Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta će biti sa MySQL (čitaj: Oracle kupio InnoDB)..

[es] :: Advocacy :: Šta će biti sa MySQL (čitaj: Oracle kupio InnoDB)..

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14154 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Šta će biti sa MySQL (čitaj: Oracle kupio InnoDB)..14.10.2005. u 16:36 - pre 225 meseci
Citat:
caboom: mislis, uobicajene stvari za jednu bazu podataka? :)


Misliš uobičajene stvari za (buzzwords on) enterprise-scale RDBMS (buzzwords off)?

Ozbiljno, često su mnoge karakteristike ovakvih sistema nepotrebne i mogu da uspore db engine. Recimo, BerkleyDB je sjajan DBMS, brz kao zmija i lako radi sa vrlo velikim bazama, ali nema podršku ni za SQL (ili je bar situacija bila takva 2001 kad sam poslednji put radio sa BDB-om).

E sad, nevolja je što se MySQL često koristi baš kao "enterprise" RDBMS, i stvarno mi je čudno da tek sad uvodi stored procedure.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Šta će biti sa MySQL (čitaj: Oracle kupio InnoDB)..14.10.2005. u 16:41 - pre 225 meseci
Citat:
mislis, uobicajene stvari za jednu bazu podataka? :)

Pa i rekoh "preko potrebne stvari", baš zato jer su uobičajene kod svih drugih baza.

Kako god, 5.0 samo što nije, pa nećemo da gubimo vreme pričajući o "prošlim" verzijama i njihovim nedostacima. Nadam se samo da neće da bude većih problema nakon što objave verziju 5.0.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 14.10.2005. u 17:41 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
82.117.206.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Šta će biti sa MySQL (čitaj: Oracle kupio InnoDB)..14.10.2005. u 17:05 - pre 225 meseci
Citat:
Dragi Tata: Misliš uobičajene stvari za (buzzwords on) enterprise-scale RDBMS (buzzwords off)?


pa u sustini zavisi sta ti treba, a i ljudi imaju razlicita vidjenja slozenosti i velicina baza. meni se cesto desilo da mi ti buzzwordi resavaju neke probleme. u sustini, sve moze da se odradi i sa primitivnim resenjima, ali tu je uvek pitanje performansi , vremena, total cost-a, itd. u krajnjem slucaju - uvek stoji pitanje da li ti sam mozes da odradis kvalitetnije resenje, pogotovo u timeframe-u koji ti je zadat. nikome nisu potrebni apsolutno svi feature-ovi, ali sumnjam da bi dobar deo istih postojao da neko nije zeleo da ih plati.

Citat:

Ozbiljno, često su mnoge karakteristike ovakvih sistema nepotrebne i mogu da uspore db engine. Recimo, BerkleyDB je sjajan DBMS, brz kao zmija i lako radi sa vrlo velikim bazama, ali nema podršku ni za SQL (ili je bar situacija bila takva 2001 kad sam poslednji put radio sa BDB-om).


e ima jedan mali problem sa BDB-om, a to je cena njihove komercijalne licence.

Citat:

E sad, nevolja je što se MySQL često koristi baš kao "enterprise" RDBMS, i stvarno mi je čudno da tek sad uvodi stored procedure.


pa mislim da je u pitanju problem slican kao i sa velikim brojem opensource projekata, radjen je na losim osnovama i kako apetiti rastu tako problemi isplivavaju i cesto se resavaju stap-kanap principom.

Citat:
degojs:
Kako god, 5.0 samo što nije, pa nećemo da gubimo vreme pričajući o "prošlim" verzijama i njihovim nedostacima. Nadam se samo da neće da bude većih problema nakon što objave verziju 5.0.


pa iz mog skromnog iskustva sa MySQL-om samim objavljivanjem stable verzije 5.0 bice mnogo buke, mnogo paljevine i onda ce polako poceti da isplivavaju problemi. da se ponovim, samo postojanje feature-a nista ne govori o njihovim kvalitativnim osobinama.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.dyn.optonline.net.



+6 Profil

icon Re: Šta će biti sa MySQL (čitaj: Oracle kupio InnoDB)..14.10.2005. u 17:52 - pre 225 meseci
Citat:
caboom: pa u sustini zavisi sta ti treba


Upravo tako. Za slučaj koji sam pomenuo nam je trebala jedna tabela u koju bismo mogli brzo da upisujemo i pretražujemo po ključu. Ništa više od toga, i čak je i parsovanje SQL upita nepotrebno, ali baza može da poraste nezgodno puno i engine mora da bude u stanju da zadrži visoke performanse i pri tim uslovima.

Naravno, za većinu aplikacija ovako nešto nije dovoljno.

Citat:
caboom: e ima jedan mali problem sa BDB-om, a to je cena njihove komercijalne licence.


Znam ;) bila je nešto oko 20000 USD kad smo radili sa njom, ali su imali klauzlulu da je besplatna ako je ne distribuiraš van firme.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Šta će biti sa MySQL (čitaj: Oracle kupio InnoDB)..14.10.2005. u 18:01 - pre 225 meseci
Citat:
caboom:
pa iz mog skromnog iskustva sa MySQL-om samim objavljivanjem stable verzije 5.0 bice mnogo buke, mnogo paljevine i onda ce polako poceti da isplivavaju problemi.


Ne bih rekao da je to nešto specifično za MySQL.

Citat:
da se ponovim, samo postojanje feature-a nista ne govori o njihovim kvalitativnim osobinama.


Od nečeg mora da se krene. U stvari, pitanje je koliko očekuješ..


[Ovu poruku je menjao degojs dana 14.10.2005. u 22:59 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Šta će biti sa MySQL (čitaj: Oracle kupio InnoDB)..24.10.2005. u 17:39 - pre 225 meseci
MySQL 5 izašao. Wooo-hooo :)

Lepo, lepo..



Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Šta će biti sa MySQL (čitaj: Oracle kupio InnoDB)..24.10.2005. u 18:02 - pre 225 meseci
Stara arapska poslovica (valjda arapska?) kaze: psi laju, a karavani prolaze.

Sada ce biti '* bazu koja je tek od verzije pet uvela najneophodniji **' ...

Da ponovim jos jednom: Psi laju, a karavani prolaze.

* umetni najomiljeniju psovku
** umetni najomiljeniji feature
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Šta će biti sa MySQL (čitaj: Oracle kupio InnoDB)..24.10.2005. u 18:40 - pre 225 meseci
Ajde de... ne kukaj unapred kao kakva prava strina :) Mada, nije mi ni jasno šta hoćeš tačno da kažeš - možda da ovakva unapređenja nisu bila potrebna ili da ljudi neće biti u pravu kad pljunu verziju 4, sa kojom će mnogi još dugo morati da rade?

A da psi nisu lajali, ko zna da li bi imao SP i ostalo u verziji 5 danas ili u verziji 15 za 5 godina. Očigledno da su tebe pitali, ne bi imali SP ni danas. E pa drago mi je da te nisu pitali.

Nadam se samo da neće da bude velikih bagova, iako caboom zna da hoće :> Videćemo, ali ja bih se pre kladio na MySQL 5.0 nego Firefox 1.0 :)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 24.10.2005. u 20:13 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Šta će biti sa MySQL (čitaj: Oracle kupio InnoDB)..24.10.2005. u 19:31 - pre 225 meseci
U pravu si, nije ti jasno šta hoću tačno da kažem :)

Naravno da mi se sviđaju sva unapređenja.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
82.117.206.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Šta će biti sa MySQL (čitaj: Oracle kupio InnoDB)..25.10.2005. u 11:32 - pre 225 meseci
Citat:
degojs:
Nadam se samo da neće da bude velikih bagova, iako caboom zna da hoće :> Videćemo, ali ja bih se pre kladio na MySQL 5.0 nego Firefox 1.0 :)


hm, degojs zaista nema potrebe da mi stavljas reci u usta...

Citat:
zi::
Da ponovim jos jednom: Psi laju, a karavani prolaze.


wof... da li to cini myslq nesto boljim?

[Ovu poruku je menjao caboom dana 25.10.2005. u 12:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Šta će biti sa MySQL (čitaj: Oracle kupio InnoDB)..

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 14154 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.