Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Doprinosi za zaposlene

[es] :: Vodič za posao :: Doprinosi za zaposlene

[ Pregleda: 9808 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Doprinosi za zaposlene18.12.2005. u 02:57 - pre 223 meseci
Nacuo sam da ce isti biti smanjeni od nove godine. Trac ili istina?
Mozda znate neki sajt gde mogu o ovome da se informisem?
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.74.EUnet.yu.



+52 Profil

icon Re: Doprinosi za zaposlene19.12.2005. u 00:26 - pre 223 meseci
Ne verujem dok ne vidim napismeno! :)

Mislim da Fond PIO nema svoj sajt, jedini link koji sam našao je www.pioz.co.yu ali izgleda da ne radi.

Probaj da proveriš kod Ministarstva za rad, zapošljavanje i socijalnu politiku: www.minrzs.sr.gov.yu
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Doprinosi za zaposlene19.12.2005. u 00:30 - pre 223 meseci
Dinkic je neki dan na TV rekao da ce biti smanjeni, ali tek u 2007-oj.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Doprinosi za zaposlene19.12.2005. u 00:38 - pre 223 meseci
Tacno tako, od 1.januara 2007. godine bice smanjene stope doprinosa za zaposlene. Suficit iz ove godine bez usmeren upravo na to, tacnije bice usmeren za reformu socialnog i penzionog osiguranja tako da ce se steci uslovi da se stope doprinosa smanje. 2007. godine treba da budu doneseni i zakoni koji ce se ticati svega toga.
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 275



+63 Profil

icon Re: Doprinosi za zaposlene19.12.2005. u 14:09 - pre 223 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: Ne verujem dok ne vidim napismeno! :)

Mislim da Fond PIO nema svoj sajt, jedini link koji sam našao je www.pioz.co.yu ali izgleda da ne radi.

Probaj da proveriš kod Ministarstva za rad, zapošljavanje i socijalnu politiku: www.minrzs.sr.gov.yu


Mala ispravka, PIOZ bi trebao da ima svoj sajt na www.pioz.org.yu - ali takodje ne radi :).

(PIOZ je neprofitna orgranizacija i kao takva ima prava na org domen)

 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.222.eunet.yu.



+52 Profil

icon Re: Doprinosi za zaposlene24.12.2005. u 01:19 - pre 223 meseci
Generalno si u pravu. Međutim, ja sam samo naveo link koji sam pokupio odavde.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.83.beocity.net.



+52 Profil

icon Re: Doprinosi za zaposlene10.01.2006. u 06:17 - pre 222 meseci
Ma­nji po­rez fir­ma­ma

BE­O­GRAD - Do­dat­no sma­nje­nje po­re­za i do­pri­no­sa za pri­vre­du pla­ni­ra­no je i za ovu go­di­nu - tvr­de nad­le­žni u Vla­di Sr­bi­je i do­da­ju da je fi­skal­no op­te­re­će­nje u upra­vo pro­šloj 2005. go­di­ni već uma­nje­no i to za 1,5 od­sto bru­to dru­štve­nog pro­iz­vo­da.
Na pi­ta­nje za­što srp­ska pri­vre­da baš i ne ose­ća da ima, ka­ko sta­ti­sti­ka ka­že, tre­nut­no naj­ni­že po­re­sko op­te­re­će­nje u Evro­pi, struč­nja­ci od­go­va­ra­ju da fir­me u Sr­bi­ji to i ne ose­ća­ju, jer pre sve­ga ni­su eko­nom­ski sna­žne. Ne tre­ba, na­i­me, za­bo­ra­vi­ti da ni­ži bru­to dru­štve­ni pro­iz­vod od Sr­bi­je ima­ju sa­mo Ukra­ji­na, Al­ba­ni­ja, Gru­zi­ja i Mol­da­vi­ja. Po­red to­ga, Sr­bi­ja se i da­lje bo­ri sa iz­u­zet­no ve­li­kom jav­nom po­tro­šnjom. Isti­na je, me­đu­tim, da je ona u pret­hod­noj go­di­ni uma­nje­na za 44 od­sto na 41,3 od­sto bru­to dru­štve­nog pro­iz­vo­da, od­no­sno za 2,7 od­sto.

S dru­ge stra­ne, pri­vre­da želj­no oče­ku­je da se ostva­re dav­no da­ta obe­ća­nja o uma­nje­nju po­re­za i do­pri­no­sa za za­po­sle­ne. Ka­žu, sa­da­šnje re­še­nje gde po­slo­da­vac uko­li­ko že­li da is­pla­ti je­dan di­nar za­po­sle­nom, dr­ža­vi po ra­znim osno­va­ma mo­ra da upla­ti 73 pa­re za po­re­ze i do­pri­no­se, do­vo­di u pi­ta­nje nji­ho­vo po­slo­va­nje.

Dr­žav­na ka­sa u pret­hod­noj go­di­ni bi­la je li­kvid­na, što osta­vlja pro­stor da se da­va­nja pri­vre­de sma­nje. Za sa­da, me­đu­tim, po usvo­je­nom bu­dže­tu no­vac iz pla­ni­ra­nog su­fi­ci­ta ići će pre sve­ga, u fond za mla­de ta­len­te, is­pla­tu du­go­va pen­zi­o­ne­ri­ma, za­tim u fon­do­ve za re­sti­tu­ci­ju, stam­be­ne kre­di­te za mla­de i mi­kro­kre­di­te za sa­mo­za­po­šlja­va­nje.

Nad­le­žni do­da­ju da se, u ovoj go­di­ni, otva­ra pro­stor i za sma­nje­nje po­re­za i do­pri­no­sa na za­ra­de. Me­đu­tim, ne­zva­nič­no, ova pro­me­na sto­pa će, svi su iz­gle­di, sa­če­ka­ti kraj ove, ako ne i na­red­nu go­di­nu.


DO­PRI­NO­SI I DO­BIT

DR­ŽAV­NA ka­sa je za ovu go­di­nu iz 2005. pre­ne­la ukup­no 330 mi­li­o­na evra li­kvid­nih sred­sta­va.

Po osno­vu po­re­za i do­pri­no­sa za za­po­sle­ne na­pla­će­no je 22 od­sto vi­še ne­go pret­hod­ne go­di­ne.

- To je u skla­du sa ra­stom re­al­nih pla­ta - na­gla­ša­va­ju u Vla­di Sr­bi­je.
U isto vre­me, dr­žav­na ka­sa pri­ho­do­va­la je 250 mi­li­o­na po osno­vu po­re­za na do­bit. Srp­ske fir­me su, na­i­me, po­re­zni­ci­ma pri­ja­vi­le da su u pro­šloj go­di­ni ima­le 1,25 mi­li­jar­di di­na­ra do­bi­ti.


PLA­ĆA­NjE PO­RE­ZA NA DO­DA­TU VRED­NOST: PRI­JA­VE JOŠ DA­NAS

BE­O­GRAD - Da­nas je po­sled­nji dan za pod­no­še­nje po­re­skih pri­ja­va za pla­ća­nje po­re­za na do­da­tu vred­nost za de­cem­bar pro­šle go­di­ne, od­no­sno za one ko­ji da­žbi­ne pla­ća­ju kva­r­tal­no, po­sled­nje tro­me­seč­je.

Svi ob­ve­zni­ci PDV du­žni su da za­ključ­no sa da­na­šnjim da­nom iz­mi­re svo­je po­re­ske oba­ve­ze. S ob­zi­rom da smo pret­hod­nih da­na pra­zno­va­li, Po­re­ska upra­va Sr­bi­je po­nu­di­la je svim po­re­skim ob­ve­zni­ci­ma da svo­je pri­ja­ve po­ša­lju i pre­po­ru­če­nom po­štom na adre­su nad­le­žne fi­li­ja­le Po­re­ske upra­ve.

Po osno­vu po­re­za na do­da­tu vred­nost dr­ža­va je, ina­če, u pro­šloj go­di­ni pri­ho­do­va­la za 30 od­sto vi­še ne­go što je to, u go­di­ni pre, do­neo po­rez na pro­met.


Izvor: Večernje novosti
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Doprinosi za zaposlene10.01.2006. u 10:02 - pre 222 meseci
Citat:
dr­žav­na ka­sa pri­ho­do­va­la je 250 mi­li­o­na po osno­vu po­re­za na do­bit. Srp­ske fir­me su, na­i­me, po­re­zni­ci­ma pri­ja­vi­le da su u pro­šloj go­di­ni ima­le 1,25 mi­li­jar­di di­na­ra do­bi­ti.

Da ne bude zabune sta je prosla a sta ova godina, sigurno se misli na dobit ostvarenu u 2004-oj godini. Prijave poreza na dobit za 2005-u se podnose do kraja februara 2006-e pa s'obzirom na praznike i obaveze pravljenja izvestaja o PDV-u ne verujem da je i jedna firma stigla da obradi dokumentaciju do danas, dostavljanje poreskoj upravi i obradu podataka od strane iste da i ne pominjemo.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.83.beocity.net.



+52 Profil

icon Re: Doprinosi za zaposlene10.01.2006. u 10:43 - pre 222 meseci
Tačno tako, o tome svedoči i u to vreme aktuelna stopa poreza od 20% koja je primenjena u računu. Trenutno važeća stopa poreza na dobit je 10%.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Doprinosi za zaposlene

[ Pregleda: 9808 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.