Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

forms 2.0 u delphi-u

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: forms 2.0 u delphi-u

[ Pregleda: 3044 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dreamerns78
Nikola Novakovic
Novi Sad

Član broj: 68283
Poruke: 15
*.ftn.ns.ac.yu.

Jabber: dreamerns@njs.netlab.cz


Profil

icon forms 2.0 u delphi-u19.09.2005. u 11:11 - pre 226 meseci
Imam problem, koji me vec duze vreme muci.
Koristim delphi 6 i Win98 (znam da je ovde vec receno da ni micro$oft vise ne podrzava win98, ali nemam izbora). Kao bazu koristim MS SqlServer 7. Problem su mi nasa slova (kodnmi raspored cp1250). U bazi je donekle sve ok. Tacnije, kada koristim sql analyzer ne dobijam slova kako treba, ali kada importujem podatke u excel ili access sve je u redu. Problem je isti sa delphi-jevim vcl komponentama. Jednostavno slova ć i č (c sa kukicom i kvaciciom,za one koji ne vide ovu stranu kako treba), mi se prikazuju kao obicno c. Sva ostala slova rade. Kod upisa u bazu umesto 'č' dobijem 'e', a umesto 'ć' dobijem 'a'. Probao sam sve zivo (od menjanja fonta i kodnog rasporeda do raznih drugih stvari), ali nista ne reaguje. U visual basic-u 6 se desava ista stvar sa njegovim komponentama, medjutim kada koristim activeX kontrolu "Microsoft forms 2.0" sve lepo radi.
E, sada posto ja ne podnosim vb, jako bih voleo da to sve uradim u delphi-ju (gde sam vec i poprilicno toga uradio). Pokusao sam da importujem microsoft forms 2.0 u delphi, ali mi stalno javlja sledecu gresku:
"Registration procedure, Msforms_tlb. Register in package c:\program files\borland\delphi6\Projects\bpl\dclusr60.bpl raised exception class EFilerError: A class named TImage already exists."

Zna li neko da li je (i kako) moguce importovati msforms 2.0 u delphi?
Da li postoji neki drugi nacin da resim moj problem?

Unapred zahvalan,
Nikola
 
Odgovor na temu

Ruka
Milan Rukavina
Niš

Član broj: 5772
Poruke: 54
82.208.209.*



Profil

icon Re: forms 2.0 u delphi-u19.09.2005. u 12:18 - pre 226 meseci
Čini mi se da možeš da promeniš ime klase kada importuješ ActiveX. Probaj da staviš TMSImage ili nešto što nije TImage koji već postoji kao delphi vcl klasa. I mislim da još dosta klasa moraš da reimenuješ.

Nisam siguran da li ovim uopšte rešavaš problem naših slova.
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sksyu.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: forms 2.0 u delphi-u19.09.2005. u 12:32 - pre 226 meseci
win98 nema podrsku za Unicode. Pokusaj sa nekim patchevima za 98. ono sa microsoft formama i ActiveX nemam pojma, stim ne bi resio srz problema vec bi sa tim verovatno zagoracao sebi zivot...Ako hoces mogu ti poslati nesto sto je mom kolegi odradilo posao, ja to jos nisam imao potrebe za tim, tako da ne znam tacno kako se koristi, ali ima valda i neki tutorial...ako hoces mogu ti poslati na mail?
RTFM
 
Odgovor na temu

dreamerns78
Nikola Novakovic
Novi Sad

Član broj: 68283
Poruke: 15
*.ftn.ns.ac.yu.

Jabber: dreamerns@njs.netlab.cz


Profil

icon Re: forms 2.0 u delphi-u19.09.2005. u 12:43 - pre 226 meseci
Moze.....adresa je [email protected]

Hvala ti.


Sto se tice menjanja imena klasa......probao sam i ne radi....na kraju uspe sve da prevede, ali importuje neke gluposti...ni traga od TLabel i sl. komponenata
 
Odgovor na temu

marcha
Nikola Marcic
Beograd/Leskovac

Član broj: 6454
Poruke: 108
*.135.EUnet.yu.

ICQ: 156892888


+1 Profil

icon Re: forms 2.0 u delphi-u19.09.2005. u 15:12 - pre 226 meseci
Ovo bi trebalo da ti zavrsi posao:
Citat:

Serbian Peč ME - autor: Bojan Stojanović. Serbian Peč Me sadrži sve što vam je potrebno da konfigurišete Vindouz Me, Vindouz 98 i Vindouz 98 CE kako biste na najprirodniji mogući način koristili srpsku latinicu i ćirilicu. Serbian Peč Me nudi pogodnost prilagođavanja već instaliranog Vindouza. Ukoliko tek treba da instalirate Vindouz, možete iskoristiti mogućnost da sva podešavanja obavite u jednom potezu. Tokom instalacije pojaviće se i stavka Serbian (Latin) čijim izborom brzo i jednostavno dobijate podršku za srpski jezik. Upotreba je detaljno objašnjena u priloženom uputstvu.

http://user.sezampro.yu/~bojans/Programi/SR9X11.ZIP (537K)


Marcha
-----------------------------------
Pretpostavka je majka zajeba.
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sksyu.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: forms 2.0 u delphi-u19.09.2005. u 16:51 - pre 226 meseci
Posto ti je marcha ostavio link, necu ti slati to je taj patch.
pozdrav
RTFM
 
Odgovor na temu

dreamerns78
Nikola Novakovic
Novi Sad

Član broj: 68283
Poruke: 15
*.ftn.ns.ac.yu.

Jabber: dreamerns@njs.netlab.cz


Profil

icon Re: forms 2.0 u delphi-u27.09.2005. u 09:19 - pre 225 meseci
Hvala vam svima na pomoci. Resio sam problem.
Napisacu resenje u slucaju da nekom zatreba.

Kada se primeni patch, mora se promeniti regional settings na srpski. Takodje, pod delphi-jem 6 nisam uspeo to da uradim, morao sam instalirati sedmicu (poslednja verzija koja radi pod win98).


Pozdrav.
Nikola.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: forms 2.0 u delphi-u

[ Pregleda: 3044 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.