Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

iskustva kao predavac na LNS - u u Petnici

[es] :: Vodič za učenje :: iskustva kao predavac na LNS - u u Petnici

[ Pregleda: 3981 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anablin
Ana Barbateskovic
buduci lingvista
Kladovo

Član broj: 68465
Poruke: 39
*.kladovocity.net.

ICQ: 232450308


Profil

icon iskustva kao predavac na LNS - u u Petnici21.09.2005. u 16:21 - pre 226 meseci
Ja sam isla na tri seminara lingvistike u Petnici. Zelela bih da pokusam da budem predavac na LNS - u. Cula sam da to mogu biti polaznici seminara i da ne moraju biti drugi nivo da bi bili predavaci. Da li je neko sa foruma bio na LNS - u? Moze li mi neko reci kakva su njegova iskustva? Ne mora biti sa lingvistike.

[Ovu poruku je menjao anablin dana 21.09.2005. u 22:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milos Maric
Miloš Marić
Student
Novi Sad

Član broj: 29778
Poruke: 63
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: iskustva kao predavac na LNS - u u Petnici21.09.2005. u 21:40 - pre 226 meseci
LNS, pa ja sma bio 2002. godine. U sustini je potrebno da se javis vodji programa da si zaiteresovana da budes saradnik i on ce vec odluciti da li smatra da si dovoljno dobra za to. moj drug je na geologiji bio saradnik nakon jedne godine, tako da je izvodljivo, samo je potrebno pitati (kao i za vecinu stvari u stanici).
Inace mi je LNS ostao kao najlepsi preiod u zivotu, zaista dve najlepse nedelje u zivotu, totalno nestvarne, predivne.... Bio sam i na matematici ove godine, ali nije to bilo to (bez uvrede, ako procita neko od matematicara )
 
Odgovor na temu

anablin
Ana Barbateskovic
buduci lingvista
Kladovo

Član broj: 68465
Poruke: 39
*.kladovocity.net.

ICQ: 232450308


Profil

icon Re: iskustva kao predavac na LNS - u u Petnici22.09.2005. u 13:34 - pre 226 meseci
OK, pitacu saradnike. Ne verujem da ce tu biti problema.
Samo me jos zanima, da li znas sta otprilike treba da se spremi? Koliko ja znam, na LNS - u se ne biraju seminari na koje ces da ides vec samo predavanja koja ces da slusas. Koliko su ona cesta?
Cula sam i od drugih da je LNS bolji od seminara za srednjoskolce.
 
Odgovor na temu

Milos Maric
Miloš Marić
Student
Novi Sad

Član broj: 29778
Poruke: 63
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: iskustva kao predavac na LNS - u u Petnici22.09.2005. u 18:11 - pre 226 meseci
Na LNŠ se obicno zove 50-55 učenika sedmog razreda. Tamo smo svi zajedno u jednoj grupi i pratimo predavanja (koja su skoro istog intenziteta kao zimski seminar, mozda sat-dva manje, ali su se gotovo uvek završavala posle ponoći). Nakon jedne nedelje dolazi do podele na grupe, pri čemu se svako opredeljuje za neku grupu (slično našim seminarima), ali se i dalje većim delom dana imaju zajednička predavanja, a između njih su sastanci grupe. Tada se i uzma tema i piše seminarski (kraći, pošto za izradu obično imaš 3-4 dana), a na kraju svaka grupa za sebe odrzava prezentaciju radova, a onda se iz svake grupe po jedan rad prezentuje svim polaznicima (bar smo mi tako radili). Inače se i za ovaj seminar oganizuje šetnja Gradcem (koju ste vi ove godine propustili, a predivna je, a i zabavna, naručito kada neko ide kroz vodu u papučama, voda mu ponese papuči o oaj potrči i celim telom ubadne u vodu )) ), mi smo imali i nekakvu jednodnevnu ekskurziju, zatim standardao: pećina, bazen, jezero...... Eto, to bi bilo otprilike to, mnogo je dobro, a koliko sam shvatio od ovogodisnjih saradnika i njima je zanimljivo da prate sta klinci rade, a rade svasta, bukvalno (eh te napredne generacije). Jos jednom, dodji na grupu petnicara, nije lose, a upoznas lude sa raznih seminara

[Ovu poruku je menjao Milos Maric dana 22.09.2005. u 19:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: iskustva kao predavac na LNS - u u Petnici

[ Pregleda: 3981 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.