Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?

[es] :: ISP :: ADSL :: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?
(Zaključana tema (lock), by djricky)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 39130 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?31.12.2006. u 14:08 - pre 210 meseci
nema potrebe za izvinjavanjem, hvala na informaciji...

ali... sacekajmo zvanicne informacije, da ne bi trubili ovde u prazno.

kao i uvek, mozete me kontaktirati na PP za bilo kakva pitanja...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?01.01.2007. u 01:05 - pre 210 meseci
Citat:
GFC: Beocity je opet "čačkao" na onom svom flash brzinometru :) pored toga što je postavio veće brzine pre dve nedelje, sada korespondirajuće strelice postavio na 512/1024/2048kbps, koje su do pre 2-3 dana bile na 256/512/768 iako su i veće brzine bile naznačene :)))))) Imamo čemu da se nadamo :)


Nadaj se svakako, nego taj "brzinomer" na beocityjevom sajtu je obična glupost. Ja se povežem preko jednog ISDN kanala i on mi pokazuje negde između 130-190kb/s (a kanal ima ravno 64kb/s)
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?01.01.2007. u 01:33 - pre 210 meseci
tema nije beocity brzinomer...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

GFC
Ghostbuster
Beograd, Srbija

Član broj: 21830
Poruke: 316
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?06.01.2007. u 16:39 - pre 210 meseci
Evo prve potvrde od jednog provajdera!

Beocity: (www.beocity.com)

Citat:
... Brz, pouzdan a jeftin pristup Internetu velikih brzina, vec sada do 768Kb/s, u drugom kvartalu 2007. i do nekoliko Mb/s, preko postojece telefonske linije a bez zauzeca telefonske linije ...


Dakle, drugi kvartal 2007, iliti APR/MAJ/JUN :)
G H O S T B U S T E R
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?06.01.2007. u 18:49 - pre 210 meseci
Hahaha... JAMB u NAJAVI!

Dajte bre... 'ajde da prestanemo da se ložimo na NEOBJAVLJENO kao mladi majmuni!

Moram da vam priznam da sam 1.1.2007 ujutro očekivao poruku: Speed: 512.0 Kbps!!!

'Oće, mac!!!

To lupetanje ima istu težinu kao izjava da Srbija ima u posedu nevidljivi (stealth) avion-lovac! Dovoljno je da to javno objavimo svetu, pa da nas imaju "u vidu"!
Ne vidi se, ali ko zna... možda je istina (mad Serbs!)?

Pozdrav!

Citat:
... Brz, pouzdan a zamalo jeftin pristup Internetu velikih brzina, vec sada do valjda.. 768Kb/s u drugom kvartalu 2007. Biće i do nekoliko Mb/s ako se složi gdin. Jeremić, a sve to preko postojece loše telefonske linije...


[Ovu poruku je menjao djricky dana 06.01.2007. u 21:09 GMT+1]
 
0

miki_250
milan markovic
beograd

Član broj: 81008
Poruke: 211
*.adsl.beocity.net.



+2 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?07.01.2007. u 01:15 - pre 210 meseci
Svaki provajder moze i sada da pusti 2mb jer oni od telekomu zakupljuju portove od 2mb tako i beocity u zelji da privuce korisnike nudi 2mb tj zakup celog porta (samo je pitanje koliko ce provajderi da dobiju portova jer hoce da pre telekoma ponude 2mb dok ce telekom to pruziti tek kasnije kad adsl zazivi u srbiji) jer kao sto je bg prvi dobio adsl tako ce i prvi da dobije 2mb samo se ceka dogovor provajdera sa telekomom oko cene 2mb.........
 
0

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.dynamic.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?07.01.2007. u 11:24 - pre 210 meseci
Ne znam odakle ti to da su svi portovi 2Mb/s?
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.magnetplus.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?07.01.2007. u 12:44 - pre 210 meseci
ne znam... i ja se pitam... da ne misli na DSL?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?07.01.2007. u 18:42 - pre 210 meseci
Citat:
GFC: Evo prve potvrde od jednog provajdera!
A cena? Ako su regularni ADSL od 256/64 rename-ovali u "ne_znam_kakvo_super_cudo" pomocu koga mozete koristiti "cak" i p2p i koje kosta skoro 50 eura, koliko li ce onda traziti za tih 2 Mb-a? 200 eura?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

GFC
Ghostbuster
Beograd, Srbija

Član broj: 21830
Poruke: 316
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?07.01.2007. u 18:53 - pre 210 meseci
Citat:
tdjokic: A cena? Ako su regularni ADSL od 256/64 rename-ovali u "ne_znam_kakvo_super_cudo" pomocu koga mozete koristiti "cak" i p2p i koje kosta skoro 50 eura, koliko li ce onda traziti za tih 2 Mb-a? 200 eura?


50 eur?

Koliko se ja sećam, čak i u vreme uvođenja 256/64 je bio oko 2500 din, tj oko 30 eur.

Ja danas plaćam svojih 256/64 1500din, ili oko 19eur.
G H O S T B U S T E R
 
0

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?07.01.2007. u 20:16 - pre 210 meseci
Citat:
GFC: 50 eur?
Ovo je najnovija cena. Bilo je kao sto kazes, ali su sada podelili uslugu na 3 nivoa. Evo, pa pogledaj http://www.beocity.com/adsl/. Ima i to sto kazes, za 1400 dinara/mesec, ali je prilicno ocerupano. Garantovana brzina a sa njom nemas sta da radis!

Shvatam ja da je to borba da se finansiski odrze, ali ovo nije nacin. Mi se siroti nadali da ce nam povecati brzine uz istu cenu, a oni de facto poskupeli postojecu uslugu, uz neka manje-vise kozmeticka poboljsanja. Doduse, za sada samo jedan ISP, ali se bojim da ce i ostali preuzeti ovaj model naplacivanja.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
0

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?08.01.2007. u 00:40 - pre 210 meseci
Citat:
miki_250: Svaki provajder moze i sada da pusti 2mb jer oni od telekomu zakupljuju portove od 2mb tako i beocity u zelji da privuce korisnike nudi 2mb tj zakup celog porta (samo je pitanje koliko ce provajderi da dobiju portova jer hoce da pre telekoma ponude 2mb dok ce telekom to pruziti tek kasnije kad adsl zazivi u srbiji) jer kao sto je bg prvi dobio adsl tako ce i prvi da dobije 2mb samo se ceka dogovor provajdera sa telekomom oko cene 2mb.........




Pa ovo je u najmanju ruku smesno tj ovo ne odgovara istini da ne kazem neku jacu rec "Svaki provajder moze i sada da pusti 2mb jer oni od telekomu zakupljuju portove od 2mb tako i beocity u zelji da privuce korisnike nudi 2mb tj zakup celog porta" ovo je smesno portovi od 2Mbps decko portovi koji se instaliraju su aDSL2+ i imaju mnogo vecu propusnu moc od 2Mbps imaju 24Mbps ali to sad nije ni vazno ja se nadam da svi ovde znaju da se ugradjuje oprema za aDSL2+ ali naravno da se tako nesto nece nuditi za sada mislim jos nekoliko godina moja procena je pet ali da ne lupam sacekajmo dalje "jer kao sto je bg prvi dobio adsl tako ce i prvi da dobije 2mb samo se ceka dogovor provajdera sa telekomom oko cene 2mb........." kakve ima veze sad Bg sa ovim ako po tvom kazes da bi 2Mbps provajderi dali pa ako imaju u svojoj ponudi tu brzinu imaju je svugde ko bod ide preko njih a ne samo Bg mislis u Bg recimo Sezam nudi 2Mbps za mene recimo posto sam kod njih a neko iz Krusevca koji je ko ja kod Sezama nece moci da dobije tu brzinu ako bude spreman da plati i ovo je smesno u najmanju ruku.
Nadam se da se ljutis nisam nista lose mislio sam sam hteo da pokazem da nisi u pravu ono sto tvrdis.POZZ
svima
 
0

svetionik76
Valjevo

Član broj: 121882
Poruke: 101
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?08.01.2007. u 07:52 - pre 210 meseci
Ukoliko sam dobro shvatio, Beocity sada nudi garantovan protok bez
agregacije za tarifne profile Gold ( za fizička lica ) ???
Posebno garantuje samo određene servise u okviru datih paketa ( web
browsing, video streaming... ) ???
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?08.01.2007. u 18:37 - pre 210 meseci
Od prijatelja u Sezamu sam danas dobio info da je VELIKA mogućnost da u Martu zaista i dođe do toga.

Momak nije bilo ko, pa zato to ovde prenosim.

Naravno, ovo nije ništa zvanično... ali 'ajde i ja da najzad KONSTRUKTIVNO doprinesem ovoj temi, a ne samo da trujem ovde...

Pozdrav!

 
0

nik_
Srbija

Član broj: 112937
Poruke: 3
212.200.179.*



Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?08.01.2007. u 20:17 - pre 210 meseci

Ako uzmemo u obzir ovo što piše na sajtu telekoma: "

Šta je to stepen agregacije i koliko on iznosi kod ADSL usluge Telekom Srbija?

Stepen agregacije predstavlja broj korisika koji dele zajednički 1 Mb/s link za pristup Internetu.
Telekom Srbija ne koristi agregaciju, već su svi naši ADSL korisnici priključeni direktno na Internet link Telekoma Srbija.

Koje Internet servise podržava ADSL usluga?

ADSL usluga Telekom Srbija podržava sve Internet servise i nema nikakvih ograničenja po pitanju aplikacija koje možete koristiti, filtriranja portova i ograničavanja količine prenetih podataka.
"
Sve te ponude od raznih provajdera imaju smisla dok telekom ne ispuni ovećanje i proširi adsl mrežu!
Pitam se kako će svi ti provajderi biti konkurentni...
 
0

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?09.01.2007. u 01:03 - pre 210 meseci
Citat:
ton_majstor: Od prijatelja u Sezamu sam danas dobio info da je VELIKA mogućnost da u Martu zaista i dođe do toga.

Momak nije bilo ko, pa zato to ovde prenosim. ;)

Naravno, ovo nije ništa zvanično... ali 'ajde i ja da najzad KONSTRUKTIVNO doprinesem ovoj temi, a ne samo da trujem ovde... :)

Pozdrav!



Pa ja sam to vec pisao malo pre Nove godine pa su svi rekli da je nemoguce a iz dobro obavestenih izvora sam dobio tu informaciju ali ne zna se tacno kada ce biti jel i sami znate nas Telekom kakav je, oni su doneli odluku to je tacno na najvisem nivou e sad kad ce se to primeniti zavisi od vise faktora a najveci faktor u svemu tome su pogodite ko.Otprilike do sredine marta(al to kad Telekom zacrta citaj 6 meseci kasnije) OVE godine bi trebalo da se uvede aDSL u skoro sva mesta u Srbiji i tek tada se planira povecanje brzina zanci od sredine marta do juna zavisi kako budu uspevali da montiraju opremu mislim kojom brzinom to budu radili ali opet ponavljam znate nas Telekom.
 
0

milosh76
Beograd

Član broj: 24952
Poruke: 163
*.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?09.01.2007. u 20:45 - pre 210 meseci
Povecanje brzine ce ici vrlo jednostavno, ko sad ima 256, dobice po istoj ceni 512, 512 ce dobiti 1mbps, a 768 verovatno 1,5Mbps. Kad to Telekom odluci svi portovi u centralama ce se prekonfigurisati. Verovatno ce biti dosta gresaka, dosta lose postavljenih konfiguracija, ali to je Telekom. Povecanje brzine traje otprilike 2 do 3 minuta. A za 20k korisnika ce da potraje bar mesec dana. Jos ako zaista krene cela Srbija... bice veselo.
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?09.01.2007. u 22:20 - pre 210 meseci
768 ce na 2 mbita
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?10.01.2007. u 00:12 - pre 210 meseci
da,da 768 ce biti 2Mbps, a ne 1,5Mbps
 
0

Dishko
David Isaak
Network/System Administration, Direct
Group d.o.o.
Karaburma, Beograd

Član broj: 90554
Poruke: 174
*.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?14.01.2007. u 15:11 - pre 210 meseci
mogu li i ja da kazem da ce 0.75Mbps biti 2Mbps, razlog : brzina 1536Kbps, tj 1.5Mbps je vrlo vrlo vrlooooo retko postavljana kao ADSL brzina, jos uvek nisam skontao tacan razlog tome, ali tako je.
No price is too high to pay for the privilege of owning yourself.
(Friedrich Nietzshe)
 
0

[es] :: ISP :: ADSL :: hmmm...suskanje oko povecanja brzina ADSL-a.....trac ili istina?
(Zaključana tema (lock), by djricky)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 39130 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.