Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za video SONY VEGAS 6

[es] :: Video softver :: Program za video SONY VEGAS 6

[ Pregleda: 5096 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skembo
Zagreb

Član broj: 35129
Poruke: 10
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Program za video SONY VEGAS 6 18.10.2005. u 07:39 - pre 224 meseci
Nabavio sam program Sony Vegas 6 ali ni uz najbolju volju ne znam kako na video snimku ubaciti tekst - na pr. onaj klasicni "The End"....

Da li netko radi sa tim programom da mi pokusao dati savjet?
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Program za video SONY VEGAS 6 18.10.2005. u 08:19 - pre 224 meseci
Ubaci bitmapu sa alfom, pa izblenduj, mada mislim da
mozes i da kucas text, nisam siguran, nisam se previse
bavio novim Vegasom, koji je btw. odlican.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

korisnicko_ime

Član broj: 38909
Poruke: 113
*.absolutok.com.



+3 Profil

icon Re: Program za video SONY VEGAS 6 19.10.2005. u 00:19 - pre 224 meseci
Evo kratkog upustva za to :

pomocu precice ALT+1 (explorer) ubaci zeljeni video u Vegas ( to si valjda znao)

pritisni CTRL+SHIFT+Q ( dodaj novu video traku na vrhu) ili iz menija INSERT-->Video Track

pritisni ALT+9 (media generators) i odaberi iz podmenija sa leve strane TEXT i jednostavno od ponudjenih prevuci jedan u novu video traku koju si dodao ( bitno je da tekst bude IZNAD videa)

I to ti je sva mudrost... a mozes da dodas i credit roll sa glumcima ako je vec film u pitanju :)

Naravno postoji jos bar 50 nacina da ispises the end u vegasu, na primer mozes odmah PSD (photoshop ekstenzija) da ubacis u Vegas...ili providnu siliku...ili...


VEGAS 6 JE ZAKON, na televiziji na kojoj radim sve montazere sam navikao na njega, nista jednostavnije za upotrebu a profesionalno nisam video...

Poz

[Ovu poruku je menjao korisnicko_ime dana 19.10.2005. u 01:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Skembo
Zagreb

Član broj: 35129
Poruke: 10
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Program za video SONY VEGAS 6 19.10.2005. u 14:39 - pre 224 meseci
korisnicko_ime

Zahvaljujem se na uputi - uspjelo je.
Da li se mogu jos obratiti ukoliko zapnem?

 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.xdsl.beograd.com.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Program za video SONY VEGAS 6 19.10.2005. u 18:00 - pre 224 meseci
@Skembo glupo pitanje:) Gdje god da zapnes valjda ce se naci neko da ti pomogne. A ako te zanima pomoc nekog korisnika istom se obrati preko PP-a.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

korisnicko_ime

Član broj: 38909
Poruke: 113
*.absolutok.com.



+3 Profil

icon Re: Program za video SONY VEGAS 6 20.10.2005. u 10:08 - pre 224 meseci
Skembo narano da smes :)
A ako ti nesto nije jasno iz postova slobodno me startuj na priv. porukom, sve sto znam podelicu sa vama.
 
Odgovor na temu

Skembo
Zagreb

Član broj: 35129
Poruke: 10
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Program za video SONY VEGAS 6 20.10.2005. u 17:23 - pre 224 meseci
Citat:
korisnicko_ime: Skembo narano da smes :)
A ako ti nesto nije jasno iz postova slobodno me startuj na priv. porukom, sve sto znam podelicu sa vama.

OK....eto...sto da kazujem?
Ja sam iz Zagreba Vi iz Beograda pa nekako sam se zacudio neocekovanoj ljubaznoscu sa true savjetima.
Naime, imao sam (dok mi supruga u svadji ljetos nije razbila Sony DVD 201E) brdo fotosa i movie na DVD-RW. Uz taj handycam (201E) pripadao je program "image mixer" od Sony.....dosta za osnovne stvari.
Neki dan sam kupio novi handycam - opet Sony DVD 203E ali sam uz kameru dobio kretenski program "Picture Package Producer2"....dakle 100 x losiji od "Image mixer" sa prvom kamerom.

E, pa kako mi je u PC-iju ostalo brdo fotosa i movie-ija - a izbrisano sa DVD-RW, trebalo je sve ponoviti.
Na Vasem forumu naisao sam na podatak da je Vegas najbolji i nabavio program i sve radi izuzev sto sa JA gubim i trazim pomoc.

Zasto Vam sve to pisem? Zato da pokusate shvatiti koliko mi je stalo do obrade videa...polako prelazi i na porodicni problem - po onoj: "...nisi sposoban niti video napraviti.....a ima decki koji sve znaju....." i tako to.
Zto sam i kupio najbolji - Vegas 6.
Da nisam najbolji...znam....ali pokusati cu....ipak radim do 16 sati....pa koliko uspijem u slobodno vrijeme....ako uopce ga i imam.

Gospodinu Korisnicko_ime cu se osobno obratiti kad zapnem....nemojte se ljutiti ako i moja supruga Vam se obrati...jer kao ja ne shvacam...Ona da:

Eto....malo sam bio poduzi...ali to je zato da shvatite ozbiljnost mojeg upita, moga obracanja Vama i tako to.

Ugodnu vecer Vam zelim.

Mister Rap: Piraterija nije dozvoljena



[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 21.10.2005. u 13:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

korisnicko_ime

Član broj: 38909
Poruke: 113
*.absolutok.com.



+3 Profil

icon Re: Program za video SONY VEGAS 6 20.10.2005. u 23:02 - pre 224 meseci
Mislim da ce gospodin admin tek zbog ovog Off topica da se naljuti :)
A to sto si iz Zagreba kakve veze ima?Ovde nema politike, vec samo ucenje...ovo je skola

Sony Vegas se ne moze reci da je najbolji ili nije (po meni jeste), ali bitno je da je to profesionalni alat za video obradu ( po meni najlaksi od svih) i sa njim mozes sve da uradis kao i sa nekim skupljim resenjima.

Najbitnije je ako si bas pocetnik da znas da se na slovo S na tastaturi sece video i onda mozes da seces suvisne delove, a kada zblizis dva dela tada dobije mesto za tranzicije ( prelaze sa efektima ili klasicne).

I kad napravis video ides na file render as i snimis u zeljeni format ( obicno avi PAL DV)

Poz, i kazi zeni da se i ona malo prikljuci forumima, jer je snaga u zajednici, pa nemora uvek da bude opensource, vec moze i familysource :) (ode i ja u offtopic)

[Ovu poruku je menjao korisnicko_ime dana 21.10.2005. u 00:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.raf.edu.yu.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Program za video SONY VEGAS 6 21.10.2005. u 12:16 - pre 224 meseci
Da van teme ste ali tolerisemo. Skemo molio bih te da se upoznas sa pravilnikom foruma prije nego sto postujes na isto. U buduce piraterija ce biti brisana bez obrazlozenja.
Pogledaj pp.
 
Odgovor na temu

Skembo
Zagreb

Član broj: 35129
Poruke: 10
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Program za video SONY VEGAS 6 22.10.2005. u 06:43 - pre 224 meseci
Mister_rap...sorry.

Ne zelim nikog ometati ili bilo kakove destrukcije Foruma ciniti, ponajmanje politika koja me ne zanima....nego eto....ja sam takav pa volim sve nasirooooko. Zapravo, glupo je, znam - sorry.

Mucim se sa tim programom a Vi ste svi izrazili spremnost za pomoc. Hvala.
Pokusati cu ubuduce (a sigurno ce biti ubuduce) na private traziti mala pojasnjenja.

Svima lijepi pozdrav i jos jednom "sorry !

Skembo - Zagreb

 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Program za video SONY VEGAS 6

[ Pregleda: 5096 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.