Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problemi sa prijemom signala

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: problemi sa prijemom signala

[ Pregleda: 3749 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
82.117.193.*



+5 Profil

icon problemi sa prijemom signala15.09.2005. u 10:37 - pre 226 meseci
Novoizgradjena zgrada Atium u Bul. Mihajla Pupina ima strahovite probleme sa prijemom signala (jacina i prusutnost signala). Znaci ljudi sa jedne polovine zgrade trce na drugu stranu zgrade da bi mogli da obave razgovor.

Ja znam da je problem u konstrukciji zgrade i da Mobtel nije kriv zbog toga.

Takodje shvatam i da Mobtelu ne pada na pamet da postavlja nove bazne stanice samo zbog nas ali sta mi da uradimo da resimo ovaj problem?
Ima li neko resenje za ovakve stvari? Mozemo li mi negde da kupimo nekakav mini predajnik ili tako nesto?

Svaka informacija je dobrodosla!
Hvala!

p.s. jedno od resenja je i da svi komplet predjemo na 064 koji radi sasvim OK u celoj zgradi ali necemo o tome, zar ne?

Pozdrav, Nenad
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: problemi sa prijemom signala15.09.2005. u 11:31 - pre 226 meseci
Jednom prililkom pre nekoliko godina dok je mobilna telefonija bila jos u povoju u mnogim zemljama a problemi sa signalom dosta cesti, narocito izvan gradskih oblasti, secam se "pasivne antene" koja "pojacava signal" i to za aktuelni gsm opseg (oko 900MHz).

Izgled je bio kao neka deblja folija sa raznoraznim izrezima po njoj i velicina je bila kao A4 papir. Postavljala se - lepila - na prozorsko staklo i u toj prostoriji je "drasticno" pojacavala signal. Model koji je sluzio za automobile (manjih dimenzija)sam licno isprobao i delovalo je sasvim zadovoljavajuce.

E sada, da li postoji nesto slicno i danas treba proveriti.
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

rafiki
Beograd

Član broj: 48988
Poruke: 276



+63 Profil

icon Re: problemi sa prijemom signala15.09.2005. u 21:32 - pre 226 meseci
Citat:
kosac:
Takodje shvatam i da Mobtelu ne pada na pamet da postavlja nove bazne stanice samo zbog nas ali sta mi da uradimo da resimo ovaj problem?
Ima li neko resenje za ovakve stvari? Mozemo li mi negde da kupimo nekakav mini predajnik ili tako nesto?

Pozdrav, Nenad


A zasto mislis da Mobtelu ne pada na pamet da postavi novu baznu stanicu? Bolja pokrivenost = potencijalno veci prihod za operatera. Jos kad se uzme u obzir da je u pitanju poslovna zgrada sa velikim brojem pretplatnika...

Nego, lepo se obratite Mobtelu, objasnite slucaj pa da vidimo...

A ako oni nisu zainteresovani da poboljsaju uslugu, mozda je stvarno vreme da se menja operater.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao rafiki dana 15.09.2005. u 22:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kosac
BG

Član broj: 21764
Poruke: 341
82.117.193.*



+5 Profil

icon Re: problemi sa prijemom signala16.09.2005. u 07:17 - pre 226 meseci
Citat:
mexico: Jednom prililkom pre nekoliko godina dok je mobilna telefonija bila jos u povoju u mnogim zemljama a problemi sa signalom dosta cesti, narocito izvan gradskih oblasti, secam se "pasivne antene" koja "pojacava signal" i to za aktuelni gsm opseg (oko 900MHz).

Izgled je bio kao neka deblja folija sa raznoraznim izrezima po njoj i velicina je bila kao A4 papir. Postavljala se - lepila - na prozorsko staklo i u toj prostoriji je "drasticno" pojacavala signal. Model koji je sluzio za automobile (manjih dimenzija)sam licno isprobao i delovalo je sasvim zadovoljavajuce.

E sada, da li postoji nesto slicno i danas treba proveriti.


Mnogo je to kancelarija u pitanju. A i sve mora da bude fensi lepo pa ne verujem da bi se slozili da im lepim folije po prozorima.



Citat:
rafiki: A zasto mislis da Mobtelu ne pada na pamet da postavi novu baznu stanicu? Bolja pokrivenost = potencijalno veci prihod za operatera. Jos kad se uzme u obzir da je u pitanju poslovna zgrada sa velikim brojem pretplatnika...

Nego, lepo se obratite Mobtelu, objasnite slucaj pa da vidimo...

A ako oni nisu zainteresovani da poboljsaju uslugu, mozda je stvarno vreme da se menja operater.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao rafiki dana 15.09.2005. u 22:34 GMT+1]


Ti ne zivis u Srbiji ili? :-) Pa naravno da je to logicno i naravno da sam ih zvao i naravno da to nece uraditi. I, naravno, ja zivim u majci Srbiji. :-) Da je situacija obrnuta ni telekom to ne bi uradio. Srbija !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: problemi sa prijemom signala

[ Pregleda: 3749 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.