam šta je.
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 15:00 - pre 225 meseci
Citat:

Hrvati su ti dobar primer, jer iako mnooogo iza Slovenije, a malo ispred nas, oni ipak najviše obožavaju svoju zemlju, mnogo više od slovenaca a mnooooogo više od nas. Govorim o proseku. Dakle ne moraš biti bogat da bi voleo sopstvenu zemlju, zar ne?


To je prije odlika tamošnjeg licemjernog mentaliteta i državne medijske propagande.


Poenta čitave priče o životu u Srbiji se svodi na dvije krajnjosti:

Citat:
markolazarevic:
Navešču primer kod mene u porodici:
cale prima oko 75.000 din mesecno
keva prima oko 30.000 din mesecno
kirija za stan 8000 mesecno

U poslednjih godinu dana sam "nabudzio" komp, kupio digitalni foto aparat, kupio kamkorder, kupio 6630, kupio šervolet kalos (od 8.500 €), kupio DVD, kupio zvučnike, išao dva puta na more (miločer i budva), skoro svaki vikend (petak i subota) izlazim i spucam 500 din. malo li je!?!
Znam da verovatno zivim iznad proseka ali slicno zivi cela moja familija, komsije, prijatelji...


vs

Citat:
KOLE89:
Evo, na primer moja porodica nema para da mi kupi KNJIGE ZA SREDNJU ŠKOLU, nego moram da molim komšije koji su stariji od mene da mi daju njihove. Da ne spominjem što mi ćale vozi kombi '69 (šezdeset i deveto) godište jer nema pare ni za šta bolje, a kuća u kojoj živimo već 7 godina do pre neke nedelje nije imala KROV.

Sve pare koje ja dobijem su kada preko leta odem u selo da prodajem lubenice (znači nema ono "dao mi je ćale 500 dinara za izlazak"). Prvi i poslednji put na moru sam bio u PRVOM RAZREDU OSNOVNE ŠKOLE (i to, naravno, u Crnu Goru). Sada u srednjoj školi nisam ni jedan put otišao na ekskurziju.

Da ne pišem dalje, poludeću...


Obratite pažnju na to da su autori citata istih godina. Što Nikola Pašić onomad reče: "Spasa nam nema, a propasti ne možemo".
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 15:34 - pre 225 meseci
A i sta vise reci za zemlju koja je 10 godina ratovala (4 rata), dok su se drugi '91-'99 zajebavali i gradali, ovde su ginuili, rusili itd... kod nas i u okruzenju. Znam dosta ljudi koji imaju po 30-tak godina i vec su poceli da sede...

Ja bih ipak da odem negde gde ni ne znaju da drze oruzije, a i boli ih za to ;)
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 16:36 - pre 225 meseci
Citat:

Izvini sto citiram, ali otkud ti ovakva informacija, cije to vojske??


Odlicno pitanje - cije ne znam, posto sad zabijaju glavu u pesak pa kazu da nije to VSCG, nije VJ... te JNA te ovo ono... nebitno, arsenal budalastina koji je bio je sledeci:

- Slanje na "vojne vezbe" tacno kad su pocinjani konflikti, i to bas iz regiona Srbije i Crne Gore - da putuju malo "dobrovoljci" na "vezbe'

- Krsenje zakona SRJ o putnim ispravama u periodu od 1996 do 2002, dok "nije stiglo tumacenje zakona" (samo 7 godina im je trebalo da "protumace", sitnica?) , da vojska ne moze da uslovljava izdavanje putnih isprava osim u slucaju ljudi u toku sluzenja vojnog roka - verovao ili ne, znam decka kome su dali "dozvolu za izdavanje putne isprave" na ... pazi - 2 nedelje (oko nove godine) !

Zamisli zemlju gde si do pre 3 godine morao da molis vojsku (jbt, vojsku ... sad i meni nenormalno deluje kad citam ;-) ono kao neka latinoamericka vojna banana drzava) da te puste da putujes, i to da odes njima na noge da im objasnis koja ti je svrha putovanja, pa ako se smiluju...

Itd.. itd...

Ovo je samo kap u moru, i jedna jedina drzavna sluzba... a ima ih ohoho.



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 19.10.2005. u 17:39 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Samurai Jack
Beograd

Član broj: 39696
Poruke: 165
*.eunet.yu.

Sajt: www.capoeira.rs


+12 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 17:04 - pre 225 meseci
Ovo gore potpisujem! Ja sam morao da lazem a takodje i dva svedoka samnom su morala da lazu da idem turisticki u Rusiju na mesec dana samo da bih dobio pasos! Znaci, ja nisam hteo nigde da idem. Nigde! Samo sam hteo da mi u fioci stoji vazeci pasos, prokleta knjizica sa mojom slikom! Samo to. Morao sam, zbog ovih u vojnom odseku, da smisljam price kako idem u Rusiju, kad idem, sto idem, kad se vracam itd da bi mi dali odobrenje da mogu da izvadim pasos. I dobio sam ga na 3 godine. Istekao je pre 2 godine, prosto mi se ne vadi ponovo ako moram kroz sve gore napisano da prolazim ponovo...
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 17:13 - pre 225 meseci
mislim da bi radi realnosti i smislenosti diskusije bilo potrebno da:
1) u njoj ucestvuju samo oni koji su sami stekli ono sto sada poseduju i koji nisu dobili posao posredstvom porodicnih veza, ili nasledili porodicni posao (ili udeo u istom), a takodje se sami finansiraju.
2) sve sto poseduju su stekli legalno, bez utaje poreza (ili NVO magic-a) - opravdanje "tako svi rade" su apsolutno irelevantna, kako pred zakonom, tako i pred bilo kakvom objektivnom diskusijom

primetio bih da bi se onda broj ljudi koji ucestvuju u diskusiji znacajno smanjio...

sto se tice izjave "sa 1000E se ovde zivi kao na zapadu", mogu samo da kazem da je apsolutni bullshit posto sam sa prosecnom developerskom platom u NYC-u (manhattan-u) ziveo daleko bolje i komotnije nego sa prilicno natprosecnom developerskom platom u beogradu. neke cene odista jesu relativne, ali vecina nije - a pored ostalog da li cenjeni auditorijum misli da su cene u bgd-u niske?
licno ne mislim da je zivot u beogradu i srbiji dobar, ali mislim da je bolji nego pre 10 godina, a da je sa druge strane dinamika promena izrazito, izrazito spora. pre svega nedostaju nam efikasne institucije i zakoni, ubijaju nas losa finansijska politika, politicka nezrelost, korupcija, hvatanje krivina i mnogo godina zivota u bajci i blatu. nije nista sto je nemoguce promeniti, ali ne treba ocekivati da ce se to skoro desiti, cak bih bio dovoljno pesimistican da naslutim da nam sledi veliko treznjenje u sledecih 10-20g.

btw. otkuda vam ideja da "hrvati" obozavaju svoju drzavu? iz TV dnevnika? mozda je nacionalizam daleko rasireniji, ali nacionalizam != patriotizam != ljubav prema trenutnoj politickoj i drustvenoj situaciji.

Citat:
Stefano:
Recimo uzmimo primer Italije bilo kog grada.Tamo ne mozes a da ne razmisljas da li ce neko da te opeljesi u gradu,toga kod nas,hteli to ili ne,nema.Beograd je posle Praga najbezbedniji grad u Evropi.Malo li je a?


jel' ? vidis, bas se mojoj kevi desilo da joj ukradu novcanik usred centra Praga, a to je generalni issue u pomenutom gradu. nivo dzeparenja ce se povecati ako se poveca broj stranih turista. voleo bih takodje da mi kazes otkuda ti to da je kod nas niska stopa kriminala?

Citat:
pctel:
Inace, svima je jasno da Srbija spada medju drzave u kojima se zivi najbolje na svetu, mada se u dosta drzava zivi jos bolje. Jedno je sigurno - retko gde moze da se bolje zivi a manje radi


ako si ovo ozbiljno mislio, verovatno ti nije palo na pamet da se ta disproporcija izmedju rada i "zivota" mora negde nadoknaditi? stvari se, nazalost, obicno ne zavrsavaju same od sebe, ili srbskije - cisto radi lakseg razumevanja, dug je put od njive do du****.

[Ovu poruku je menjao caboom dana 19.10.2005. u 18:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
62.108.117.*



Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 17:43 - pre 225 meseci
Eto, ja imam 28 godina, i pokusavam da zivim samostalno vec 4 godine. Radio sam na vise radnih mesta, pokusao sve i svasta, otvorio sopstvenu firmu. Jedno vreme sam radio na 3 (slovima: tri) radna mesta istovremeno, i spavao u autobusu dok putujem, jer nisam imao vremena da spavam. Dakle sve sto sam mogao da smislim sam i uradio. A evo i rezultata:

Uspeo sam da doguram do toga da budem duzan drzavi i nekim ljudima oko 300.000 dinara.

Uspeo sam da meni duguju (3 firme i jedna politicka partija) ukupno 800.000 dinara. Te pare najverovatnije -nikada- necu videti.

Uspeo sam da dobijem spor protiv jedne kompanije, koja mi duguje oko 360.000 dinara. Nisam uspeo da naplatim te pare, zato sto su im racuni blokirani, a drzava im je popisala svo vlasnistvo, pa nemam ni sta da konfiskujem. Inace spor je poceo pre 3 godine.

Moj sin ima deformisana stopala zato sto su mu lekari greskom prepisali vezbe posto se rodio, i sada mora da nosi ortopedska pomagala do 8-e godine.

Moja majka je umrla, zato sto su doktori odlucili da ustede nesto para prilikom operacije srca.

Moja zena je dobila neke pare od Google-a, pa smo mogli da platimo racune, i karte za Japan...

Uskoro odlazim, i pokazacu oba srednja prsta celoj drzavi....

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 18:01 - pre 225 meseci
sta reci nego da ova diskusija dobija zanimljiviji tok... sto se zdravstva tice, ja sam prosle godine morao na svoju inicijativu da prepoznam mononukleozu i cimam ORL specijalistu da mi da uput za infektivno posto je "sledeceg dana isla na odmor" - da preskocim odsustvo bilo kakvog oblika inicijative kod lekara opste prakse koja je rekla da "imam jos male tragove od angine, ali da nije nista ozbiljno, mozda bi trebalo da primim jos par injekcija penicilina".

[Ovu poruku je menjao caboom dana 19.10.2005. u 19:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 18:12 - pre 225 meseci
Kad si vec spomenuo zdravstvo, evo ja lecim oci jos jer kada sam otisao na pregled posle nenormalnih smetnjih (bukvalo kao igle u oku, nisam mogao da spavam) ona mi je prvo uvalili vizit kartu od svoje ordinacije i onda me je navodno "pregledala", taj pregled je trajao.... 2... dobro ajde.. 3 sekunde (inace nisam prvi kome je tako uvalila vizit kartu i cekala da dodje privatno).

Normalno ispizdeo sam i nisam hteo da idem, stavljao sam neke kapi to se smirilo ali ne i izlecilo... i posle 2 meseca je krenulo ponovo (jos uvek imam probleme) i na kraju posto sam isao kod njih 3. (i privatno, ali kod drugih) jedan mi je rekao sta je i da to u sustini ne moze da se izleci, nego samo zaleci i desavace se da smeta.... a sve je moglo jos tada da se sredi... jebala je privatna ordinacija.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

KOLE89
Nikola Kocić
Altina/Zemun

Član broj: 19253
Poruke: 764
*.neobee.net.



+17 Profil

icon Re: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?19.10.2005. u 20:31 - pre 225 meseci
Citat:
KOLE samo jedno pitanje:

Da li je konfiguracija u tvom potpisu tvoja?

Da, ali sam je sastavljao tri ipo godina. Prvo je bio celeron, gf4mx i 256mb pc2100 ram memorije, pa sam malo po malo dodavao i napravio sadašnju konfiguraciju. I sve pare koje sam uložio u njega sam ja zaradio, nije mi niko dao ni evra za rođendan.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: je'l sve u Srbiji bas toliko lose?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45453 | Odgovora: 186 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.