Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nevidljiva klasa u default paketu :-(

[es] :: Java :: Nevidljiva klasa u default paketu :-(

[ Pregleda: 2406 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
212.200.107.*



Profil

icon Nevidljiva klasa u default paketu :-(13.10.2005. u 02:32 - pre 225 meseci
Moze li klasa ("TaKlasa") da stoji u default bezimenom paketu u kome se (takodje) nalaze svi drugi paketi? Dakle klasa koja nema nista u package iskazu?
Kada je stavim tamo onda mi razvojno okruzenje (IDEA) za klase iz drugih paketa koje koriste tu klasu prijavljuje da se ona ne vidi (tj. da nije definisana iako sam je cak vec i kompajlirao)!?!
Kada ubacim import TaKlasa; (u neku drugu klasu) onda se TaKlasa vidi ali kompajler nece da kompajlira drugu klasu sa ovim importom jer trazi da se stavi tacka iza imena klase: TaKlasa. (kao da je u pitanju paket pa trazi tacku...)
Ima li pomoci? Stvarno bih zeleo da mi TaKlasa bude van drugih paketa...a da druge klase mogu da je koriste.
Dakle problem mi je da kompajliram druge klase koje koriste klasu TaKlasa koja se nalazi u default paketu.
Zasto druge klase ne vide klasu "TaKlasa"?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9510
82.117.206.*



+10254 Profil

icon Re: Nevidljiva klasa u default paketu :-(13.10.2005. u 07:55 - pre 225 meseci
U prinicpu moze. Posebno ako koristiš običan editor i kompajliraš iz komandne linije tj. iz bečkog fajla. Onda je tekući folder važeći bezimeni package koji se ne navodi, i kompajler traži pozivane klase (takođe bez paketa) na tekućem folderu.

Ali:

Raznorazni development environmenti umeju da budu jako, jako "nesrećni" kad ne znaju u kom je paketu koja klasa, tj, kad nema deklaracije paketa ! Mislim da Eclipse čak eksplicitno kaže da se ne koriste klase bez deklaraciej package-a. Izgleda da je i IDEA takav. Principijelan odgovor bi bio sledeći: ako koristiš neki alat ponašaj se u tako da od njega izvučeš maksimum koji on može da puži i ne pokušavaj da zaobilaziš njegova pravila. Dakle, ili ubaci sve klase u pojedine pakete (foldere) ili batali navedeni razvojni alat i koristi neki drugi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9510
82.117.206.*



+10254 Profil

icon Re: Nevidljiva klasa u default paketu :-(13.10.2005. u 07:58 - pre 225 meseci
Citat:
shima:  Stvarno bih zeleo da mi TaKlasa bude van drugih paketa...a da druge klase mogu da je koriste.

Ne razumem ovaj iskaz. Mislim malo mi je neobično to da "stvarno želiš da TaKlasa ne bude u nekom paketu". Napravi package pod nazivom "razno", "glavni", "misc" ili "common" ili "util" whatever, mora da postoji neki opis pripadnosti te klase.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Nevidljiva klasa u default paketu :-(

[ Pregleda: 2406 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.