Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?

[es] :: ISP :: ADSL :: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?
(Zaključana tema (lock), by djricky)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 38992 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?14.02.2007. u 22:28 - pre 208 meseci
Citat:
Hackman: Kad sam u ponedeljak otišao da podnesem zahtev za povećanje brzine u Ptt
pitao sam devojku koja radi tamo dali oni nešto znaju oko tog famoznog
povećanja brzine na jedan ili više megabajta, rekla mi je da je ona to čula
od korisnika i da njima nešto tako niko zvanično nije kazao. Inače moram da
ih pohvalim u ponedeljak sam podneo zahtev a sad sam video da su mi povećali
na 512. Svaka čast za ažurnost tako se radi a ne kao pilićarski provajderi
na čelu salelekomom

A sta mislis ko ti je povecao brzinu tehnicar u PTT-u ili tehnicar u Telekom-u?
Ne branim Telekom, ali od njega mnogo me vise nerviraju preprodavci njegovih usluga, koji na osnovu boljih ili losijih veza sa direktorima telekoma izigravaju neke internet provajdere, a u stvari su samo obicni nakupci i preprodavci.
Bio sam na PTT ADSL-u , sad kod Telekoma.Tehnicku podrsku PTT-a sam zvao svake nedelje bar jedanput, telekom samo jednom pre mesec dana kad je pola grada imalo problem sa ADSL-om.
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?14.02.2007. u 23:17 - pre 208 meseci
Glavna stvar je smanjenje cena linkova provjderima, i eventualno smanjenje cene zakupa ADSL portova, kako ne bi bili prinudjeni na to da nakace ogroman broj korinika na skroman link.

Ukoliko telekom ponudi ADSL duplo vece brzine, a ne smanji cene linkova, pa to ce biti prava papazjanija po provajderima, i na kraju ce svi propasti, a onda ce telekom moci da radi sta hoce :(

Pogotovu sto je telekom usao na trziste maloprodaje ADSL-a.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?14.02.2007. u 23:26 - pre 208 meseci
pa ja sam podneo zahtev ptt-u pa logično bi bilo da su oni
Hackman
 
0

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?15.02.2007. u 06:44 - pre 208 meseci
Citat:
Hackman: pa ja sam podneo zahtev ptt-u pa logično bi bilo da su oni

E pa nije ,jer su oni podneli zahtev Telekom-u da to odradi.Secam se poziva PTT korisnickom servisu u popodnevnim satima.
ja- znate ne radi mi internet
PTT - inzenjeri ne rade posle podne ,nazovite pre podne pa ce inzenjeri da obaveste Telekom
i ja tu resim da predjem na Telekom da makar smanjim broj prenosioca poruka Telekom-ovom korisnickom servisu.
 
0

Hackman
Dalibor Savic
Srbija,Nis

Član broj: 13338
Poruke: 832
*.net
Via: [es] mailing liste

ICQ: 245300916


+12 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?15.02.2007. u 12:57 - pre 208 meseci
Dobro ja sam za sad veoma zadovoljan ptt-om i ne planiram da ga menjam nadam
se da će ovako kvalitetna usluga ostati i pored toga što su snizili cene
Hackman
 
0

miki_250
milan markovic
beograd

Član broj: 81008
Poruke: 211
91.150.96.*



+2 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?15.02.2007. u 20:42 - pre 208 meseci
telekom ce polako da pojede ove pilicare a tako i treba necu da branim telekom ne kazem da su cvecke ali kad pocnu ovi iz korisnickih servisa provajdera da se proseravaju za razne stvari onda ti postane muka.........presao sam kod telekoma i sasvim sam zadovoljan uslugom jedino sto su ljudi normalno krenuli kod njih da se prijavljuju a oni ne mogu da odrade sve na vreme ali nisu oni dzabe ulozili tolike milione evra u fiksnu telefoniju nego da pojedu ove pilicare koji bi da se ocesu o sve sto mogu i sto im se pruzi prilika
 
0

Alekssandar
Alekssandar
Srbija

Član broj: 99793
Poruke: 31
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?21.02.2007. u 15:20 - pre 208 meseci
Bice sigurno, bar su mi tako rekli u sezamu kad sam uplacivao adsl, ali kad ce ni oni ne znaju.
Kazu ne zavisi od njih nego od telekoma.
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?21.02.2007. u 16:41 - pre 208 meseci
posto jos uvek nema nikakvih zvanicnih informacija, zamolio bih vas da se uzdrzite od daljih komentara u ovoj temi, dok neko ne sazna nesto bar priblizno zvanicno, a ne sta mu je rekla "teta sa saltera"
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.223.*



+4 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?10.03.2007. u 19:00 - pre 207 meseci
Evo, dođe i čuveni Mart, pa ništa...

Pozdrav!
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.108.*



+11 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?10.03.2007. u 20:16 - pre 207 meseci
Pitah neki dan na konferenciji za stampu direktroa Telekoma i on rece da sada nisu planirali ali da je to trend u svetu tako da ce verovatno i Telekom tako raditi. Nije zeleo da precizira kada ce se to desiti.
 
0

worthy

Član broj: 70075
Poruke: 150
*.cpe.vektor.net.



+9 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?11.03.2007. u 13:33 - pre 207 meseci
Evo šta mi je odgovorio jedan provajder

Povecanja brzine inicijalno su najavljena za mart. Iz iskustva sa
telekomom i njihovim mogucnostima, efikasnoscu u realizaciji i
postovanju rokova - mada u ovom slucaju nikome i nista nisu obavezni da
izvrse jer konkretan datum nisu jos predstavili, mozemo pretpostaviti da
ce se to pomeriti za drugi kvartal ove godine.
 
0

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?26.03.2007. u 12:02 - pre 207 meseci
Ma... to im nije problem kapacitet im je isti.. provajderi dobijaju isto za 2mbit kao i za 768... eh sad sto oni nista ne rade i sporo uwode adsl... tesko da cemo mi ovo skoro docekati...


p0z, Marko
 
0

Goran Nikolovski
Subotica

Član broj: 15308
Poruke: 247
91.150.98.*

Sajt: goran-nikolovski.blogspot..


+1 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?26.03.2007. u 15:20 - pre 207 meseci
Ovih dana je bila konferencija za novinare u Subotici i neki lik iz Telekoma je rekao nesto u fazonu kao da ce biti ili povecanje brzine ili smanjenje cena, samo to je rekao tako stidljivo i zamrseno da ni sam ne znam sta je mislio.
 
0

SindzaBG
SindzaBG
Beograd

Član broj: 68931
Poruke: 677
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?28.03.2007. u 11:42 - pre 206 meseci
Pre dva dana sam poslao meil Sezamu u vezi povecavanja brzine:

_________________________________________________
Pozdrav svima.

Pre odredjenog vremena dobio sam informaciju iz vase Tehnicke Podrske da ce brzinu od 256/64 zameniti 512/128 ali ce cena ostati ista (1.499 diniara).

Da li je ovo tacno i ako jeste kad mogu da se nadam ovoj promeni.

Hvala na obavestenju.
_________________________________________________

I dobio odgovor:

_________________________________________________

Bile su nezvanicne najave iz Telekoma da ce se podici brzina za ADSL korisnike
linearno od februara meseca ove godine, koja nazalost jos uvek nije
realizovana. Obavesticemo Vas kada dobijemo zvanicnu najavu i rok za izmenu
brzine.

Srdacan pozdrav,
Sladjana Milenkovic
SezamPro korisnicki servis
_________________________________________________
 
0

miodrag77
Miodrag Dragic
NS

Član broj: 43159
Poruke: 59
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?28.03.2007. u 13:37 - pre 206 meseci
Telekom je poceo da menja opremu u centralama na ADSL2+.
Problem je sto opremu koju sada stavljaju je veoma kvalitetna da sada na nekim centralama na kojima je izmena izvrsena ima jako velikih problema.
Primera ja sam na centrali BETANIJA - Novi Sad i posle promene imam protok od 4 - 12 kb/s.
Neki korisnici na ovoj centrali nemaju cak nikakav protok ili nemogu da se konektuju na centralu.

Tako da mislim da skoro nece biti povecanje brzine. (Ne mogu da ispostuju ni minimalne 256/64)
 
0

Goran Nikolovski
Subotica

Član broj: 15308
Poruke: 247
77.46.229.*

Sajt: goran-nikolovski.blogspot..


+1 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?28.03.2007. u 15:01 - pre 206 meseci
Citat:
miodrag77: Telekom je poceo da menja opremu u centralama na ADSL2+.
Problem je sto opremu koju sada stavljaju je veoma kvalitetna da sada na nekim centralama na kojima je izmena izvrsena ima jako velikih problema.
Primera ja sam na centrali BETANIJA - Novi Sad i posle promene imam protok od 4 - 12 kb/s.
Neki korisnici na ovoj centrali nemaju cak nikakav protok ili nemogu da se konektuju na centralu.

Tako da mislim da skoro nece biti povecanje brzine. (Ne mogu da ispostuju ni minimalne 256/64)

Dobro to je jedan primer, i to ne znači da neće povećati brzine.

Koliko znam sva oprema koja se sada postavlja je u skladu sa ADSL2+ tehnologijom. Npr. u Subotici je oprema ADSL2+ (bar su tako rekli na konferenciji za novinare).
 
0

Forumi.co.yu
Jovan Petrovic
Nema se.. :D
Majdanpek

Član broj: 133904
Poruke: 15
91.150.121.*

ICQ: 271861335


Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?29.03.2007. u 21:03 - pre 206 meseci
Pa svuda je aDSL2+
Forumi.co.yu
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.adsl.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?29.03.2007. u 22:00 - pre 206 meseci
ponavljam molbu od pre mesec dana... znaci, nemojmo dzabe tupiti zube, ako cemo samo nagadjati...
najlakse meni da zakljucam temu...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

Dishko
David Isaak
Network/System Administration, Direct
Group d.o.o.
Karaburma, Beograd

Član broj: 90554
Poruke: 174
*.prsti.co.uk.



+3 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?01.06.2007. u 19:35 - pre 204 meseci
Ahm, jos uvek nije zakljucana... loool

Samo jedna sitnica, nije svuda ADSL 2/2+ , mada je sada uglavnom svako prosirenje takvo.

Elem, dodje ono sto je bila nezvanicna najava, a niti se sta desilo, niti se doslo do druge nezvanicnije najave, kamo li do zvanicne.

Drzavni monopol je uvek bio najgori, ovaj ako je ikako moguce ide jos nize... deception, deception, deception... .

poz


djricky: sad jeste...


[Ovu poruku je menjao djricky dana 01.06.2007. u 22:17 GMT+1]
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself.
(Friedrich Nietzshe)
 
0

[es] :: ISP :: ADSL :: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?
(Zaključana tema (lock), by djricky)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 38992 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.