Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa prebacivanjem Excel dokumenta u OpenOffice Spreadsheet

[es] :: Linux desktop okruženja :: Problem sa prebacivanjem Excel dokumenta u OpenOffice Spreadsheet

[ Pregleda: 3641 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ljubo
Kraljevo

Član broj: 975
Poruke: 112
212.62.37.*



Profil

icon Problem sa prebacivanjem Excel dokumenta u OpenOffice Spreadsheet06.10.2005. u 09:45 - pre 224 meseci
Napravljena su odredjena dokumenta u excel fajlovima. Zbog potreba koriscenja pomenutih fajlova na racunarima koja nemaju instaliran Excel, usnimio sam ih za rad pod OpenOffice-om.

Ne pitajte zasto ne koriste Excel... (zele samo legalan softver na svojim racunarima a nemaju novca za kupovinu Excel-a, vec koriste besplatnu verziju OpenOffice-a).

Dakle, dokumenta su usnimljena za rad pod OpenOffice-om, ali imam par problema.

1. Neki sheet-ovi (iako postoje u dokumentu i vidljiva su pod OpenOffice-om) jednostavno nece da se stampaju! Nema ih nigde u PrintPreview-u, niti izlaze prilikom stampe.

2. Neke celije se merge-uju vise nego potrebno kada je dokument prebacen u drugi format. Pronasao sam funkciju un-mergovanja (uz dosta muke) u OO-u, ali ta funkcija jednostavno ne radi! U meniju su obelezene bledjom bojom (naznaka da nece raditi) i tako i jeste.

Kolega mi je rekao da se i on susretao sa takvim i jos po nekim problemima, i da je jedino resenje da se dokument kompletno 'od nule' preradi u OpenOffice-u...

Bice mnogo posla, nadam se da neko ima krace resenje...

Hvala!

Pozdrav,
Ljubo
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.vdial.verat.net.



+257 Profil

icon Re: Problem sa prebacivanjem Excel dokumenta u OpenOffice Spreadsheet06.10.2005. u 10:01 - pre 224 meseci
Da li govorimo o OO 1.1 ili o OO 2 beta? OO 2 beta ima mnogo toga sto fali u OO 1.1.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Ljubo
Kraljevo

Član broj: 975
Poruke: 112
212.62.37.*



Profil

icon Re: Problem sa prebacivanjem Excel dokumenta u OpenOffice Spreadsheet06.10.2005. u 14:37 - pre 224 meseci
Sad sam proverio... koriste verziju 1.1.4.

Mislis da u verziji 2 beta nema slicnih problema?

Ima li nekih drugih predloga?

Hvala u svakom slucaju na ideji.

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Problem sa prebacivanjem Excel dokumenta u OpenOffice Spreadsheet

[ Pregleda: 3641 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.