Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko otvaranja extensia iz Windovsa na Macintoshu

[es] :: Mac software :: Pomoc oko otvaranja extensia iz Windovsa na Macintoshu

[ Pregleda: 1884 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Pomoc oko otvaranja extensia iz Windovsa na Macintoshu11.10.2005. u 23:33 - pre 225 meseci
Evo o cemu se radi .... posto sam za Macintosh totalni laik a imam ga godinu dana i u njega sam instalirao Mac os X 10.3. ..... izuzetno sam zadovoljan sa njime, ali nazalost koristim ga samo za internet jer sve ostalo sam prinudjen da radim na PC.
Dobijao sam vec pomoc ljudi sa ovog dela foruma bas u vezi podesavanja Mac.a za Net .... i od tada samo koristim njega . Na PC. sam zaboravio da tako nesto i postoji .... nazalost posao kojim se bavim me tera da povremeno koristim i PC.

Posto dolaze zimski dani imam i nesto vise vremena za ono sto sam zapoceo da radim ... ili tacnije u pitanju je jedan dijagnosticki program za Volkswagen vozila kome je osnova Windows kao operativni sistem . ( velicine 650. Mb. )
Njega sam instalirao u PC. uz pomoc raznih sitnih programa i to mi je oduzelo dosta vremena ali uspelo je . Samo bih napomenuo da je program izuzetno zasticen jer pripada osnovnom sredstvu za rad dijagnostike na vozilima Volkswagen grupe . Posto sam taj posao doveo do samog kraja .... ostala mi je zelja da iz samog programa izvucem jos jedan deo koji sadrzi codove sa brojevima gresaka i kracim objasnjenjem sta sadrzi sama greska na vozilu .
Nisam do sada uopste zeleo da tako nesto uradim u Macintoshu jer vec sam naveo da osim interneta Macintosh ne koristim onoliko koliko on moze da mi pomogne iz razloga sto je sam program veoma da ga nazovem nezgodan i jer svaka greska prilikom pokusaja otvaranja na PC. racunara moze da izazove razne neprilike ..... brisanje drivers za CD.rom ili grafiku pa cak i totalno zakucavanje Windowsa , kada pomaze ili formatizovanje disca ili najbolja varijanta samo reinstaliranje .... bilo je takvih problema mnogo . Na moju veliku srecu imam vise PC. racunara tako da sam to radio samo na jednom dok sam sa drugim kupio sa Net.a sve ono sto sam mislio da mi moze pomoci oko instaliranja . Kako neko nebi pomislio da je to cist piratski pokusaj da se nesto zasticeno koristi za rad .... nisam to radio iz tih razloga vec je to bilo cisto da samu dijagnostiku ( hardver i softver ) upoznam sto vise kako bi mi ta saznanja pomogla u samom radu u servisu gde radim na takvoj masini i to mi je zaista dobro doslo, jer posao mi je takav da se mora pratiti sve ono novo sto nam dolazi kao oprema na vozilima .
Ostao je jedan deo koji cu u toku ove zime resiti ali .... ali ... ali .... iz tog razloga ovaj deo posla koji jos zelim da uradim voleo bi da to bude na Macintoshu uradjeno jer mi je od PC. vec muka .
Radi se o delu koji sam vec naveo ..... otvaranje samog softvera ili dela gde su Codovi sa brojevima i objasnjenjem sta koja greska znaci .
Cesto sam prisutan na delu Auto Elektronika to se vidi i u delu ..profil.. ljudima koji zatraze pomoc , vezano za A.E. izlazim u susret onoliko koliko je to u okviru mojih mogucnosti i znanja .
Iz tog razloga eto ja trazim pomoc na ovom delu kako bi taj posao zavrsio na Macintoshu .
Zaista nebih voleo da mi se desi da i Macintosha dovedem u situaciju da moram ponovo da instaliram O.S. ili nesto slicno onome sto sam imao na PC. racunaru .

Nazalost strasno sam preterao u pisanju ali verujte mi da bi mi bilo zaista zao da MAC.a upropastim .
Zato ako neko ima zelju da mi pomogne svaka i najmanja recenica ce mi sigurno dobro doci i puno znaciti .....

Interesuje me najvise ima li neko saznanje dali na MAC.u mogu otvoriti CAB. extensiju i sa kojim programom , dali takav softver potoji u verziji MAC OS X 10.3. koju ja imam instaliranu. CAB. extensiju u PC.racunaru sam otvarao uz pomoc Winimage .

Ali nije to jedina extensija koju bi trebao da otvorim, odnosno zeleo ima ih jos ..... xsl. tab. dll. vxd. bat. fbo. mes. man. str. pif. sku. trf. .... .

No najvaznija mi je CAB. sve ostalo cu verovatno dobiti otvaranjem CAB. extens.

Verujem da skoro niko nije napisao ovoliki post .... ali nisam znao kako da vam sve ovo pojasnim da bi mogao ocekivati pomoc.

Pozdrav Macintosh grupi ....... Zdravko Novi Sad.

[Ovu poruku je menjao zdravko vas 5051 dana 12.10.2005. u 00:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.yubc.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja extensia iz Windovsa na Macintoshu12.10.2005. u 09:09 - pre 225 meseci
Ne možeš, pošto je .cab win arhiva koja sadrži delove operativnog sistema, registry ključeve itd, dakle, strogo vezana za win. Isto važi i za .dll, što je dynamic link library, tj. sadrži određene rutine koje određena aplikacija poziva po potrebi, i za .bat, što je batch win komanda.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Pomoc oko otvaranja extensia iz Windovsa na Macintoshu17.10.2005. u 17:50 - pre 225 meseci
Hvala ........ henrik ...... nebojsa, na odgovoru i pomoci .... mislim da ce mi sve ovo sto si napisao pomoci jer sam negde u sebi imao nadu da se nesto na Mac.u mozda moze odraditi ali ... ovako je bolje za mene jer bar necu svoju masinu izlagati nepotrebnom mucenju ... neka taj posao odradi kineski PC. ..... ipak je PC. mnogo jeftiniji za odrzavanje ako dodje do nekih problema .

Jos jednom hvala na odgovoru ....... Pozdrav Zdravko Novi Sad .
 
Odgovor na temu

[es] :: Mac software :: Pomoc oko otvaranja extensia iz Windovsa na Macintoshu

[ Pregleda: 1884 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.