Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jedno pitanje o SP2

[es] :: Windows desktop :: Jos jedno pitanje o SP2

[ Pregleda: 3461 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cyman
Kipar

Član broj: 31626
Poruke: 172
*.spidernet.net.



Profil

icon Jos jedno pitanje o SP2 26.09.2005. u 12:49 - pre 224 meseci
Drugar mi je kupio Dell Inspiron 9300 laptop sa XP Pro SP2 u njemu. Koliko sam imao prilike da vidim SP2 mu pravi tradicionalne probleme - ne vidi USB Bluetooth, ne vidi prikljucenu (fireware) digitalnu kameru...

Da li postoji nacin da se SP2 "izvali" iz sistema? U ControlPanelu ne postoji mogucnost "remove" sto je i normalno jer je SP2 pre-instaliran.
Da li postoji opcija da se instalira SP1 preko SP2 i da se tako sistem vrati na SP1 (ili je ovo SF ideja)?
Ako se ne moze "izvaliti" SP2, kakva je sudbina mog drugara, tj. sta da radi sa "nevidljivim" objektima?? Izuzetno mu je vazno da ih "vidi".

 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.adsl.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: Jos jedno pitanje o SP2 26.09.2005. u 13:42 - pre 224 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/76008
...

http://www.tech-recipes.com/windows_tips624.html
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Jos jedno pitanje o SP2 26.09.2005. u 20:28 - pre 224 meseci
Citat:
sp2 je zlo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ne koristiti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Glupost. Service Pack 2 za Windows XP je nuzno instalirati jer dosta povecava sigurnost Windowsa XP. Osim sigurnosnih donosi i druge prednosti (npr. laksi rad sa Bluetoothom) te je svakako vrlo pozeljno da ga instaliras. To sto neki ne znaju u dovoljnoj mjeri raditi sa windowsima nije razloga da drugima ne preporucuje instalaciju SP2. Ovo sa instalacijom Service Packa 1 preko Service Packa 2 - mislim da nece uspjeti.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

Cyman
Kipar

Član broj: 31626
Poruke: 172
*.spidernet.net.



Profil

icon Re: Jos jedno pitanje o SP2 27.09.2005. u 09:12 - pre 224 meseci
Icy, nije glupost
jednostavno onome kojem SP2 pravi zavrzlamu (a takvih masina ima po celom svetu) sigurno nije do hvaljenja "patch"-a. Kod drugih (gde je sve u redu), SP2 je doneo poboljsanje zastite, otklonio nedostatke koji su primeceni u prethodnim verzijama, itd, itd...Za ocekivati je da kazu kako je sve super. Sve je stvar sa koje strane problema se nalazis.
Moj drugar ce verovatno da podeli misljenje sa nonamee-jem, jer sam primetio da mu je doslo da razvali nov Dell Inspiron 9300 kada je uvideo da mu nov sony w800 (mobilni tel) ne saradjuje sa laptopom (USB Bluetooth - provereno ispravan). Kao slag na tortu dosao je sok kada WinXP nije "video" prikljucen dig.kamkorder (kabl provereno ispravan, kamera "vidljiva na mom HP Nx7010 - XP Home SP1). Ako pitamo njega sta misli o SP2... bolje da ga ne pitamo.
Danas cu pokusati da skinem SP2 sa sistema (i dalje ne znam da li je to moguce jer kao sto sam vec rekao, SP2 je dosao pre-instaliran - integralni deo OS-a).
Javicu rezultat. U medjuvremenu svaki dalji savet je dobrodosao.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Jos jedno pitanje o SP2 27.09.2005. u 10:02 - pre 224 meseci
Pa gledaj, kompatibilnost uredjaja sa Windowsima XP bez SP2-a je veca nego sa SP2 (bar ja tako mislim), ali nemoj se kasnije onda zalit na sigurnost windowsa i pricat kako su smece i ovo i ono. Ti deinstaliraj SP2 i koristi XP i vjerojatno ce te svi uredjaji "slusati" ali ce zboga toga sigurnost "djelomicno" patiti.

Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

Cyman
Kipar

Član broj: 31626
Poruke: 172
*.spidernet.net.



Profil

icon Re: Jos jedno pitanje o SP2 29.09.2005. u 08:07 - pre 224 meseci
Nijedan od ponudjenih nacina nije "oterao" SP2 (restore point, control panel/add remove...(nema SP2 software upgrade opciju), run.../$NtServicePackUninstall$/...(prijavljuje nepostojanje ovog file-a).
Sto rece moj "nesrecni" drugar - da nije tuzno bilo bi ruzno.

Sada, da li je moguce ici "do koske", skinuti XP SP2 (nesto poput format c: na obicnim masinama) i ponovo instalirati XP Pro bez SP2 (instalacioni XP PRO CD), tj, da li je moguce na laptopu postaviiti novi OS preko pre-instaliranog XP-a sa SP2. Koliko znam ovo i nije bas bezazlena radnja na laptopovima. Da li je vreme da se masina odnese do nekog strucnijeg ipak (servis i sl) - nemam bas m*** da mu nov laptop dovedem do stanja "black screen forever".

SP2 - "bas je zgodan, sta mu fali...". Tri dana smo nerazdvojni drugari. Muci on mene, al' bogami i ja njega. Rezultat - blaga prednost na strani SP2. Jos uvek.

 
Odgovor na temu

zilenk
King 2005
Vojvodina

Član broj: 38150
Poruke: 2063
*.sksyu.net.



+132 Profil

icon Re: Jos jedno pitanje o SP2 29.09.2005. u 08:38 - pre 224 meseci
Sa SP2 nikada nisam imao ni najmanji problem i kad neko napise da je to totalni promasaj nije mi jasno koji su argumenti za to. Pa zar mislite da bi Bil G* uradio servis pak kojim ce sam sebe zaj**avati. Nisam njegov advokat ali nesto tu nije logicno. Na kraju ako se nekome SP2 ne svidja niko ga ne tera da ga stavi. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Jos jedno pitanje o SP2 29.09.2005. u 09:23 - pre 224 meseci
Citat:
Sa SP2 nikada nisam imao ni najmanji problem i kad neko napise da je to totalni promasaj nije mi jasno koji su argumenti za to.


Argumenti ne postoje, te je takva izjava takva glupost da je to nesto nevjerojatno.
Takav odgovor od strane nekoga odrazava njegovo (ne)poznavanje windowsa.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

zilenk
King 2005
Vojvodina

Član broj: 38150
Poruke: 2063
*.sksyu.net.



+132 Profil

icon Re: Jos jedno pitanje o SP2 29.09.2005. u 10:35 - pre 224 meseci
OK.To sam i pokusao da objasnim. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Cyman
Kipar

Član broj: 31626
Poruke: 172
*.spidernet.net.



Profil

icon Re: Jos jedno pitanje o SP2 29.09.2005. u 12:59 - pre 224 meseci
Auh narode otisli smo predaleko. Ispada da se neko kao "argumentovano" zakacio sa SP2 a drugi "kao" pokusavaju da opovrgnu nepostojece "argumente". O cemu mi to? Ne postoje nikakvi argumenti niti kontraargumenti. Ovde postoji samo SITUACIJA. I trazi se resenje za istu. Nemojte od SITUACIJE da pravite TACKU FILOZOFIJE. Ne vodi nikuda.

Situacija je vec mnogo puta vidjena po belom svetu.

Jednostavno, SP2, i u slucaju mog drugara (novi Dell Inspiron 9300) ne vidi neke perferne (ali VAZNE) uredjaje. Pljunuo je 1400 E i dobio SITUACIJU. On bi sa svoje tacke gledista bio najkompetentniji da "filozofira" (po principu - platio pa klatio), i da "oplete" i po Windowsu, SP2, Gates-u, itd, itd... ali NE, daleko od toga. Zelja je samo da se dobije pravi savet, lek za boljku, resenje za SITUACIJU.
Ono sto bi moralo da bude jos jednostavnije, jeste da razumemo njegovo nezadovoljstvo sto je dobro platio za novu, ali ne bas najupotrebljiviju (u njegovom slucaju) masinu. Bar u ovom trenutku. Nije to 100-150 E pa da kazes "odem u kafanu pa s***em i vise". Cini mi se da 1400 E bole svakoga ko bi se nasao u njegovoj kozi. Zamisli, das te pare, stavis nov laptop ispred sebe, bodes kablovima k'o lud u neki od ponudjenih ulaza, ali jednostavno tvoja dig.kamera, mobilni tel Sony w800, pa i USB bluetooth se ne vide. Pa zar sve ovo nije dovoljno za necije nazadovoljstvo?? Zar se ne bi osecao kao da ti rastu usi i sebi licis na upreznu domacu zivotinju poznatu po "mudrosti i pameti".

NIKO ovde ne hvali ili ti kudi SP2, NIKO ovde ne misli da se B.Gates za****va, vec se ovde radi o jednoj sasvim drugoj temi. Kako napraviti da Dell Inspiron 9300 sa win XP pro SP2 proradi kako je i zamisljeno od strane druga B.Gatesa.

Moje pitanje/izlet na ovaj forum jeste zelja da mu se pomogne. Da sam imam resenje, ovaj post/tema ne bi postojali.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Jos jedno pitanje o SP2

[ Pregleda: 3461 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.