Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delphi 5 + QuickReport 3.05 baca AccessViolation na Close od preview

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi 5 + QuickReport 3.05 baca AccessViolation na Close od preview

[ Pregleda: 3402 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan
Dragan Gajic
Software Architect
Novi Sad

Član broj: 1596
Poruke: 76
*.smin.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Delphi 5 + QuickReport 3.05 baca AccessViolation na Close od preview20.09.2005. u 14:13 - pre 226 meseci
Pozdrav svima,

imam problem sa jednom Delphi 5 aplikacijom i QuickReportom. Jedan report povremeno puca na close od preview-a. Izbaci AccessViolation kada kliknem na close od reporta, aplikacija nastavi da radi ali nijedan report ne moze vise da generise dok se ne restartuje aplikacija. Puca na samo jednom reportu koji je specifican po tome sto se kreira dinamicki i sto mu se dodaju neke labele run-time...

E sada ja sam nasao opis problema na:
[url]http://groups.google.com/group/borland.public.delphi.reporting-charting/browse_thread/thread/3df753df08bc683b/0fa80676c7095818?lnk=st&q=QR305PD5&rnum=1&hl=en#0fa80676c7095818[/url]

Pitanje je da li se iko susreo sa ovim problemom, i da li je progurao opisani postupak. Jos bi bio zahvalan ako ko ima da podeli QuickReport source (QR305PD5.EXE i 305d4src.zip bi trebalo da su potrebni file-ovi) da mi javi.

Hvala!
"The most likely way for the world to be destroyed, most experts agree, is by
accident. That's where we come in; we're computer professionals. We cause
accidents." - Nathaniel Borenstein
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
217.119.242.*



+62 Profil

icon Re: Delphi 5 + QuickReport 3.05 baca AccessViolation na Close od preview22.09.2005. u 14:34 - pre 226 meseci
Secam se poodavno tog problema. Bug je u samom QReport-u; negde se kreira thread, koji se na Close report-a ubija, ali je amaterski odradjeno, pa thread pristupi nekoj kontroli iz report-a koja vise nije ziva (nema handle) i eto belaja...
Ne postoji pravo resenje. Prisecam se da sam se dovijao tako sto sam radio nekakav sleep, zadrzavao sam aplikaciju na nekom mestu u kodu prilkom ubijanja report-a (da bih dao vremena thread-u da se lepo zavrsi). To je samo smanjilo verovatnocu pojavljivanja AV-a, ali nije ga i potpuno uklonilo.

Rajko
 
Odgovor na temu

Dragan
Dragan Gajic
Software Architect
Novi Sad

Član broj: 1596
Poruke: 76
*.smin.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Delphi 5 + QuickReport 3.05 baca AccessViolation na Close od preview22.09.2005. u 19:15 - pre 226 meseci
Hvala na odgovoru,

nazalost nisam uspeo da dodjem do source-a za QuickReport pa sam morao da uradim report u ReportBuilder-u...Ako ipak nabavim source, svakako cu uraditi navedene izmene i izbildati stvar ponovo - cisto da vidim da li ce se stvar popraviti...Bas cudno, dosta sam ranije koristio QR i nikada nisam imao ovaj problem...
"The most likely way for the world to be destroyed, most experts agree, is by
accident. That's where we come in; we're computer professionals. We cause
accidents." - Nathaniel Borenstein
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
217.119.242.*



+62 Profil

icon Re: Delphi 5 + QuickReport 3.05 baca AccessViolation na Close od preview23.09.2005. u 14:19 - pre 226 meseci
A, pa nismo se razumeli, ni ja nisam imao source. Zadrzavanje fokusa aplikacije sam radio iz same aplikacije, ali opet kazem, polovicno resenje.
Vidim da si se snasao i ovako.

Rajko
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi 5 + QuickReport 3.05 baca AccessViolation na Close od preview

[ Pregleda: 3402 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.