Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

priprema za stampu

[es] :: Izdavaštvo :: priprema za stampu

[ Pregleda: 3462 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

afroditi
atina

Član broj: 67889
Poruke: 3
*.ath.forthnet.gr.



Profil

icon priprema za stampu15.09.2005. u 20:44 - pre 225 meseci
Cao svima,
ja vec duze vreme pokusavam da smislim kako da pocnem da radim sa grcima i cini mi se da je sjajna ideja da im prodajem nase stamparske usluge.Imam na raspolaganju veoma jake klijente koji kao jedinu mogucnost poslovanja vide razlike u cenama koje su ocigledne.Za male tiraze mi smo dosta jeftiniji.Medjutim,jos nisam uspela da shvatim koliko ce biti unosni veliki tirazi,recimo etiketa za flase?Ne mogu da odredim cene,sto verujem da je ok,s obzirom da se do cene dolazi kada se zna broj boja,vrsta papira?Da li neko moze da me uputi kako da napravim kalkulaciju?Ne mogu ovde smarati stamparije svaki put kad imam ponudu da bih uporedila trzista.Koji su parametri za odredjivanje cena?Mi smo jeftiniji svakako,ali koliko u odnosu na zapad?
 
Odgovor na temu

NikolaBlink
Blink Solutions
Beograd

Član broj: 66261
Poruke: 69
*.dial.b92.net.

Sajt: www.zezamose.com


Profil

icon Re: priprema za stampu16.09.2005. u 00:25 - pre 225 meseci
Cao,

prvo formiranje cene je i te kako zamoran posao, ali trazi i mnogo iskustva i poznavanja posla da bi se lepo iskalkulisalo. Medjutim, ti kao posrednik, ne mozes sama da racunas cenu ukoliko ne znas na koliko tvoj stampar nabavlja odgovarajuci papir, na kom formatu planira da stampa (zbog broja sati uposljavanja masine), pa i koliko sam stampar marzira na cenu kostanja, pa onda da li sam izvlaci filmove, pa da li sam pravi ploce, pa po kojoj ceni nabavlja sve to, pa koliko naplacuje doradu (bigovanje, klamovanje), - mogao bih ovako u nedogled ... I jos mnogo mnogo parametara. Uglavnom, moze fino da se zaradi na razlici u ceni Srbija - Grcka, ali moras da imas mnooogo jaku podrsku odavde, kao i spremnost na saradnju - tj. da ti daju kalkulacije kad god ti treba. A i to posle nekog vremena postaje problem, jer ako ti oni daju 10 kalkulacija, a ti ni jedan posao nisi ugovorila, 11-tu tesko da ces dobiti.

Imas li vec nesto konkretno sto bi ti bilo interesantno?
Besplatne igre i igrice za decu
http://www.zezamose.com
 
Odgovor na temu

afroditi
atina

Član broj: 67889
Poruke: 3
*.ath.forthnet.gr.



Profil

icon Re: priprema za stampu16.09.2005. u 10:06 - pre 225 meseci
Imam puno potencijalnih klijenata,ne bih konkretno,jer trenutno je besmisleno.Pokusavam da sto vise saznam,da se ne brukam kasnije.Imam stampariju u Nsadu sa kojom bih da radim.Nije Stojkov,iako cu verovetno i do njega.Cula sam da je tvrd orah i da nije preterano korektan.Ko to zna..ja se ne oslanjam na price.
Grci ce da rade sa nama samo ako im se teamaticno isplati.U Bgd-u sam nasla par stamparija koje cu da posetim.Znas,tesko je unapred znati kako cemo da radimo.Kod nas svi sve znaju i sve mogu.
Ja cu jednostavno probati sto bolje da nas prodam,sto i meni ide u prilog,jer mi raste provizija.Pritom obavezujem stampariju ugvorom da ne moze direktno kod mojih klijenata(sto im se svakako ne bi ni dogodilo vise od tog jednog i poslednjeg puta),kao i ugovorom o placanju penala za kasnjenje isporuke ili ne ispunjenja dogovorenog kvaliteta.Imam ovde par stamparija.Jednu drze austrijanci,a imam i dosta grckih na raspolaganju.Imam ljude koji hoce da pomognu,jer se znamo 10 godina.
Svaku ponudu mogu da uporedim sa trzistem ovde i to je trenutno sve sto mogu da bih odredila kako se ovde prodajemo.Znam cene papira u veleprodaji kod nas,ali kao sto si rekao ima puno vise parametara za odaredjivanje cene.
Imam osecaj da ce to da ide,naravno,nikada nije bilo lako,pogotovo sa nasima,a ni Grci nisu cvece.
Hvala ti Nikola i javicu se cim mi dodje neko novo pitanjce.Pozdrav iz danas kisovite Atine.
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: priprema za stampu16.09.2005. u 13:11 - pre 225 meseci
Nisam bas pazljivo citao ovo sto ste pisali ali moj predlog ti je "AMB Grafika" Novi Sad koja ima daleko vece kapacitete od Stojkova, naravno ukoliko imas ozbiljne i velike poslove.
 
Odgovor na temu

afroditi
atina

Član broj: 67889
Poruke: 3
*.ath.forthnet.gr.



Profil

icon Re: priprema za stampu16.09.2005. u 14:30 - pre 225 meseci
Zasto da ne?Kontaktiracu ih,svakako nije na odmet imati rezervu.Znas li jos neku stampariju u Novom Sadu?Da li neko zna nesto o stampariji Dragic iz Zrenjanina?
 
Odgovor na temu

syrena
oooOoooOOOoooO
vereveremaj

Član broj: 68198
Poruke: 22
*.cetinje.cg.yu.



Profil

icon Re: priprema za stampu20.09.2005. u 19:00 - pre 225 meseci
afroditi,
ostavi mi mejl, pa cu ti poslati imena ljudi iz stamparije koja je stampala moju etiketu za vodu, a ja sam veoma zadovoljna> sto znaci> moze u bijeli svijet.

[Ovu poruku je menjao syrena dana 20.09.2005. u 20:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: priprema za stampu

[ Pregleda: 3462 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.