Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Maksimum stampe na canon pixma stampacima

[es] :: Ostali hardver :: Maksimum stampe na canon pixma stampacima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8706 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
212.200.74.*



+363 Profil

icon Maksimum stampe na canon pixma stampacima11.10.2005. u 12:34 - pre 225 meseci
Dakle, neka vasa iskustva sa brojem odsampanih strana na bilo kom modelu(1000, 1500, 2000, 3000, 4000). Ne racunam ovde naslednike(2200, 3200 i slicno) koji su skoro izasli. Da li je neko premasio fabricki maksimum i koji je kvar nastao posle dugotrajnog koriscenja(zapeko ketridz i sl.)?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima12.10.2005. u 08:00 - pre 225 meseci
ja sam tri puta resetovao waste ink counter, sto znaci da sam otprilike na 10000 stranica. Bez problema.
Inace, nece glava da se potrosi ili slicno , ako se redovno koristi i cisti.
Ne sme jedino da se zapekne mastilo u diznama.
Btw . moj je IP4000.
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
212.200.74.*



+363 Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima12.10.2005. u 09:02 - pre 225 meseci
Ne znam kolika je zapremina ketridza na ip4000, ali na ip1500 je veoma malo. Cak ne moze ni da se napuni kolicina kao prvi put kad ga koristis. Na najslabijem otisku moze odstampati oko 260 strana. Dopunjavao sam ketridz oko 40 puta...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima13.10.2005. u 07:49 - pre 225 meseci
Razlika u glavama i kertridzima je otprilike nebo i zemlja. Zapremina kertridza kod ip 3000 i ip4000 je bar 3 puta veca od ip1500 ( a iste kertridze koriste i ip1000 i ip2000) . Ne verujem da je bilo koji od ovih stampaca predvidjen za veliku kolicinu stampe.
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
212.200.74.*



+363 Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima13.10.2005. u 08:46 - pre 225 meseci
Zato me i interesuje sta prvo moze da se pokvari
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

djdejan

Član broj: 28622
Poruke: 138
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima21.10.2005. u 13:48 - pre 225 meseci
U cemu je razlika izmedju Pixma IP4000 i IP4200 ???
 
Odgovor na temu

pitchwayz

Član broj: 48972
Poruke: 28
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima26.10.2005. u 01:17 - pre 225 meseci
Razlika je u velicini kapljice, tj. rezoluciji. 4200 (9600dpi) je nov model koji ima duplo manju kapljicu (1 pikolitar), a 4000 (4800dpi) 2 pl.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima26.10.2005. u 10:09 - pre 225 meseci
A koliko je onda zapremina ketridza ip1500?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.metrohive.net.



+2 Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima19.01.2006. u 01:25 - pre 222 meseci
zanimaju me detalji oko refilovanja canon pixma ip 4200 moze li se koristiti boja kao za model 4000
i kako se restartuje ketridz ima li nekih vecih problema
 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima19.01.2006. u 01:43 - pre 222 meseci
ljudi ..je li probao neko da odstampa pixmom muflon foliju ? (samolepljiva folia) imam ip1500 ... stampa fotografije ... al sto nece foliju >>> sve sam probao ...svaki tip papira i NECE .. ima li neka caka da to stampa kako treba ?
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima19.01.2006. u 07:55 - pre 222 meseci
Ajmo redom

Citat:
codeus: ljudi ..je li probao neko da odstampa pixmom muflon foliju ? (samolepljiva folia) imam ip1500 ... stampa fotografije ... al sto nece foliju >>> sve sam probao ...svaki tip papira i NECE .. ima li neka caka da to stampa kako treba ?


Ne mozes stampati na sjsnu povrsinu ( foto papir je nesto drugo, taj ima emulziju ).
Kupi samolepljivi papir, cija je povrsina kao obican papir, ili "self adhesive transparent paper a4 for ink jet".

Citat:
sveznalica: zanimaju me detalji oko refilovanja canon pixma ip 4200 moze li se koristiti boja kao za model 4000
i kako se restartuje ketridz ima li nekih vecih problema


Kupi neku od kvalitetnijih boja za dopunu, de ne bi zacepio dizne u glavi stampaca. Kertridz ne mozes resetovati, nego "kazes stampacu" da ne obraca paznju vise na nivo preostalog mastila ( kada se mastilo iz kertridza isprazni, posle ce uvek prijaviti kao prazan ), a o tome vec imas temu na forumu.U sustini ako ti je boja "radila normalno na IP4000, onda ce raditi i na IP4200. Najbolje je kupiti nove kertridze

Pozdrav.
Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.metrohive.net.



+2 Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima19.01.2006. u 13:46 - pre 222 meseci
ja sam kupio boje e sad ,da li je bolje da dopunjavam ketridze pre nego sto senzor u njima primeti nedostatak boje. Jer mislim ako ketridz nikad ne dozivi da se isprazni preko 70% nece dolaziti do ostecivanja sundjerica i filtera na dnu ketridza,a i stampac ce biti u zabludi tako da mislim da ovo nije losa ideja i mozda da punjenje izvrsim da i nevadim ketridze.
 
Odgovor na temu

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.metrohive.net.



+2 Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima19.01.2006. u 14:24 - pre 222 meseci
I ko je lud da da 10 e po jednoj boji a stane 13 mililitara.
ja sam kupio 3 x200 ml c m y + crnu 100ml znaci 700 ml boje za 3300 din

znaci mogu puniti 15 puta za cenu 1 novog. plus mi firma garantuje da je boja vrhunska i da je kvalitetnija od american ink jeta.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima19.01.2006. u 21:02 - pre 222 meseci
Nisam koristio Canon štampače mada će sledeći da bude sigurno neki od njih, da li on stvarno ima senzore ili tu procenu radi na neki drugi način? Mislim da ovaj moj stari HP broji odštampane strane i na osnovu toga proceni da li je potrošeno mastilo. Srećom se lako resetuje pa se ne buni previše.
 
Odgovor na temu

Joseph B.
Vojvodina

Član broj: 35932
Poruke: 421
*.leased.neobee.net.



Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima20.01.2006. u 09:10 - pre 222 meseci
Citat:
sveznalica: ja sam kupio boje e sad ,da li je bolje da dopunjavam ketridze pre nego sto senzor u njima primeti nedostatak boje. Jer mislim ako ketridz nikad ne dozivi da se isprazni preko 70% nece dolaziti do ostecivanja sundjerica i filtera na dnu ketridza,a i stampac ce biti u zabludi tako da mislim da ovo nije losa ideja i mozda da punjenje izvrsim da i nevadim ketridze.


Nije senzor u pitanju, ne znam sada kako to tacno radi, nisam puno citao o tome.
Ali otprilike radi slicno kao i na starijim modelima, kao sto je IP4000, koji broji "ispljunute" kapljice mastila, samo sto ovde stampac valjda ucita te podatke u kertridz koji to zapamti. Tako nekako. Sto se tice punjenja, puni kada je prazan, neces ti nikad isprazniti mastilo iz sundjera. I obavezno izvadi kertridz koji punis, ne znam odakle ti ideja da punis dok je ukljucen stampac i dok je jos u glavi. Sta ako se stampac seti da si dosta dugo ostavio poklopac otvoren, i ode glava na ciscenje sa zabijenom iglom u kertridzu...
Nemoj to raditi...

Citat:
sveznalica: I ko je lud da da 10 e po jednoj boji a stane 13 mililitara.
ja sam kupio 3 x200 ml c m y + crnu 100ml znaci 700 ml boje za 3300 din

znaci mogu puniti 15 puta za cenu 1 novog. plus mi firma garantuje da je boja vrhunska i da je kvalitetnija od american ink jeta.


I vise od 10 €...Nemoj misliti da nekima nije vazan kvalitet...Video sam rezultate sa svakakvim mastilima, i stvarno nije samo reklama da izmedju fotografije odstampanom na canon papiru sa originalnim kertridzima, i onih koji su na "nekakvom" papiru, i sa punjenim kertridzima nebo i zemlja razlika. Ali izmedju cena je naravno nebo i zemlja razlika.

Freedom of mind!
 
Odgovor na temu

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.metrohive.net.



+2 Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima20.01.2006. u 15:00 - pre 222 meseci
nisam bukvalno punio dok je na glavi stampaca ,ali sigurno broji kapljice jer ne zavisno koliko ima mastila u rezervaru on pokazuje da se boja trosi.

Sto se tice kvaliteta mastila koje sam dosuo u polu pun rezervar ucinio sam to u toku stampe,tako da nisam primetio nikakvu razliku izmedju prvih 30 slika i posle punjenja nekih dvadesetak.Jeste da je mastilo u njemu izmesano pola pola ali opet ako je nebo i zemlja trebalo bi da se primeti barem nijansa.

pa cak i da se pojavi razlika moze se donekle korigovati u softveru.
Videcu na duge staze kako se ponasaju euro-jet boje.

Cuo sam od nekog servisera da se ketridz moze resetovari pritiskom na srednje dugme u trajanju desetak sekundi to nisam probao jer jos nisam istrosio boje do kreja kada bi trebalo da za treperi lampica na tom dugmetu.

pozdrav

 
Odgovor na temu

zjkiza

Član broj: 20779
Poruke: 27
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima09.02.2006. u 22:56 - pre 221 meseci
Amerikan Ink jos nije izbacio mastilo za CANON pixme, jedino mastilo za cenon od amerikan mastila je za 4 pl kapljicu.
Znam dosta ljudi koji su sa Amerikan Ink mastilom unistili (zapusili ) glave na canon pixmi.

Tako da ce ti se veoma brzo zapusiti glava !!!!

Trenutno kod nas mozes naci mastilo ink4jet za Canon pixmu od 1pl

Pozdrav.

[Edit by StORM48: Zabranjeno reklamiranje na forumu! Koristite PP!]

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 10.02.2006. u 00:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.metrohive.net.



+2 Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima11.02.2006. u 02:17 - pre 221 meseci
sto se tice amerikan ink jet mastila od te firme sam probao pigmentnu crnu,a od euro ink sam probao ostale 4 boje i nisam bas zadovoljan.Malko mi vuce slika u crveno. U koliko ink4jet ima zaista kvalitetno mastilo koje odgovara modelu 4200
to je odlicno. samo me brine naziv firme ink4jet nisam nigde naisao na neki ozbiljan sajt o postojanju te firme.I zanima me da li ta firma ako je iole ozbiljna proizvodi mastilo za osmobojnu stampu.
 
Odgovor na temu

sveznalica

Član broj: 49156
Poruke: 265
*.metrohive.net.



+2 Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima11.02.2006. u 02:28 - pre 221 meseci
I da napomenem nemam problema sa zapusavanjem.
mastilo euroink me je kostalo 4,5 dinara po mililitru na kolicinu od 200ml po boji
i sa njim sam odstampao do sad oko 400 fotografija 15x10 cm na foto papiru u naj visoj rezoluciji,i kazem jedina zamerka malko vuce na crveno.
ta mana se tesko koriguje jer se ispoljava na sivoj boji mislim na svetlo sivu koja malko vuce na crvenu.
Kada smanjim crvenu boju na softveru opet isti problem na svetlo sivom dok se primeti na crvenim delovima slike da je svetjije.
sto znaci da printer pravi sivu boju od 3 colorne boje sve dok nepocme da mesa crnu tek tada ta anomalija prestaje da se uocava. e softver ne moze da utice na taj proces
 
Odgovor na temu

zjkiza

Član broj: 20779
Poruke: 27
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Maksimum stampe na canon pixma stampacima11.02.2006. u 07:53 - pre 221 meseci
Sobzirom na problem koji si naveo

---------------------------------------------------------------
i kazem jedina zamerka malko vuce na crveno.

ta mana se tesko koriguje jer se ispoljava na sivoj boji mislim na svetlo sivu koja malko
vuce na crvenu.

Kada smanjim crvenu boju na softveru opet isti problem na svetlo sivom dok se primeti na
crvenim delovima slike da je svetjije
-------------------------------------------------------------

znaci da su boje razvodnjene i da nemaju dobru pigmentaciju !


Cenon pixma vec ima kertridz sa sivom bojom ! To je kertridz broj 8BK i u njega ide foto crna (kod cenon pixme to je crna boja sa oznakom A)!


zato i imas problem koji si naveo !!!
--------------------------------------------------------------------------------
sto znaci da printer pravi sivu boju od 3 colorne boje sve dok nepocme da mesa crnu tek
tada ta anomalija prestaje da se uocava
--------------------------------------------------------------------------------

INK4JET ima sve tipska boje :
Cyan/Magenta/Yellow/Black
Foto : Cyan/Magenta/Black

Cenon pixma je izbacila do sada stampace sa 6 bojmon stampom, a ima opcioni kertridz sa 7 bojmu.


---------------------------------------------------------------------------------
samo me brine naziv firme ink4jet nisam nigde naisao na neki ozbiljan sajt
o postojanju te firme
---------------------------------------------------------------------------------





[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 18.12.2006. u 23:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Maksimum stampe na canon pixma stampacima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8706 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.