Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

racunar-sheruje internet ali se ne vidi na mrezi?

[es] :: SOHO Networking :: racunar-sheruje internet ali se ne vidi na mrezi?

[ Pregleda: 3277 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stereo2.0

Član broj: 57873
Poruke: 78
*.nordnet.ws.



Profil

icon racunar-sheruje internet ali se ne vidi na mrezi?04.10.2005. u 15:38 - pre 225 meseci
Interesuje me da li je u pitanju virus i koji? Znaci, imam racunar na koji je spojen wireles internet, sherovano je i sve je radilo ok do pre koji dan. Sada se desava to da ostali racunari imaju net preko njega ali ga ni jedan racunar ne vidi na networku, a ni on ostale ne vidi! Kada restartujem racunar onda je jedno vreme sve u redu, a posle nestane sa mreze ali intereta ostane "vidljiv" na mrezi!?

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 05.10.2005. u 12:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: racunar-sheruje insternet ali se ne vidi na mrezi?05.10.2005. u 03:27 - pre 224 meseci
Moze biti svasta nesto. Koji su sistemi? Da nisi menjao podesavanja, tipa bile staticke IP adrese pa si vratio na DHCP, ili DNS menjao, gateway? Jel radi ping izmedju masina (ping <IP adresa> ?
Neki firewall na tom kompu sto share-uje vezu?
 
Odgovor na temu

stereo2.0

Član broj: 57873
Poruke: 78
*.nordnet.ws.



Profil

icon Re: racunar-sheruje insternet ali se ne vidi na mrezi?05.10.2005. u 10:14 - pre 224 meseci
Iskreno ne razumem taj DHCP pa ga nisam ni koristio. Racunari u mrezi imaju dodaljene ip adrese 192.168.0.x za one na kojima nisam hteo da bude interneta. Racunarima koji treba da imaju interent, preko host racunara, sam dodelio da im se adresa dodeljuje automatski. Ovako se svi racunari medjusobno vide (sa i bez interneta) i nije bilo problema mesecima do pre koji dan. Racunar koji sheruje svoj wireles internet se povremeno izgubi sa mreze, pola sata posle ukljucenja, ali zato ipak ostane sherovani internet????
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: racunar-sheruje internet ali se ne vidi na mrezi?

[ Pregleda: 3277 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.