Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem razločitih rezolucija u web desingu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Problem razločitih rezolucija u web desingu

[ Pregleda: 3807 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Igyyy
Split,Hrvatska

Član broj: 68394
Poruke: 21
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Problem razločitih rezolucija u web desingu20.09.2005. u 11:30 - pre 225 meseci
Ja sam svoju prvu web stranicu(www.igortomic.tk) napravio dok sam još uvijek radio u rezoluciji 1024x768,no međutim u međuvremenu sam nabavio novi monitor koji radi u 1280x1024 i primjetio da stranica u toj rezoluciji izgleda,khm, smiješno...
Pa ako mi može netko objasniti kako napraviti stranicu koja će se dobro prikazivati u svim rezolucijama...Inače ne razumijem se dobro u kodiranje i svoju sam prvu web stranicu(www.igortomic.tk) napravio tako da sam skinuo layout sa braveneta, stavio sve dijelove u layere i pomoću prewiev in browser(F12) namjestio sve dijelove da dobro izgledaju, ali...samo u toj rezoluciji...Pa ako mi netko može objasniti kako napraviti stranicu koja će se dobro prikazivati u svim rezolucijama....

Hvala :-)
 
Odgovor na temu

WEBer-ac
Računala, Izrada Web stranica,
programiranje, dizajn
Slav. Brod, Hrvatska

Član broj: 67380
Poruke: 44
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Problem razločitih rezolucija u web desingu20.09.2005. u 16:02 - pre 225 meseci
Ti si vjerojatno radio tablice i veličinu tablice odredio brojaka tj. px.
Code:

<table width=500>


Možda bi mogao sa %:

Code:

<table width=70%>

Tablica ce ti uvjek biti 70% ekrana tj. explorera.

Jedina opcija ti je postotci, ili mozda postoji neki nacin za koji ne znam, ako postoji LJUDI PISITE KAKO

Ili jednostavno radi sve za 1280x1024 jer koliko ja znam danas većina ljudi koristi tu rezoluciju ili još veću.

Ali to ti je i kod Widnowsa isto uzmi neku rezoluciju otvori neki prozor pri toje rezoluciji pa prebaci na drugu rezoliciju, pa ces vidit da ce se i on promjeniti.
WEBer-ac
 
Odgovor na temu

Igyyy
Split,Hrvatska

Član broj: 68394
Poruke: 21
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Problem razločitih rezolucija u web desingu20.09.2005. u 17:58 - pre 225 meseci
Inače, nisam radio sa tablicama, nego sam samo sve dijelove layouta stavio u layere i poslagao ih....inače, znači samo trebam kreirati tablicu, unutar nje staviti layout i njezind width u postotcima staviti kako mi odgovara?
 
Odgovor na temu

WEBer-ac
Računala, Izrada Web stranica,
programiranje, dizajn
Slav. Brod, Hrvatska

Član broj: 67380
Poruke: 44
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Problem razločitih rezolucija u web desingu20.09.2005. u 22:57 - pre 225 meseci
Trebalo bi raditi po nekoj logici, inače ja radim sve stranice tablicama + puno java scripta+php+css i normalno HTML.
Probaj ništa te ne košta.
WEBer-ac
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
195.252.113.*



+132 Profil

icon Re: Problem razločitih rezolucija u web desingu21.09.2005. u 00:54 - pre 225 meseci
Da tabela, svakako ali ako hoces da pravis sajt npr. kao Yahoo.Ali zamisli da koristis tabele i dosta grafike na sajtu,pa pri promenama rezolucije sve se rasteze ili suzava,a treba da lici na nesto.I mene jeko zanima pitanje rezolucija.Ja mislim da je mozda najbolje raditi za 1024 rezoluciju sa formatiranjem body taga po sredini,pa ako je veca rezolucija onda je sadrzaj makar na sredini,a ako je manja ....
 
Odgovor na temu

666_devil

Član broj: 63102
Poruke: 230
*.dlp281.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Problem razločitih rezolucija u web desingu21.09.2005. u 01:27 - pre 225 meseci
Donji standart je 800*600 pa treba optimizovat da radi i na toj rezoluciji, ali i da liči na neto ne nekoj većoj.
Born to be wild
 
Odgovor na temu

Igyyy
Split,Hrvatska

Član broj: 68394
Poruke: 21
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Problem razločitih rezolucija u web desingu21.09.2005. u 09:01 - pre 225 meseci
Citat:
Da tabela, svakako ali ako hoces da pravis sajt npr. kao Yahoo.Ali zamisli da koristis tabele i dosta grafike na sajtu,pa pri promenama rezolucije sve se rasteze ili suzava,a treba da lici na nesto.I mene jeko zanima pitanje rezolucija.Ja mislim da je mozda najbolje raditi za 1024 rezoluciju sa formatiranjem body taga po sredini,pa ako je veca rezolucija onda je sadrzaj makar na sredini,a ako je manja


Svakako ću probat cu ono sa tablicama,ali ovo šta si ti rekao izgleda mi zanimljivo jer sam primjetio da dosta velikih stranica ima taj sistem....Nego...kako se formatira taj body tag, jer bih to svakako htjeo probati

[Ovu poruku je menjao Igyyy dana 21.09.2005. u 10:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
195.252.113.*



+132 Profil

icon Re: Problem razločitih rezolucija u web desingu21.09.2005. u 21:38 - pre 225 meseci
Posto ne pisem html kod u notepadu, nego koristim dreamwever, mogu ti reci kako u dreamweaveru.U donjem desnom uglu imas tagove, klikni tag "body" zatim na kartici klikni dugme za formatiranje po sredini:) i to je to.Ali provalio sam jos bolji nacin da resim problem rezolucija, pogledaj sajt www.safsrbija.com , i videces da taj sajt izgleda odlicno u svim rezolucijama.Fora je sledeca:u gornjem delu strane-baneru napravljena je tabela sa tri celije.Za prvu i trecu je data apsolutna velicina,a za drugu nista ne treba napisati za dimenzije,tako da ce browser skontati da ostatak izmedju prve i trece celije-druga celija- zavisi od velicine ekrana.A u drugoj celiji su zadali bekgraund slicicu koja se extra uklapa u sliku banera.Ispoda toga je druga tabela organizovana po istom principu, ali ovaj put su u srednju celiju stavili tekst koji se formatira u zavisnosti od velicine celije,odnosno monitora,tako da se opet ne gubi organizacija stranice. :) nadam se da sam pomogao
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Problem razločitih rezolucija u web desingu

[ Pregleda: 3807 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.