Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

cudno ponasanje ping i wget na dva Linux-a ??

[es] :: Enterprise Networking :: cudno ponasanje ping i wget na dva Linux-a ??

[ Pregleda: 2927 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.vicert.com

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon cudno ponasanje ping i wget na dva Linux-a ??11.09.2002. u 09:38 - pre 263 meseci
Pozdrav ljudi,

Unapred se izvinjavam sto smaram dugackim pitanjem ali problem me muci vec danima i ocajnicki pokusavam da provalim o cemu je rec. Naime, situacija je sledeca:
- dva Linux-a (RH 7.2 i 6.2), zakaceni na hub koji je zakacen na provajdera.
- Na obe masine je podignut ipchains ali to nije problem.
- Sa jedne masine (6.2) komanda #wget www.nvidia.com dovlaci sajt momentalno, sa druge (7.2) nema sanse (#netstat kaze SYN_SENT i dalje ni makac), isto to se desava i za www.dlink.com (za sve ostale sajtove masine se ponasaju identicno, tj. sve radi).
- Ping na obadve nasine daje
64 bytes from www.nvidia.com (209.213.198.80): icmp_seq=1 ttl=230 time=191.663 msec
- traceroute na obadve masine prati rutu do 15-og hop-a a nadalje samo * * * do beskonacnosti (ako stavim max hops 100 onda ce ici do 100 sa zvezdicama)
- ako probam tracert sa windows masine u lokalnoj mrezi (6.2 je firewall i radi maskaradu) bez problema se prati ruta do 18-og hop-a koji je www.nvidia.com

Sve u svemu, cudno ponasanje i nikako ne kapiram zasto se to desava, bio bih zahvalan za bilo kakav savet, narocito ako znate neki tool koji bi mogao da mi pomogne u detekciji i resavanju problema ??

Unapred zahvalan
Twister
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.verat.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: cudno ponasanje ping i wget na dva Linux-a ??12.09.2002. u 00:24 - pre 263 meseci
Flushuj ipchains-e.

Code:

# ipchains -F 


"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.vicert.com

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: cudno ponasanje ping i wget na dva Linux-a ??12.09.2002. u 09:07 - pre 263 meseci
Probao sam i to i naravno nije pomoglo (ne znam i kakve veze ima s mojim problemom, sve dok su otvoreni pravi portovi ali nema veze ...)
Ima li neko neku drugu ideju ??

pozdrav

<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.vicert.com

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: cudno ponasanje ping i wget na dva Linux-a ??13.09.2002. u 14:54 - pre 263 meseci
Konacno sam provalio u cemu je bila stvar (delimicno), naime, sve je proradilo kada sam boot-ovao stari kernel 2.4.7-10, inace problem se javljao sa 2.4.18 kernel-om.
Samo me interesuje da li je problem bio u 2.4.18 kernelu - neki bug, ili sam ja mozda lose/drugacije konfigurisao neki property bitan za TCP/IP stack implementaciju ???
Any ideas ??

<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: cudno ponasanje ping i wget na dva Linux-a ??

[ Pregleda: 2927 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.