Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc trigliceridi i holesterol

[es] :: Nauka :: Pomoc trigliceridi i holesterol

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 180658 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

privrednik
ovozemaljska

Član broj: 69568
Poruke: 194
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol30.09.2005. u 22:30 - pre 225 meseci
www.herbateka.com Takodje.... Navedeni neki primeri...Za razne probleme i situacije...Pogledaj...

[Ovu poruku je menjao privrednik dana 01.10.2005. u 00:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

privrednik
ovozemaljska

Član broj: 69568
Poruke: 194
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol30.09.2005. u 22:33 - pre 225 meseci
http://www.krstarica.com/lat/katalog/Zdravstvo/ Kad se hoce...Ima .
 
Odgovor na temu

privrednik
ovozemaljska

Član broj: 69568
Poruke: 194
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol30.09.2005. u 22:35 - pre 225 meseci
http://www.mycity.co.yu/phpbb/...32b4e762263246badeb9d3c0b27a0f Ima...ima...
 
Odgovor na temu

privrednik
ovozemaljska

Član broj: 69568
Poruke: 194
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol30.09.2005. u 22:37 - pre 225 meseci
www.vasezdravlje.com I ovde...
 
Odgovor na temu

privrednik
ovozemaljska

Član broj: 69568
Poruke: 194
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol30.09.2005. u 22:42 - pre 225 meseci
http://www.iskon.hr/lijepiizdravi/
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol30.09.2005. u 22:46 - pre 225 meseci
Citat:
privrednik: Ima ,verovatno ,specijalizovanih sajtova na takve teme.Ili ,bar,slicne.


verovatno da bi google dao vise od 4 linka. ali ovi linkovi su cisto trosenje vremena. na njima se nece naci odgovor: "sta raditi kada je neko visok 185, tezak 85, ima povisene trigliceride i holesterol, a doktorka je rekla da malo "prelista" dijete?"

na to sam mislio, ne na 1001-pitanje-za-vase-zdravlje-i-nase-preporuke-jer-zelimo-dobro-posecen-sajt.com
 
Odgovor na temu

privrednik
ovozemaljska

Član broj: 69568
Poruke: 194
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol30.09.2005. u 22:49 - pre 225 meseci
www.netdoctor.co.uk ; www.zdravljeizivot.com/forum/index.php
 
Odgovor na temu

privrednik
ovozemaljska

Član broj: 69568
Poruke: 194
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol30.09.2005. u 22:56 - pre 225 meseci
http://homeons.www2.50megs.com/
 
Odgovor na temu

privrednik
ovozemaljska

Član broj: 69568
Poruke: 194
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol30.09.2005. u 22:58 - pre 225 meseci
www.narodnilekar.co.yu PROCITAJ (i daj dalje)...

[Ovu poruku je menjao privrednik dana 30.09.2005. u 23:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

privrednik
ovozemaljska

Član broj: 69568
Poruke: 194
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol30.09.2005. u 23:11 - pre 225 meseci
www.doktor.co.yu www.studpol.co.yu http://srce.plivazdravlje.hr/ www.plivazdravlje.hr www.kirka.co.yu www.vidi.co.yu www.medicina.hr
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol30.09.2005. u 23:44 - pre 225 meseci
sta radis sa temom covece?

ovo da citam:
Citat:
VAŠA REŠENOST
+
NAŠ PROGRAM ČAJEVIMA ZA MRŠAVLJENJE
=
VAŠA ZDRAVA VITKA LINIJA


shvati da ne postoji sajt koji ce coveku pomoci. u svakom udzbeniku fizike pise kako se pravi atomska bomba, pa opet nisu svi u stanju da je naprave.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol30.09.2005. u 23:47 - pre 225 meseci
Citat:
Upravo TO je ona zabluda koja je NAJOPASNIJA, a forsiraju je i finansiraju razni junk-food i soda-lobiji, a neobrazovani lekari je tolerisu


nisam razumeo, hoces da kazes da su low-carb dijete korisne ili da nisu korisne?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.panet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol01.10.2005. u 00:00 - pre 225 meseci
Kako za koga, nekima ne prijaju, nekima bi bilo pametno da ih se pridrzavaju ali nije pitanje zivota, ali ovom decku je to APSOLUTNO NEPOHODNO.

Prijateljski savet pokretracu teme a i ostalima:

NE citajte domace sajtove na tu temu, jer u njima bulazne novinari koji PREDSTAVU NEMAJU o tome sto pisu, a u najboljem slucaju "doktori" o kojima sam svoje misljenje gore vec rekao.

Predlazem moderatoru da sazme postove ovog novog clana koji vrsi nasilje nad temom
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol01.10.2005. u 00:53 - pre 225 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Kako za koga, nekima ne prijaju, nekima bi bilo pametno da ih se pridrzavaju


upravo tako, samo je pitanje ko ce da odredi kome je sta potrebno. low-carb dijete su oznacene kao opasne i stetne. a da nekome ne prave velike probleme, je drugi pogled na neciji metabolizam.
ono sto je zdravo je ono sto nikome ne skodi.

Citat:
ali nije pitanje zivota, ali ovom decku je to APSOLUTNO NEPOHODNO.


ja mislim da jeste pitanje zivota. ono sto je ovom decku apsolutno neophodno, je pregled. osnovna stvar, doktora sa 0 meseci staza, ili profesora endokrinologije je ista: pregled.
kako mi mozemo da znamo da li je on zut, mlitav, tesko govori ili je veseo, zivahan, pomalo umoran od loseg sna, ili ima tikove koji ukazuju na nesto trece? nikako. pogledaj samo njegove dve teme, koje su u suprotnosti jedna sa drugom. u jednoj zeli da smrsa, a u drugoj zeli da se ugoji ali "da ne bude debeo". pitanje je sta je do sada radio i sta je citao.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.72.200.212.in-addr.arpa.



+1340 Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol01.10.2005. u 09:20 - pre 225 meseci
Sta je kome neophodno odredice iskusan lekar koji se bavi RAZLIKAMA (koje su velike!) u metabolizmu od jednog do drugog coveka, ali to moze i svako za sebe da odredi, istina, potrebno mu je odredjeno obrazovanje na tu temu.

Shvatite da NE POSTOJI UNIVERZALNA DIJETA za svakoga!!

Low-carb dijeta (i to rigorozna, da bi maksimalno smanjio insulin koji je kljuc svega ovoga, a nastavi li tako, bice jos gore), sa modifikacijama koje sam ranije naveo (radi ubrzavanja metabolizma, sagorevanja stetnih masti i njihova zamena korisnim mastima), je, jos jednom cu reci, jedino sto ce pomoci pokretacu teme. Naravno, suvisno je i reci da je to life-long proces, dakle ni na kakve vremenski ogranicene "dijete" ne treba ni pomisljati.

Da ne bih vise gusio, predlazem mu da mi se javi na PP, dacu mu linkove ka naucnim istrazivanjima, studijama i knjigama koje opisuju to stanje, greske i opasnosti od njegovog konvencionalnog "resavanja", i smernice za usaglasavanje nacina ishrane i zivota sa njegovim, ocigledno specificnim, metabolizmom.

 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol01.10.2005. u 15:39 - pre 225 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Shvatite da NE POSTOJI UNIVERZALNA DIJETA za svakoga!!


univerzalna dijeta ne postoji. jer ne postoje ni dijete kao nacin ishrane. postoje jelovnici i oni jesu univerzalni. drugi naziv za njih je "zdrava ishrana". dijeta se ukljucuje u trenucima kao sto su: operacija, trenutno pogorsavanje stanja nekom bolescu, i tako dalje ...
jelovnici se prilagodjavaju bolesnima od visokog pritiska, dijabetesa, nefropatije... ali to i dalje nisu dijete.

Citat:
Low-carb dijeta (i to rigorozna, da bi maksimalno smanjio insulin koji je kljuc svega ovoga, a nastavi li tako, bice jos gore),


low-carb dijeta smanjuje insulin??? smanjenje insulina dovodi do porasta secera. porast secera dovodi do gubitka vida, rana na donjim ekstremitetima, otkazivanja rada bubrega (i tako dalje) i na kraju do smrti koja je izvesna (samo bolest dugo traje). ako ima povisen insulin moze da ga ima na dva nacina. hipoglikemijom ili reaktivnom-hipoglikemijom. i jedno i drugi zahtevaju radjenje testa opterecenja od 5 sati (OGTT) i strucno tumacenje.

low-carb dijeta UBIJA. jo-jo efekat je izvestan. nervni sistem dolazi do granice izdrzljivosti.

Citat:
Da ne bih vise gusio, predlazem mu da mi se javi na PP, dacu mu linkove ka naucnim istrazivanjima, studijama i knjigama koje opisuju to stanje, greske i opasnosti od njegovog konvencionalnog "resavanja", i smernice za usaglasavanje nacina ishrane i zivota sa njegovim, ocigledno specificnim, metabolizmom.


ajde daj ti nama naucne radove o snizavanju insulina low-carb dijetama.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.panet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol02.10.2005. u 00:39 - pre 225 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar

ajde daj ti nama naucne radove o snizavanju insulina low-carb dijetama.


Kada neko takvim tonom pita nesto tako glupo, zaista ne zasluzuje da neko drugi gubi vreme odgovarajuci mu.

Ta cinjenica je toliko ocigledna, da je to isto kao da si trazio naucne radove zasto covek kada pije vodu, mora iz sebe i da je izbacuje
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol02.10.2005. u 01:47 - pre 225 meseci
lepo sam pitao za odgovor. i dalje mi nije jasno kako low-carb dijeta utice na rad pankreasa.

btw, postoje radovi koji lepo opisuju zasto covek izbacuje vodu, cak i kada zna da je nece dobiti (pustinje, mucenja, neke nepredvidjene situacije).
 
Odgovor na temu

privrednik
ovozemaljska

Član broj: 69568
Poruke: 194
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol02.10.2005. u 13:33 - pre 225 meseci
"...pre par meseci sam bio kod doktora , vadio krv..." ???!!! PRE PAR meseci???Pa,covece sta cekas ?Sto ne ides kod pravih lekara ,a ne ...ovako?Dao sam nekoliko sajtova u zelji da se clan ES-a "trgne" i shvati da se ne ceka "par meseci" kada su takve sumnje u pitanju.Posebno onaj Engleski sajt ,koji je i interaktivan.Na nekim sajtovima ima ljudi iz medicinske struke.To ne znaci da takvih nema i na ovom sajtu,ali kako je krenulo sa 'nadgornjavanjem" ,mozda je bolje da se konsultuju ljudi iz medicine.Ali na njihovim radnim mestima.Srecno.
 
Odgovor na temu

mikeli333
mikica miki
SRBIJA

Član broj: 63127
Poruke: 36
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pomoc trigliceridi i holesterol02.10.2005. u 21:32 - pre 225 meseci
Cekaj te ljudi ja se u sustini ne osecam toliko lose kao sto vi pisete i mislite.
Ja samo pitam za pomoc kako da to malo skinem . Normalno ja zivim, funkcionisem nema nekih spoljasnjih znakova tzv. oboljenja....
Mozda je to posledicva nacina zivota pice, cigarete, jednolicna ishrana koju sam vodio.....
ne znam ni sam ali bar mislim da nije to toliko alarmantno.........
mikica miki
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Pomoc trigliceridi i holesterol

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 180658 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.